Kłamstwo urzędnicze? Wrócili do sprawy autobusu i opłat za śmieci wg zużycia wody

  • 13.11.2019, 20:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kłamstwo urzędnicze? Wrócili do sprawy autobusu i opłat za śmieci wg zużycia wody
Najpierw w internecie wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos ogłosiła porozumienie ze starostwem. Potem informacja została prostowana. Następnie ukazało się nowe oświadczenie. Dziś na sesji nadzwyczajnej Rady Gminy w Widuchowej wójt uzyskała zgodę na rozmowy w sprawie autobusu na linii komunikacyjnej Gryfino-Pacholęta-Marwice-Gryfino.

Dzisiaj była kolejna (trzeci raz z rzędu) sesja nadzwyczajna. W planie było poruszenie spraw dotyczących śmieci. Mimo że uchwała była przygotowana na dzisiejszą sesję, to przedstawiono ją oficjalnie radnym na 3 godziny przed obradami, podczas posiedzenia komisji. Okazało się, że władze planują nowe metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mają być one uzależnione od zużycia wody. Jednak na sesji uchwały na razie nie głosowano. Rozliczanie ma być do 15 każdego miesiąca, ale nie ustalono stawek.

Opozycji nie podoba się sprawa załatwiania wznowienia kursowania autobusu z Gryfina do Marwic.

-11 października 2019 r. otrzymujemy informacje, że podpisane jest porozumienie ze starostą, a tak naprawdę wójt nie mogła tego zrobić, ponieważ nie była podjęta stosowna uchwała. W naszej ocenie jest to kłamstwo urzędnicze! Co prawda ukazało się sprostowanie, ale nie zmienia to postaci rzeczy. Uchwała została podjęta dzisiaj. Uważamy, że pracownicy powinni ponosić konsekwencje za to pod czym się podpisują, a co następnie jest publikowane publicznie – uważa radna Jadwiga Hasiuk.

 

O problemach związanych z kursowaniem autobusu z Gryfina do Marwic napisaliśmy ostatnio tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34352,zawieszono-kursowanie-autobusow-zabraklo-porozumienia-miedzy-gmina-a-powiate

