Niecodzienna lekcja dzieci z Dwójki

  • 06.11.2019, 14:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niecodzienna lekcja dzieci z Dwójki fot. dost.
Niecodzienna lekcja teatralna odbyła sie 6 listopada w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 im.K.Makuszyńskiego w Chojnie z teatrem UBS w Schwedt. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w próbie generalnej najnowszego spektaklu, którym jest bajka "Piękna i Bestia".

Reżyser Daniel Heinz powitał młodą publiczność i poprosił dzieci o pełną swobodę i spontaniczne reakcje, by aktorzy mogli poczuć interakcję z publicznością. Scenografia stworzona przez Frauke Bischinger była pełna magii poprzez wykorzystanie technik multimedialnych i tricków oświetleniowych. Rytmiczna muzyka przeplatająca się w sztuce, wzbudzała oklaski publiczności.

Po zakończeniu fascynującego przedstawienia, reżyser oraz aktorzy spotkali się z publicznością, by usłyszeć pytania dzieci, a także otrzymać odpowiedzi dotyczące dziecięcych spostrzeżeń, które będzie jeszcze można uwzględnić przy dalszej pracy.

Polskim dzieciom szczególnie podobała się postać nietoperza, który wypowiadał część kwestii w języku polskim. Za najbardziej emocjonujące momenty w sztuce uznały pocałunek Pięknej z odmienioną Bestią, atak wilków w lesie oraz przemianę Bestii w księcia, pod załamującym się krzakiem róży.

Organizator wyprawy Dorota Dobak-Hadrzyńska wraz z opiekunami dziękują pani Waltrauth Bartch oraz pracownikom teatru za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym edukacyjnym przedsięwzięciu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gruß aus Schwedt
Gruß aus Schwedt 06.11.2019, 15:56
Herr Niebotyński muß raus!
Herr Knopf
Herr Knopf 06.11.2019, 17:15
Jawohl!
Hamburger
Hamburger 06.11.2019, 15:28
O boze juz myslalem ze pederasci z lgtb się przedostali do dzieci jaka ulga
Radio ma ryja
Radio ma ryja 06.11.2019, 16:55
Pederaści i pedofile nadal spokojnie chodzą sobie w czarnych sukienkach i rozdają w niedzielę wafelki za co łaska ;-)
psychiatra
psychiatra 08.11.2019, 07:21
lecz sie!! i takiego durnego wpisu nie wytnie....

Pozostałe