Wyróżniony w prestiżowym konkursie dla młodych inżynierów

  • 15.11.2019, 12:52
  • Źródło: Mateusz Lipka rzecznik Prasowy ZUT w Szczecinie
Wyróżniony w prestiżowym konkursie dla młodych inżynierów
Maciej Hamulak, student mechaniki i budowy maszyn z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT zajął III miejsce w 18. Studenckim Konkursie Projektowym SOLIDWORKS, który jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem dla młodych inżynierów z całej Polski.

W konkursie zorganizowanym przez DPS Software co roku biorą udział studenci i uczniowie, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS, które umożliwia generowanie geometrii przestrzennej projektowanego detalu. Organizatorzy nie narzucają tematów projektów – wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności uczestników.

 

Na konkurs zgłaszane są różne prace – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wykonanego w oprogramowaniu SOLIDWORKS oraz umożliwienie uczestnikom zaistnienia na rynku inżynierskim.

 

Maciej Hamulak zaprojektował pionową frezarkę CNC (sterowaną numerycznie), umożliwiającą obróbkę skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych takich jak rowki, czy gwinty w detalach wykonanych z dowolnego materiału.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się również Marek Sobotka z Politechniki Warszawskiej oraz Wiktor Nowak z Akademii Górniczo – Hutniczej. Konkurs rozstrzygnięto podczas DPS FORUM – ogólnopolskiego spotkania przedstawicieli polskiego przemysłu, szkół i uczelni technicznych.

Źródło: Mateusz Lipka rzecznik Prasowy ZUT w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ops
ops 16.11.2019, 08:43
rozumiem ze ten gość pochodzi z Gryfina???bo inaczej to nie ma sensu
Pniewo
Pniewo 16.11.2019, 17:39
Przecież to portal powiatu gryfińskiego a nie miasta Gryfina.
owi , żepraca, którą wykonuje to jego hobby
owi , żepraca, którą wykonuje to jego hobby 15.11.2019, 17:26
Mój syn , też po mechatronice, zarabia w niemieckiej firmie pi x oko 30 000 miesięcznie. Nie bawi się w konkursy ale podjął kolejne studia tym razem zaocznie i się dokształca.

Pozostałe