Aż o 30 razy ludzie Sawaryna podnieśli opłatę! Zmieniają zdanie jak rękawiczki

  • 29.11.2019, 14:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Aż o 30 razy ludzie Sawaryna podnieśli opłatę! Zmieniają zdanie jak rękawiczki
Podwyższoną opłatę adiacencką zapłacą ci, którym wartość nieruchomości wzrosła spowodowana budową urządzeń czy np. drogi gminnej. Ekipa burmistrza postanowiła, że swoisty podatek z 1 procenta wzrośnie do 30 procent. A jeszcze niedawno Mieczysław Sawaryn podobną zmianę nazywał „cwancykiem” i sztuczką! Nie pamięta wół, jak cielęciem był?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Czasami jednak zdają się wychodzić z tego komiczne sytuacje i niektórzy politycy mogą stracić na wiarygodności.

Od 8 sierpnia 2014 roku – jeszcze od czasów burmistrza Henryka Piłata, opłata ta wynosiła 1 procent, a dnia tego pamiętnego obniżona została z 50%.

Intrygujące jest, że została ona wtedy obniżona na wniosek Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej (ówczesnej opozycji, a dzisiaj rządzącej grupy, której przewodzi M. Sawaryn) i Gryfińskiego Przymierza Wyborczego – któremu wówczas przewodził P. Nikitiński.

8 sierpnia 2014 roku Mieczysław Sawaryn (pełnił wtedy funkcję przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Gryfino) mówił: „Wysoka Rado, nie jest dobrze, jeśli przepisy nie są stałe i są zmieniane w ramach jakiegoś widzimisię, patentu, cwancyku, sztuczki jakby tego nie nazywał.”….

W kolejnej części debaty powiedział: „Wysoka Rado, ten 1 % to jest prosta sprawa. Opłata adiacencka zostaje, ale obywatele Gryfina, urząd gminy, wszyscy unikają drogich, bolesnych postępowań związanych z szacowaniem wartości działek poprzez biegłych zewnętrznych, którym trzeba zapłacić, z procesem odwoławczym mieszkańców Gryfina, który będą się odwoływać od różnego rodzaju decyzji. Nie będziemy się przepychać, wprowadzamy jasną regułę na cały czas funkcjonowania gminy, jeden procent czyli brak opłat adiacenckich w gminie Gryfino.”

Ówczesny wiceprzewodniczący Rady Paweł Nikitiński powiedział:

„Od momentu, kiedy ta opłata adiacencka została wprowadzona, ona została wprowadzona gdzieś mniej więcej na przełomie wieków w naszej gminie, byłem jej zdecydowanym przeciwnikiem i cieszę się, że dzisiaj wypracowaliśmy wspólne stanowisko, które pozwala na przegłosowanie wniosku klubu z określeniem stawki adiacenckiej w wysokości 1%. Mogę powiedzieć, że to jest podsumowanie wieloletnich zabiegów.

Tak było przed 5 laty. Natomiast  w czwartek 28 listopada 2019 r., zaledwie po pięciu latach M. Sawaryn wspólnie z P. Nikitińskim i przedłożyli Radzie projekty uchwały z propozycją podniesienia opłaty adiacenckiej do poziomu 40%.

Podczas dyskusji szczególnie aktywny był radny Marek Sanecki, który zacytował powyższe wypowiedzi obecnie rządzących. Podkreślił  brak logiki ich działania. Tłumacząc brak zasadności tak wysokiego podnoszenia tego specyficznego podatku stwierdził, że według niego maksymalna stawka, która powinna obowiązywać długie, długie lata to 20%.

Władze gminy, poprzez radnych Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej i kilku radnych PIS, przy sprzeciwie Koalicji Obywatelskiej, ostatecznie przegłosowały stawkę opłaty w wysokości 30%.

Radni głosowali następująco:
Za: 11
Przeciw: 7
Wstrzymało się: 2
Nie głosowało: 0
Obecni: 20

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (146)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

poborca haraczu
poborca haraczu 01.12.2019, 18:36
Pytanie - czy jak gmina dziesiątki lat NIE remontuje gminnej infrastruktury i wartość nieruchomości SPADA - to gmina zapłaci właścicielom opłatę "adiacencką" od SPADKU WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI?

