Ściana wstydu "wita"w Gryfinie

  • 07.11.2019, 19:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ściana wstydu "wita"w Gryfinie
Od kilku miesięcy nie działa witacz w centrum Gryfina. Tablica świetlna zacięła się zupełnie i jest to przykry widok. Nie dowiemy się z tego wyświetlacza o godzinie, imieninach i urodzinach miasta.

Nieciekawie wygląda też ściana obok, na której umieszczono herby miast partnerskich Gryfina.

O odstraszającej wizytówce mówiła na sesji ostanio Jolanta Witowska:
https://www.igryfino.pl/kat-189,a,22989,tablica-wstydu-odstraszajaca-wizytowka-miasta.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 11.11.2019, 17:23
czyli władza nie naprawia tablicy do tylu miesięcy bo "taki drobiazg" to ponizej ich ambicji?
Przetarg niżej miliona ich nie interesuje?
fak tura
fak tura 11.11.2019, 17:45
A jak takim przetarg podzielić?
Ble
Ble 11.11.2019, 15:02
Pomaluje się na budyniowo, ten kolor świetnie komponuje się z resztą otoczenia, rozbielony kolor rxygow, też popularny w okolicy. Postawi kilka doniczek, każda z innej parafii, kilka żółtych barierek, 3 wzory pojemników na śmieci i będzie tak jak Gryfinianie lubią, tanio, estetycznie i swojsko.
bo Misie lubią "wielkie, słomiane, nikomu niepotrzebne inwestycje"...
bo Misie lubią "wielkie, słomiane, nikomu niepotrzebne inwestycje"... 11.11.2019, 17:15
Zrobi się "schody Milera" 10 metrów od istniejących i będzie jak władza i jej "najtańszy z najtańszych" projektant lubi - DROGO I BEZ SENSU...

A zadbać, pomalować, przyciąć krzewy?

E tam, za dużo roboty...
Jeszcze więcej niż z napisaniem ogłoszenia o przetarg - a to trwało w gminie 11 miesięcy....
nie do wiary...
nie do wiary... 10.11.2019, 18:49
Noo masz - to temu, że Sawaryn z wickami nie potrafi poradzić sobie z tablicą ścianą i kilkoma odpadającymi herbami i paroma krzaczkami, których przyciąć "nie da się" - to już nie tylko wina śp. H. Piłata ale teraz wina sekretarzy partii, którzy decydowali o burzeniu starego kina (z tego co pamiętam z opowieści to raczej rudera już była)?
A co ma burzenie dawnego kina w latach 70tych (tam teraz jest skwer przed laboratorium) z zaniedbaniem tej ściany teraz?
Niepojęte są drogi niektórych umysłów...
88
88 10.11.2019, 15:33
Cały ten kwartał od Kościuszki do 1 -Maja i Krzywoustego to jeden wielki wstyd, dodać trzeba jeszcze Centrum Handlowe które miało być budowlą tymczasową na 20 lat , stoi już prawie 50. To trzeba zburzyć !.
Widać kochankowie prezesa i ich rodziny dalej rządzą miastem. Zburzyli super kino, aby miotła w du... z wąsami mogła sobie powiększyć imperium. Ktoś w końcu sie powinien wziąść za ten komunistyczny twór zwany WSS. Swoją funkcję może spełniał w czasach PRL. Teraz to relikt przeszłości z którego żyje garstka cwaniaków. Oni są właścicielem terenu, czy go dzierżawią od miasta ? Zabytkowy budynek Zalipia z zewnątrz jest w stanie ruiny, nikt tego nie zauważa ?
Aj Waj ma rację, to miasto jest w łapach ...
do milicjanta z peberolu
do milicjanta z peberolu 10.11.2019, 16:44
Ej milicjancie, milicjancie - tobie się już całkiem w du..pie poprzewracało!
Co ma gminna kamienica z dawnym kinem? Co ma "Intermoda" z jakimś "wss"?
Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Gdzie dawne kino, gdzie ten skwer?
Burzyciel się znalazł - zapytaj Sawaryna jak dba o budynek komendy policji - przejmował sprawny (chociaż stary) budynek - z instalacjami - nawet siecią komputerową.
Dach, okna wymienione.
I co? I srutu tutu
88
88 11.11.2019, 08:07
Milicjanta to sobie poszukaj w rodzinie , pier..., komunistyczny pomiocie. PeBeRolem wiążę miłe wspomnienia z 1983 roku gdzie przez miesiąc, wieczorową porą urzędowałem z panienkami na praktykach studenckich z Wrocławia. Na Komendzie Milicji w Gryfinie byłem ostatni raz w kwietniu 1977 roku kiedy to w nocy, patrol zwinął mnie razem ze Stasiem K, bo sikaliśmy po pijaku na środku skrzyżowaniu 1 Maja i Chrobrego. Nawet nas nie spałowali, bo byliśmy na przepustce z wojska, trochę pokrzyczeli i kazali nam sp... grzecznie do domu, co też żeśmy uczynili. Ładny budynek z zapleczem i napewno nie powinno sie go burzyć , bo to jeden ze nielicznych przedwojennych budynków miasta. Prawie wszystkie placówki handlowe i gastronomiczne w latach 70, 80 u.w. podlegały pod PSS/WSS. Ówczesny prezes WSS to był bardzo wpływiowy człowiek. Lobby gejowskie musiało być wtedy bardzo silne , bo włos mu z głowy nie spadł, a wielu jego kochanków zawdzięcza mu dostatek i dzisiejszą pozycję swoich rodzin.
Nie tylko księdzu z Bań zszywano odbyt, wcześniej też co niektórym się ta przykrość zdarzyła. Wydawało by sie , że kino, Intermoda to Krym i Rzym, ale nie do końca. Bo co niby mieli ze sobą wspólnego prezes WSS, dyrektor ZOZ-u o zimowym nazwisku , I sekretarz KPPZPR i jeszcze kilku wpływowych dyrektorów i samorządowców ?
Ja 'aj waja' za wariata nie uważam, czekam kiedy się bardziej opije i napisze coś więcej i bardziej czytelnie o gryfińskim TWA.
he,he,he. Burmistrza niech pytają ci co tu mieszkają, dla mnie Gryfino to jednak pieśń przeszłości, ale miasto bliskie mojemu sercu.
rechot baby plotkary z magla...
rechot baby plotkary z magla... 11.11.2019, 08:19
No popatrz - a teraz rządzi Sawaryn... che che...
Klasyczne odwracanie tematu tym razem się nie udało...
Tu temat o konkretnej niemocy niemot w sprawie zaniedbanego placu a ty się czepiasz zmarłych ludzi, w dodatku rodziców i dziadków żyjących wciąż w Gryfinie mieszkańców.
Byle odwrócić uwagę od Sawaryna. Co akurat ci się nie do końca udało...

