Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w Gryfinie

  • 18.11.2019, 18:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ruszyła budowa centrum przesiadkowego w Gryfinie
Na peronie 3 dworca Polskich Kolei Państwowych w Gryfinie rozpoczęły się dziś (18 listopada 2019 r.) prace. Ruszyła inwestycja Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Na razie pierwszy etap.

Dziś rozpoczęte prace mają potrwać do końca przyszłego roku. Pojawili się robotnicy na peronie trzecim. W zamyśle jest budowa centrum przesiadkowego łączącego komunikację autobusową i kolejową. Gryfinianie skorzystają z nowych przystanków czy obiektów „parkuj i jedź” oraz „bike and ride”.

Koszt dziś rozpoczętej inwestycji to ok.11 mln zł. Z tego ponad 8 mln zł stanowić będzie dotacja Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Środki te pochodzą w puli eurofunduszy znajdującej się w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie „Zintegrowane centrum przesiadkowe w Gryfinie" wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.2 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.

O inwestycji pisaliśmy niedawno tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34480,nowoczesne-centrum-przesiadkowe-dla-gryfina-unijne-wsparcie-na-jeden-z-elementow-skm

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl Wczoraj, 11:29
Na stacji PKP roboty idą pełną parą. Termin zakończenia prac 2020 r. Ulica Łużycka dalej w remoncie od kilku lat, ale termin zakończenia prac nikomu nie jest znany. Dlaczego tak jest ?
https://radioszczecin.pl/1,398…
kike
kike 20.11.2019, 20:20
A kiedy remont ul. 1-go Maja
amazing
amazing 20.11.2019, 10:17
Praca wre, aż serce rośnie!
##
## 04.12.2019, 21:45
Doborze że nie jest to zadanie gminny ! byłyby bardzo drogo niewiadomo jak by się skończyło .
TĘCZOWE  DWORCE HA HAH
TĘCZOWE DWORCE HA HAH 19.11.2019, 18:21
https://youtu.be/oisz3z2jNxg?l… I LATARNIE NOWE DLA LILI MARLEEN https://youtu.be/oisz3z2jNxg?l…
LILI  MARLEEN
LILI MARLEEN 19.11.2019, 18:28
https://youtu.be/D1jg2RYn7ds?l…
I ZWŁASNEJ WOLI SAM SIE ZBAW HA HA AH
I ZWŁASNEJ WOLI SAM SIE ZBAW HA HA AH 19.11.2019, 18:04
https://youtu.be/TxVCHo4UJmM ha ha aha ha znowu kułaki wzięli kredyt i beda szukać jeleni do spłacania znów podwyżki będa po nowym roku ha ha ah PRECZ Z KUŁAKIEM MNIETKIEM I SPÓŁKĄ ZE STAROSTWA https://youtu.be/fHmuipk3AoQ?l…
Poyeb Korwin
Poyeb Korwin 19.11.2019, 17:43
Hej, młody junaku, smutek zwalcz i strach,
Może na tych torach za 30 lat,
Przebiegnie, być może, jasna, długa, prosta,
Szeroka jak morze Trasa przesiadkowska…
– A tego nie rozumiem… A dlaczego „być może”?
– No… „być może”, bo… on jeszcze nie wie…
– Dlaczego nie wie? No jak to – nie wie? Ty popatrz, bracie! No? Młody człowiek… chłopak, tak? Na gryfińskich torach i dookoła pracują jego koledzy z PiS,PO,PSLCykliści od Biedronia i Młodzież Wszechpolska. Ty widzisz to? (…)
Przecież na tych torach za 30 lat,
Przebiegnie, z pewnością, jasna, długa, prosta…
Marcin
Marcin 19.11.2019, 17:33
Ośmiu patrzy a dwoje pracuje więc za 16 lat może skończą
7 praw noego ha haah
7 praw noego ha haah 19.11.2019, 16:23
e to teraz sam gregor wpadnie z darusiem i kutulanką z sekty noachidów ah aha h bedzie wielkie otwarcie teczowego parasola w dopie ha ha ah
Co widać na zdjęciu ?
Co widać na zdjęciu ? 19.11.2019, 14:30
Ja widzę, że 12 osób zakłada blokadę na szynie. To jak na razie rekord.
*** circus
*** circus 19.11.2019, 16:14
jakl za komuny dwóch pracuje a reszta pozuje ha ha ah
88
88 19.11.2019, 13:01
coś z tego potraficie rozszyfrować ?
https://szczecin.wyborcza.pl/s…
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 19.11.2019, 16:03
peron teraz bedzie pod urzędem ha ha ah ale tak poważnie przy okazji chcą zmodernizować ulice pod starostwem i gminą żeby ***y nóg nie pokręcili tak jak teraz na tych schodach i chodnikach ha haah kuternoga ponoć protezę zgubił aha ha ah
uwaga
uwaga 19.11.2019, 13:15
"W SKM angażuje się też miasto Gryfino " .... no i strach się bać, co bur miszcze mogą nawywijać.
zgr
zgr 19.11.2019, 11:17
To kible przy okazji otwórzcie jak skończycie...
Zasraniec
Zasraniec 19.11.2019, 15:11
Park mamy na siku i kupke
Nikotyński
Nikotyński 19.11.2019, 12:34
WC w parku to priorytet na 2016 r.!
Zasraniec
Zasraniec 20.11.2019, 08:41
Ja zawsze tam stawiam wielkiego kloca
Zasraniec
Zasraniec 19.11.2019, 15:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