Bo to trochę dziwne - płacisz podatki, potem masz zapłacić haracz za to, że gmina... wyda zebrane podatki na gminne inwestycje....
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 01.12.2019, 10:04
NAJMOWSZE WIADFOMOŚCI Z POLINU HA HA AH https://youtu.be/ClvG-it1cgo ha ha ah i na obiad https://youtu.be/MVRksd6Qo1s lokomotywa wyborcza ha ha ah https://youtu.be/46lUO39IKJQ https://youtu.be/FOOypo7n_gg
jakie piekne samobójstwo
jakie piekne samobójstwo 01.12.2019, 01:48
Sawaryn ze swoimi oddanymi do końca (kleski) ludźmi podcina gałąź na której siedzi! Na oczach wszystkich robią polityczne sepuku.
politykiernia
politykiernia 01.12.2019, 02:07
To samobójstwo zbiorowe, albo tzw, rozszerzone!
NIE BEDZIE JEŃCÓW AH AH AH
NIE BEDZIE JEŃCÓW AH AH AH 30.11.2019, 23:08
CIOTO JEDNAK NIE POTRAFISZ CZYTAĆ MIĘDZY WERSAMI AH AHAHA https://youtu.be/Tj75Arhq5ho KUTRNOGÓW JARKÓW I INNYCH BADZIEWIARZY HA HA AHAH
SZMATO RODZINNA HA HA HA AH A
SZMATO RODZINNA HA HA HA AH A 30.11.2019, 21:34
KAPITAN DOPA ZAPRZĘGNĄŁ BARTKOWSKICH CPUNÓW BRAWO CIOTO HA HA AH AH https://youtu.be/7WVBEB8-wa0 HA HA HA AH POWIEDZ OD KIEDY ELA DLA WAS ROBI HA HA HA TYLKO KTÓRA O TO JEST PYTANIE HA AH AH
Precz ze złodziejstwem
Precz ze złodziejstwem 30.11.2019, 18:34
Jak działkę kupiłem za 150 tysięcy z VAT to teraz gmina zawoła ode mnie 48 000 bo doprowadziła drogę z mediami ? A ja zapłaciłem 60 000 zł za wywiercenie studni, dezynfekcję, filtry i rury oraz szambo ? ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to nie tak
to nie tak 01.12.2019, 09:41
Proszę nie wprowadzać w błąd.
Opłatę adiacencką liczy się od wzrostu wartości nieruchomości. Więc w związku z wybudowaną infrastrukturą rzeczoznawca wyliczy o ile wzrosła wartość Pana nieruchomości i od tej kwoty trzeba będzie zapłacić 30 %. To pewnie będzie kilka, a nie kilkadziesiąt tysięcy.
a na ch... emerytowi wzrost wartości?
a na ch... emerytowi wzrost wartości? 01.12.2019, 16:42
Tylko milioner z dziwnych źródeł może pocieszać, że emeryt, co właśnie spłacił domek dostanie "kilka a nie kilkadziesiąt tysięcy" podatku...

I na ch...olerę mu "wzrost wartości"? Co on tym wzrostem chleb posmaruje?
zły
zły 01.12.2019, 14:51
do 9.41 Hehehe
"Kilka,a nie kilkadziesiąt tysięcy" dobre,dobre
Mamy robić na pensję , nagrody TAKICH JAK TY ???
wyliczanka
wyliczanka 01.12.2019, 17:11
No to teraz ci, co czekają od kilkudziesięciu lat na chodniki, kanalizę, gaz... już przestali czekać. ;) W d u p i e z taką "dobrą zmianą", gdzie SAMORZĄDY muszą niezłe "szpagaty" robić, żeby zbilansować budżet, bo RZĄDZĄCY mają coraz to nowe wizje, na zasadzie, żeby "w rękę dać - to będą na nas głosować", a że później płacą więcej w innych daninach czy w sklepach, to tego nie dostrzegają, że to jest skutek rozdawnictwa. Ekonomii nie da się oszukać.

