Zachodniopomorski projekt wśród najlepszych, marszałek Olgierd Geblewicz wśród odpowiedzialnych polityków

  • 15.11.2019, 09:53
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Zachodniopomorski projekt wśród najlepszych, marszałek Olgierd Geblewicz… wzp (arch.)
To nagrody za innowacyjny pomysł, który służy mieszkańcom i może być przykładem dla innych. Marszałek Olgierd Geblewicz i projekt „Dobre Wsparcie” znaleźli się wśród finalistów Europejskiej Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019. Konkurs organizowany przez Instytut Innowacji w Polityce nagradza odważne działania polityczne z całej Europy.

Projekt „Dobre wsparcie – system lokalnych usług społecznych” pomaga zwalczać nierówności i ubóstwo. Zainicjowane na Pomorzu Zachodnim działanie zaowocowało stworzeniem w Szczecinie i Kołobrzegu mieszkań wytchnieniowych, które zapewniają całodobową opiekę dziecku z niepełnosprawnością lub osobie dorosłej na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun. W ramach wsparcia odbywają się m.in. zajęcia rehabilitacyjne oraz programy aktywizacyjne, dofinansowane są także remonty mieszkań oraz rozwój sąsiedzkich usług opiekuńczych.

Projekt zwyciężył już w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej „Regio Stars 2019”, a podczas wręczania nagrody Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz powiedział - To bardzo duże wyróżnienie i sukces. Na Pomorzu Zachodnim chcemy stanowić spójną społeczność, która daje szansę każdemu. Cieszymy się, że Komisja Europejska dostrzegła nasze działania. To bardzo budujące, ale najcenniejsze jest to, że zdobyliśmy zaufanie mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, przekonaliśmy, że warto korzystać z pomocy oferowanej przez „Dobre wsparcie”.

Teraz projekt „Dobre Wsparcie” znalazł się w finale kolejnego prestiżowego konkursu - Nagrody za Innowacje w Polityce. Ogólnoeuropejskie wyróżnienie od 2017 r. przyznaje Instytut Innowacji w Polityce. Nagrodę otrzymują najlepsze projekty polityczne, będące inspiracją dla innych, bez względu na przynależność polityczną, czy obszar którego dotyczą. W tegorocznej edycji wyłoniono 80 finalistów – po 10 inicjatyw w 8 kategoriach, w tym 9 projektów z Polski. Ten z Pomorza Zachodniego nominowano w kategorii jakość życia, a odpowiadającego z jego wdrożenie marszałka Olgierda Geblewicza – określono mianem odpowiedzialnego polityka.

Zwycięzców konkursu poznamy 4 grudnia 2019 r. podczas gali w Berlinie. Projekt „Dobre wsparcie” realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w wysokości ponad 8,5 mln zł. Wsparciem ma zostać objętych łącznie 600 osób z województwa zachodniopomorskiego. Jest realizowany od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2019 r.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zb.t.
zb.t. 16.11.2019, 17:06
Na całe szczęścia Marszałek Geblewicz, w przeciwieństwie do ogromnej liczby naszych polityków??, nie zapomniał co znaczy tak ważne słowo pragmatyzm .Wszystkiego dobrego
śmiech na sali
śmiech na sali 16.11.2019, 11:12
Geblewicz musi odejść!
euro poseł
euro poseł 16.11.2019, 13:00
Dostanie kopa w górę!
kod
kod 15.11.2019, 11:41
propaganda zwykła.lansowanie
nieodpowiedzialny wodolejca
nieodpowiedzialny wodolejca 15.11.2019, 11:49
Nikoteński musi odejść!
lalka
lalka 15.11.2019, 10:53
Czy to zdjęcie nie było przy okazji Pleciugi?

Pozostałe