Potrzebny dawca szpiku dla Ilonki. Zarejestrowało się 80 potencjalnych dawców

  • 18.11.2019, 18:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Potrzebny dawca szpiku dla Ilonki. Zarejestrowało się 80 potencjalnych dawców fot. dost.
Trzy wymazy i do bazy - zostań dawcą dla Ilonki. P od taką nazwą zostały przeprowadzone 4 akcje szukania pokrewnego dawcy szpiku dla 13-letniej Ilony z Kamionki (gm. Mieszkowice). Akcje te odbywały się w szkołach (ZSP nr 1 w Dębnie, ZSCKR w Mieszkowicach) oraz domach kultury (CK w Chojnie, MGOK w Mieszkowicach).

Łącznie w bazie zarejestrowało się 80 potencjalnych dawców szpiku, ale potrzeby są jeszcze większe. Głównym pomysłodawcą oraz inicjatorem akcji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach był Radosław Siciński. To na jego zaproszenie przyjechała koordynatorka z fundacji DKMS, która tłumaczyła na czym polega zorganizowanie takiej akcji oraz pomogła w pobliskich miejscowościach przeprowadzić poszukiwanie dawcy szpiku.

Pomysłodawca jak i koordynatorka ogromnie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby takie akcje się odbyły.

Następna akcja szukania dawcy szpiku planowana jest podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Mieszkowicach. O szczegółach będziemy informować.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szacun
szacun 20.11.2019, 17:41
bardzo fajna akcja brawo dla organizatorów :)
Ojciec dyrektor
Ojciec dyrektor 19.11.2019, 14:50
Pan Bóg stworzył człowieka na swój wzór i podobieństwo, a każde dzieło Jego jest idealne. Kto przy podszepcie szatana poprawia dzieło Boga ten dopuszcza się herezji i krytyki Stwórcy naszego. Wszelkie invitra, farbowanie włosów, tatuaże czy żelowe paznokcie to ciężki grzech i obraża Boga Wszechmogącego!!!
Wikary
Wikary 19.11.2019, 17:29
Także transplantacje, przetoczenia krwi, leczenie chemikaliami to ZŁO.
Wierna
Wierna 19.11.2019, 14:40
Tylko Bóg może decydować o życiu i zdrowiu. Wszelka transplantologia i krwiodawstwo jest sprzeczne z wiarą katolicką. To cuchnie tęczowymi i LGBT.

Pozostałe