#SzkołaDoHymnu. Wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego

  • 08.11.2019, 12:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
#SzkołaDoHymnu. Wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego Fot. Mateusz Dominiak
Prawie 400 osób w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni w piątek 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewało cztery zwrotki hymnu narodowego. Przedszkole Miejskie i Szkoła Podstawowa im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni wzięły bowiem udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
Cała społeczność uczniowska tego dnia była ubrana na apelowo, a do białych bluzek przypięte były kotyliony w barwach narodowych.
Uczniowie i nauczyciele po odśpiewaniu hymnu narodowego, wspólnie wykonywali także znane pieśni legionowe: „Piechota”, „Przybyli ułani”, „Legiony”, „Serce w plecaku”.
 
Udział w tym patriotycznym przedsięwzięciu jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której także uczestniczył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni.
 
Akcja pod nazwą „Szkoła do hymnu” to pomysł Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, który zachęcał uczniów do tego, by wspólnie z okazji Święta Niepodległości zaśpiewać wspólnie polski hymn.
 
Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki, które wezmą udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej” i w piątek o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, otrzymają pamiątkowe dyplomy.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

historia
historia 11.11.2019, 19:40
Wszyscy mówimy o odzyskaniu niepodległości a w ogóle nic o przyczynach jej utraty. . Wśród członków konfederacji Targowickiej oprócz magnatów ( Branicki , Rzewuski , Potocki i wielu innych ) zasiadał także ówczesny prymas Polski Jerzy Poniatowski oraz siedmiu biskupów. Historycznie rzecz biorąc kościół katolicki ma się czego wstydzić.
ck dezerterzy
ck dezerterzy 11.11.2019, 13:29
Sierżant: Co tu się stało?
Haber: Uczyliśmy się śpiewać hymnu i pan kapral zadał Benedykowi dziwne pytanie: „Po co wy, Benedek, nosicie te głupawe węgierskie wąsy, chodźcie tu, to was ogolę”. Myśleliśmy, że on żartuje, ale on powiedział, że nas wszystkich ogoli, a pana sierżanta to – za przeproszeniem – zarżnie jak świnię. A potem powiedział: „Na koniec wykastruję najjaśniejszemu panu!”
ja
ja 11.11.2019, 13:25
Dosyć tych pseudopatriotycznych występów .trochę szacunku dla godła ,flagi i hymnu .teraz przy byle jakiej okazji nadużywa sie tych symboli.Co to za świeto niepodległości gdzy wszystko jest reżyserowane .nic spontaniczności
do matki
do matki 09.11.2019, 15:03
Dlaczego biedne dzieci ? Nie potrafię zrozumieć..
sauron to kryptogej niezaspokojony...
sauron to kryptogej niezaspokojony... 08.11.2019, 15:43
Sauronowi temu niezaspokojonemu gejowi nawet śpiewanie hymnu kojarzy się z homoseksualizmem.
Zero szacunku dla tematu - taki z niego "wolski patriota"...
Trolla przyłapali, jak opowiadał, że "w Gryfinie do senatu widział nazwisko Kacprzak" - podczas gdy nikt taki nie startował do senatu z naszego okręgu - ale pewnie na Nowogrodzkiej teksty się pomyliły....
na plus
na plus 08.11.2019, 15:19
Dobra inicjatywa. Później nie będa śpiewać o "ziemi Wolskiej" jak Kaczyński.
sauron
sauron 08.11.2019, 15:01
szkoda ze zadne proniemieckie media typu wp i onet nie wspomnieli ani słowa o tym.... jak był jakiś pedalski piatek to lewackie gnidy caly czas o tym pisali a teraz ani słowa ........
biedron pederasta
biedron pederasta 08.11.2019, 14:53
(...)
Zmień nick, a najlepiej przyjmij jeden Sauronie.
Komentarz usunięty.
administrator

 
Pindol
Pindol 08.11.2019, 16:20
Dobrze dobrze jechac z dzbanem sauronem
o tchórzu
o tchórzu 08.11.2019, 15:18
Taka jego odwaga cywilna, że musi się podszywać.
o tchorzu
o tchorzu 08.11.2019, 15:29
o tchorzu a ty jaki masz nick?
sauron
sauron 08.11.2019, 15:03
Pan Broniarz raczej pedalski tęczowy piątek by pochwalił a nie śpiewanie hymnu
Pindol
Pindol 08.11.2019, 16:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 08.11.2019, 16:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

matka
matka 08.11.2019, 14:24
Biedne dzieci
uczeń
uczeń 08.11.2019, 19:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Chojna
Chojna 08.11.2019, 14:03
To chyba w każdej szkole. U nas też
Hymn Gryfina
Hymn Gryfina 08.11.2019, 13:58
Niekotański musi odejść!

Pozostałe