Spotkanie marszałków. Senator z naszego regionu kieruje pracą Senatu RP

  • 18.11.2019, 15:24
  • wzp
Spotkanie marszałków. Senator z naszego regionu kieruje pracą Senatu RP
Nowa kadencja Senatu RP, to dla samorządowców wielka nadzieja na przywrócenie współpracy, która w ostatnich czterech latach znacząco zmalała. Przedstawiciele Związku Województw RP uczestniczyli w pracach komisji parlamentarnych, ale ich głos był bardzo często marginalizowany i pomijany. Objęcie funkcji Marszałka Senatu przez prof. Tomasza Grodzkiego, to zdaniem Regionów szansa na wysłuchanie samorządów i ich mieszkańców. 18 listopada Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z Prezesem Związku Województw RP i marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Gelbewiczem.

W dziesiątkach można liczyć apele podejmowane w ostatnich latach przez Polskie Regiony, które prosiły o uwzględnienie samorządowego głosu przy tworzeniu prawa. Spotkanie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza służy odbudowie współpracy pomiędzy izbą wyższą parlamentu, a reprezentującym regiony - Związkiem Województw RP.

-Złożyłem kurtuazyjną wizytę marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi ponieważ, co naturalne jestem marszałkiem całego Senatu i całego społeczeństwa, ale jestem dumny, że jestem ze Szczecina i z Pomorza Zachodniego. Na roboczo omawialiśmy sprawy ważne dla regionu – powiedział Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

W poprzednich latach Senat RP i ZWRP dobrze współpracowały. Powrócenie do tej formuły, było jednym z wielu tematów spotkania z prof. Tomasza Grodzkiego z Olgierdem Geblewiczem.​

-W imieniu społeczności zachodniopomorskiej miałem zaszczyt pogratulować prof. Tomaszowi Grodzkiemu, że został nie tylko wybrany na Marszałka Senatu, ale i że przywrócił wielu naszym rodakom wiarę w procesy demokratyczne. To zaszczyt, że trzecia osoba w państwie pochodzi z naszego miasta i regionu. Poza kwestiami ważnymi dla Pomorza Zachodniego, jako prezes ZWRP rozmawiałem o kontynuacji pod patronatem Senatu współpracy z żupaniami chorwackimi, z możliwością rozszerzenia tej współpracy na inne kraje europejskie – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Warto przypomnieć, że przedstawiciele Związku Województw RP uczestniczą w pracach i uzgodnieniach legislacyjnych zarówno na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jak i poprzez komisje Sejmu i Senatu RP. Samorządowcy są przekonani, że nowy Marszałek Senatu zagwarantuje głos samorządu terytorialnego w pracach legislacyjnych w Parlamencie RP. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2014 r. podczas organizowanej wspólnie ogólnopolskiej konferencji „15 lat samorządu województw – europejski model polskich regionów”, podkreślano, że polski samorząd terytorialny jest najważniejszym osiągnięciem po 1989 r. Nie zabrakło również dyskusji o zwiększeniu kompetencji samorządów.

Do ważniejszych działań Związku Województw RP należy współpraca międzynarodowa. Od 2009 roku ZWRP uczestniczy w międzynarodowych konferencjach pomiędzy regionami, zainicjowanych przy współpracy z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej, a w przyszłym roku odbędzie się m.in. IX już edycja Forum Regionów Polski i Chorwacji.

