Dylemat: renta psychiatryczna czy prawo jazdy - list czytelnika

  • 27.11.2019, 19:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dylemat: renta psychiatryczna czy prawo jazdy - list czytelnika
Droga Redakcjo, Bulwersują mnie ostatnio sprawy, które wyszły przy okazji kolizji drogowej w Szczecinie, której byłem uczestnikiem. Innym uczestnikiem tej kolizji był Pan X. Ten Pan posiadał stosowne dokumenty, a w szczególności prawo jazdy, w tym na pojazdy ciężarowe. W niedługim czasie dowiedziałem się, że Pan X przebywa ponad 15 lat na rencie z powodu choroby psychiatrycznej, którą przyznano mu dożywotnio. W tym momencie zamarłem!!! Pan X oprócz tego, że prowadził pojazd osobowy to świadczył jeszcze pracę jako kierowca pojazdu ciężarowego w firmie nieopodal miejsca zdarzenia.
Piszę do Państwa Redakcji, bo
Pan X jest z terenu Gryfina. Proszę, może ktoś wyjaśni mi temat, jak można być niezdolnym do pracy z przyczyn awarii umysłu, a jednocześnie dosiadać ciężki specjalistyczny sprzęt? Przepisy mówią, że prawo jazdy może posiadać osoba, która nie posiada przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Czy choroba psychiatryczna nie jest przeciwskazaniem? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to codzienny przypadek. Jest to jednak bardzo poważny problem. Rozumiem, że pojazd można prowadzić bez ręki, bez nogi.... Ale bez głowy??? Jak to wtedy oznakować?
A tak poważnie... Jeżeli naprawdę dojdzie do tragedii to kto poniesie odpowiedzialność? Użytkownik z chorobą umysłową???
Z przestrogą dla wszystkich
Czytelnik Maciej
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fajny
fajny 01.12.2019, 13:53
No i stało się. Sąd za udostępnianie danych, brawo
niech się stanie
niech się stanie 01.12.2019, 14:21
I dokopać im!
Y
Y 05.12.2019, 14:45
Danych z Archiwum X?
Duchowny
Duchowny 29.11.2019, 22:15
Kolejny donosiciel
Arbo
Arbo 29.11.2019, 11:43
Ciekawe jak zdał psychotesty na prawko zawodowe może renta jest załatwiona po znajomości nie wiem nie wiem ale coś napewno tu nie gra
Xxx
Xxx 28.11.2019, 19:44
Ciekawe jak sie cos stanie kogo bd winic bo przeciez chorego nie moga
dziad leśny
dziad leśny 28.11.2019, 18:46
Wchodzę dzisiaj do lasu i doznałem szoku.Na drzewach nie ma liści.Nie wiecie co się stało?
Drugi dziad lesny
Drugi dziad lesny 29.11.2019, 10:10
Wiem! Wczoraj wszystkie oberwałem bo trzeba było zakupić na zimę
herman
herman 28.11.2019, 18:35
Przyjrzał bym się też skąd poufne i chronione informacje/dane na temat tej osoby ma osoba maciej. Czy przekazywanie takich danych nie jest karane? Ja nie wiem co to za osoba, ty nie wiesz co to za osoba. Maciej wie kto to i pewnie x osób które zna, pytanie skąd ma takie informacje i czy udzielał je osobą nie związanych ze sprawą. Dylemat mogą teraz mieć 2 strony osoba macieja za chorobę osoby z ciężarówki i osoba z ciężarówki bo maciej dysponuje wrażliwymi danymi osoby z ciężarówki i je w jakiś sposób rozpowszechnia?.
guzio
guzio 28.11.2019, 20:27
co ty pier..isz?
kleszcz
kleszcz 28.11.2019, 18:18
ADM nie strasz
ADM
ADM 28.11.2019, 17:39
Gadu gadu a ochrona danych osobowych to gdzie.Najwyzszy czas aby i w Gryfinie zapadl wyrok.Danych w sprawie osob nie wolno bez ich zgody zbierac i udostepniac. Ne wolno wynosic danych z organów administracyjnych i spraw tam prowadzonych.RODO i jeszcze raz RODO. A tu ktos wyraznie je złamał.
