Nowy wicewójt i podatki wyższe o 7 procent

  • 28.11.2019, 14:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowy wicewójt i podatki wyższe o 7 procent Wicewójt Zbigniew Pankiewicz z lewej) i skarbnik Marcin Bachta na dzisiejszej sesji Rady Gminy w Widuchowej.
Zbigniew Pankiewicz został dziś (18 listopada 2019 r.) na sesji Rady Gminy w Widuchowej przedstawiony przez wójt Annę Kusy-Kłos jako nowy wicewójt. Przegłosowano uchwały, które przyniosa podniesienie podatków. Jak poinformował skarbnik Mariusz Bachta podatki od nieruchomości wzrosną o ok. 7 procent.

W związku z podwyższeniem podatków w przyszłym roku wpłynie do budżetu gminie więcej o ok. 170 tys. zł.

Zbigniew Pankiewicz jest dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej. Wicewójtem został na ćwierć etatu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

komunalny
komunalny 01.12.2019, 18:54
Ale się wicewójt uaktywnił. Hohoho!
Jerry
Jerry 01.12.2019, 17:35
Co do opłat za śmieci a jak będą płacić ci co nie mają liczników dlaczego komunalka to olewa i nie nakaze w terminie założyć wodomierze dużo ludzi nie ma podlicznik ów tylko krany na podwórkach będą wodę nosić w wiaderkach a co tam kto im zabroni i jaka sprawiedliwość pytam się?
Wicewojt
Wicewojt 02.12.2019, 09:32
Bo ja nie mam teraz czasu zajmować się komunalką bo muszę za wójt papierki podpisywać. Dyrektorek nierobek

Proszę nie podszywać się pod osoby publiczne.
Ostatnie ostrzeżenie 
administrator
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.12.2019, 17:26
Tak jeżeli gmina ma długi to po co zatrudnia wicewojta i Panią do pomocy w pierwszej klasie od kiedy do pierwszej klasy potrzebna opiekunka no chyba że dojdzie nowy przedmiot lepienie pierogów
Piróg
Piróg 02.12.2019, 09:35
Dajcie spokój tej dziewczynie. Przecież to nie jej wina że mamusi zachciało się bawić w politykę. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto by takiej pracy nie przyjął gdyby się trafiło.
poli tyka
poli tyka 02.12.2019, 10:05
Źle zrozumieliście teksty i intencje. Przecież nikt tu nie krytykuje dziewczyny, tylko politykę zatrudniania za którą odpowiada wiadomo kto.
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 02.12.2019, 09:53
Oczywiscie, wina nie przechodzi z ojca na syna i z matki na córkę!
Dosior
Dosior 01.12.2019, 14:24
Ludzie burzycie się o podwyżki.Wiadomo że gmina ma blisko 10 mln długu.Ani rząd ani samorząd nie zarabia pieniędzy a muszą je skądś wziąć i jedyny sposób to podatki czyli pieniądze od ludzi.W zusie nie ma kasy na emerytury i wcześniej czy później zostanie tylko podniesienie wieku emerytalnego jak we Francji do podajże 72 lat tak w samorządach muszą podnieść podatki aby pokryć dług, proste i logiczne i nie ważne kto będzie przy władzy kasę ściągną z nas podatników!
Długi
Długi 01.12.2019, 16:29
Dosior -10mln to bylo za poprzednika dzisiaj gmina jest zadłużona 15,5mln. i nie kłam tak jak sekretarz przepraszam Pinokio.
ryba
ryba 01.12.2019, 14:37
do Dosior: bo źle zarządzacie gminą!
dosior
dosior 01.12.2019, 14:42
ryba nie wy bo w gminie to ja tylko mieszkam. a długi są od jeszcze starego wójta.ale niestety jak się chce coś mieć a nie ma kasy to trzeba brać kredyty które trzeba spłacać. A wkurza mnie gadanie że ta wójtowa nic nie robi bo czy obecna wójtowa czy inny wójt i tak by musiał kombinować aby spłacać ten dług. a jedyny sposób to podatki w różnej postaci. gmina nie zarabia sama przez się jak nie dostaną kasy z rządu to tylko z podatków kasę może brać.Myślę że rozumiesz Ryba o co mi chodzi.