wzp

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nono
nono 21.11.2019, 13:44
Mimika jak u pana Waldka. Panie Waldku, pan się nie boi.
JAREK ZAWSZE DZIEWICA     TERAZ I ZAWSZE  HA A AH A
JAREK ZAWSZE DZIEWICA TERAZ I ZAWSZE HA A AH A 20.11.2019, 21:32
sauron wiiekszych pedzi jak w PIS TO NIE WIDZIAŁEM HA HA AHAH JA CI TO MÓWIĘ HA AH AHA AH HA CIOCIA MA RYSIA HA HA AH AHA DŁUGOBORSKIEGO HA HA AHA https://youtu.be/KCMMhXhhnF8
a geblewicz to  glebie      i grzebie  ah ah ah
a geblewicz to glebie i grzebie ah ah ah 20.11.2019, 19:25
skad się szczeży mucha koło do żywego duch ah ah aha h https://youtu.be/wquBxT-j3TA
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 20.11.2019, 19:01
88 JA CIĘ NAMIERZYŁEM SZANUJĘ TWOJĄ PRYWARTNOŚC W TYM GRAJDOLE W PNIEWIE HA HA AHA H KOŁO MOJEJ CIOTKI MACIE WJAZD DO TEJ "NIBY" DROGI AH AH AH spotykasz mnie w lewiatanie na dole i nie wiesz z kim rozmawiasz ha ha ah aha https://youtu.be/Im_mG9_j0f8
88
88 21.11.2019, 08:21
Aj, to nie ja. Pozdrawiam.
88
88 20.11.2019, 18:51
Sauron ! ile masz lat ? takich debilnych tekstów nie może pisać dorosły mężczyzna na codzień obcujacy z kobietami. Może ty jesteś kiecmanem, trutniu jeden ? https://www.polityka.pl/tygodn…
Sauron
Sauron 20.11.2019, 21:25
, Kiecman to twoj stary, widac po twojej brzydkiej twarzy, jestes starym cpunem
O sauron
O sauron 20.11.2019, 12:38
Posłanki klubu Lewicy spotkają się w środę z marszałek Sejmu Elżbietą Witek ws. tzw. „żeńskich końcówek”,
Język jest bardzo ważny, bo jeżeli nie zaczniemy nazywać lewaków: komunistycznymi zbrodniarzami!!!( zabijanie dzieci nienarodzonych,pedofilska seksualizacja dzieci w szkołach,segregacja ze względu na orientację seksualną,eutanazja), to nie zaczniemy się przed nimi bronić!
Lewica używa słowa pedofil wybiórczo ,jedynie w odniesieniu do księży katolickich!? Swoich pedofilii i gwałcicieli dzieci ,nazywają: drag queen, edukator seksualny, latarnik ,osoba nieheteronormatywna! Gwałt nazywają pomaganiem,strzelanie do demonstrantów na ulicy,,walką z faszyzmem,,!? Zmieniają znaczenia słów. To powolny niebezpieczny bo nie budzący sprzeciwu proces.
Oto im chodzi aby nas trzymać w nieświadomości i niszczyć! i Mają tylko jeden cel :zniszczyć Polskę i Polaków! zlikwidować państwo polskie!
Posłanki klubu Lewicy spotkają się w środę z marszałek Sejmu Elżbietą Witek ws. tzw. „żeńskich końcówek”, czyli stosowania feminaty
przerażony
przerażony 20.11.2019, 10:15
Widze, że a'la hitlerowskie bojówki już wkrótce. Na razie ideologia!
POKO kaput
POKO kaput 20.11.2019, 09:35
Jak nie Dolary , to Galaxy. Panie Burmistrzu zrobić zakaz wstępu Grockiemu do Gryfina !!!!! Łoj zaradny ten Grocki .
88
88 20.11.2019, 09:34
ale news, he,he Taki sam, jak z wymianą płotka przy krzyżu w Krzypnicy.
Heil Donald
Heil Donald 19.11.2019, 17:45
500 Dolarów !!!! Łapówy .
Lewacki sauron
Lewacki sauron 19.11.2019, 10:21
Niebotyński musi odejść!
prośba z UMIG
prośba z UMIG 19.11.2019, 10:47
NIKOTYŃSKI, nie przekręcaj Hajdasiu nazwisk!
Hajdasiu do umigu
Hajdasiu do umigu 19.11.2019, 11:11
Niketoński musi odejść!
work
work 19.11.2019, 11:41
Podaj, wynieś, pozamiataj!
Sauron
Sauron 19.11.2019, 09:13
