środa, 24 kwietnia 2024 04:06

Dawid Tkacz wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski

Puchar Polski w boksie kadetów 15-16 lat odbył się w dniach 14-17 listopada 2019 r. w Grudziądzu. Dawid Tkacz - zawodnik Klubu Bokserskiego Garda Chojna zdobył brązowy medal. W turnieju zameldowało się 147 zawodników.

Autor: fot. dost.

Dawid w eliminacji pokonał zawodnika z Rawicza, dominując przez trzy rundy z wynikiem 3-0.

W ćwierćfinale boksował z doświadczonym zawodnikiem z Szamotuł, który był kilkakrotnie powoływany na zgrupowania kadry narodowej.... ale opracowana wcześniej taktyka okazała się trafna i Dawid podszedł do walki pewny siebie, z wiarą w swoje fizyczne przygotowanie. Od pierwszego gogu nacierał i wywierał presję na przeciwniku, wygrywając 2-1.

W półfinale przegrał na punkty 3-0 z utytułowanym zawodnikiem - medalistą mistrzostw Polski oraz tegorocznym zdobywcą Pucharu Polski oraz uczestnikiem Mistrzostw Europy - Jakubem Straszewskim z Włocławka.

Dawid zdobył ogromne doświadczenie, boksując trzy walki - łącznie 9 rund z zawodnikami, którzy trenują po kilka lat i mającymi kilkanaście walk na swoim koncie. A Dawid trenuje niespełna rok i ma stoczonych 6 walk!