Akcja policji na ulicach Gryfina

  • 27.11.2019, 14:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Akcja policji na ulicach Gryfina KPP Gryfino
Piesi funkcjonariusze policji zaskoczyli dziś (27 listopada 2019 r.) gryfinian na głównych ulicach miasta. Mieli pomocników w żółtych kamizelkach. Prowadzili kolejną akcję.

Oto jaką informację podaje w tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie:

Dzisiaj odbyły się kolejne działania profilaktyczne skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wspólnie z uczniami klasy o profilu policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie, a także z Referatem do Spraw Społecznych UMIG, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i Strażą Miejską przeprowadzili kolejne działania "Świeć Przykładem" na terenie miasta Gryfino. Głównym zadaniem naszej akcji było uświadamianie pieszych, że każdy element odblaskowy, nawet ten najmniejszy, w znaczącym stopniu wpływa na nasze bezpieczeństwo. Zwracaliśmy również uwagę na fakt, że odblaski muszą znajdować się w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań dużym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy o profilu policyjnym, którzy wspólnie z nami rozdawali opaski oraz elementy odblaskowe.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Przestrzegajmy tego obowiązku, a nawet więcej: używajmy elementów odblaskowych zarówno w obszarze niezabudowanym, jak i zabudowanym. Nośmy je o zmroku, w nocy i w dzień.

O tym właśnie przypominamy szczególnie podczas działań profilaktycznych. Mamy nadzieje, że po takich akcjach zwiększy się świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego co do zagrożeń wynikających z niekorzystania z elementów odblaskowych oraz, że każdy z nich będzie "Świecił Przykładem".

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żbik
Żbik 30.11.2019, 14:48
Na tym głównym zdjęciu wygląda to jak rewizja!
ja
ja 30.11.2019, 09:08
zaq PRL mniej było milicjantów ale było widać piesze patrole .Teraz piesze patrole policji na ulicy to wielkie swieto.I to tylko w centrum na dole ,dalej bali sie pieszo!!!
poprostu
poprostu 30.11.2019, 09:35
Kiedyś nie mieli na paliwo.
obserwator
obserwator 28.11.2019, 18:25
No i tu też jest ten nierozwinięty pisząc HA HA HA --- Deb------l
Knagulec
Knagulec 29.11.2019, 07:53
Obserwator pęo czeka do obróbki
Ja
Ja 28.11.2019, 11:56
Super akcja powinni jeszcze przekazac do OSP. Wlaczymy sie do akcji
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2019, 10:52
Policja ma nie robić akcji tylko być stale obecna i widoczna w mieście.A tak nie jest.Nie pamiętam kiedy widziałem w tym mieście patrol pieszy policji.A na Górnym Tarasie jak żyję to w ogóle nie widziałem żadnego patrolu pieszego.
Mama
Mama 27.11.2019, 23:26
W Gryfinie dużo się dzieje bierzcie przyklad;)
Brawo Panie Robercie :) plusy dla uczniów
Fajna akcja

