CM Agropol postawił na inteligentne rolnictwo. Zmiany w spółce spod Bań dzięki eurofunduszom

  • 14.11.2019, 12:01
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
CM Agropol postawił na inteligentne rolnictwo. Zmiany w spółce spod Bań dzięki eurofunduszom wzp (arch.)
Istnieje od ponad 15 lat i zajmuje się świadczeniem usług agrotechnicznych dla klientów indywidualnych oraz instytucji rolniczych np. w zakresie siewu czy koszenia. Aby wzbogacać swoją ofertę, a przede wszystkim wzmacniać pozycję na rynku zdecydowała o zakupie kolejnego specjalistycznego sprzętu. Spółka CM Agropol z Tywicy koło Bań - bo o niej mowa - na wdrożenie zaplanowanych zmian otrzyma fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Umowa unijnego wsparcia przedsięwzięcia podpisana zostanie w siedzibie firmy w piątek, 15 listopada 2019 roku. Władze samorządu województwa reprezentować będzie wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Inwestycją w zakresie innowacji na rzecz inteligentnego rolnictwa spółka chce zwiększyć konkurencyjność świadczonych usług, dlatego podjęto decyzję o zakupie w 2019 roku kolejnego nowoczesnego sprzętu. To dwa opryskiwacze wyposażone w system GPS, magnetyzery, rozrzutnik i skrzynię ułatwiające opryski oraz nawożenie, maszynę czyszcząco-zaprawiającą do ziarna, a także kiełkownik. Pierwszy z wymienionych sprzętów już został nabyty. W pozostałych dwóch przypadkach trwa uzgadnianie szczegółów zakupów, jak i przygotowywane są zapytania ofertowo-przetargowe.

 

Na zaplanowane zmiany przedsiębiorstwo z powiatu gryfińskiego zarezerwowało ponad 6,6 mln zł. Blisko 2,5 mln zł w tej kwocie stanowić będą eurofundusze pozostające w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego. Realizację zadania rozpoczęto w pierwszej połowie br.

 

Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji”.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ROLNIK
ROLNIK 15.11.2019, 18:27
Niech sobie te innowacje testują na skażonej duńskiej ziemi a nie na naszej POLSKIEJ
Barzkowice
Barzkowice 15.11.2019, 10:42
I bardzo dobrze. Trzeba stawiać na nowoczesność.
A
A 15.11.2019, 10:11
szkoda tylko , że w większości te spółki to obcy kapitał, który eksploatuje naszą ziemie, wycina drzewa by zwiększyć pola uprawne. Nowe maszyny, opryskiwacze , które dzień i noc jeżdżą po polach i trują nas wszystkim. Szkoda ze takie dofinansowanie nie dostanie polski rolnik, który uprawia ziemie wg. starych metod. Niestety zamiast rolników mamy już tylko przedsiębiorców dla których liczy się zysk nie ekosystemem z którym trzeba współistnieć!!!!
rolnik
rolnik 14.11.2019, 13:25
Banie górą!
Ostatni krajobraz nad Tywom
Ostatni krajobraz nad Tywom 15.11.2019, 00:41
Nie Banie tylko Tywica nad rzeką Tywą gdzie obcy uprawia orkę na naszej matce ziemi.
Szkoda mi tylko tych wyrżniętych drzew w pień , kicających zajęcy, brykających łani, ryczących jeleni , bobra w zieleni .
Pozostał nam się tylko chytry rudy lis co stoi pod lasem i rąbie w ostatnie drzewo swym wielkim ku ta se m.

Pozostałe