Przytupywał nogą w rytm piosenek, a chwilami był nawet wzruszony

  • 14.11.2019, 10:38
  • dost.
Przytupywał nogą w rytm piosenek, a chwilami był nawet wzruszony
Uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się 8 listopada (piątek) 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Gogolicach (gm. Trzcińsko-Zdrój). Uczestniczyli w niej rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście, wśród których znalazł się poseł na Sejm RP Pan Leszek Dobrzyński oraz Cornelis Vreeswijk, sołtys Gogolic.

Prowadząca akademię przewodnicząca SU Martyna Lebuda z kl.VIII przywitała wszystkich obecnych i zaprosiła do wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Następnie dwie narratorki: Oliwia Bączek i Kinga Łysiak z klasy 7 przypomniały drogę Polski do niepodległości. Ich narrację przeplatały patriotyczne wiersze i piosenki.

Akademię rozpoczęła Lena Bączek z oddziału przedszkolnego recytacją wiersza pt. „ Defilada”. Zaraz po niej zaprezentowali się uczniowie z klasy piątej w wierszu „ 11 listopada”. Usłyszeliśmy także takie wiersze jak: „ Polska w niewoli” (recytował Wiktor Sumara klasa VI), „ Na krakowskim rynku” (rec. Daria Zawisza kl. VI), „ Wstań, Polsko moja” (rec. Tomasz Gołaszewski i Paulina Marciniak – kl.VI), „Tęskno mi, Panie” (rec. Kinga Łysiak kl.VII), „ Do moich synów” (rec. Miłosz Malinowski kl.VII). Milena Mazurkiewicz i Patryk Nelz z klasy VI oraz Maja Maćkowycz z klasy VII zaprezentowali słuchaczom wiersz pt. „Ta, co nie zginęła”. Deklamację przeplatały piosenki : „Orlęta”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Piechota”. zakończyła klasa trzecia recytacją wiersza „To jest Polska” oraz wzruszająca pieśń „Pamięć w nas”, którą wykonała grupa uczniów.

Zanim odśpiewano na zakończenie akademii hymn szkoły, prowadząca uroczystość Martyna Lebuda poprosiła dyrektor Barbarę Dybczak o wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursach: historycznym i plastycznym dotyczących polskich symboli narodowych, przeprowadzonych przez nauczycielkę historii Bożenę Kozak. Pani dyrektor z kolei poprosiła posła Leszka Dobrzyńskiego o wspólne wręczanie nagród. Następnie pani dyrektor wręczyła posłowi podziękowanie za jego wsparcie i nieustanną pomoc dla naszej szkoły. Poseł w krótkim przemówieniu podkreślił, że z przyjemnością odwiedza naszą szkołę.

Po odśpiewaniu „Gogolickiego Marszu Orląt Lwowskich” uczniowie oraz nauczyciele rozeszli się do klas.

L.K.

 

Akademię przygotowała i była jej koordynatorem Lidia Karpińska.

Dekoracje: Agata Romańczuk

Nagłośnienie: Krzysztof Skiba i Czesław Postawa.

Akademia posłowi Dobrzyńskiemu się chyba podobała, bo przytupywał nogą w rytm piosenek, a chwilami nawet był wzruszony. 

dost.

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawe...
Ciekawe... 15.11.2019, 18:12
Ciekawe, dlaczego pani zastępca pojechała do Stołecznej, a do Gogolic już nie? Jakieś układy, układziki?
?
? 14.11.2019, 19:33
Nawet wobec tak wzniosłych uroczystości nie potraficie przestać być złośliwi. Przyjechał poseł- źle, jakby nie przyjechał to byście mieli bekę, że po wyborach ma gdzieś Gogolice. Śmiać mi się chce, że jesteście tacy małostkowi.
???!!!!!!!!!!!
???!!!!!!!!!!! 14.11.2019, 18:49
To ten od dzieci... ?
hehehe
hehehe 14.11.2019, 16:11
jak to pięknie wygląda , gdy cała szkoła musi brać czynny udział w akademii by nie za ubogi był repertuar. szkoda, że niektóre z tych dzieci musiały na siłę uczyć się scenek. wszystko by zadowolić jednego Pana D. brawo Gogolice
Sarkazm niepotrzebny
Sarkazm niepotrzebny 14.11.2019, 21:01
W Gogolicach zawsze są piękne uroczystości bez względu na to, kto ma być gościem. Sarkazm niepotrzebny.
Andrzej
Andrzej 14.11.2019, 12:27
Z kolei w Stołecznej Dobrzyński nie czuł się chyba zbyt dobrze, bo tam brylował inny gość, wicemarszałek Jarosław Rzepa. Taki chyba nietakt wobec posła Dobrzyńskiego zrobiła Stołeczna. Dobrzyński nie był do końca ich akademii, wyszedł przed końcem, tłumacząc się pilnymi sprawami, które na niego czekały.
Do Andrzeja... ?
Do Andrzeja... ? 14.11.2019, 15:09
Nie fantazjuj Andrzejku ?Po pierwsze był do końca akademii tylko krótko był na poczestunku a po drugie Pan Dobrzyński czuł się równie świetnie a spieszyl się właśnie do gogolic bo w tym samym terminie były te uroczystości.
Nieprawda
Nieprawda 14.11.2019, 20:56
Cóż, nieprawda. Poseł Dobrzyński był najpierw w Gogolicach, potem pojechał do Stołecznej.
Obraza za prawdę?
Obraza za prawdę? 15.11.2019, 17:06
o 11.00 był w Gogolicach, potem o 12.00 w Stołecznej. Ktoś tu czegoś nie rozumie?
no i po wyborach...
no i po wyborach... 14.11.2019, 12:56
A p Mucha już przestał bywać,już nie interesuje sie jak żyją ludzi ?
proste
proste 14.11.2019, 13:32
Jak już nie jest posłem to już nie ma takich obowiązków.
przytupajka
przytupajka 14.11.2019, 12:16
Niketoński musi odejść wzruszony!
szkoda
szkoda 14.11.2019, 12:11
Za wysokie progi dla burmistrza...
Zastępca
Zastępca 15.11.2019, 18:11
Burmistrz był zaproszony do Gogolic, ale wybrał Stołeczną, wysłał tam zastępcę.
patriota
patriota 14.11.2019, 12:03
Bo piosenki takie są w ogóle wzruszające!
Oczywiście
Oczywiście 14.11.2019, 20:57
Oczywiście, że są wzruszające. Ktoś w to wątpi?

Pozostałe