W biało-czerwonych barwach o historii i patriotyzmie

  • 08.11.2019, 16:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W biało-czerwonych barwach o historii i patriotyzmie fot. ZS Nowe Czarnowo
W Zespole Szkół w Nowym Czarnowie 8 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna przyozdobiona została - wykonanymi specjalnie na tę okazję przez klasę III PDP - symbolicznymi biało-czerwonymi kotylionami.

Uroczystość rozpoczęliśmy o symbolicznej godzinie 11:11, aby wspólnie zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” i jednocześnie włączyć się w akcję „Szkoła do hymnu”.

Następnie uczniowie przedstawili krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych było również uczczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach tego święta dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

historia
historia 11.11.2019, 19:39
Wszyscy mówimy o odzyskaniu niepodległości a w ogóle nic o przyczynach jej utraty. . Wśród członków konfederacji Targowickiej oprócz magnatów ( Branicki , Rzewuski , Potocki i wielu innych ) zasiadał także ówczesny prymas Polski Jerzy Poniatowski oraz siedmiu biskupów. Historycznie rzecz biorąc kościół katolicki ma się czego wstydzić.
Demokracja
Demokracja 09.11.2019, 07:14
A gdzie nasi nauczyciele demokracji? Dlaczego tym razem polskich patriotów nie nazwali faszystami?
Sauron
Sauron 08.11.2019, 23:57
Stop lgb to zlo, won pederasci

Pozostałe