Na motocyklu płonęło małżeństwo. Uratowali ich policjanci

  • 09.11.2019, 20:58
  • Policja
Na motocyklu płonęło małżeństwo. Uratowali ich policjanci
Szybkością działania i zachowaniem zimnej krwi wykazali się wczoraj dwaj policjanci, którzy widząc jak przewraca się motocykl i staje w płomieniach uwolnili z ognia zarówno kierowcę i pasażerkę. Następnie ugasili pożar i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

W zawód policjanta jest wpisana wartość najcenniejsza, czyli pomoc osobom potrzebującym. W każdym przypadku jeśli chodzi o ratowanie życia policjanci z Ostrołęki działają bez wahania. Tak też było wczoraj podczas pełnienia przez nich służby na terenie gm. Goworowo.

W pewnym momencie policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, zauważyli, jak kierujący motocyklem uderza w psa, który wybiegł mu wprost pod koła. W wyniku zdarzenia jednoślad przewrócił się, a z jego zbiornika zaczęła wyciekać benzyna. Po kilkudziesięciu metrach motocykl się zatrzymał i stanął w płomieniach. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do jednośladu i uwolnili z ognia jego kierowcę i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Pasażerka uderzyła głową o jezdnię, odczepiła się od jednośladu leżąc na rozlanej łatwopalnej cieczy. Dlatego też policjanci widząc zagrożenie ponownego pożaru i niebezpieczeństwa z tym związanego przenieśli ją w bezpieczne miejsce i udzielili obydwu osobom niezbędnej pomocy.

Na miejsce funkcjonariusze wezwali także karetkę pogotowia i straż pożarną. Na szczęście zarówno kierowca, jak i jego pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń.

Nie ma wątpliwości, że dzięki postawie policjantów nie doszło do tragedii i uratowano ludzkie życie.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 12.11.2019, 21:35
"Na motocyklu płonęło małżeństwo" - tytuł prawie jak "Płonąca żyrafa" S. Dali. Już myślałem, że się grzali, tzn kochali
taki żarcik
taki żarcik 11.11.2019, 00:18
Naklejka na nagrobku" Patrz w lusterka motocykle są wszędzie" będzie się pięknie komponowała. :-)
Sonia
Sonia 10.11.2019, 11:36
Motocykl to pasja której oddają się niektórzy bezwzględnie. Mój były chłopak tak miał.
captrzyk
captrzyk 10.11.2019, 20:28
Tych wszystkich którzy piszą, że ktoś ma" pasję" siejąc na drogach śmierć to chyba pogięło. Może ustawiają się w kolejce, aby prezentować swoją" pasję" ?? Oby ta" pasja" nie wyszło bokiem niewinnym ludziom !!
Amos
Amos 10.11.2019, 10:29
I pewno osierociliby jeszcze swoje dzieci! Po co uprawiać taki niebezpieczny sport jak motocykling? Nie lepiej od razu przejść na recykling?
no tak
no tak 10.11.2019, 10:34
To najlepiej zamknij się na klucz w domu. Córkę schowaj w piwnicy i nie wypuszczaj, aby się jej żadna krzywda nie stała! A kolegom zakładaj kondony z aby Ci nikt przypadkiem żony nie zapylił! Nie pozdrawiam! Chorzy ludzie!
tylko pytam
tylko pytam 10.11.2019, 10:16
Dlaczego tematy, które nie podobają się władzy mają bardzo dużo wejść i mnóstwo komentarzy?
Luśnia
Luśnia 10.11.2019, 10:15
Bo najważniejsze aby artykuły podobały się Nikitińskiemu i Hajdasiowi, jeśli tak to nie będzie hejtu.
wolność mediów prywatnych
wolność mediów prywatnych 10.11.2019, 09:34
Śmieszne "żądać" od prywatnego portalu braku pisania o motocyklach a jednocześnie żądać pisania o Murze Berlińskim.

W powiecie wielu motocyklistów - i ich ten temat może zainteresować.
Podobnie jak innych jakieś kulinarne - nie chcesz, nie wchodź, nie czytaj, nie komentuj...
Takie proste...

