Były wiersze, wspólne śpiewanie i miłe spędzenie czasu

  • 13.11.2019, 09:55
  • org.
Były wiersze, wspólne śpiewanie i miłe spędzenie czasu
Kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę była okazją do spotkania mieszkańców Mirowa aby uczcić nasze święto narodowe. Nie obeszło się bez wierszy w wykonaniu najmłodszych mirowian oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ale dla ludzi związanych z tym sołectwem oraz naszym regionem jest to przede wszystkim okazja do spędzenia czasu w swoim towarzystwie przy cieście, kawie i herbacie oraz powspominaniu przeszłości oraz popatrzeniu w przyszłość.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć prof. dr hab. Uniwersytetu Szczecińskiego Pana Radosława Skryckiego z krótkim ale bardzo interesującym wykładem na temat historii Mirowa i naszego regionu. Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać wspomnień jednej z pierwszych mieszkanek Mirowa, nieżyjącej już niestety, pani Henryki Skryckiej. Recytowano też wiersz nieżyjącej już poetki wiejskiej Leonii Zienkiewicz,w którym to z humorem opisuje zebranie wiejskie i jego uczestników.

Kulminacją tego spotkania była informacja o dofinansowaniu, które sołectwo otrzymało na projekt „Kuźnia talentów” oraz siłownię plenerową w ramach programu „Społecznej Rewitalizacji”.

org.

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakt
Fakt 13.11.2019, 18:19
Brawo... Lepsze to... niż faszystowskie pochody z racami, agresją, nienawiscią do wyimaginowanego wroga.... przynoszące wstyd Polsce w świecie...
rytmiczny krokiem
rytmiczny krokiem 13.11.2019, 14:43
Nikotyński musi odejść!

Pozostałe