Więcej zapłacą za śmieci

  • 07.11.2019, 14:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Więcej zapłacą za śmieci Danuta Walusz, inspektor Urzędu Miejskiego w Chojnie, udzielała odpowiedzi radnym na ich pytania odnośnie segregacji śmieci.
Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Chojnie radni uchwalili, że od przyszłego roku mieszkańcy gminy Chojna zapłacą 19.50 zł od osoby za śmieci selekcjonowane. Od lutego 2019 r., po podwyżce, płacą 16 zł. Ci, co nie segregują, zapłacą trzy razy więcej. Opłata ta wyniesie 58,50 zł.

O zmianach poinformowała inspektor Danuta Walusz. Radni pytali o uszczelnienie systemu oraz sprawy dotyczące informacji.

Wszyscy radni byli za uchwałą (14, nieobecny był radny Oleśków).

Szczegóły w uchwale w fotogalerii.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szambelan
Szambelan 08.11.2019, 21:50
Zorientowani møwią, że gminy z zgdo gdzie oplaty za smieci będą przeliczane wg zuzycia wody juz powinni liczyc straty na sprzedazy i zużyciu wody bo ludzie zaczna mocno oszczedzac jak w szczecinie. Spadna znacznie dochody i bedzie brudno. O higienie już nie wspomnę wrøcą do szkøl problemy z czystoscia.
Czy mogę śmieciarzom wystawić fakturę do zapłaty
Czy mogę śmieciarzom wystawić fakturę do zapłaty 08.11.2019, 17:55
Mam dwójkę dzieci to wychodzi prawie 1000 zł rocznie plus śmietnik na firmę to 2000 zł
Dlaczego płacę za odpady takie jak metal, szkło , plastikowe opakowania, papier itd, za które powinni mi zapłacić ?
Jaka ilość skradzionych butelek to już przestępstwo , a jaka wykroczenie ?
wierna
wierna 07.11.2019, 22:06
Ludzie czy wam szatan zabrał doszczętnie rozum,czy my mieszkańcy musimy tylko pracować na opłaty ?,czy nam od życia już nic się nie należy,przemyślcie to jeszcze raz ,polikwidujemy kosze i śmieci będą wywalane na ulicy, do tego chcecie doprowadzić?
Obserwator
Obserwator 07.11.2019, 21:09
Najwyraźniej Pani Małgosia jest tym faktem oburzona. I zgadzam się z nią jak i chyba pozostali mieszkańcy Chojny. Właśnie przypomniałem sobie, że radni opcji aktualnie rządzącej w poprzedniej kadencji doprowadzili do wyjscia Chojny z ZGDO gdzie śmieci mialy kosztować niebotyczna sumę 26 zł. Gratuluję.
Filemon
Filemon 07.11.2019, 18:17
Innymi słowy emerytka mająca 1100 netto emerytury ZAPŁACI 5% SWOJEGO DOCHODU !! Qwa, czy tu kogoś po je ... ?? Z drugiej strony.... piała z zachwytu nad emeryturą + to niech bóli !! Emerytka nie wie, że z tego PLUS dostała do ręki 726 złoty - reszta to różne daniny i podatki, a wyda - TYLKO NA ŚMIECI - 702 / 58,5x12/!!!
Demokracja
Demokracja 07.11.2019, 19:55
To niech podziękuje tym, co od 1989 głosują, żeby tak było.
moher
moher 07.11.2019, 18:39
innymi słowy emerytka da mniej dla tatki z Torunia i to jest pozytywna wiadomość.Nie będzie pasła pasożytów
Emerytka Zosia
Emerytka Zosia 08.11.2019, 13:31
Bez obawy, jeść nie będę a Ojcu dam !
mnieszko
mnieszko 07.11.2019, 17:57
Nie wiem czy wiecie ale w Mieszkowicach wprowadzono podatek od głupoty.Kazdy kmiot zostanie zbadany na obecnosc w swej łepetynie debilizmu.99% miejscowej populacji ma IQ na poziomie paczki chipsów więc opłaty od głupoty zrównoważą miejscowy budzet w 100%.
Dobrawa
Dobrawa 08.11.2019, 13:43
mnieszko, czy Ty azali, chcesz mnie jeszcze ?
mnieszko
mnieszko 08.11.2019, 17:10
Pewnie ze tak,my z Czciborem chcemy cię na dwa baty.....
Otton III
Otton III 08.11.2019, 18:00
Mieszko i Czciborze ana la posmakujecie jak za dawnych lat
fiuu
fiuu 08.11.2019, 14:05
Azaliż
gumowiec
gumowiec 07.11.2019, 17:04
POZDRAWIAM WSZYSTKIE CIOCIE CIOTECZKI I CIOTUNIE W REGIONIE A W SZCZEGÓLNOSCI KNAGULCA I AJWAJA
Pindol
Pindol 07.11.2019, 19:25
gumowiec ty moja perełko pindol ci w paszczu i ruru
Pindol
Pindol 07.11.2019, 19:20
gumowiec im to możesz tylko ssa...ć pętka
Ajwaj&Knagulec
Ajwaj&Knagulec 07.11.2019, 19:18
gumowiec dzbanie pozdrawiamy cie ciociu nasza
segregator
segregator 07.11.2019, 15:54
Niebotyński musi odejść za te niebotycznie drogie śmieci!
mondry
mondry 07.11.2019, 15:01
Moje śmieci segregują leśnicy bu ha ha ha
Knagulec