A co PSS - to była firma rządzona jak na ówczesne czasy bardzo nowocześnie.
Dzisiaj oceniając warto pamiętać, jakie realia otaczały wtedy - dopiero potem oceniać czy można wtedy było robić to lepiej...
niebezpiecznie
niebezpiecznie 10.11.2019, 10:25
A ponoć tak bogate to miasto a od lat toczy się dyskusja o monitoring najważniejszych ulic, a miasto milczy jak zaklęte, czy wladz miasta nie stac na montaż kamer,
88
88 10.11.2019, 10:42
Skoro dziennikarze nie pytają, to władza się cieszy , że nie musi się tłumaczyć z wcześniejszych obietnic przedwyborczych.
taki tercet
taki tercet 10.11.2019, 10:50
W Gryfindorze to burmistrz robi wywiady z redaktorem nie odwrotnie.
A na niewygodne pytania nie odpowiadają w ogóle albo po miesiącach i nie temat.
Jak o "rodzinny" interes na nabrzeżu - co to "nikt nie mógł" przez 5 lat - a tu nagle cud.
O "działalność biurową" też pytano - i też nic...

;-)
;-) 10.11.2019, 11:24
Mylisz pojęcia taki tercecie. Nie nazywaj pracowników biurowych redaktorami!
tak jest:)
tak jest:) 10.11.2019, 12:07
taka gmina - redaktorzy to pracownicy biurowi, "gospodarze" to redaktorzy - tylko od mnogości "ogrodników, plastyków i architektów" miasto wygląda jak na zdjęciu....
Bylejak
Bylejak 11.11.2019, 16:59
Odkąd mamy plastyka i architekta w dwóch osobach, miasto reprezentuje godny poziom żółci widoczny na barierkach stawianych to tu, to tam... Plac z widokiem na ścianę jest efektem ogromnych starań tych przodownikow pracy... Bądźmy im wdzięczni, jeszcze się za niego nie wzięli, a może być gorzej.
kwintal
kwintal 10.11.2019, 00:56
To doskonale pokazuje jak w gminie są załatwiane problemy.
elektryk
elektryk 09.11.2019, 21:12
Kiedy już naprawią tablicę zamiast daty i godziny powinien widnieć taki duży świetlny napis ,,TO DZIĘKI igryfino DOWIEDZIELIŚCIE SIĘ ŻE TA TABLICA NIE ŚWIECI"
gorycz
gorycz 10.11.2019, 00:36
Smutne to elektryk, ale niestety prawdziwe.
8 dzień tygodnia
8 dzień tygodnia 09.11.2019, 23:07
Jak ktos ma możliwośc kształtowania treści i zakresów wpisów w necie to zwykle mu odbija i mysli ze jest panem świata i rządzi świadomością czytelników:-)
wypisz wymaluj wicek od inwestycji:)
wypisz wymaluj wicek od inwestycji:) 10.11.2019, 09:43
Piszesz o pewnym redaktorze, który uwierzył w swój geniusz i że pisać o inwestycjach to to samo co je realizować?