Kwitek
Kwitek 02.12.2019, 11:10
Ciekawe Dosior czy Ty rozumiesz,o co Ci chodzi ,a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kiedy poprzednik podnosił podatki ,a nigdny nie były to stawki max, to Anka grzmiała w obronie biednego ludu. Dzisiaj sama jest wójtem i głosi takie poglady jakie głosi .
Długi
Długi 01.12.2019, 18:49
Dosior- wójt i jej radn z tej kadencji zadłużyli gminę obligacjami na kwotę 7mln zł!!! do czerwca 2019, a teraz mówią że muszą radykalnie podnieść podatki bo poprzedni wójt tego nie zrobił.
wiedzacy
wiedzacy 01.12.2019, 12:14
Obserwator to ten od wizerunku czyli zastępca, jakoś nie miał cywilnej odwagi się podpisać ,a pouczać chce nas mieszkańców. Rzeczywiście mieliśmy przedsmak zachowań obecnej władzy ale wtedy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej bo w radzie większość stanowili Radni opozycyjni,którzy czuwali nad praworządnością.
Wójtowa nie miała na nich przełożenia,chociaż próbowała różnych sztuczek to owi radni wykazali się twardym kręgosłupem moralnym.Taki przykład jak ten z Zelechowa nigdy by nie zaistniał.
Sądzę, ze wyborcy nie mieli świadomości że jeżeli oddadza głos na radnego startującego z ramienia pani wójt ,beda bezwolnymi wykonawcami jej fanaberii.
Wiem,że nie wszyscy radni wojtowej są szcześliwi ,że znajduja się w miejscu w którym sie znajdują i wcale nie czuja się z tym komfortowo.
Obserwator
Obserwator 01.12.2019, 15:54
Szkoda, że ''wiedzący'' nie ma, jak to określił cywilnej odwagi się podpisać. Napisałeś , cytuję - wyborcy nie mieli świadomości że jeżeli oddadza głos na radnego startującego z ramienia pani wójt ,beda bezwolnymi wykonawcami jej fanaberii."' Zastanów się co piszesz ? Jakie wystawiasz świadectwo mieszkańcom , przecież wyborcy rozum mają , myślą , wiedzą czego chcą, a ty wyrażnie oceniasz tych ludzi i ich poziom intelektualny poniżej przeciętnej. Powinni Cię za to ukamienować, ale skąd wiadomo kto ty jesteś. Żenada.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 01.12.2019, 18:23
Kto ty jestes ,tez nie wiadomo z imiemia onazwiska jakos sie nie podpisales
Obserwator
Obserwator 01.12.2019, 15:39
Poprzez wybory obywatele pośrednio sprawują władzę. Mieszkańcy dokonali wyboru, tak zagłosowali . Wybrali wójta, radnych. No to do kogo pretensje ? Obywatele chcieli, obywatele mają.
Widz
Widz 02.12.2019, 09:31
Obserwator tak nie do końca prawda, że mieszkańcy wybrali. W całej gminie wybory wygrała pani J. N, tylko Widuchowa uratowała AKK. Miała kilka przyd...sów w szczególności świetliczankę i jej podobnych, które dosłownie stawały na głowie w czasie wyborów żeby nie stała się krzywda przepoconej w zamian za posadki.
Obserwator.
Obserwator. 01.12.2019, 11:55
Proszę Państwa, jak można cały czas wylewać wiadra pomyj i szkalowąć obecną władzę. Na studiach uczono mnie, że warunkiem dla funkcjonowania państwa jest istnienie władzy publicznej, która nim zarządza. Udział obywateli w zarządzaniu państwem we współczesnym świecie jest bardzo różny. Na tej podstawie politolodzy wyróżnili trzy rodzaje ustroju politycznego: - ustrój totalitarny :- ustrój autorytarny i - ustrój demokratyczny gdzie obywatele mają duży wpływ na życie publiczne, a państwo nie kontroluje udziału obywateli w życiu publicznym.