Marek
Marek 27.11.2019, 23:19
Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować, taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu.
Brawo koledzy i koleżanki :)
Demokracja
Demokracja 27.11.2019, 22:52
Jak chcą, żeby było więcej pieszych ofiar wypadków, to niech wprowadzą bezwzględne pierwszeństwo.
obserwuję
obserwuję 27.11.2019, 23:07
To się niestety może zdarzyć.
Iza
Iza 27.11.2019, 22:46
Dobra Akcja popieram
Sooomsiad
Sooomsiad 27.11.2019, 21:46
Wisniowiecki przestan pic bo cie znowu soltys zalatwi za te komentarze . I kochanka nie pomorze .
Aaaa
Aaaa 27.11.2019, 21:43
A co robiły w tym czasie strazniczki miejskie?
Beee
Beee 27.11.2019, 22:45
Stały w kolejce po kebaba
A
A 27.11.2019, 22:50
One same jak te kebaby
Kierowca
Kierowca 27.11.2019, 21:08
ZAPRASam służby na trasę od znaku stop w kierunku dolnej Odry. Ukraińcy bez żadnych odblasków jak zombi pojawiają się z nienacka. RATUJCIE ich bo stanie się nieszczęście. Nie znajo realu w Polsce, niech ktoś im da odblaski lub chociaż poinformuje o zagrożeniu!!!
 dzioękuję za kawę  TĄS NIEBYŁĄ AH AH AH
dzioękuję za kawę TĄS NIEBYŁĄ AH AH AH 27.11.2019, 20:16
pani policjant z pniewa pamięta pani jak pani robiliśmu kuch nię haha ahah to nawet kawy pani pożałowała jak pani załapała kto jest kto ha ha ah pozdrawiam pani ojca bo fajny jesty gośc ha ah ah https://youtu.be/fHmuipk3AoQ
MÓW MI RBE 8 HA HA AH AHA
MÓW MI RBE 8 HA HA AH AHA 27.11.2019, 21:52
https://youtu.be/FzMZg-FPRK0 HA HA AH
   ŚMIEJĘ SIĘ I POZDRAWIAM AH AH AH
ŚMIEJĘ SIĘ I POZDRAWIAM AH AH AH 27.11.2019, 20:49
NO CO MOŻE NIE BYŁO TAK https://youtu.be/fHmuipk3AoQO TAK HA HAAH
Stefan z Grudziądza
Stefan z Grudziądza 27.11.2019, 20:14
Nośmy odblaski bo gnina oszczędza na oświetlaniu przejść dla pieszych. Spłaszczenie tematu i olanie prawdziwej przyczyny wypadków, owacje na stojąco normalnie ***
gumowiec
gumowiec 27.11.2019, 18:25
Knagulec i ajwaj to BEZWSTYDNE ZACHLANNE K.N.U.R.Y
Knagulec
Knagulec 29.11.2019, 07:56
gumowiec pęta nam obrobisz😊?
Knagulec
Knagulec 27.11.2019, 23:33
gumowiec ty nam mozesz qrvo pęcina gorące wychlipać
TY RYJ  NA SWÓJ SUKCES HA HA AHA
TY RYJ NA SWÓJ SUKCES HA HA AHA 27.11.2019, 20:43
***KU JA NIE MUSZ E PRACOWAC HA AAH MAM CZASAMI TYLKO TAKI KAPRYS AH HA AH
Wuja2
Wuja2 27.11.2019, 18:23
A gdzie ta Straz Wiejska?
wuja
wuja 27.11.2019, 18:05
Hej ciocia Knagulec
Knagulec
Knagulec 27.11.2019, 23:34
Wuja2 qrvo mała ty a pod spodem kolba nastepna bladz
kolba
kolba 27.11.2019, 18:28
To prawda
Mieszkanka
Mieszkanka 27.11.2019, 18:02
Super działania, miły widok i poczucie bezpieczeństwa. Dziękuje
Gryfinianka
Gryfinianka 27.11.2019, 17:51
Wszystkich się nie zadowoli! !co by służby nie robiły to wiecznie źle, ciągły hejt! A to po prostu chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, aby dbali o własne bezpieczeństwo to takie dziwne? Złe? No ja tak nie sądzę! Brawo dla funkcjonariuszy i wszystkich uczestniczących w działaniach! Dobrze by było Świecić Przykładem w każdej dziedzinie życia codziennego! !!!!nauczymy się chwalić i doceniać a nie tylko krytykować! !!!
Over
Over 27.11.2019, 17:49
A co straż miejska robiła w tym czasie? Załatwiała prywatne sprawy służbowym autem? Policja ma co robić. A te nieroby niech się wezma za coś. Miło popatrzeć na takie zadbane i ładne kobiety z policji, ze SM powinny brać przykład.
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 27.11.2019, 17:56
Tą Straż Miejską wyp........ na zbity pysk

Pozostałe