Bałagan z autobusami i pociągami. Brak informacji spowodował chaos

  • 20.11.2019, 00:26
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Bałagan z autobusami i pociągami. Brak informacji spowodował chaos
W związku z inwestycją prowadzoną na peronie 3 dworca w Gryfinie, problem mają podróżni zarówno kolei, jak i autobusów. Wszystko przez brak dobrze wyznaczonej granicy między budową a przystankami PKP i PKS. A do tego jak zwykle brak odpowiedniej informacji…

W związku z inwestycją Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej peron 3 w Gryfinie jest nieczynny. Tak jest od poniedziałku, o czym igryfino informowało jako pierwsze. Problem w tym, że uprzedzić trzeba było dużo wcześniej, a informację przekazać, choćby nam. Jako mieszkańcy przyzwyczailiśmy się, że z peronu 3 odjeżdżają pociągi do Szczecina. Problem w tym, że nie było wcześniej odpowiedniej informacji! Wielu ludzi nie dojechało do pracy przez ostanie dni, nawet w środę. A teraz na ponad dwa miesiące musimy przyzwyczaić się do zmian.

Samochody, które parkowały na ul. Kolejowej zostały zablokowane. Po prostu w pewnym momencie postawiono barierki…

Jest też trzecie utrudnienie. Dotyczy ono autobusów zatrzymujących się przy peronie 3. Wysiadający ludzie muszą przeciskać się między maszynami. Gdyby chcieć minąć barierki, trzeba by chodzić ulicą. Na dodatek nie ma wyraźnej granicy gdzie prowadzone są prace, a one trwają!