Sara
Sara 30.11.2019, 15:00
Przepraszam....a czyje dane udostępniono?
many
many 28.11.2019, 18:15
co złamał? co ty gadasz? ty masz pojęcie o RODO?
Ahim
Ahim 28.11.2019, 16:44
Jak umi jeździć to niech jeździ
Tymbardziej
Tymbardziej 28.11.2019, 15:52
Jaki problem? Nie ma żadnego problemu. Człowiek ma rentę to ma. Jeżdzi to jeździ. Co wam do tego.
Ahim
Ahim 28.11.2019, 16:47
Chory umysłowo, pewnie jest z po
koles
koles 28.11.2019, 14:57
A Maciej to skąd ma takie wiadomości. Kto mu powiedzial o chorobie . Skad wie od kiedy ma rente. Może Maciej jest chory na plotkarstwo ??? Nazywac kogos -chory umysłowo to mocne. Kto udziela Maciejowi takich informacji? Może temu trzeba sie przyjrzeć a nie szkalić publicznie człowieka.
Zen
Zen 28.11.2019, 15:42
Przeciez nikogo nie szkaluja. bo nie moge sie doczytac.. chyba o nikim konkretnym nie sie nie pisze
Betoniarka
Betoniarka 28.11.2019, 14:27
Eee... Halo.... jeśli chodzi o tego co myślę to nikt sprawy nie ruszy. Zbyt dużo umoczonych.
Kaśka
Kaśka 28.11.2019, 13:49
Miejmy na uwadze,źe nie wiemy na co dokładnie choruje Pan X. Są różne choroby o podłożu psychicznym i nie każda choroba jest zagrożeniem dla osoby chorej w tym przypadku Pana X czy innych ludzi. Za nim zaczniemy oceniać i heitować tego Pana ustalmy fakty Pozdrawiam.
Stapajacy po ziemi
Stapajacy po ziemi 28.11.2019, 14:15
Kasieńko Przecież nie o hejt tu chodzi bo nie ma mowy o konkretnej osobie. Mowa o problemie kobieto. I wlasnie wszyscy chcą ustalic fakty. Ja też. Damian i Zaniepokojony apelują do Prokuratury i Starosty o rozpoznanie sprawy. To są organy kompetentne. I one nie powinny zlekceważyć sprawy. Myślę, że powinien tez właczyć zus od strony weryfikacji zasadnosci przyznania renty w swietle zaistnienia nowych okolicznosci. Ich rzecznicy prasowi pewnie dostrzegli temat. Mam nadzieję, ze Redakcja jako podmiot odpowiedzialny zapyta o ten problem ww organy i zapozna nas z odpowiedzią.
olo
olo 28.11.2019, 13:31
pewnie zaombinował , załatwił rencinę i myślał że sie nie wyda . Tera niech ją zwraca. 15 lat uuuuuuuuuu , troche sie tego nazbierało. a tyle ,udzi potrzebuje renty i ich odrzucaja . Zabieraja po paru latch . A tu spokojnie 15 lat facio trzyma sie jak zloto i pewnie przechodzi testy psychologiczne na ciężarowe . wyrwać chwasta
Resul
Resul 28.11.2019, 13:24
Na ulice nie powinien wyjeżdzac
ania
ania 28.11.2019, 13:32
po podwórku niech jeździ ani trochę dalej
zaniepokojony
zaniepokojony 28.11.2019, 13:16
"SZANOWNA REDAKCJO
Z listu Macieja wynika, że Pan X posiada rentę przyznaną dożýwotnio. Taką rentę przyznaje się w momencie gdy choroba jest zdiagnozowana i brak możliwości jej wyleczenia. Posiadający rentę jest więc człowiekiem chorym i ta choroba za jego życia nigdy go nie opuści. Jeśli tak jest to według podstawowych praw logiki nie posiada on predyspozycji do prowadzenia pojazdów samochodowych. Jest zagrożeniem w ruchu drogowym. W tym wypadku bez najmniejszej wątpliwości sprawę z urzędu powinna wszcząć prokuratura oraz pan Starosta jako organ nadzorujący zasadność posiadania prawa jazdy.
Niniejszym w imieniu swoim oraz najbliższych apeluję, by w przedmiotowej sprawie zostały podjęte stosowne kroki prawne."