Pamiętam tamtą Sesję, gdzie w moim przekonaniu, żeby dokopać ŚP. Henrykowi Piłatowi, opłata adiacencka z 50% (była bardzo wygórowana - pod Strefę Ekonomiczną) została zmniejszona do 1%. W moim przekonaniu opłata adiacencka powinna wynosić 10%, a jak kasy brakuje, to PANOWIE RZĄDZĄCY, zgłoście się do polskiego RZĄDU. ;p
Banuś
Banuś 30.11.2019, 23:21
A na ul Jana Pawła II go ile zapłacą podatku do gminny - nowo wybudowani .
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 30.11.2019, 21:36
UFAJ DALEJ TYM *** HA HA AH
TNT HA HA AH AHA
TNT HA HA AH AHA 30.11.2019, 17:23
https://youtu.be/7WVBEB8-wa0 HA HA AH A A
MOzE  SE PRZYPOMNICIE TE OBECANKI PRZEDWYBORCZE   HA HA AH
MOzE SE PRZYPOMNICIE TE OBECANKI PRZEDWYBORCZE HA HA AH 30.11.2019, 17:18
ja was wysadzę MOGĘ HA HA AHA NA WASZE BREDZENIA WYSTARCZY 5 KG TET I PO PROBLEMIE BĘDZIE HA HA AH AH
NIE SOM TO ŻARTY HA AH AHA HA   ***E I ZŁODZIERJE HA HA HA A
NIE SOM TO ŻARTY HA AH AHA HA ***E I ZŁODZIERJE HA HA HA A 30.11.2019, 17:28
https://youtu.be/7WVBEB8-wa0 HA HA AH AH
ABW TO CIOTY HA HA AH AHA
ABW TO CIOTY HA HA AH AHA 30.11.2019, 17:31
WYCHYL SIĘ KAPITANIE DOPO HA HAAH https://youtu.be/Tj75Arhq5ho HA HA HA AH CZEKAM HA HA AH AH A
oszukany wyborca
oszukany wyborca 30.11.2019, 17:09
Sobczak oddaj mandat!
Klawisze
Klawisze 01.12.2019, 13:43
Oddaj mandatttt oddajjjj ha ha ho !!!!
po kałużę
po kałużę 01.12.2019, 08:57
Po politycznego oszusta przyjechać trzeba taczkami pod UmiG!
Byś
Byś 01.12.2019, 14:54
Sobczak ( Kałuża) na taczkę i wynocha .
gryfiniak
gryfiniak 30.11.2019, 16:06
Sawaryn i ta jego nieudolna ekipa nie potrafią pozyskiwać funduszy z zewnątrz i to jest tragedia całej naszej gminy! Liczą prawie tylko na to co zedrą z mieszkańców.
hmmmm
hmmmm 30.11.2019, 17:10
Co zedrą z niektórych mieszkańców dodaj - bo przy takich podwyżkach moralnie dziwnie wygląda pośpiech z robotami na ulicach, przy których nikt przez 10 lat nie płaci podatków....
Bjorg
Bjorg 30.11.2019, 15:02
Oszukali nas wyborców i tyle w temacie!
"brzydzą mnie kłamstwa i nne bajery"....
"brzydzą mnie kłamstwa i nne bajery".... 30.11.2019, 15:50
Jak to Sawaryn - nawet jak nie otworzy ust i go nie ma.....
Fakt
Fakt 30.11.2019, 12:22
Poszły grefińskie barany na wybory i wybrały strzyżenie.Trzeba było słuchać tych co całą "trójcę" znają od podszewki
Pikuś
Pikuś 30.11.2019, 17:42
Nie gryfińskie tylko okolica dokładnie Steklno dało się wydymać
Bartkowiaczka
Bartkowiaczka 30.11.2019, 23:27
Z najlepszą radną - śmieszną WIECZORKOWĄ SUPER ho ho ho .
no no
no no 01.12.2019, 15:58
a to ta kasprzyk to wieczorkowa ? no nieźle
lepiej
lepiej 30.11.2019, 15:01
Ślepemu nie tłumacz jak droga wygląda!
widac to gołym okiem
widac to gołym okiem 30.11.2019, 12:21
Zatrudniają swojaków to kasę na pensje potrzebują.
warto sprawdzić
warto sprawdzić 30.11.2019, 12:00
Trochę uczciwości.
W związku z polityką rządu, samorządy znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Aby zrównoważyć wydatki i dochody bieżące większość gmin musiała podejmować trudne decyzje związane z podnoszeniem podatków i innych opłat lokalnych. Gmina Gryfino w porównaniu z innymi gminami i tak nie wygląda źle. Warto sprawdzić na jakim poziomie są podatki chociażby w sąsiednich gminach. Niemal we wszystkich są to górne granice stawek. W Gryfinie w kilku pozycjach jest sporo mniej.