Lewicowość to kultura gwałtu i piekło kobiet! W środowiskach lewicowych działają gangi ,,pilnujące,, kobiet! W deklarujących się jako nowoczesne i postępowe środowiskach lewicowych kobiety są ,,pilnowane,, przez gangi! Inwigilacja i totalna kontrola!
Zaangażowanie kobiet w pro aborcyjne Czarne Marsze to dowód na to że same padły ofiarą gwałtów ze strony swoich lewackich ,,opiekunów,,!
Te głosy mówiące że nikt nie może ich zmuszać do rodzenia dzieci są wołaniem o pomoc , kobiet sterroryzowanych i zastraszonych przez swoich ,,opiekunów,,! Przemoc seksualna to wielki problem w środowiskach lewicowych!. Te środowiska tolerują bezkarność gwałcicieli, wymuszając na kobietach milczenie!, zachęcając tym samym oprawców do stosowania przemocy. Kobietom grozi się że jak zgłoszą gwałt na policji, zostaną uznane za chore psychicznie, stracą pracę, czeka je ostracyzm ,samotność i głód! To zorganizowana sprawnie działająca maszyna terroru! Jeśli można było powołać komisje do walki z nadużyciami seksualnymi w Kościele Katolickim, to tym bardziej należy powoływać komisje do walki z nadużyciami seksualnymi w instytucjach i organizacjach lewicowych, takich jak: partie polityczne, organizacje feministyczne, kobiece itp.! Żyją jak bydło i zachowują się jak bydło i to należy ścigać o tym należy mówić otwarcie i społeczeństwu pokazywać!
Konieczna jest debata społeczna na temat przemocy seksualnej w środowiskach lewicowych , sposobach jej zapobiegania i zwalczania!
Deadboy
Deadboy 20.11.2019, 09:05
Ale masz teorie spiskowe :o
Nie wiem co bierzesz, ale fajne loty na bani. Pamiętaj, możesz być lubiany nawet z urojeniami jeśli jesteś w porządku :)
Swiadomy zla Germany
Swiadomy zla Germany 19.11.2019, 13:12
Lewaki to zlo i zniszczenie spoleczenstwa wygina jak dinozaury
Deadboy
Deadboy 20.11.2019, 09:07
A ty nadal ciemny, polecam wyjść z tej strony i rzucać kamieniami w dinozaury. :)
Tak samo sprane mozgi jak Jehowy
Tak samo sprane mozgi jak Jehowy 19.11.2019, 10:07
Lewackie macicie jak powie, ze chce byc drzewem to ona sobie tak wmowi, ze bedzie czula sie drzewem albo pederasta powie sobie, ze jest Ferrari to Będzie tym Ferrari ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To jest taka moda lewacka chca byc k8m naprawdę nie sa
do odchyleńca od normy
do odchyleńca od normy 19.11.2019, 09:35
Zastanawiam się czy ty Sauron jesteś zdrowy na umyśle i czy w ogóle można ci pomóc.
Deadboy aka dead inside, suicide
Deadboy aka dead inside, suicide 20.11.2019, 09:00
Ostatnie stadium raka mózgu, już nie. :/
Tylko współczuć.
cały zadowolony
cały zadowolony 18.11.2019, 22:09
Oj gul niektórym skacze. Widać komu. I bardzo się cieszę z tego powodu!
towarzysz z KC
towarzysz z KC 18.11.2019, 21:38
mam ten film z przed wyboruw, jak Geblewicz&Nitras strażyli dziennikaży , oglondam go kilka razy dzienie,
to są toważysze ostatnie cztery lata, wrzystko w Szczecinie spszedaliście i zlikwidowaliście.
Dzienkuje z taki duet, pani profesor powiedziała 500$ musiałam dać za operacje mamy,
do 21.38
do 21.38 18.11.2019, 21:55
Towarzyszu buraku, do podstawówki wróć ! Tyle blędów w tak krótkim tekście,to tylko analfabeta robi
klasyka "ciemnego luda"
klasyka "ciemnego luda" 18.11.2019, 22:50