Tak pisał Damian. Ja także pod tym się podpisuję i za pomocą masowych środków przekazu pytam:

Szanowna Prokuraturo i Szanowny Panie Starosto co Państwo na to? Zachodzi zasadność zweryfikowania sprawy? Czy też mówicie nie i bierzecie Państwo odpowiedzialność ewentualnych przyszłych zdarzeń na swoje barki.
zasadniczy
zasadniczy 28.11.2019, 12:57
"Choroba psychiczna to stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań." - skoro rozpoznali ją lekarze, a komisja lekarzy zus przyznała rentę i to bezterminową to w czym widzicie problem? Sprawa nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Facetowi prawo jazdy należy odebrać i nie dopuścić, by kierował pojazdami.
kolsz
kolsz 28.11.2019, 12:47
Wszystko pięknie ładnie ale od razu lecieć do gazety?? Domyślam się że dochodzi jeszcze natarczywe plotkowanie na ten temat i tu nasuwa się zasadnicze pytanie, Kto w takim przypadku jest bardziej przy***.
Lollliloil
Lollliloil 28.11.2019, 13:21
A co stanac naprzeciw bramy i czekać az cie pier...nie?
sauron
sauron 28.11.2019, 12:44
Posel Nitras tez ma dokumenty ,ze ma chorobe psychiczna ale jakos nie przeszkasza mu i jego kopnietym kolorowym wyborca na sejmowa patologie
88
88 28.11.2019, 12:11
Macieju, domniemam, że sprawcą kolizji byłeś ty.
Przegrałeś sprawę w Sądzie i teraz chcesz się zemścić. Renta od psychiatry wcale nie oznacza, że dany delikwent jest wariatem. Są różne choroby, leczone przez specjalistę w wielu przypadkach prowadzą do remisji stanu chorobowego.Nawroty choroby mogą nastapić po bliskim spotkaniu z jakimś zakamuflowanym idiotą który np. doprowadza do kolizji. Skoro jednak ryja ci nie obił to znaczy , że panuje nad nerwami.
Jeżeli iść twoim tokiem myślenia, to trzeba by było zabierać Prawa Jazdy cukrzykom, astmatykom, uczulonym na jad owadów, kalekom, anorektykom, niedowidzącym, palącym papierosy,
Ciekawe jakim sposobem uzyskałeś tak dokładne informacje o poszkodowanym ? chyba wiesz , że gromadzenie takich danych bez zgody sprawdzanej osoby jest karalne?
Nie bulwersuj się tak bo wylądujesz w Gorzowie na oddziale zamknietym. Bać się trzeba takich wariatów jak ty, p alancie jeden.
Bełkot
Bełkot 28.11.2019, 13:38
I tu qwa mylisz ciociu
klaps
klaps 28.11.2019, 13:05
"Renta od psychiatry wcale nie oznacza, że dany delikwent jest wariatem."

...ależ skąd zapewne jest alergikiem, choruje na ospę albo świnkę buhahahahah
nznz
nznz 28.11.2019, 12:33
palantem i to złamanym to sam jesteś skoro nie widzisz zagrożenia. ciekawe jakbyś ryja darł gdyby pod kołami zginęła ci rodzina. wtedy też byś tak szczuł?
99
99 28.11.2019, 12:22
A skąd wiesz ze nie obił i skad ta agresja? Czyżby Pan X się odeswał?
66
66 28.11.2019, 12:24
Na chorego nie wygląda bo logicznie prawi.

Pozostałe