Jeśli chodzi o opłatę adiacencką.
Jeśli chcemy się rozwijać, budować infrastrukturę, korzystać z pozyskanych środków, to niestety zmuszeni jesteśmy do zaciągania kredytów na wkład własny.
Myślę, że to uczciwe, że przynajmniej w części pokryją to środki z opłaty adiacenckiej, od osób które będą z tego korzystać, a majątek ich nieruchomości wzrośnie odpowiednio do wybudowanej przez gminę infrastrukturę.
trochę przyzwoitości sawaryniarzu!!!
trochę przyzwoitości sawaryniarzu!!! 30.11.2019, 15:53
Co emerytowi mieszkającemu w domku ze "wzrostu wartości" jak mu dowalą podatek 30 razy większy niż miał niejeden radniak czy urzędnik na wyremontowanej drodze w poprzednich latach?

No i "cwancyk" Sawaryna polega na ładowaniu podatków - GDY JEDNOCZEŚNIE NA 10 LAT ZWALNIA NIEKTÓRYCH Z PODATKÓW A KAŻE WIĘCEJ PŁACIĆ INNYM?
Pikuś
Pikuś 30.11.2019, 14:46
Trochę uczciwości, a ona jest taka: burmistrz i jeden vice by wystarczył, drugi jest w zupełności zbędny generuje tylko koszta. I nie chodzi tu o te konkretne osoby tylko ogólnie. No ale wtedy burmistrz musiałby pracować a to już za dużo wymagać. Tu personalnie. Kolejna uczciwość! Mając tak potężny zakład na swoim terenie i nie mieć z tego korzyści to katastrofa. Burmistrz zwolnił dolną z podatków, umowa tajna. Kolejna uczciwość, strefa w Gardnie? W okresie urzędowania Sawaryna i dwóch vice nie sprowadzili żadnego inwestora!!! Strefa przemysłowa na Pomorskiej odtrąbiono z sukcesem? I co? I nic. Miliony poszły w błoto. I uczciwość ostatnia że mamy nieudolną władzę wykonawczą burmistrzów i słabą radę. Przykre jest że jedyne co potrafią żeby uzyskac przychód do budżetu są podatki nakładane na mieszkańców.
taka uczciwość, jak,,,
taka uczciwość, jak,,, 30.11.2019, 15:55
uczciwość - jak z utajnionymi podwyżkami przed wyborami - i uchwalanymi radą BEZ POPARCIA SPOŁECZNEGO po wyborach nowej...
Ja Srutututu wam srutututu
Ja Srutututu wam srutututu 30.11.2019, 14:10
W Gryfinie podatki są maksymalne. Kolej na ponowne podniesienie opłat za śmieci.
bzdury
bzdury 30.11.2019, 14:50
kłamiesz, i to łatwo zweryfikować :)
Ad vocem
Ad vocem 30.11.2019, 12:41
Ble ble ble
Fakt
Fakt 30.11.2019, 12:20
Byle kacyk z PZPR lepiej by nie uzasadnił
no tak
no tak 30.11.2019, 12:26
Może coś na temat? Jakaś merytoryka, chociaż minimalna ...
taka merytoryka jak....
taka merytoryka jak.... 30.11.2019, 15:56
Masz salę - i argumenty radnego przeciw - na co Nikitiński "refleksję o hałasie w mieście' - chociaż o hałasie mowy nie było...
Sara
Sara 30.11.2019, 12:15
Tylko że przez 5 lat nie było żadnej dużej inwestycji w gminie. Oni te pieniądze przejadają!
warto sprawdzić
warto sprawdzić 30.11.2019, 12:20
Zdaje się, że spłacili pomad 30 mln zadłużenia z poprzednich kadencji, a inwestycji drogowych... i nie tylko, było najwięcej w historii naszego samorządu.
Marjo
Marjo 01.12.2019, 04:41
Milerdojny musi odejść- żadnej inwestycji nie potrafi ściągnąć do Gryfina .Poprostu nieudolny!!
Tak
Tak 01.12.2019, 13:47
Poprostu nieudacznik aparacik.
mityczne zadłużenie...
mityczne zadłużenie... 30.11.2019, 15:58
jakie inwestycje drogowe? Jak przy dworcu? Jak bałagan "nie moja kompetencja, tylko PKP" jak skończą JA TO ZAŁATWIŁEM....
No chyba że coś nie wyjdzie - wtedy znowu ...
sprawdziłem
sprawdziłem 30.11.2019, 12:46
No i sprawdzam
Od roku gmina nie spłaca kredytów,płaci tylko odsetki. A o jakich GMINNYCH drogach piszesz ? Widzę inwestycje drogowe powiatowe i wojewódzkie, czyżby gmina to robiła ??? Chyba,że piszesz o tych robionych przy domach wybranch swojaków. Daruj sbie te dyrdymały
Ela
Ela 01.12.2019, 04:43
Pognać krętaczy .
warto sprawdzić
warto sprawdzić 30.11.2019, 12:57
Ale, czy nie spłacili ponad 30 mln zadłużenia?
Z drogami, sprawdż ponownie. Powtórzę - największe zaangażowanie środków w budowę infrastruktury drogowej, również wkład własny w budowę dróg powiatowych i wojewódzkich.
mityczne zadłużenie
mityczne zadłużenie 30.11.2019, 15:59
Spłacali kredyt - czy to takie dziwne? Dziwne jest, że planują przestać.
A co mitycznego zadłużenia ILE PROCENT BUDŻETU STANOWI SPŁATA COROCZNA?
Twarde dane z budżetu
Twarde dane z budżetu 30.11.2019, 23:41
Była 5% teraz jest coś około 1%.
a u nas Miler od grudnia 2018 nie zdążył przetargu rozpisać... a radni…
a u nas Miler od grudnia 2018 nie zdążył przetargu rozpisać... a radni go usprawiedliwili... 30.11.2019, 23:55
Owe mityczne zadłużenie, którym sawaryniarze straszyli to raty stanowią 5 % budżetu? Daj Boże każdemu kredytobiorcy takiej raty w stosunku do zarobków...