łowca zasrańców
łowca zasrańców 19.11.2019, 15:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kasjer
Kasjer 19.11.2019, 09:48
Nikotynski już kupił bilet i czeka. Jak prace będą zakończone to wsiądzie do pociągu i odjedzie.
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 19.11.2019, 16:42
W kiblu
Prawda
Prawda 22.11.2019, 21:28
Milerdojna musi odejść przed wiosną na szczaw bez powrotu .
Aria dla debila
Aria dla debila 19.11.2019, 11:52
o debil się odezwał tylko Nicki zmienia i ten debilny wpis ! Czy woi rodzice wiedzą że takiego dzbana zrobili ?
garncarz
garncarz 19.11.2019, 12:14
Od kiedy to dzban ma rodziców Aniu?
Kolejarz
Kolejarz 21.11.2019, 23:01
Moler niech odjedzie z peronu 3go na gape i nie wraca-- będą na Gryfina duże oszczędności.
Gmina Boleszkowice
Gmina Boleszkowice 19.11.2019, 09:41
„Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informuje, że w związku z nienależytą realizacją przez dotychczasowego wykonawcę – firmę Energopol Szczecin S.A. kontraktu pod nazwą „Chlewice-Porzecze. Wał cofkowy rzeki Odry przy rzece Myśli i Modernizacja polderu Marwickiego – etap I i II” nastąpiło odstąpienie od kontraktu z winy wykonawcy”.
Prawda .
Prawda . 21.11.2019, 23:10
Jakakolwiek inwestycja w Gryfinie jest bardzo droga -- dlaczego, dlaczego tak jest!!!!!!
Dyl
Dyl 19.11.2019, 09:08
Popatrzcie na zdjęcie i zauważcie ile osób pracuje , a ile nadzoruje.
Dlatego pewnie nie ma wizualizacji projektu, a miliony zamiast na kładkę pójdą na premie i nagrody dla dyrekcji. Tak to jest, jak negocjacjach przy projekcie,Gryfino reprezentują ... , a nie śp. burmistrz Henryk Piłat.
Wacek
Wacek 19.11.2019, 07:06
Mi się Gryfino lepiej podoba od Szczecina. Za te 11 melonow powinni jeździć tramwaje w Gryfinie!
Mieszaniec
Mieszaniec 19.11.2019, 03:31
Tylko nie piszcie że tą inwestycjom zajmuje się vice burmistrz Tomasz Miller.
Kolejarz
Kolejarz 21.11.2019, 23:05
Miler nie nadaje się do jakiejkolwiek inwestycji - to urzędnik bez myślenia.
ABC to sprawdzi
ABC to sprawdzi 18.11.2019, 23:22
Wypadł nowy przystanek Osiedle Południe,
Wypadła rewitalizacja przystanku Dolna Odra,
Wypadła kładka i windy,
Wypadł dworzec PKS
Co oni będą robić za 11 milionów peron 1 i trzy ? A po co ?
DD
DD 19.11.2019, 08:25
Przecież dworzec PKS to chyba robią już na kolejowej,nawet gryfińska pisała,że to wiceka od inwestycji robota,a jak spytałem czy aby na pewno to nastała cisza....
retoryka
retoryka 19.11.2019, 02:57
A czy w okolicy jest jakaś specjalistyczna firma od budowy kładek z windami?
A firm wożących ziemię z jednej strony na drugą znajdzie się wiele....
Perony wszystkie trzy
Perony wszystkie trzy 18.11.2019, 23:46
Po to abyś miał gdzie dorobić ***
!
! 19.11.2019, 12:11
No,raczej pierwszy i drugi to już zrobione. Pierwszy co dopiero skończyli.
retoryka
retoryka 19.11.2019, 02:58
Z ciebie takie trzy perony, jak "schody Milera" 10 metrów od istniejących koło przejazdu w parku - tyle samo sensu....
Sęk
Sęk 21.11.2019, 23:17
Miler musi odejść z schodami z Gryfina jak najszybciej.
"po co się męczyć"...
"po co się męczyć"... 18.11.2019, 23:05
Sawaryn mógł z wickami zadbać o porządną kładkę od ulicy 9 maja bezpośrednio na dół - z windami i schodami na perony (w tym pierwszy i dworzec) z zejściem koło taksówek.
Mógł. Ale mu się nie chciało. Więc powypadało wiele projektów w Gryfinie.
Po prostu nie przyswoili, że świat się zmienia.
Że coś, co 10 lat temu było marzeniem - obecnie jest normalne.
Na przykład takich kładek na trasie "szybkiego tramwaju" w Szczecinie powstało kilka. I jakoś można było....