Ktoś ten bałagan powinien ogarnąć, bo na gospodarza gminy jak widać nie ma co liczyć.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tosia
Tosia 24.11.2019, 21:20
Byłam świadkiem rozmowy młodej dziewczyny, która oburzona mówiła do swojego rozmówcy, że rano przyszła na pociąg tak jak zawsze minutę przed odjazdem i okazało się, że stoi on na innym peronie. Jak już wbiegła na właściwy peron to pociąg na nią nie zaczekał i odjechał. A wystarczy przyjść 5 minut wcześniej a nie na ostatnią chwilę.
odwrotnie
odwrotnie 24.11.2019, 21:25
Miała prawo przyjść minuta przed!
Tosia
Tosia 24.11.2019, 21:32
Owszem i z niego skorzystała, tyle, że trzeba brać pod uwagę takie sytuacje jak pociąg na innym peronie. Dlatego nie dotarła do Szczecina
Paweł
Paweł 23.11.2019, 17:12
Och żeby w życiu wszystko było takie łatwe jak Ola.
Miler to koordynował?
Miler to koordynował? 23.11.2019, 01:33
Krótko mówiąc. Gryfiński syf ciąg dalszy.
samba
samba 23.11.2019, 10:33
Powinien.
crash
crash 22.11.2019, 23:35
Po krytyce dopiero dziś zorientowali się, że coś jest nie halo. Przenieśli przystanek. ogrodzili teren jak należy. Nie trzeba było task od razu ponegocjować panie Miler?
gospodarz
gospodarz 21.11.2019, 17:49
Nikotański musi odjechać z peronu trzeciego!
takich dwóch jak ich trzech to nie ma nigdzie...
takich dwóch jak ich trzech to nie ma nigdzie... 21.11.2019, 20:19
Razem z Milerem, który póki był redaktorem gazety mającej siedzibę "wiadomo gdzie" miał tyle pomysłów i porad.
A teraz ni w ząb bez mapki nie wie, o co chodzi....
jaki gospodarz, takie efekty
jaki gospodarz, takie efekty 21.11.2019, 17:14
Tylko wyjątkowy debil potrafi zapomnieć o wywieszeniu informacji wokół dworca przed początkiem remontu.
Tym bardziej, że mieli go zaczynać chyba dwa lata temu - mieli czas na przygotowanie....
PKP
PKP 22.11.2019, 15:42
Ogłoszenia zostały wywieszone odpowiednio wcześniej w gablotach na terenie całej stacji Gryfino.
pasażerka
pasażerka 22.11.2019, 16:55
dziwne, że po medialnych informacjach dzisiaj i przystanek jest przeniesiony i informacje są na płotach - szkoda, że takiego oznakowania nie było wcześniej.
A w Szczecinie pomyśleli o tym przed remontem - i informacje umieszczali nie tylko w gablotach...
kierowca
kierowca 21.11.2019, 17:14
Kto jest za likwidacją transportu autobusowego w Gryfinie proszę podnieść rękę i nacisnąć przycisk.
Jarosław
Jarosław 21.11.2019, 15:09
W Szczecinie jest dworzec kolejowy, a w Gryfinie tylko przystanek.
Jeżeli 3 peron jest remontowany, to trzeba być wyjątkowym debilem aby nie zorientować się skąd będą odjeżdżać pociągi. Przyblokowane samochody jakoś wyjechały i następnym razem tam nie zaparkują.
Zobaczcie jakie inwestycje w związku z SKM robią w innych miastach a jakie w Gryfinie. Inni korzystają skoro władze miasta i powiatu odpuściło w negocjacjach. SKM będzie kończyła bieg przy samych ZCH Police, dlaczego władze Gryfina nie potrafiły doprowadzić do tego aby na naszym odcinku stacją końcowa była Dolna Odra ?
Czy on jest Du PA ?
Czy on jest Du PA ? 23.11.2019, 01:36
Tak miało być pierwotnie. Plany zmieniły się za Seweryna choć on jest członkiem zarządu w SOM>
Maciuś wróg kolei żelaznej
Maciuś wróg kolei żelaznej 21.11.2019, 17:53
Bo Heniu wolał z komoruskim załatwić dostawy węgla brunatnego aby uratować dolną odrę i po to wybudował nabrzeże na cztery statki pasażerskie i wodolot aby pracownicy elektrowni pływali do pracy tramwajem wodnym bo transport wodny jest eko i najekonomiczniejszy
Tomuś wróg myślenia
Tomuś wróg myślenia 21.11.2019, 20:22
Tomuś od tej pory na nabrzeżu ino leżaki wmontował przejrzyście, że aż strach. A ono wciąż nie pękło...
A Dolna wypadła za Sawaryna - który siedząc na stołku w koncernie nie uważał za istotne zawalczyć o stację przy elektrowni....
To pierwotniaki
To pierwotniaki 23.11.2019, 01:38
Gość z Mongolii to co się dziwisz ?
jaki gospodarz, takie efekty...
jaki gospodarz, takie efekty... 21.11.2019, 17:17
Wyjątkowy debil to zapomina o wywieszeniu informacji przed rozpoczęciem remontu - skąd ludzie mieli wiedzieć?
Od dwóch lat się przymierzali - to skąd wiadomo, że to od poniedziałku ruszyło naprawdę?
lis
lis 21.11.2019, 00:03
Wczoraj wieczorem widziałam, że do tej budy wchodzi lis, który ma tam swój apartament, zadomowił się tam i tylko patrzeć jak wyjdą niedługo młode liski. Będzie nowe pokolenie lisów miejsko-leśnych. Trochę żartuję ale na poważnie to ten lis, który często biega po ulicach tam ma swoje legowisko.
odelwnik
odelwnik 21.11.2019, 00:02
Dobrze, że to tam stoi, bo jest, to jedno z niewielu miejsc, w którym można się legalnie odlać.
pipidówa bez gospodarza
pipidówa bez gospodarza 20.11.2019, 20:55
Na parę tygodni przed remontem dworca w Szczecinie były wielkie tablice z informacją od kiedy wyłączają perony i kładki, wskazywano drogę na inne perony.
No ale tutaj jak widać pipidówa i nikogo nie obchodzi los ludzi...
lokalny inżynier
lokalny inżynier 20.11.2019, 21:16
Widocznie PKP ma różne wymogi wobec firm wykonujących pracę na dworcach.
oni tak mają....
oni tak mają.... 21.11.2019, 02:47
Albo w Szczecinie lepsi gospodarze...
walęty
walęty 20.11.2019, 20:16
Na czas remontu peronu zlikwidować przystanek autobusowy i sprawa załatwiona.
pipidówa bez gospodarza
pipidówa bez gospodarza 20.11.2019, 20:57
Może jeszcze w ogóle zlikwidować autobusy? Wystarczyło skoordynować działania i pomyśleć wcześniej - przed rozpoczęciem prac. A przystanek koło dworca jest potrzebny ludziom.
No ale jak w pipidówie wlodarze mają własny parking na tyłach urzędu - to co ich obchodzi los ludzi
auto
auto 20.11.2019, 21:14
Jeśli będzie trzeba to i autobusy się zlikwiduje.Teraz każdy ma samochód.
oni tak mają....
oni tak mają.... 21.11.2019, 02:46
schody Milera budowane 10 metrów od istniejących są? To i w Gryfinie "centrum przesiadkowe" z likwidacją przystanku koło dworca jest możliwe...