Wystarczy spojrzeć, ile inwestuje Szczecin czy inne miasta.
sprawdziłem
sprawdziłem 30.11.2019, 13:37
To że spłacali kredyty na inwesrycje zaciągnięte przez poprzednika,to żadna łaska. Powtarzam obecnie NIE płacą ! A wkład własny gminy w budowę dróg powiatowych czy wojewódzkich,to jest obowiązek,a co chciałbyś tylko brać. Przekłamane wybory na burmistrza ( wypowiedź ludzi na sesji )Zero mieszkań, brak miejkiej toalety ,korty porastają zielskiem, była komenda,pałacyk, Łużycka, podwójne schody Milera w parku, przyrost zatrudnionych pracowników w urzędzie i podległych jednostkach itd itd no ale uważasz,że nieprzemýslane i durne decyzje przez niby burmistrzów są oki, no to klękajcie narody. Nie pozdrawiam
Elo
Elo 01.12.2019, 04:47
Milerdojny niech spada obok schodów jak najszybciej .
"taka słomiana, legalna inwestycja"...
"taka słomiana, legalna inwestycja"... 01.12.2019, 06:49
10 metrów obok "schodów Milera" w parku są też schody, bo bęcwałom łatwiej było wydać kasę, niż naprawić błąd urzędnika zza biurka z Warszawy, który zlikwidował BEZPIECZNE I BEZKOLIZYJNE przejście z parku na Górny Taras i zarządził debilną barierkę w przed szlabanem....
mityczne zadłużenie
mityczne zadłużenie 30.11.2019, 16:01
Co do mitycznego zadłużenia - jaki procent budżetu stanowi coroczna rata kredytów?
I ile straciła gmina jak nie potrafi przetargu zrobić? A ceny w tym czasie lecą w górę?
We lowe
We lowe 30.11.2019, 11:24
Urząd M i G Gryfino to miejsce cudów, a ktoś chce dekomunizacji. Burmistrz namawiający na głosowanie w wyborach na PIS zmienił orientację i nadaje na wredny rząd. CUD pierwszy. Pani manikiurzystka z dnia na dzień staje się specjalistką od inwestycji gminnych i wysoką nową pensją. CUD drugi. Pani architekt gminny pozwala na budowę wysokiej, brzydkiej hala ( sali) w centrum miasta o niskiej zabudowie. CUD trzeci. I tak dalej i tak ...................
?
? 30.11.2019, 21:17
Która to manikiurzystka?
Nuno
Nuno 30.11.2019, 14:14
Najlepszy awans ever to awans Marcina S. zastępcy naczelnika inwestycji hahahah ......... wystarczy umieć sprzedawać telefony w t-mobile i chlać z tomaszkiem piwo...... żal.pl
I na dzień dobry w urzędzie miał 4 tys.na rękę.....ciekawe ie ma teraz???
Ela
Ela 01.12.2019, 04:53
Milerdojny musi odejść bo się zachla piwskiem -- ha ha ha
olo
olo 30.11.2019, 15:04
Z nagrodami czy bez?
fakt
fakt 30.11.2019, 23:42
Bez
sklepikaż
sklepikaż 30.11.2019, 12:11
Pani manikiurzystka szybko awansowała z CIT na nabrzeżu do urzędu . Wystarcz mieć sąsiada vice burmistrza .
pytanie
pytanie 30.11.2019, 12:22
A jakie ma wykształcenie ta Pani? Czy przypadkiem, nie jest zgodne w wykonywaną obecnie pracą?
a ja na to srutu tutu...
a ja na to srutu tutu... 30.11.2019, 23:57
były już konkursy na urzędnika, ze wyższe wykształcenie nie było potrzebne...
I na forach było wiadomo, dla kogo....
Krzysztof
Krzysztof 30.11.2019, 10:47
Proszę państwa dekomunizacje rady, pracownikow urzedu, pracownikow oświaty, kultury.
Knagulec
Knagulec 30.11.2019, 10:06
Do japy dawanie jeden po same bile.
masakra jakaś
masakra jakaś 30.11.2019, 09:39
Najpierw podatki, a teraz to. Łupią mieszkańców z każdej strony. A urzędników i zatrudnienie swojaków coraz większe.
Wszystko jest w BIP
Wszystko jest w BIP 30.11.2019, 00:55
Numer głosowania: 11
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawki procentowej opłaty adiacenckiej. - z autopoprawką burmistrza - Druk Nr 8/XV
Radni głosowali następująco:
Za: 11
Przeciw: 7
Wstrzymało się: 2
Nie głosowało: 0
Obecni: 20


