Rozmawiali o dzieleniu się najcenniejszym darem - krwią

  • 15.11.2019, 21:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rozmawiali o dzieleniu się najcenniejszym darem - krwią fot. TWS
Wiele osób w naszej gminie pamięta batalię o istnienie Ekipowego Punktu Poboru Krwi w Gryfinie prowadzoną jakiś czas temu przez promotora honorowego krwiodawstwa Ewę Lewczuk. O tym, jakie znaczenie ma krew w medycynie, a przede wszystkim w chirurgii nie trzeba nikogo przekonywać. A o tym, jakie znaczenie ma w ratowaniu ludzkiego życia wie już chyba każde dziecko. Ogromnie ważne jest aby liczba honorowych dawców krwi systematycznie rosła.

Spotkanie z młodzieżą w Liceum im. Aleksandra Omieczyńskiego zorganizowano 14 listopada 2019 r. z inicjatywy Ewy Lewczuk i przy wsparciu dyrektora szkoły Sławomira Głuszaka oraz grona pedagogicznego otwartego na ciekawe propozycje. Podkreślić tutaj należy rolę nauczyciela Zbigniewa Kozakiewicza zawsze gotowego do pomocy, tam gdzie ona jest potrzebna.

Gościem spotkania kolejny już raz był dr Tadeusz Gębka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać, ale również obejrzeć projekcje na temat krwiodawstwa. Dowiedzieli się kto może, a kto i z jakiego powodu nie może oddać krwi, co znaczy honorowy krwiodawca.

Doktor Gębka wyraził nadzieję, że może któryś z obecnych na spotkaniu uczniów, którzy ukończyli już osiemnaście lat odwiedzi gryfiński punkt krwiodawstwa.

 

Najbliższa akcja poboru krwi w Ekipowym Punkcie w Gryfinie zaplanowana została na czwartek 21 listopada 2019 r. Rejestrować się można od godz. 8 do 11.30. Tego dnia pobór krwi będzie trwał tak długo, dopóki będą dawcy. Punkt znajduje się w podwórzu przychodni Chrobry” w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 18.11.2019, 09:42
Brawo, brawo. P Ewo tak trzymać !
wampir ze Szczawna
wampir ze Szczawna 16.11.2019, 15:53
My, wampiry się nie dzielimy!
DOŚĆ UDAWANIA   PŁACENIA PODATKÓW
DOŚĆ UDAWANIA PŁACENIA PODATKÓW 16.11.2019, 13:32
DOŚĆ JEHOWYCH ZAMKNĄĆ TĘ SEKTĘ JAK W ROSJI PUTIN POZAMIATAŁ DEBILI
młody
młody 16.11.2019, 08:19
Dobry pomysł z tymi pogadankami, dziękujemy
Krew nie dla wszystkich.
Krew nie dla wszystkich. 16.11.2019, 00:34
Powiedzcie to Jehowym... Wolą uśmiercić własne dzicko niż podać mu krew.. Jedna taka samotnie wychowująca dzieci Jehówka.. . dostała krwotoku i tylko podanie krwi moglo jej uratować zycie.. Odmówiła, wolała osierocić własne dzieci. Do tego stopnia sekta pozbawia ich rozumu...
To dopiero zryte berety
To dopiero zryte berety 16.11.2019, 11:52
Trzeba mieć pecha zeby w takiej rodzinie przyjsc6na świat... Nie dość ze dzieci pozbawione najpiekniejszych chwil dzieciństwa (urodziny, imieniny,, swieta, zabawy,...i. t. d..) to jeszcze w razie zagrozenia zycia nie podadzą krwi.
Knagulec
Knagulec 16.11.2019, 11:35
Dla sekty Jehowych my jesteśmy ze świata
Wniosek
Wniosek 16.11.2019, 12:02
Praca w służbie zdrowia pownna być ustawowo.... Jehówką zabroniona. Skoro widzą ile milonom ludzi krew ratuje zycie. a mimo to mają problem z jej podaniem.... to widać pod jak niebezpiecznym wplywem tej sekty są.. Powszechnie wiadomo co z czlowieka manipulacja sekty może zrobić. a ta szczególnie.. Nic dziwnego ze czlonkami jej... są wyjątkowo prości ludzie.
Knagulec
Knagulec 16.11.2019, 13:18
A może po prostu cała sekte solidnie przegumowac podgrzbietowo i nadgrzbietowo
Dyl
Dyl 15.11.2019, 22:27
Jestem ciekaw ile własnej krwi w swoim długim życiu oddała honorowo pani Lewczuk i pan dr Gębka ?
Odp do Dyl
Odp do Dyl 15.11.2019, 22:44
A co to ciebie obchodzi ile krwi oddali inni ? Napisz kim jesteś i ile ty oddałeś krwi. Uważasz,że lekarz i promotor przekazując wiedzę MUSZĄ jeszcze oddawać krew ,bo ty tak chcesz ?
Dyl
Dyl 16.11.2019, 11:37
Uważam, że skoro się kogoś zachęca, to powinno się mieć czym pochwalić, a nie promować się kosztem krwiodawców w blasku dziennikarskich fleszy. Już widzę, jak ci nieletni biegną oddać honorowo krew aby dostać czekoladę.
Pierwszy raz oddałem krew w 1975r. podczas Komisji Wojskowej dla poborowych w budynku dawnego PBR-olu.
Mam gdzieś nawet legitymację Honorowego Dawcy Krwi.
Oddawałem krew również dla znajomych podczas ich pobytów w szpitalu, oraz specjalnych akcji. ,Uzbierało się tego kilka litrów. Nie słyszałem też o oddawanej krwi przez lekarzy, księży, polityków, samorządowców. Uważają,że maja błękitną krew do czasu aż sie coś wydarzy. To daje do myślenia.
http://www.blog.dunajewski.pl/…















wampirek
wampirek 16.11.2019, 13:19
Drogi dziadku dyl, idź sobie na spacer,dotleń mózgownicę, czy w tamtych latach nie uczyli,że to brzydko zaglądać ludziom w żyły ???????????
Pindol
Pindol 16.11.2019, 14:55
Wampirek ssaczu japa
zły
zły 16.11.2019, 13:04
Dyl -
1)czytaj tekst ze zrozumieniem !
2) Pisać ile oddałeś krwi, to sobie możesz !
3) Człowieku ciekawe kto Ciebie tak skrzywdził ?
Pindol
Pindol 16.11.2019, 13:20
Ja u mnie w koju
Wojtek
Wojtek 15.11.2019, 22:17
Tego typu zajęć nigdy nie za dużo.

Pozostałe