Wczoraj, 21:14 Jeśli będzie trzeba to i autobusy się zlikwiduje.
niemoralna propozycja
niemoralna propozycja 20.11.2019, 18:33
hubertus Dzisiaj, 09:36 A ja wam mówię pocałujcie gospodarza gminy w dopę

To dlatego gospodarz gminy taki zajęty????
luiz
luiz 20.11.2019, 19:51
No przestań Andrzej.
sami swoi
sami swoi 21.11.2019, 20:28
Andrzej z Czechosłowackiej? E - on nie przestanie z tym waleniem z "musi odejść". I nikt mu z tercetu nic nie zrobi - swojaka nie ruszą....
:)
:) 20.11.2019, 19:56
Tomasz - a ty ćwiczysz?
hubertus Dzisiaj, 09:36 A ja wam mówię pocałujcie gospodarza gminy w dopę
Tomasz
Tomasz 20.11.2019, 21:18
To i mnie możecie cmoknąć w puklerz
Tomasz, co ty tam masz....
Tomasz, co ty tam masz.... 21.11.2019, 05:59
Mikroskopu trzeba użyć....
:)
:) 20.11.2019, 20:18
hubertusa też pocałujcie w .......... niemoty.
zawistny  maciuś
zawistny maciuś 20.11.2019, 21:19
Już się rozpędziłem!
pipidówa bez gospodarza
pipidówa bez gospodarza 20.11.2019, 20:58
Wy się tam przestańcie całować w godzinach pracy, tylko zajmijcie robotą!
Tomasz
Tomasz 20.11.2019, 20:17
Do mnie pijesz?
parasol za Piłatem nosił
parasol za Piłatem nosił 20.11.2019, 21:23
Nie, do twego ojca alkoholika!
MS
MS 20.11.2019, 13:27
Robicie problem jak by było w Gryfinie 10 peronow, jak 3 jest zamknięty to raczej logiczne że pociągi do Szczecina odjada z 1 lub 2 peronu.
do ignoranta
do ignoranta 20.11.2019, 18:27
Ty za to nigdy nie jechałes pociągiem, więc nie wiesz, co to jest przyjść na trzeci peron i kłusem lecieć na pierwszy - bo nie było kartki, że peron zamknięty!
............................
............................ 20.11.2019, 20:08
To sobie ..urwa jeździj samochodem i nie będziesz miał problemu z przechodzeniem z peronu na peron.Co za ludzie.Tu źle ,tam nie dobrze,wszystko przeszkadza.Robią remont peronu?Nie dobrze bo wszystko przeszkadza.Nie robili by remontu.Też nie dobrze bo by nie robili.Naród wiecznie narzekający a szczególnie ci z Gryfina.To Burmistrz nie dobry,to pies nas rał na chodnik,to tablica nie świeci itp.PRZYPOMINAM-nie wszędzie Burmistrzowie są dobrzy.Psy zawsze sr ały na chodnik i sr ać będą,tablice też nie wszędzie świecą.Jak się zepsują TO NIE ŚWIECĄ.
do debilowatego sawaryniarza
do debilowatego sawaryniarza 21.11.2019, 14:20
debil jesteś - ze swoją argumentacją prymitywa z Barei - zrób coś debilu DOBRZE -cokolwiek!!!
A tablica zepsuta od kilku miesięcy - debile nie ogarniają że trzeba naprawić?
Debile nie ogarniają, że trzeba informować o zmianach organizacji ruchu?
PODŁE debile nie ogarniają, że dla starszych ludzi kłusowanie po schodach na pociag, bo BYDLE STWIERDZIŁO " jak się nie podoba, to sobie jedź samochodem" to może być wyrok śmierci?
Bo serce wysiądzie?
Świecom świecom
Świecom świecom 20.11.2019, 21:21
Ale zawsze Nikotański musi odejść!
Zdumiony
Zdumiony 20.11.2019, 13:07
Odp. do hubertusa Dzisiaj, 09:45
Jak "gospodarz gminy " odejdzie to nareszcie zapanuje w mieście porządek i będzie wiadomo kto w urzędzie rządzi. W dopę tego pana to tylko tacy jak TY mogą całować, ja już się zrzygałem. Przypominam jak radny Sawaryn krzyczał na sesjach,że za porządek i rozwój miasta odpowiada BURMISTRZ ! I co ? Jak sam został burmistrzem ( a bardzo się "starał" i to nie raz ) to dostał zaniku pamięci ?????