I otóż to - chcieliśmy demokracji to ją mamy. To ludzie dokonali wyboru i swoimi głosami i wybrali panią Wójt i resztę. A dzisiaj nie mają odwagi przyznać się na kogo oddali głos, jedyne co potrafią to ujadać jak psy , tym bardziej, że to druga kadencja , więc wszyscy wiedzieli jaki smak miała pierwsza i jak wyglądały rządy. Za dużo hipokryzji i jadu .DEMOKRACJA- owszem , ale przydałby się jeszcze pluralizm. Widuchowa ma z tym problem niestety. Pozdrawiam wszystkich mieszkanców.
ryba
ryba 01.12.2019, 14:37
Ty jakiś niedouczony strasznie jesteś. Chyba tych studiów nie skończyłeś Obserwatyor.
Obserwator
Obserwator 01.12.2019, 15:26
Fakt, wyłożyłem się na trzecim kierunku, ale dwa za sobą. I w sumie nie ma to znaczenia, uczymy się dla siebie nie dla kogoś. Tylko czy tacy jak ty to zrozumieją? Bo treści mojego komentarza nie zrozumiałeś a tak wyraziłem się jasno. Szkoda, to duży problem. Dlatego tak się dzieje , wybiera się włodarzy pod wpływem impulsu a potem lament.
Impuls
Impuls 01.12.2019, 19:39
Czyli obserwator sam przyznajesz, ze obecna wladza Gminy Widuchowa to impuls,jakies nieporozumienie....?
Z
676   HA HA HA AH A  A AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
676 HA HA HA AH A A AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 01.12.2019, 12:09
WALIĆ ŚMIECI NIKT NIE SZANUJE HA AH AH AH https://youtu.be/6RLXfavkqR4 HA HA AH NIECH NIE KRADĄ TRYLE HA HAAH AHA BO NIEDŁUGO NIE BEDZIE NICZEGO AH AH AHAH
kabaret
kabaret 30.11.2019, 21:49
discopolówka czując referendum pokazuje na fb jakies śmieszne zdjęcia i myśli że ciemny tłum to kupi. wspiera ja ta feministka z pyrzyc, która mietek wyrzucił z gryfina
Mieszkanka
Mieszkanka 30.11.2019, 19:31
Zastepca potrzebny bo Pani wyruszy w wielki swiat. Ludzie w Widuchowej przestaną sie myć jezeli beda naliczac oplaty za smieci od zuzytej wody.
Niedyskretny
Niedyskretny 30.11.2019, 18:49
Zastępca będzie potrzebny od 7.00 do 9.00 żeby zdążyła pieluchy zmienić Marcinkowi
bankowiec
bankowiec 30.11.2019, 16:48
Następce ma to teraz pójdzie na zwolnienie. Na bank.
rura
rura 30.11.2019, 16:55
bo to nierób jest. Co to ludziska nie wiedziały ,żę ona tylko do tańca na rurze się nadaje.A w tym to pewnie dobra jset
komornik
komornik 30.11.2019, 16:42
czarownica zaproponowała podatki w tak wysokich stawkach,bo jak wszyscy beda pięknie płacić to ona bedzie miała z czego się bawić,gorzej by było gdyby wszyscy mieszkańcy gminy postępowaliby jak ona i czekali zpłatnościami do przyjścia komornika
podejrzliwy
podejrzliwy 30.11.2019, 16:35
podnieśli podatki o 7% niektóre ponad 40%,zeby starczyło na pensję dla Wojtowej i zastepcy to mniej więcej takie dochody,Dochody za nic nie robienie tylko lans. Bo w tym zakresię zastępca zdaje się ma jakies kursy pokończone..A tak po drugie gdzies czytałem,że w jakiejś telewizji pracował......,nie sprawdził się? w komunalce niczym szczególnym również się nie wyróznił. Jako wice jest potrzebny do podpisywania wątpliwych dokumentów,zeby tyłka nadstawiać.
