Kierowcy uwaga na pułapkę! Kaskadowy pomiar prędkości z "niespodzianką"

  • 08.11.2019, 18:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kierowcy uwaga na pułapkę! Kaskadowy pomiar prędkości z "niespodzianką"
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Dlatego powstały działania pod nazwą „kaskadowy pomiar prędkości”, które polegają na pomiarze prędkości w tym samym czasie, na tej samej trasie, ale w różnych odległościach od siebie.

Podczas akcji kierujący, którzy mijają patrol policji myśli „tym razem mi się udało”. Z reguły są przekonani, że więcej na swojej drodze nie spotkają już drogówki. Właśnie wtedy najczęściej kierujący dociskają pedał gazu, przekraczając dozwoloną prędkość. Tego typu zachowanie i myślenie jest nieodpowiedzialne oraz niedopuszczalne na drodze. Dlatego każdy kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość zostanie odpowiednio rozliczony za popełnione wykroczenie.

W czasie prowadzonych działań policjanci szczecińskiej drogówki będą korzystać z ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Udział w działaniach weźmie również grupa SPEED, której zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SOS
SOS 11.11.2019, 01:56
Policja ciężko zasuwa prowadząc pogadanki w przedszkolach i podstawówkach. Na takie ***rele jak ściganie piratów drogowych nie ma czasu
Będą prowokacje. Patrioci zawalczą.
Będą prowokacje. Patrioci zawalczą. 11.11.2019, 01:01
Na drogach od trzech albo nawet czterech dni nie ma żadnej policji. To samo w mieście. Pojechali do Warszawy ochraniać Kaczyńskiego i PSIch.
Patrol
Patrol 10.11.2019, 16:16
Pognać nieudacznika Milera z prędkością dozwoloną na autostradzie.
Pomylenie pojęć czyli absurd
Pomylenie pojęć czyli absurd 09.11.2019, 10:56
Kaskadowy to taki, że nie zatrzymujemy się na znaki stop dawane przez policjantów. Zatrzymujemy się dopiero przy ostatnim. Czasami można pojechać dalej bo nie wiadomo , który ostatni. Taka kaskada. I - UWAGA--nie przejeżdżajcie kaskaderów.
niekaskader
niekaskader 09.11.2019, 15:34
Dobre! Trafne spostrzeżenie.
88
88 09.11.2019, 10:47
'Kierowcy uwaga na pułapkę!' ? ostrzegacie przestępców drogowych ?
Kierowcy stosujący się do przepisów Ruchu Drogowego i nie będący pod wpływem używek, nie mają się czego obawiać.
http://www.zachodniopomorska.p…
Kiki
Kiki 10.11.2019, 22:49
Ty zmykaj pederasto na rower
mentalność milicjanta
mentalność milicjanta 09.11.2019, 11:48
Chyba lepiej żeby szaleniec jechał wolniej "bo może wpaść" niż żeby pruł dalej "bo nie widać policji"?
Ty chcesz milicjancie ukarać mandatem - a ja chcę, żeby ludzie jeździli wolniej i rozważniej....

Dlatego mnie nie rusza, z jakiego powodu będą wolniej jeździć.
A ciebie rusza, że nie wyrobisz normy na mandaty?
tatar z truskawek
tatar z truskawek 09.11.2019, 10:53
Nie od dziś wiadomo że Portalik trzyma stronę kryminalistów, przestępców i POlitycznych karierowiczów
ubawiony
ubawiony 09.11.2019, 11:22
Hajdas naprawdę myślisz że trzymają twoją stronę? :))
Cyna
Cyna 09.11.2019, 10:44
Należy też zwrócić szczególną uwagę na ćpunów i pijaków kierujących pojazdami. Stwarzają oni śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa i mienia. Gdy dojdzie do zatrzymania ćpuna powinien być odpowiednio przesłuchany i powinien wskazać dostawcę narkotyków. Jeżeli nie wskaże to kara zostaje pomnożona pięciokrotnie.
Knagulec
Knagulec 09.11.2019, 09:34
Jakie mandaty przegumować na miejscu
Polo
Polo 10.11.2019, 18:55
Miler!!!! do natychmiastowego przegumowania .
bujda
bujda 09.11.2019, 09:14
bzdura. wczoraj jechałem do kołobrzegu i z powrotem. zero policji!!!!!!!!!!!
Gumka
Gumka 10.11.2019, 18:56
I bardzo dobrze.
Pies
Pies 09.11.2019, 08:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pindol ci w japulca
Pindol ci w japulca 09.11.2019, 09:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pies
Pies 09.11.2019, 09:51
Twojej starej
Demokracja
Demokracja 09.11.2019, 06:53
Jakie byłyby przepisy, gdyby musieli ich przestrzegać ci, którzy je ustanawiają, pilnują przestrzegania i karzą za łamanie?
Herod AntyPISta
Herod AntyPISta 09.11.2019, 11:01
Psim i gisiorom nic nie grozi.
Krzywa Laffera
Krzywa Laffera 09.11.2019, 06:45
Mandaty nie zwiększają wpływów do budżetu, bo przez nie maleją wpływy z innych podatków.
Bzdury
Bzdury 09.11.2019, 00:52
A kaskadowy to jaki ? 10 razy mierzą szybkość jednemu kierowcy np. co 5 metrów ?
Grzesiek
Grzesiek 08.11.2019, 19:48
Wy sami jesteście jak pułapka. Po co ostrzegać debili? Są naprawdę.przepisy to się jeździ zgodnie z przepisami a nie liczy na szczęście. To nie boli naprawdę. Jeszcze 1/4 jedzie z %
prewencja
prewencja 08.11.2019, 19:50
Bo jeśli jadą jak samobójcy mimo przepisów, to może zwolnią z powodu możliwej kontroli?
Liczy się efekt - większe bezpieczeństwo na drodze!
Pilot x-winga
Pilot x-winga 08.11.2019, 19:30
Jak można napisać, że kontrola to PUŁAPKA? Nie mierzcie wszystkich kierowców swoją miarą - pirata drogowego.

Pozostałe