Wiesz kiedy zapanuje porządek? Jak tacy jak ty przestaną głupoty wypisywać. Za wszystko obwiniacie burmistrza a dlaczego? Bo tak wam kazano, robicie to tylko w wiadomym sobie celu.Widzę, że komuś marzy się władza. ???
Rok temu mieliście okazję i trzeba było po nią sięgnąć ale mieszkańcy zdecydowali inaczej. Gdyby tak było jak tu przedstawiacie, Sawaryn by nie wszedł nawet do drugiej tury. Ale wygrał te wybory i to w imponującym stylu bo zasłużył sobie na takie poparcie i doskonale o tym wiecie. Więc pisanie takich głupot nic tu nie wskóra. Im więcej piszecie tym bardziej utwierdzacie nas w przekonaniu że głosowaliśmy słusznie.
Nam taki gospodarz odpowiada i to pod każdym względem, bo nikt jeszcze nie zapomniał poprzedniej władzy. Za cztery lata będziecie mieli okazję
zabłysnąć. Sam jestem ciekawy co to będzie....... Ale obserwująć naszą obecną scenę polityczną każdemu jest bardzo daleko do naszego burmistrza a na horyzoncie nie widzę godnego następcy.. Takie pisanie
nic nie wskóra ale macie na to całe cztery lata. Życzę wytrwałości i więcej rozumu..... :))
bez absolutorium i wotum zaufania - wola mieszkańców:)
bez absolutorium i wotum zaufania - wola mieszkańców:) 20.11.2019, 19:58
"imponujący styl" opowiedzieli na sesji mieszkańcy wiosek. Jakoś nie zauważasz, że Sawaryn miał 19 radnych, ma 8 - i to nie wszyscy go popierają w bzdurnych decyzjach.
I co powiesz na TAKĄ WOLĘ MIESZKAŃCÓW?
Tego nie widzisz?
Elka
Elka 20.11.2019, 15:24
Oj Jarząbek będzie nagroda!
hubertus
hubertus 20.11.2019, 14:14
Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej ty zatumaniony czopie.Jestem sam i nikogo nie reprezentuje.Wszędzie widzisz podstęp i ludzi burmistrza.Takich jak ty należy leczyć.Jest to alergia na Burmistrza lub gorsza choroba.
rozpasany
rozpasany 20.11.2019, 15:26
Ale żeś się Nikitiński rozpisał!
Do zdumionego
Do zdumionego 20.11.2019, 13:52
Ot, powiedział co wiedział. Skoro jest tak dobrze,to dlaczego jest tak źle ? Podstępem i kłamstwem zdobyte stanowisko burmistrza , ( nawet na sesji mówiono o tym ) to nie jest to samo co uczciwe WYBORY !!!
To jest NAJGORSZY burmistrz w dziejach tego miasta i nikt nie będzie czekał cztery lata,dobrze o tym wiesz !
drezyna z peronu 3
drezyna z peronu 3 20.11.2019, 14:49
Niebotyński musi odejść w siną dał!
gumolit
gumolit 20.11.2019, 14:00
Pognać dziada na taczce
Gryfinianin
Gryfinianin 20.11.2019, 10:21
Mieszkam zaraz przy stacji. I tak jak jest kilka komentarzy nizej napisane ze przez megafony byly wygłaszane komunikaty. A po drugie o pracach na peronie bylo wiadomo juz dużo wcześniej i ze peron 3 będzie wyłączony. To nie byla decyzja podjęta z dnia na dzień. I ten balagam na budowie. Ale dajmi im dwa dni i moze to jakoś ogarna. Aby bylo lepiej przez chwile musi byc gorzej. A nie tylko nazekacie. Popatrzcie na to z drugiej strony,że za jakis czas będziemy mieć nowa stację. A nie skupiać sie tylko na nazekaniu. I nie jedna mama z wozkiem teraz musi chodzi okrężną drogą na dolny taras bo schody z zjadami zostaly zamknięte. Ale no cóż wkrótce pojawią sie windy. I juz przestanie mowic ze gryfino nie ma gospodarza. Jesli jesteście tacy mądrzy to sami zostancie gospodarzem. A z resztą sami go wybraliście więc po cc te narzekania.
syfiarska metoda...
syfiarska metoda... 20.11.2019, 20:01
Klasycznie ohydna obłuda - jak bajzel "to nie kompetencja burmistrza" - jak już zrobią - "to zasługa dobrego gospodarza" - syf po prostu...
gumolit
gumolit 20.11.2019, 14:01
Powiem ci tak gburze jeden sss iiii jjjj mocno
zła
zła 20.11.2019, 11:29
Oj,oj p Gryfinianin skoro było od dawna wiadomo,że będzie taka inwestycja to burmistrz tego miasta miał czas,żeby zapobiec TAKIM sytuacjom.
Ja nie słyszałam takich komunikatów,bo mieszkam za daleko.
A co do wybou Sawaryna na burmistrza,no to przecież wiesz jak się pchał na ten stołek ??
Nie ogarnia,to droga wolna, nikt tu tego pana nie trzyma
gumolit
gumolit 20.11.2019, 14:02
taczka czeka
do rzekomego Gryfinianina (z urzęd)
do rzekomego Gryfinianina (z urzęd) 20.11.2019, 10:51
Przekazywali informacje przez magafony że jest strefa mieszana między pracującymi a podróżującymi? Co ty z peronu spadłeś?
zasmucony
zasmucony 20.11.2019, 09:53
Nie ma Gryfino gospodarza, niestety.
Odp. do hubertusa
Odp. do hubertusa 20.11.2019, 09:45
Jak "gospodarz gminy " odejdzie to nareszcie zapanuje w mieście porządek i będzie wiadomo kto w urzędzie rządzi. W dopę tego pana to tylko tacy jak TY mogą całować, ja już się zrzygałem. Przypominam jak radny Sawaryn krzyczał na sesjach,że za porządek i rozwój miasta odpowiada BURMISTRZ ! I co ? Jak sam został burmistrzem ( a bardzo się "starał" i to nie raz ) to dostał zaniku pamięci ?????
NUR
NUR 20.11.2019, 09:45
CZY MOGĘ PRZEJŚĆ TUNELEM NA DOLNY TARAS?!?!?!?!?!?!?
norek
norek 20.11.2019, 20:21
Tak.Tunelem kanalizacyjnym.
pindol
pindol 20.11.2019, 13:30
Tak analnie z Knagulcem
Fan klub Knagulec
Fan klub Knagulec 20.11.2019, 13:42
niejaki dzban pindol pruje sie do Knagulca tak mocno go swedzi odbytnica ze az ma wypieki na jelicie grubym dętka pie... w pysk
Knagulec
Knagulec 20.11.2019, 13:37
pindol z toba dzbanie z gumą w jelicie grubym
Cyna
Cyna 20.11.2019, 21:26
Dawać tutaj zapodam ***
Knagulec
Knagulec 20.11.2019, 23:52
Cyna wypełzłeś spod kamienia ty z a s r a ń c u jeden ty
ZERO
ZERO 20.11.2019, 09:53
ZANUROWANE
hubertus
hubertus 20.11.2019, 09:36
,,Ktoś ten bałagan powinien ogarnąć, bo na gospodarza gminy jak widać nie ma co liczyć.'' A ja wam mówię pocałujcie gospodarza gminy w dopę.Już nudnym się staje ciągłe czytanie o tym cokolwiek się nie wydarzy to wina gospodarza gminy.Widać to w artykułach a nie na forum.Nie długo jak gołąb komuś na łeb [email protected] to Korbalasiński będzie pisał że to wina gospodarza gminy i nawet załączy zdjęcie.O czym wy będziecie pisać jak gospodarz gminy odejdzie?O niczym.Będziecie musieli portal zamknąć.
niemoralna propozycja?
niemoralna propozycja? 20.11.2019, 18:32
Czy to zachęta czy stręczenie, żeby "gospodarza gminy" całować w "dopę"?
Ta "dopa" nie jest apetyczna jak dla mnie.
I nie na pieszczoty ten pan bierze kasę co miesiąc. Chyba....

hubertus Dzisiaj, 09:36 , A ja wam mówię pocałujcie gospodarza gminy w dopę
Atomek
Atomek 20.11.2019, 15:27
Sam go Paweł pocałuj bo masz blisko :)))))

Pozostałe