Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 16:06

9 zawodników zdobyło aż 7 medali. KINDER + SPORT Festiwal Pływania

W Szczecinie 9 listopada 2019 r. odbył się KINDER + SPORT Festiwal Pływania. Imprezę uświetnili tak wybitni pływacy jak Alicja Tchórz, Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak, pod okiem których młodsze dzieci doskonaliły swoją technikę pływania. Na lądzie mogli zaś odbyć lekcje w-f z Moniką Pyrek. Po południu odbyły się zawody pływackie, a przed nimi młodzi pływacy mogli wziąć udział w spotkaniu z naszymi mistrzami i zadać im pytania. W trakcie imprezy odbyło się oficjalne pożegnanie, po zakończeniu kariery, kolejnego utytułowanego zawodnika i wychowanka MKP Szczecin Mateusza Sawrymowicza.

Autor: fot. UKP Marlin

W imprezie udział wzięło 9 zawodników UKP „Marlin”. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

W młodszej 10-11 lat najlepiej wypadł Szymon Serafin, który dwukrotnie wywalczył srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Mikołaj Rosiak zajął 5 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 12 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Bartosz Prokopowicz był 6 na dystansie 50m stylem klasycznym i 10 na dystansie 50m stylem dowolnym.

W starszej kategorii wiekowej 12-13 lat Celestyna Szulc była najszybsza na dystansie 50m stylem klasycznym i 3 na dystansie 50m stylem motylkowym. Weronika Małolepsza zajęła 2 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 3 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym i była tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym. Jan Staszak dopłynął na 6 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym i 9 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel uplasował się na 8 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i 12 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym.