Obserwowali ofiary i bardzo ciężkie obrażenia

  • 23.11.2019, 17:26
  • Źródło: KWP/SR
Obserwowali ofiary i bardzo ciężkie obrażenia
Z jednej strony droga została zablokowana materiałami chemicznymi, a z drugiej zdarzył się wypadek z udziałem kilku samochodów. Pojawiły się pierwsze ekipy ratunkowe, ale nie mogły udzielić pomocy, ponieważ droga była chemicznie zablokowana przez niepożądane osoby. Wreszcie przybyła pomoc. W wypadku uczestniczyło bardzo dużo osób. Wszędzie byli zakleszczeni pasażerowie. Z czasem przybywało coraz więcej jednostek ratowniczych z całego rejonu. Były ofiary i bardzo ciężkie obrażenia. Do transportu wezwano LPR i wyznaczono miejsce lądowania helikoptera. Później przybyły ekipy dochodzeniowe. Członek jednej z nich powiedział, że ćwiczenia przypominają bardzo realistyczne wypadki.

Policjanci brali udział w trzydniowych ćwiczeniach , które koordynowane były przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Ćwiczenia miały na celu wypracowanie współdziałania Policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia terrorystycznego. W pierwszym etapie policjanci wzięli udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF. Dzień później szczecińscy policjanci wzięli udział w kolejnych ćwiczeniach, które tym razem odbyły się na terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z pozostawieniem w budynku pakunków z wąglikiem oraz urządzeniem czasowym zdalnego rozpylenia. Następnie byli w elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

W ostatnim dniu ćwiczeń policjanci wraz z innymi służbami ratowniczymi na obwodnicy Dargobądza w ciągu DK-3 ( powiat kamieński) uczestniczyli w pozorowanej katastrofie w ruchu lądowym. Takie działania pozwalają doskonalić współpracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia w wypadkach drogowych.

Przeprowadzenie działań, a następnie wyciągnięcie wniosków, spostrzeżeń ma pozwolić na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie województwa na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Źródło: KWP/SR

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bajor
bajor 26.11.2019, 17:26
Bardzo realistycznie to wszytko wygląda!
zszokowany
zszokowany 24.11.2019, 21:56
Jelczem jeszcze straż jeździ? Co to pokaz okazów muzealnych?
CO
CO 24.11.2019, 21:47
Ale czad ;]
Answer
Answer 24.11.2019, 21:31
Pytanie: czy w historii świata odbyły się jakieś ćwiczenia, które zakończyły by się porażką?
kult
kult 23.11.2019, 21:55
Bo aby uniknac takich wydarzen trzeba przestrzegac przepisy a tego prawie nikt nie robi, to jest pierwsza, a druga zasada to troche wiecej kultury..
G
G 23.11.2019, 21:42
Politycy nie bądźcie obojętni, pozwólcie Polakom żyć godnie. Niech w końcu opieka społeczna będzie opieką jak w cywilizowanych krajach, a nie fikcją. Niech wynagrodzenie za pracę będzie pozwalało na pokrycie podstawowych potrzeb, a nie zmuszało ludzi do zadłużania się żeby przeżyć a nawet do utraty dachu nad głową. Niech Polak w potrzebie będzie czuł się bezpiecznie we własnym kraju, a nie jak niepotrzebny śmieć. Najpierw Polakom rujnuje się życie, a potem zbiera z ulicy.
enek
enek 23.11.2019, 21:38
Takie zabawy a są ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy, nie bezdomni którzy mogą iść do schroniska ale po co jak lepiej jest chlać cały czas. W szpitalach przywożą tylko tych meneli a ludzie potrzebujący czekają w kolejkach po kilkanaście godzin bo menel który przyjechal karetka ma pierwszeństwo no po prostu kuriozum
...
... 23.11.2019, 19:57
A co się działo w piątek wieczorem w Gryfinie? W okolicach ścieżki rowerowej ( przy rozdzielni elektrycznej, na JP II)
Hm
Hm 23.11.2019, 20:02
Ze cztery godziny jeździły auta na sygnałach, ale co się działo to nie wiem
Poszła do bigosu
Poszła do bigosu 23.11.2019, 20:37
Nie twój interes więc się nie dowiesz ty wścibska plotkaro
Iza
Iza 23.11.2019, 19:53
Bardzo realistycznie to wygląda. Oprócz oczywiscie tej lalki w foteliku którą "ratuje" policjant.

Pozostałe