Problem z wjazdem na osiedle - list czytelnika

  • 13.11.2019, 22:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Problem z wjazdem na osiedle - list czytelnika
Piszę w sprawie problematycznego odcinka drogi osiedlowej, dokładnie wyjazdu/wjazdu na osiedle 11 listopada. To, co dzieje się tam szczególnie w godzinach porannych, kiedy rodzice zawożą swoje dzieci do szkoły to istny horror.

Wzdłuż drogi stoją zaparkowane auta, kierowcy wjeżdżający na osiedle uważają, że to oni mają pierwszeństwo przejazdu, a wyjeżdżający, że oni.

Kilkuminutowe postoje na środku drogi, bo żadna ze stron nie chce odpuścić czy specjalne najeżdżanie na samochód z naprzeciwka, zmuszając żeby to on się wycofał (bo przecież wrzucenie wstecznego biegu to dla niektórych tak dużo) stało się normą, do której brak już cierpliwości. Może postawienie stosownego znaku, np. takiego jak D-5 "pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni" rozwiązałoby problem i kierowcy wiedzieliby, który z nich jedzie pierwszy. Myślę, że stosowne służby powinny się tym zająć. W załączniku przesyłam zdjęcia z map Google odcinka drogi, o którym mowa.

czytelnik 

adres do wiadomości redakcji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arek
arek 17.11.2019, 00:17
Juz 10 lat temu zrezygnowalem swiadomie z samochodu.Po co w tej wiosce auto??Mniej wydaje na taksowki rocznie niz kosztowalo nie utrzymanie samochodu.Koncepcja prawidlowa tylko wymaga jeszcze dopracowania np.komunikacja miejska w jest duzo wiec wielkich zakupow nie trzeba robic 3 razy w tygodniu mozna sie przejsc a nie 200 metrow samochodem i dziecko 500 metrow do szkoly odwozic bo biedactwo sie przemeczy.
propozytor
propozytor 15.11.2019, 23:50
Nie uczyć ludzi bezmyślności. Niech myślą, a za brak myślenia karać mandatami. Postawienie słupka, kwietnika czy czegokolwiek generuje koszty po stronie nas wszystkich. A po co? Niech płaci ten co złamie przepis.
Puk
Puk 15.11.2019, 21:11
Ludzie macie problem z wjazdem na osiedle osbowym autem a co tydz gościu z Puk śmieciara tam wiejzdza i daje rade
Luki
Luki 15.11.2019, 21:51
Puk ma szacun na dzielni
Włodek
Włodek 15.11.2019, 08:09
Z wielu wypowiedzi wynika, że niektórym kierowcom potrzeba służb lub nowego kursu. Moim zdaniem większości brak kultury i podstawowych wiadomości o ruchu drogowym.Pod szkołą podst nr 1 codziennie rano stoi strażnik. Czy ma włłączać sygnalizację? Czy przeprowadzać uczniów na zielonym? Może zamienić jego miejsce postoju :) A przy okazji niedaleko od tego wjazdu na osiedle jest skrzyżowania 11 Listopada z Iwaszkiewicza. Po remoncie nie przemyślano wszystkich znaków. Wyjeżdżający z 11 Listopada ma pierszeństwo ale jadący Iwaszkiewicza pod górę nie ustępują jadąc z dużą prędkością z przyzwyczajenia. Może po 1 wypadku ktoś pomyśli
Obsługa windy
Obsługa windy 15.11.2019, 22:08
Strażnik miejski stoi chyba przy płocie od strony torowiska ( 9 Maja). Drugi powinien stanąć od strony Kurnika. Tam , to się dopiero dzieje. Do kochanych rodziców podrzucających swoje pociechy jak najbliżej szkoły. Od wtorku, 19 listopada czynna będzie winda pionowo- pozioma, dowożąca uczniów pod same drzwi sali, w której Wasze dzieci rozpoczynają lekcje. Warto być w szkole przed 7.15, bo później będzie duży tłok.
no tak
no tak 15.11.2019, 09:39
I dlatego jest tak jak jest!
Stefan
Stefan 15.11.2019, 06:02
Zlikwidować szkołę
Ziutek
Ziutek 15.11.2019, 05:59
Postawić znak d40 i od holować te kilka aut
Rob
Rob 14.11.2019, 21:58
Tak samo Konopnicka i najazd na przychodnię , dramat , ludzie stoją na zakazach postoju i nic, wyjazd z konopnickiej wzdłuż asnyka do głównej ulicy przy Intermarche to walka o pozycję i przejazd na tzw. żyletki czy to się zmieni ? pewnie już nie, po prostu każdy się spieszy, każdy jest najważnieszy, małolaci uważają że jego bryka jest jedyna na świecie i to ona ma prawo poruszania po ulicy, postawić wszędzie znaki zakazu? bez sensu sami dla siebie robimy pod górkę, taki mamy klimat i tak zaprojektowane PRl-owskie ośiedla. itd.
Kierowca
Kierowca 14.11.2019, 18:02
Zgadzam się, ciężko się tam poruszać. Również uważam że powinni się tym zająć kto ma tam pierwszeństwo.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.11.2019, 17:42
Pozatym jest tam znak zakaz ruchu, nie dotyczy mieszkańców spółdzielni regalica, wiec jak jakiś rodzic zacznie się pultać to zadzwonić na policję i zobaczymy ktory pierwszy mandat dostanie :)