dlatego taki analfabeta łyka wszystko, co mu podrzucą...
     Germany
Germany 19.11.2019, 13:14
Moze i analfabeta ale nie dzziwka Brukselska i Lewacka sprzedajana dojna prostytuta
odrobinę autokrytyki....
odrobinę autokrytyki.... 18.11.2019, 20:01
Najśmieszniejsze, jak pisowcy usiłują przez czarny piar ośmieszyć ludzi za wygląd. Jakby nie widzieli bezzębnego starszawego kawalera, pięknego Terleckiego i matki Polki Pawłowicz...
na marginesie
na marginesie 18.11.2019, 21:31
Pawłowicz już nie jest posłanką.
i co z tego?
i co z tego? 18.11.2019, 22:51
No, za to sałatki będzie jeść przebrana w togę... Może bufet smaczniejszy - szkoda, że sama głosowała, że starzy sędziowie nie powinni orzekać....
Czerwona tęcza
Czerwona tęcza 18.11.2019, 20:10
Do tego Schetyna ze sztuczną szczęką, Miisłłłło Milowicz z przedwojennym niemieckim wąskim wąsem, Urban z efektownymi wachlarzami słuchowymi i klamrą spina to grubiutki "Noblysta".
sami piękni ciałkami....
sami piękni ciałkami.... 18.11.2019, 20:20
chudziutki jak Kaczyński (bez sztucznej szczęki), Piotrowicz co wąs goli albo zapuszcza (taki antykomunista, co to komunizm utrwalał, ale za to "z obrzydzeniem"...)
I jeszcze Kujda (był taki spec od wież, co to nawet nie musiał składać oświadczeń lustracyjnych, bo ustawa się "dziwnym trafem" zmieniała)...
Sauron
Sauron 18.11.2019, 18:55
Nawet podobni do siebie jak syn z ojcem, twarze czerwone wszyskko sie Zgadza.
Pielęgniarka
Pielęgniarka 18.11.2019, 18:40
Caly personel w Zdunowie, odetchnal z ulga i z radością jak juz nie ma go. Po katach tylko slychac radość i uśmiech.
Karolina
Karolina 18.11.2019, 21:24
Brawo. Tak samo pozbyli się Piłata ze spółdzielni mieszkaniowej. Głupi i glupszy!
pacjent do kata
pacjent do kata 18.11.2019, 19:56
Jak się "kaci" śmieją - to nic dziwnego, że pacjenci cierpią.
Może się zajmij pielęgniarko pielęgnowaniem a nie narzekaniem na wymagającego szefa?
Bo jeśli szef szpitala trzyma personel krótko - to chyba dobrze dla pacjenta?
burza
burza 18.11.2019, 17:23
Zawiść wychodzi z Was ludzie aż brzydko. Trzeba było się uczyć i też startować tak jak profesor Grodzki, czy marszałek Geblewicz,nikt nikomu nie broni p" sauron" i inni.
Karolina
Karolina 18.11.2019, 21:26
Ha ha ha trzeba być takim chamem i głąbem, służyć szwabom. Oto ich domena
???
??? 18.11.2019, 21:33
A ciebie to odkopali gdzieś z ruin Warszawy?
Tylko śpi w garniturze
Tylko śpi w garniturze 18.11.2019, 17:08
Pracowity chłop - łóżko sam pościeli, sam się ubierze, zęby sam myje.
sauri
sauri 18.11.2019, 17:15
czy ten kabotyn grodzki to jakas rodzina posla grodzkiego co sie przebieral w damskie ciuszki i tanczyl z palikotem na parkiecie ?
Karolina
Karolina 18.11.2019, 21:27
Tak i to bliska.
odrobinę autokrytyki...
odrobinę autokrytyki... 18.11.2019, 20:04
A czy ten "kabotyn kaczyński" (pisany małą literą) to jakaś rodzina członków rządu Bieruta?
Karolcia
Karolcia 18.11.2019, 22:53
tak i to bliska...
napakowany
napakowany 18.11.2019, 17:13
To tak jak nasz Seweryn!
Zapłać
Zapłać 18.11.2019, 16:31
Platfusy odwalcie się od Gryfina !!! ZAZ Geblewiczu ???? Dwa razy robiłeś otwarcie i co ? I Wielka Kicha !!! Unia zabiera dotację 5 milionów !!!!

Pozostałe