sutener
sutener 30.11.2019, 16:22
Wczoraj był Black Friday trzeba było gwiazę po promocji z 99% bonifikatą i sporą dopłatą odsprzedać tym z Bań .Jak tam ktoś spragniony oszołomstwa
Ona
Ona 30.11.2019, 11:52
To prawda karma wraca ze zdwojoną siłą i nigdy szczęścia nie zbudujesz na czyjejś krzywdzie.Jak taka moze spać spokojnie tym bardziej że ma córki i kiedyś też może los im zgotowac takie piekło jak ona zgotowała tym biednym dzieciom
xyz
xyz 30.11.2019, 16:17
Ona ma stała umowę z lucyferkiem . Bo żaden normalny człowiek w ten sposób się nie zachowuje. A te jej bazyliszkowe uśmiechy szczękowe. kiedy to dolna szczeka wysuwa się do przodu. masakra. .No i jak w piosence dyskretny śmiech do szału doprowadza .Ma ci wiedżma tę moc.
umig
umig 30.11.2019, 11:56
W Gryfinie mamy podobną sytuację.
Mąż
Mąż 30.11.2019, 11:19
Z całym szacunkiem Piotr dla Ciebie , ale ta pani nie będzie ani posłanką, a pewnie już niedługo straci fotel Wójta. Za kłamliwe jej oszczerstwa na mnie. Do prokuratury już są przygotowane materiały na jej fałszywe zeznania majątkowe przez ostatnie 9 !!! lat. Najlepiej kogoś zablokować w telefonie. Ale można później dowiedzieć się dziwnych rzeczy w mediach. Tak jak ona postępuje się nie robi bo KARMA POWRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ. K.K
Mieszkanka
Mieszkanka 30.11.2019, 10:11
Dobrze że chociaż radni opozycyjni zabierają głos i upominaja się o swoje miejscowości bo ci pozostali a zwłaszcza z Widuchowej to mordy w kubeł i cisza boją się o posadzki szkoda że na nich głosowałem a wójtów to chyba z zemsty ni każe włączyć lamp w nocy bo w innych miejscowościach się świecą całą noc
Wykształcenie podstawowe
Wykształcenie podstawowe 30.11.2019, 14:40
Który z opozycji ten co się sprzedał Żelechowianin
kaska
kaska 30.11.2019, 15:59
ni pies ni wydra ten radny nasz
AntyJagna
AntyJagna 30.11.2019, 08:13
Historia Lubi się powtarzać, zastanawiam się tylko czy "zorganizować" inny pojazd dla Jagny czy zgodnie z historią zachować ten "jednokołowy" i Heja !!! z naszej Gminy.
Zeznanie
Zeznanie 30.11.2019, 07:56
Niech radne z klubu nasza gmina pomyślą o zeznaniach majątkowych miłościwie nam panującej. Jej mąż pewnie nie bez powodu napisał u Piotrka na profilu o "fałszywych" zeznaniach i że nie będzie ani posełm ani wojtem. Mam skany tej informacji gdyby Panie chciały to z chęcią uzycze. Ciekawe czy oddał to do prokuratury bo pisał.
Pacholęciak
Pacholęciak 29.11.2019, 21:07
Jakież to inwestycje, czy naprawy w Pacholętach były robione, przecież gołym okiem widać, że realizuje swoje zapewnienie "Pacholęta prędzej zaorze niz im pomoże". "Był las, nie było nas, będzie las, nie będzie nas". Jeżeli ktoś myśli że nam "dopiekł", bo nie było obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości to się myli, tak myślą :"tylko mali ludzie"
Mieszkaniec