Chociaż są gazety, w których to władza dyktuje, co ma w nich być wydrukowane...
Kamil
Kamil 10.11.2019, 10:12
do wolność: i dyktuje wywiady :)))
88
88 10.11.2019, 06:56
Pasek na stronie głównej iGryfino z odnośnikiem dotyczącym informacji regionalnych z gmin powiatu gryfińskiego:
Banie,Cedynia, Chojna,Gryfino,Mieszkowice,Moryń,Stare Czarnowo,Trzcińsko Zdrój,Widuchowa-
Dlaczego nie ma odnośnika Kraj, Świat, Polityka, Gospodarka?
Czytelnicy iGryfino tracą czas na otwieranie stron nie związanych z regionem. Te informacje z Polski to takie mało ciekawe zapchaj dziury.
Macie tyle niedokończonych, ciekawych tematów, ale tego nie ciągniecie.
Niemcy obchodzą 30 rocznicę upadku Muru Berlińskiego, a tu nawet wzmianki nie ma. Berlin Zachodni był dla wielu mieszkańców miasta Gryfina i regionu, miastem które pozwoliło się wielu Polakom odbić od dna szarej rzeczywistości PRL. Stacja kolejki na Friedrichstraße to miejsce w którym świat z szarego, po wejściu do metra robił sie nagle jaśniejszy, potem znów przygnębiający, aby nagle wybuchnąć kolorami nowymi zapachami. To było jak zmiana telewizora z czrnobiałego na kolorowy ale z tą obecną kolorystyka. Może tak przybliżyć obecnemu pokoleniu jak mieszkańcy regionu przebywający w tym czasie w Berlinie odbierali upadek muru i zjednoczenie Niemiec, jak zmieniło sie ich dotychczasowe życie w tym mieście.Czy świętowali razem z Niemcami ? Jestem zdziwiony , że dziennikarze się tym nie interesują.
sołtys
sołtys 10.11.2019, 08:52
Kurduppelasiński nie ogarnia powiatu
oj, to nie ten:)
oj, to nie ten:) 10.11.2019, 09:29
Chyba pomyliłeś portale - ale i tak nieładnie wysmiewać niski wzrost - na który człowiek nie ma wpływu...

Dzisiaj, 08:52 Kurduppelasiński
ale Berlin też poza powiatem - bądź konsekwentny:)
ale Berlin też poza powiatem - bądź konsekwentny:) 10.11.2019, 08:38
Narzekasz, że pojawia się artykuł "ku przestrodze" - o zapaleniu się motocykla - a żądasz artykułu "o Murze Berlińskim"?

A przy okazji - owszem jest artykuł o obchodach w Szczecinie - zresztą o ile pamiętam też z krytycznymi wpisami "co nas to obchodzi".

Niby dlaczego mam czytać o tym, co ty zdecydujesz, że może tu być?

88
88 10.11.2019, 10:38
Kto z Gryfina ma coś wspólnego z Ostrołęka ?
Z Berlinem losy mieszkańców powiatu gryfińskiego są bardziej związane niż z Warszawą. Niczego nie żądam, tylko podpowiadam. Lubię zaglądać na iGryfino, ale jak na lokalny nośnik medialny robi się jakiś taki rozlazły w swojej tematyce, no i te odmóżdżone pisowskie młode trolle z miejscowego Liceum skutecznie zniechęcają aby cokolwiek komentować.
Malolepszy
Malolepszy 10.11.2019, 11:27
To nie pisowskie młode trolle tylko stare konie skupione wokół Nikotyńskiego. Czują wsparcie to się rozwydrzyli.
zaścianek
zaścianek 10.11.2019, 10:43
Dopiero jak dojdzie do tragedii w powiecie, to "dajesz prawo" pisać? Wcześniej nie można?
Co ma z Ostrołęką? Motocykle - całkiem sporo - i jest "Wataha" - dziwisz się, że to interesuje ludzi?

A problem bezpieczeństwa na drodze też ludzi interesuje - nie tylko jeśli dotyczy jednego powiatu..
monster
monster 09.11.2019, 22:32
Nieszczęśliwy, a następnie szczęśliwy zbieg okoliczności!
nuda
nuda 09.11.2019, 22:17
jechali z gryfina???
pikap
pikap 09.11.2019, 21:57
Tak przy okazji kwaśno pozdrawiam rowerzystkę lat ok.25, która wczoraj na skrzyżowaniu na Armii Krajowej- poruszając się na ścieżce rowerowej - postanowiła niespodziewanie, bez dania najmniejszego znaku, skręcić w lewo, by prawdopodobnie wjechać na pasy dla pieszych. Wskutek tego jej nagłego diabelskiego natchnienia, zjechania na lewy pas ścieżki, uderzyłem w nią, na szczęście bez złych skutków. Nie znoszę niedzielnych rowerzystów, jadą bez wyobraźni, wg nich skoro nic za sobą nie słyszą, to znaczy że nikogo nie ma (rower ma to do siebie, że go nie słychać), a pasy dla pieszych traktują jak przejazd rowerowy. Postępują tak też piesi - ilość ich debilnych akcji na drodze, wtargnięć, wpatrzeń w smartfony, niedbań o jasny lub odblaskowy ubiór, itp. - zatrważa.
motór
motór 09.11.2019, 21:54
Dziwne. Musiało rozwalić bak i iskry zrobiły pożar. Chyba tak!
dzban
dzban 09.11.2019, 21:47
A mogli zemścić się za tego przejechanego psa!
Seba
Seba 09.11.2019, 21:37
Mieli po prostu dużo szczęścia.

Pozostałe