Wczoraj, 23:07 Jak ktos ma możliwośc kształtowania treści i zakresów wpisów w necie to zwykle mu odbija i mysli ze jest panem świata i rządzi świadomością czytelników:-)
Benito
Benito 10.11.2019, 10:23
Myślę że ten niskiego wzrostu jet tylko malowany, a tak naprawdę rządzi ten w urzędzie. Wystarczy poczytać treść.
tercet tak ma...
tercet tak ma... 09.11.2019, 23:23
Tercetowi tak trudno się przyznać, że dopiero po publikacji stał się cud i sprzątnięto to, co tercetowi nie przeszkadzało?
I atak na zwracającego uwagę - zamiast podziękowania za pomoc w WYPEŁNIANIU OBOWIĄZKÓW GOSPODARZA MIASTA :)
8 dzień tygodnia
8 dzień tygodnia 10.11.2019, 08:50
Nie wiem co jest trudno tercetowi przyznać bo nie znam tercetu. Nie wiem też co tu sprzątnięto na tej tablicy ani o jakim ataku na zwracającego uwagę piszesz. Wiem jednak ze masz manię prześladowczą i że ci odbija.
weź tabletki, jak nie wiesz, jak ten plac wygląda....
weź tabletki, jak nie wiesz, jak ten plac wygląda.... 10.11.2019, 09:38
Jak nie wiesz kto to tercet, jak wściekle atakuje krytykujących i jaki syf jest w mieście - łącznie z tym placem na zdjęciu - to weź sobie tabletki!
A jak piszesz o placu na zdjęciu a nie masz pojęcia o jego zaniedbaniu - to widać że ci już całkiem odbiło....
nie zdążą z przetargiem:)
nie zdążą z przetargiem:) 09.11.2019, 21:33
A bo to zdążą ogłosić przetarg? W niektórych sprawach przetargi ogłaszali kilka razy w roku a nawet "działalność biurową" dodawali - a w niektórych z budżetu zdejmowali w listopadzie, bo przez rok nie zdążyli przygotować pierwszego przetargu...
Malyna
Malyna 09.11.2019, 19:53
Tak jak obiecałem piszę po raz kolejny.Czy w Cedyni też macie taką tablicę?Czy działa,czy jest zepsuta?Dlaczego w Cedyni konie na palcach gwiżdżą?I co za cwaniak usuwa moje posty?
do cwaniaka z umigu
do cwaniaka z umigu 09.11.2019, 21:34
Najpierw tyłek rusz i zainteresuj się miastem, za "gospodarzenie" w którym ci płacą. Potem się martw o inne...
cwaniak
cwaniak 09.11.2019, 23:08
Masz jakąś manię prześladowczą wobec gryfińskich władz?
buhaha
buhaha 10.11.2019, 00:33
To że ktoś leni przywołuje do porządku i palcem pokazuje co powinni zrobić, bo za to biorą pieniądze to mania? Cwaniakiem się nazywasz trerceciarzu nierobie?
cwaniak
cwaniak 10.11.2019, 08:52
Sam jesteś terceciarz nierobie :-)
do cwaniaka terceciarza...
do cwaniaka terceciarza... 10.11.2019, 09:40
Nie każdy przez rok tak ciężko pracuje, że nie zdąża z ogłoszeniem przetargu na inwestycje wpisane w budżet, terceciarzu...
tercetowcy tak mają...
tercetowcy tak mają... 09.11.2019, 23:21
A kto inny zamiast odnieść się merytorycznie atakuje zadającego niewygodne pytania?
Mało przykładów ataków na radnych i inne osoby?
W tej i poprzedniej kadencji?
Na ich życie prywatne i zawodowe?
Pieszy
Pieszy 09.11.2019, 17:30
Powinni być namalowany osoby zasłużone dla Gryfina :tercet, skarbnik, sekretarz, straż miejska,centrum kryzysowe i pare innych osób. Mamy plastyka i to by załatwił.
śmieszka
śmieszka 09.11.2019, 18:23
ha,ha,ha
oj załatwi, załatwi...
oj załatwi, załatwi... 09.11.2019, 18:05
Ta, oni faktycznie "załatwiają" to miasto. Jaki konkretnie jest efekt zatrudnienia plastyka, ogrodnika, architekta i kogo tam jeszcze?
Bo ten skwer to pomnik ich "załatwiania" - budynek, estetyka ściany (i herbów miast partnerskich - wstyd, jakby zobaczyli), niepielęgnowana przerośnięta zieleń...
Tacy fachowcy jak i tercet....

