Zabawa w stylu „hippis”

  • 19.11.2019, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zabawa w stylu „hippis”
W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy podeszłego wieku. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:

-1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,

-20 października Europejski Dzień Seniora,

-14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora,

-20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora.

Ideą obchodów tych wszystkich świąt jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań, mających na celu zapewnienie im godnego życia. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko rozwijać się, ale również przeżywać drugą młodość.

16 listopada, w sali moryńskiego Biura Geoparku już po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu zorganizował zabawę, tym razem w stylu „hippis”, dedykowaną seniorom z gminy Moryń i nie tylko. Bowiem na specjalne zaproszenie, wystosowane przez moryński Klub Seniora przybyła delegacja z Klubu Seniora w Chojnie, a także koleżanki ze Stowarzyszenia Amazonek „Teresa” w Chojnie.

Życzenia w imieniu swoim i radnych Rady Miejskiej w Moryniu, zakończonych toastem, złożyli burmistrz Morynia Józef Piątek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Konecki, który do życzeń dołączył wiersz dedykowany seniorom, własnego autorstwa.

Oprócz zabawy, organizatorzy przygotowali również kilka niespodzianek. Jedną z nich był występ Piotra Suchomskiego, który wykonał m.in. utwór samego króla rock and rolla Elvisa Presleya „Love me tender”, a także „Z imbirem” Korteza czy „Martwe morze” Budki Suflera. Przeprowadzono także konkurs na najciekawszy akcent hippisowski, czyli kwiatowy symbol. Spośród zakwalifikowanych osób wyłoniono i nagrodzono trzy miejsca. Odbyły się konkursy muzyczne ze znajomości najsłynniejszych hitów lat 60, 70 oraz muzyki filmowej. Zabawę i konkursy prowadził Robert Górski.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz wszystkim przybyłym gościom za wspólną zabawę i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Do zobaczenia za rok!

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dzięki
dzięki 20.11.2019, 21:51
Bardzo ciekawy pomysł, musze u siebie wypróbować.
Bufetowa
Bufetowa 19.11.2019, 17:23
Na kółko różańcowe trzeba chodzić a nie dziwkować w III wieku. Dziwkować trza było za młodu.
Wielebny
Wielebny 19.11.2019, 23:46
To LGTB .
 sodoma i gomora  ha HA AH
sodoma i gomora ha HA AH 19.11.2019, 16:29
noachidzi w natarciu ha ha ah SLD zmieniło barwy z czerwonego autobusu na tęczowy ah aha h a czytaliście chociaż 7 praw noego ah ah ah tam jest też o sodomii ha ha ah A BYŁA JAKAŚ ORGIETKA PO
seniorka
seniorka 19.11.2019, 15:48
Nikoteński musi odejść!
Katoliczka
Katoliczka 19.11.2019, 14:59
Wszędzie LGBT. Walczmy z nimi.
luzak
luzak 19.11.2019, 15:33
A co LGBT do zabawy seniorów? Walczyć to trzeba chyba z takimi jak TY - przyszywanymi katolikami, co siedzą w kościele w pierwszej ławce a jak wyjdą z kościoła, to tyłek obrabiają.
lgbt
lgbt 20.11.2019, 00:48
Tyłel to wy wiecie w moku jak ludzia obrabiac oj wiecie

Pozostałe