Dzięki Karolowi Pabichowi uwierzyli, że marzenia się spełniają

  • 09.11.2019, 15:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dzięki Karolowi Pabichowi uwierzyli, że marzenia się spełniają fot. TWS
Mała salka konferencyjna Biblioteki Publicznej w Gryfinie w piątkowe popołudnie 8 listopada 2019 r. ledwo pomieściła gości przybyłych na otwarcie wystawy prac plastycznych Karola Pabicha. Na rozstawionych sztalugach obrazy. Czerń kontrastuje z bielą i szarością. Niewiele kolorów. Na ich tle bardzo młody człowiek, student drugiego roku Akademii Sztuki. Aparat słuchowy, okulary, a w każdym uśmiechu tyle radości życia!
- Wierzę w dobrą energię, która nas otacza. Korzystam z niej i dzielę się swoją energią. Jestem osobą niepełnosprawną. Nie jest mi łatwo. Mimo że plączą się czasem pytania: Dlaczego ja? Dlaczego właśnie mnie przytrafiła się niepełnosprawność? Jakimi zasadami kieruje się los, dając lub odbierając? Nie jest mi łatwo i nie było, ale się nie poddaję. Staram się rozwijać, brać za „rogi” nowe wyzwania. Taki już jestem – opowiada Karol.
 
Rysunkiem zaczął interesować się w gimnazjum. Następnie pojawiła się grafika, plastyka, projektowanie. Pojawiają się wizje przyszłych, jakże innych od dzisiejszych środków lokomocji, autobusów, pociągów - kolorowych i ułatwiających korzystanie z nich przede wszystkim osobom niepełnosprawnym.
 
Między ołówkami i pomysłami tworzy się pełen optymizmu świat Karola. Wśród zwiedzających zwraca uwagę grupa uczniów piątej klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie. Podobnie jak dorośli, uczniowie byli zainteresowani twórczością Karola. Jak to? - można? Jak sobie radzi?
 
I właśnie po to jest ta wystawa, żeby pokazać nie tylko młodym, że można, że nie ma rzeczy, z którymi nie można sobie poradzić, choć czasami jest tak bardzo trudno. Upór Karola w dążeniu do celu, pasja, entuzjazm mogą być wzorem dla nas dorosłych.
 
Ostatnimi czasy w bibliotece dzieje się wiele. „Doświadczanie świata” to kolejna wystawa osoby niepełnosprawnej. Bardzo ciekawym pomysłem Jolanty Todorskiej było przyjście na wernisaż z uczniami, którzy zobaczyli, posłuchali, zobaczyli i uwierzyli, że marzenia się spełniają. Tylko trzeba próbować i chcieć.
 
Wystawę oglądać można do końca listopada w godzinach otwarcia biblioteki.
 
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 10.11.2019, 13:25
fakt. Znam dziadków, bardzo nieciekawi. I jakby się dobrali. Natomiast bardzo ciekawym człowiekiem dobrym i uczynnym jest ojciec karola p. adam
liza
liza 10.11.2019, 00:53
Mamo możesz być DUMNA z takiego syna , Synu możesz być dumny i szczęśliwy że masz taką MAMĘ
Też tata
Też tata 10.11.2019, 08:05
Mamo,a tata to gdzie? Pracuje,zarabia,wozi ,wychowuje syna razem z mamą przecież !!!!! Co za ludzie ?
Paula
Paula 10.11.2019, 08:25
No własnie co za ludzie !!!To jest cieżka praca całej 3 . Brawo rodzice ! Brawo Karol
znajomy
znajomy 10.11.2019, 12:17
A może by tak dziadkowie pomogli? Wypindrować się i robić zdjęcia to jest pomoc?
Do 12.17
Do 12.17 10.11.2019, 12:30
A to prawda,bardzo nieciekawi są ci dziadkowie
dorota
dorota 09.11.2019, 20:55
Alu gratuluję syna i podziwiam Twoją tytaniczną pracę ...jesteś niesamowita!
ten co liczy
ten co liczy 09.11.2019, 18:16
Spełniaj się chłopie !
Sąsiad
Sąsiad 09.11.2019, 17:35
Brawo Karol. Samych sukcesów życzę.

Pozostałe