Z przetargiem też nie mogą nadążyć - budżetu uchwalony w grudniu 2018 a oni po 11 miesiącach tłumaczą, że "nie zdążyli ogłosić przetargu"...
pustynia, ruina i chwasty...
pustynia, ruina i chwasty... 09.11.2019, 14:25
Póki na etacie nie było "ogrodnika miejskiego" to był zadbany zakątek, rośliny przycięte, nie chaszcze, ściana estetyczna, herby miast partnerskich widoczne i nie odpadały...
Tercet nie potrafi zadbać o to, co jest.
Ale lubi wydawać grubą (jak najgrubszą) kasę a to na "schody Milera" 10 metrów od istniejących koło przejazdu, a to na salę bezmyślnie lokalizowaną w środku miasta zamiast boiska - kilka razy droższą niż inne samorządy budują w tym samym czasie...

Tutaj też zamiast wydać kilka tysięcy na przywrócenie porządku, naprawę tablicy i malowanie ściany - chcą wydawać miliony na betonowanie.

Po co - jak i tak zadbać nie potrafią. Ani podlać nowo wsadzonych roślin...
Bylejak
Bylejak 11.11.2019, 17:04
Mimo ogromnej ochoty na przebudowanie całego tego kwartału, i zmiany wizerunkowej centrum miasta... muszę przyznać rację, nie ma szans na żadną zmianę, kasa tylko poleci, to niech chociaż odmaluja co jest. Estetyka miasta umarła tak dawno, że już nawet pył nie pozostał a brud.
a tablica zepsuta od kilku miesięcy też ich przerasta?
a tablica zepsuta od kilku miesięcy też ich przerasta? 11.11.2019, 17:19
Nie ma co liczyć, żeby wyremontowano kamienicę (widać resztki jej świetności), bo tercet nie lubi pracować.
Ale tablica z datą i temperaturą jest zepsuta od paru miesięcy - to też ich przerasta?
lotnik kryj się!
lotnik kryj się! 09.11.2019, 01:43
I jakoś ostatnio ciemno w Gryfinie.
Gryfinianka
Gryfinianka 08.11.2019, 22:23
Burmistrza trzeba zmienić, bo to jest skandal wogole nie dba o miasto, tylko lize *** Dolnej Odrze ! Za czasów Piłata to wszystko było, i majówka, i pięknie Gryfino na święta udekorowane, dbał o miasto a ten to jakby mógł to by podpalił. Bez pozdrowien burmistrz u.
Tablicożerca
Tablicożerca 08.11.2019, 20:25
(...) .I tak będę pisał do skutku.

Pisz na Berdyczów :-)
Jajcarz
Jajcarz 08.11.2019, 17:44
Ja bym tam namalował Polaka na niemieckim rowerze ,
albo jak Polaki wyjadają majonez pod Lid lem i oddają słoiki.

Bubu
Bubu 08.11.2019, 10:32
Na tą chwilę podnisę podatki ile się da i co mi zrobicie. He he buha ha bhhaha ha
Ja nie on
Ja nie on 08.11.2019, 08:30
Sawaryn ĺajza w brudnych butach
szarfa
szarfa 08.11.2019, 00:21
Jak to się nazywa? Układ zamknięty? Czy jakoś tak. Cwaniak robi z gminą co chce a dobry jest tylko dla wybranych.
kokosz
kokosz 07.11.2019, 23:22
Najjaśniej Nam Panujący ma już nową koncepcję.
Byś
Byś 08.11.2019, 05:08
Miler musi odejść przed na malowaniem nowego witacza
Pupa mural