Koncert muzyki polskiej z okazji Święta Niepodległości

  • 11.11.2019, 18:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Koncert muzyki polskiej z okazji Święta Niepodległości fot. TWS
Na koncerty muzyki kompozytorów polskich, organizowane przez Grzegorza Handkego, każdego roku mieszkańcy Gryfina czekają z niecierpliwością. Niedzielny koncert chóru Res Musica i chóru chłopięcego Szczecińskie Słowiki wypełnił publicznością kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie prawie do ostatniego miejsca.

Zaprezentowano znane i mniej znane utwory m.in. Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego, Wacława z Szamotuł, Stanisława Wiechowicza. Chór Res Musica (w bardzo zmniejszonym składzie) zaśpiewał znaną piosenkę opr. przez W. Lachmana „Deszcz jesienny deszcz”.

Chór chłopięcy Szczecińskie Słowiki Grzegorza Handkego - twórcy gryfińskiego chóru i dyrygenta, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród melomanów. Każde wejście „Słowików” przyjmowane było wielkimi brawami, które były równocześnie wielkim uznaniem dla Grzegorza Handkego i podziękowaniem za koncert.

Warto dodać, że oba chóry mogą pochwalić się wieloma zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami. Wspólnie na zakończenie gryfińskiego koncertu oba chóry zaśpiewały Gaude Mater Polonia, pieśń wykonaną po raz pierwszy w 1254 r. do słów i muzyki Wincentego z Kielczy.

Koncert, który zorganizowany został 10 listopada 2019 r. był jednym z bardzo nielicznych wydarzeń w Gryfinie, podkreślających tak ważną dla Polaków rocznicę odzyskania niepodległości.

Gryfinianie bardzo dziękują obu chórom, a przede wszystkim Grzegorzowi Handkemu za koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

TWS

 

Koncert zapowiadaliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34351,zapraszamy-na-koncert-muzyki-polskiej-z-okazji-swieta-niepodleglosci

 

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babcia
Babcia 12.11.2019, 00:37
I czego się pultacie ?! I tak z gminy nikogo nie było.
wiadomo
wiadomo 12.11.2019, 00:38
Hołota nie przychodzi!
gość
gość 11.11.2019, 21:07
Jak w zeszłym roku 11.11 wypadło w niedzielę to zrobili poniedziałek dniem wolnym i dniem świętowania to gdzie tu logika? Chyba na zasadzie pokazania że jak my zarządzimy tak am być i ju
TRÓJCA TROLLI
TRÓJCA TROLLI 11.11.2019, 20:59
SYLWESTER TEZ PODOBNO PRZENIESLI DZIEN POZNIEJ MASAKRA
eeeeeee
eeeeeee 11.11.2019, 20:55
Czy to kpina ze święta Niepodległości? Zegarki przestawialiśmy o godzinę, a nie o jedną dobę.Tak czczą jak chcą pisiory święto narodowe.Gdzie idziesz Polsko, gdzie? Płakać się chce.
datownik
datownik 11.11.2019, 20:29
Święto było dziś a nie w niedzielę!

Pozostałe