O ile się myśli.
Tyle forsy pójdzie na prace wątpliwe....
obserwator
obserwator 19.11.2019, 09:49
Zestawienie słów "Sawaryn" i "zadbać" obok siebie, to dwa wykluczające się zupełnie zwroty, które nie możliwe aby występowała w realnej ocenie tego gościa.
czemu mnie to nie dziwi
czemu mnie to nie dziwi 19.11.2019, 00:58
Czyli jak zwykle w tej kadencji.
retoryka
retoryka 19.11.2019, 03:01
Z kolosem sali w środku miasta też nie zajarzyli, że się sytuacja zmieniła - i parli do budowy wbrew jakiejkolwiek logice i wydarzeniom zewnętrznym - od zamachów terrorystycznych po ustawę o likwidacji gimnazjów....
Gwiazda!
Gwiazda! 18.11.2019, 23:02
Hurra! Hurrrraaaaa!!! Do 15 listopada Sawaryn miał podać plan oszczędności. Dzisiaj jest 18. I co państwo radni bezradni???? Znowu wydymani? Wy chyba to lubicie.
znowu
znowu 19.11.2019, 01:02
Rozumiem, że jesteś radnym i wiesz to na pewno, ze Sawaryn nawalił na całej linii!
hula
hula 23.11.2019, 01:23
On wali na każdym peronie ha ha ha.
Baba Jaga
Baba Jaga 19.11.2019, 08:43
A kiedy nie nawalił? Tylko jako opozycja do Piłata potrafił drzeć jape i mówić jak powinno być. Teraz jako władza pokazuje na co go stać. Zwolnić kolesi z podatków a reszcie dowalić
!!!
!!! 19.11.2019, 09:38
Poważne oskarżenie Babo Jago!
tak mają...
tak mają... 19.11.2019, 17:09
A co - zaprzeczą? Pozwalniali część z podatków, reszcie podwyższają - i jeszcze drogi robią z rezerwy z podatków tych co płacą, tym CO NIE PŁACĄ....
Baba Jaga
Baba Jaga 19.11.2019, 10:07
Na bobra możesz mi skoczyć!
papuga
papuga 18.11.2019, 23:10
A mówił którego roku?
raróg
raróg 18.11.2019, 22:16
Czy to prawda, że probumistrzowskie trolle dostały zlecenie obrzydzania tego tematu w komentarzach?
Cyna
Cyna 18.11.2019, 22:30
Ssaki ***

Pozostałe