Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 19:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sandra Paszkiewicz i Piotr Franciszczak docenieni przez ministra

Sandra Ilona Paszkiewicz oraz Piotr Franciszczak z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT znaleźli się w gronie 211 wybitnych młodych naukowców, którzy otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Listę stypendystów opublikował w piątek resort nauki.
  • Źródło: Mateusz Lipka rzecznik Prasowy ZUT w Szczecinie
Sandra Paszkiewicz i Piotr Franciszczak docenieni przez ministra

Jarosław Gowin uhonorował stypendiami naukowców, którzy prowadzą innowacyjne badania i mają na swoim koncie imponujący dorobek naukowy o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.

W gronie laureatów znaleźli się dr inż. Sandra Ilona Paszkiewicz oraz dr inż. Piotr Franciszczak, których doceniono za badania naukowe prowadzone w zakresie inżynierii materiałowej.

 

Dr Paszkiewicz jest adiunktem w Katedrze Technologii Materiałowych. Obecnie realizuje prace badawcze nad syntezą nowych materiałów polimerowych opartych częściowo lub w całości na surowcach odnawialnych (m.in. związkach pochodzenia roślinnego, takich jak skrobia czy ligninoceluloza). Dr Piotr Franciszczak zajmuje się kompozytami wzmacnianymi włóknami krótkimi do przetwórstwa wtryskowego. Opracowywane przez niego procesy wytwarzania mają zapewnić wyższe parametry mechaniczne oraz obniżyć koszt materiałowy. Laureaci będą otrzymywali stypendia w wysokości 5390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Na ich sfinansowanie resort nauki przeznaczył ponad 40 mln zł.

 

W tym roku wpłynęło prawie 1,5 tys. wniosków o przyznanie stypendium, z czego ok. 1,4 tys. spełniło warunki formalne i zostało poddanych ocenie. Wnioski oceniał zespół doradczy, wyłoniony spośród kandydatów zgłaszanych Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców.

 

Z informacji resortu nauki wynika, że w tym roku przyznano o 30 stypendiów więcej niż w ostatniej edycji. Najwięcej stypendystów wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego (23), Uniwersytetu Warszawskiego (17) i z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (10).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GryfiniankaTreść komentarza: Religia nigdy niewliczała się do średniej. Jeśli chodzi o zadania domowe to powinny zostać bo dzięki temu chociaż dzieci i młodzież musiały by się coś nauczyć a tak to będą jeszcze więcej siedzieć z nosem w telefonach i komputerach. Mogą zlikwidowac muzykę i plastyke bo są niepotrzebne.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 18:20Źródło komentarza: Prace domowe i oceny z religii zniesione po Wielkanocy?Autor komentarza: z pozdrowieniamiTreść komentarza: Sesje były dobrze prowadzone. Dziękujemy panie Konecki!Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:58Źródło komentarza: Burmistrz podsumował swoją kadencję. Były slajdy i... [FILM]Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Pyr pyr pyr zasadniczo jestem na TAKData dodania komentarza: 28.03.2024, 17:55Źródło komentarza: Anna Sobczyńska: Mamy 4 punkty programu [FILM]Autor komentarza: swojakTreść komentarza: Japiszon, to według słownika - to wysoko wykwalifikowana, zwykle młoda, ale już dość zamożna osoba, która rozwija swoją profesjonalną karierę i aspiruje do wyższego statusu ekonomicznego i społecznego, prowadzi aktywny tryb życia (w tym bardzo angażuje się w pracę)... A to jest swój chłop , kompetentny urzędnik i bardzo dobry kandydat na burmistrza. W ostatnich latach nie mieliśmy tak dobrze przygotowanej do tego osoby.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:52Źródło komentarza: Sławomir Jasek: Dwa aspekty związane z gospodarką [FILM]
ReklamaMrówka
Reklama