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Veritas
Veritas 16.11.2019, 19:38
Do " ja": Gmina Widuchowa od nowego roku nie będzie już w zgdo. Sama będzie odpowiedzialna za odbiór odpadów. I czarno to widzę. Urzędnicy mieli kilka lat aby przygotować procedury. A co robią? Zlecaja przygotowanie gminy do tego zadania firmie zewnętrznej, uchwały podejmowane na sesji nadzwyczajnej, radni otrzymują tak ważne dokumenty 3 godziny przed sesją bez możliwości zapoznania sie i przede wszystkim skonsultowania z mieszkańcami. Co z przetargiem? W WPFce nie ma zabezpieczonych środków na to zadanie. To jak funkcjonuje ta gmina to jest jeden wielki koszmar. Ale Pani wójt świetnie się bawi naszym kosztem.11.11 uśmiechnięta w szpilkach, makijaż, fryzura, a 13.11 na sesji kołnierz ortopedyczny, bez makijażu, rozczochrana, obolała mina. Hipokryzja do kwadratu.
Joachim
Joachim 15.11.2019, 12:34
A dekalog mówi jasno:
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
do kłamczuszków
do kłamczuszków 15.11.2019, 10:38
Oj nieładnie kłamać!
wąs
wąs 15.11.2019, 09:05
Przecież na kłamstwie jest to zbudowane!
Ja to mam dobrze
Ja to mam dobrze 15.11.2019, 07:42
Ja nie korzystam z wodociągów bo mam własną ze studnię.Rozumiem że za śmieci już nie będę płacić!
ja nie straszę
ja nie straszę 15.11.2019, 08:59
Komunalka zrobi ci wjazd i zmierzy studzienkę!
brawo
brawo 15.11.2019, 01:19
Ładnie przyłapali urzednika na kłamstwie!
Gryfiniak
Gryfiniak 14.11.2019, 17:19
Śmieci liczyć od wody???? Czysty debilizm. Teraz tych z Widuchowej poznać będzie można po smrodzie....
ja
ja 16.11.2019, 17:32
nie tylko z Widuchowej ale i z Bani też bo też mają mieć liczone śmieci od wody co za debil tam siedzi i wymyśla żeby ludziom doje-ać i z ubożyć całkiem
lepsza metoda
lepsza metoda 14.11.2019, 19:33
Ta metoda lepiej pozwala policzyc tych co korzystają!
ja
ja 16.11.2019, 17:34
najlepiej jak banda gryzipiórków nie umie sobie poradzić z tymi co nie płacą to trzeba dopier--lić tym co płacą
uczciwemu dołożyć, złodziej zawsze górą...
uczciwemu dołożyć, złodziej zawsze górą... 14.11.2019, 19:52
Co mają śmieci do zużycia wody? Jeden jest brudas, drugi zużywa dużo wody.
Przecież i teraz różnice między zużyciami wody przez różnych ludzi są duże.
I wcale nie stwierdzi się, ile osób mieszka - bo mogą kwiatki podlewać, i co?
pan z miasta
pan z miasta 14.11.2019, 17:31
Teraz poznajemy ich po slomie w gumofilcach,bu ha ha
mieciu z lubicza
mieciu z lubicza 14.11.2019, 16:25
POWINIEN BYĆ POWSZECHNY POBÓR DO WOJSKA. KAŻDA CI*O*TA POWINNA STAĆ SIĘ MĘŻCZYZNĄ ZDOLNYM DO OBRONY WŁASNEGO DOMU.
Nemo...
Nemo... 14.11.2019, 15:57
To tutaj jest małe kłamstwo. Pani Wójt cały czas mówiła że do końca 2019 r. wyjdziemy że związku Gmin Dolna Odra. A tutaj teraz będzie naliczanie śmieci wg.. zużycia wody??? Czy ktoś z Radnych pomyślał jakie to będą koszty?? Nie wszystkich będzie stać na takie chorendalne sumy!!!! Coś tu nie gra z naszą Gmina. Robi się bardzo źle. I czy ktoś pomyślał co mają śmieci do zużycia wody???? Żeby nalicza koszt za odbiór śmieci.??? Teraz nie wszyscy płacili a po takim naliczeniu jeszcze ludzi przybędzie. Ktoś chyba nie spełnia rozumu wymyślił takie rozwiązanie.
ja
ja 16.11.2019, 17:40
popieram cię nemo ale pomyśl że radni też będą płacić i to nie radni uchwalili tylko te złodziejskie ZGDO sobie uchwaliło w *** nas mają
Radek
Radek 14.11.2019, 18:36
Czy ci radni wogóle myśla przeciez co jeden to ciemnota oni wysłowić się nie potrafią a co dopiero mýśleć czego od nich wymagacie jej tacy pasują podnoszą paluchy kiedy im każą
ja
ja 16.11.2019, 17:41
to nie radnych wina nikt ich nie pytał o zdanie sami z ZGDO tak ustalili i tyle
proste
proste 16.11.2019, 18:48
Do ,,ja" gmina Widuchowa nie należy od Nowego Roku do ZGDO i radni z Widuchowej sami w uchwale przygotowanej przez wójta zmieniają stawkę na opartą o zużycie wody.
osp
osp 15.11.2019, 08:29
mówisz o dareczku???? nic od siebie nie umie powiedzieć...
Zbychu
Zbychu 14.11.2019, 13:23
Co ona ma taki czerwony nos. Albo ona wczorajsza albo kolnierzyk za ciasny
Czarnoksiężnik
Czarnoksiężnik 14.11.2019, 15:36
Czarownice tak mają.
rus2
rus2 14.11.2019, 12:43
Oj nie przeniesie, nie przeniesie nigdzie, bo czym będzie się dowartościowywać i pokazywać swoją siłę co im zrobi. Póki co szuka odpowiedniego "taktora" i pługa aby zaorać te Pacholęta przede wszystkim jak obiecała. Niech pamięta że takie maszyny mają również bieg wsteczny.
kołnierzyk
kołnierzyk 14.11.2019, 12:00
Nikoteński musi odejść!
Pola
Pola 14.11.2019, 11:56
Ciekawe czy taką minę robiła jak rozbijała czyjeś małzeństwo i zabierała ojca dzieciom
Czytelnik
Czytelnik 14.11.2019, 11:42
Klamliwa su... z tej pani jak chciala dojsc do wladzy to ludzia w marwicach bez masla w *** wchodzila
Radek
Radek 14.11.2019, 10:36
Ja tez widziałem ją jak była z przyd....sem na za zakupach i nie miała kołnierza hi hi mysli że ludzie są tacy jak ona
nie twoja broszka
nie twoja broszka 14.11.2019, 11:29
To jej sprawa co na szyję sobie zakłada!
Bercik
Bercik 15.11.2019, 14:24
Nie twoja broszka swój swojego zawsze broni ku.. ku... pijak pijaka itd to zastanów się kim jesteś
Pola
Pola 14.11.2019, 11:53
Nie jej sprawa bo pieniądze na jej wypłatę są z naszych podatków a ona od wyborów prawie nie interesuje się gminą tylko hula z przyd...pasem
rus
rus 14.11.2019, 09:43
A pani Wójt jak zwykle pięknie wygląda!!! A Czarnówek, Marwice i Pacholęta zaorać. Mieszkańców przenieść do Pacanowa! I nie będzie problemu!!!
Ja
Ja 14.11.2019, 09:42
Nosi kołnierz i do tego wysokie szpileczki 😂 brawo brawo!
obserwator
obserwator 14.11.2019, 09:52
ten kołnierz to nosi chyba tylko u was w gminie, ja widziałem Panią wójt poza gminą jakieś tydzień temu i była bez kołnierza. Ta Pani jest bardzo charakterystyczna stąd moje przyjrzenie się i dobrze pamiętam, że nie miała.
fox
fox 14.11.2019, 09:27
kołnierz ortopedyczny = strata ubezpieczyciela
Koteczek
Koteczek 14.11.2019, 09:00
Na wieczornicy w poniedziałek na 12 cm szpilkach i nie było widać zeby cokolwiek bolało pancie. Ponoć na komisjach też Się bez problemu ruszyła a nawet śmiała. Przed kamerami trzeba było pokazać jaka jestem chora i zrobić minę cierpietnicy. W tym kołnierzu to wygląda pani jak sra.ący kot na pustyni.
Szpilka1
Szpilka1 14.11.2019, 08:34
Wystarczyło być na obchodach Święta Niepodległości aby zobaczyć Panią Wójt nie tylko b ez kołnierza, ale i w butach - szpilkach co najmniej 12 cm, Nie tylko wtedy, ale i bezpośrednio po "wypadku"??? na spotkaniu z P.Rzepą.Ciekawe co na ortopeda lub inny lekarz który tą Panią leczy i wystawia zwolnienia lekarskie.

Pozostałe