kierowca
kierowca 14.11.2019, 15:24
Czy tam nie ma znaku "Strefa zamieszkania", na której parkuje się w miejscach jedynie wyznaczonych? Poza tym widać tam ciągle poustawiane samochody na drodze, co uniemożliwi skutecznie dojazd straży pożarnej (nie daj Boże) w przypadku pożaru. Pytam się więc NA CO KOMU STRAŻ MIEJSKA W GRYFINIE?!??
Ewa
Ewa 14.11.2019, 17:20
taka sama sytuacja jest przy Energetyków/róg Piastów. Znak stoi, ale co z tego! Śmieciarka często stoi i trąbi, bo dojechać nie może. Miejsca pod klatkami schodowymi pozajmowane, nie ma szans, żeby większe zakupy podwieźć. Straż miejska przejeżdża, nie widzi, jeśli już ktoś zgłosi, to przyjeżdżają do jednego, wskazanego auta, \reszta jest niewidoczna dla nich. Policji nie widziałam dawno, chyba że prywatnie, po zonę, czy koleżankę z dzieckiem do przedszkola... Przynajmniej tak było jakiś czas temu. O zastawionej Energetyków na przeciw parkingu nie wspomnę, bo nawet służby mundurowe mają czasami problem z przejazdem. Chyba nie wiedzą, że stoi tam znak zakazu postoju. Tak to wygląda w naszym pięknym mieście. Bałtycka - książki można pisać.
Mieszkanka osiedla
Mieszkanka osiedla 14.11.2019, 14:38
Podziękowania należą się Dyrektor SP 2, która udostępniła pracownikom parking przy szkole. Gdyby jeszcze tak przenieść mało atrakcyjną, ogrodzoną prętami, kotwicę w inne miejsce. Proponuję miejsce przed dłuższą ścianą szkoły, między wysokimi drzewami, które niestety ograniczają dostęp dziennego światła do sal lekcyjnych. Może ktoś z decydujących o takich sprawach, rozważyłby możliwość usunięcia tych drzew. Byłoby słoneczniej i estetyczniej. Wzdłuż drogi do szkoły ( przy ogrodzeniu przedszkola) jest wystarczająco dużo drzew. Co do rodziców zajeżdżających drogę: Pomyślcie o swoich dzieciach, które narażacie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Czy potrzeba tragedii, aby do niektórych dotarło, że ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził. Szkoda też, że nie widzicie, co potrafią zrobić wasze pociechy, kiedy was przy nich nie ma. Dają radę.Często nie bylibyście z nich dumni.
Dyl
Dyl 14.11.2019, 09:16
Tak przed ósmą, panowie z PuK-u powinni wywozić śmieci i przyblokować ruch na amen. Tak kilka razy i się oduczą tędy dojazdu pod szkołę. Mieszkańcy sobie jakoś radzą , ale jak się najedzie horda rodziców z zewnątrz osiedla, to wtedy powstaje chaos. Postawić szlabany i Jagienki nie będą miały problemów z zaparkowanymi pojazdami stałych mieszkańców. Kiedyś wszystkie dzieci do szkoły chodziły na piechotę, nie było sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych ,podziemnego przejścia pod torami, schodów na Górkę, bitej drogi dojazdowej i jakoś z centrum miasta potafiliśmy bezpiecznie i na czas dotrzeć do szkoły.
Jojo
Jojo 14.11.2019, 08:46
To samo jest na krasińskiego 151 kolo śmietnika na łuku. Kierowcy bez mózgu tylko karetki lub straży brakuje na sygnale i brak przejazdu.
niby koncepcja
niby koncepcja 17.11.2019, 00:23
Kretyńskie pomysły władz zwane" rozwiązaniami", aż ciężko słuchać tego bełkotu. Widać golym okiem, że zajmują się tym osoby, które nie mają o tym pojęcia i charakteryzuje je brak jakiejkolwiek wizji. Ogólna koncepcja jest taka:" nie twórzmy parkingów, to ruch będzie mniejszy, bo nikt nie będzie chciał tam jechać". Przecież to skrajnie idiotyczne i infantylne myślenie. Już wystarczająco zepsuliście przepustowość w mieście
z prądem
z prądem 14.11.2019, 08:27
Niketoński musi odejść!!!
Jagienka
Jagienka 14.11.2019, 00:20
Inna sytuacja jest w wzdłuż drogi 11 Listopada, to jest droga dwukierunkowa a często przy śmietniku parkuja na drodze, auta osobowe i dostawcze,tak jak na chodniku przy przy przejściu dla pieszych. Tam jest jakiś meksyk dosłownie. Jest za dużo aut a za mało miejsc parkingowych,ale jakieś prawo chyba obowiązuje.
Czytelniczka
Czytelniczka 14.11.2019, 08:16
Dokladnie zgadzam sie zmora sa auta parkujace przy smietniku , czuja sie bezkarni!!! A utrudniaja wyjazd ktos powinien sie tym zająć !!!!
Ja
Ja 14.11.2019, 00:04
Pierwszenstwo ma ten który jest na swoim pasie, wiec za bardzo nie wiem w czym jest problem?
A
A 14.11.2019, 08:46
Chyba większość tego nie wie... Albo ignoruje... Coś trzeba z tym zrobić...
spec
spec 13.11.2019, 23:14
Z tą sprawą, i pomysłem znaku, trzeba się udać na policję, to oni wnioskują zmiany w ruchu.
Nol
Nol 14.11.2019, 00:16
Raczej właścicielowi drogi!

Pozostałe