Za:
Roland Adamiak
Wanda Hołub
Robert Jonasik
Zbigniew Kozakiewicz
Tomasz Namieciński
Marcin Para
Marcin Pazik
Piotr Romanicz
Władysław Sobczak
Zenon Trzepacz
Piotr Zwoliński


Przeciw:
Rafał Guga
Magdalena Pieczyńska
Maciej Puzik
Marek Sanecki
Andrzej Urbański
Małgorzata Wisińska
Jolanta Witowska


Wstrzymało się:
Elżbieta Kasprzyk
Roman Polański
Fakt
Fakt 30.11.2019, 12:17
Sobczak zeszmacił się
EldoRado
EldoRado 01.12.2019, 05:01
Sobczak taki był żadna nowość
informacyjna tylko (bełkot)
lista 11  hańby
lista 11 hańby 30.11.2019, 08:15
Hańba tym, co trzydziestokrotnie podnieśli podatek! Najpierw kolanami przepychano budowę infrastruktury przy nowych domkach ludzi zwolnionych z podatków - teraz temu GORSZEMU SORTOWI który płaci podatki każą dopłacać do gminnych inwestycji 30 razy więcej niż tym "wybrańcom losu" którym pobudowano miesiąc wcześniej....
fraza
fraza 30.11.2019, 10:28
A jaka jest lista wcześniejszych hańb ekipy Sawaryna.
...
... 30.11.2019, 16:02
długa....
Ekipa hipokrytów i złodziei. Popieraj ich dalej Madzia. Oni cię wsadzą…
Ekipa hipokrytów i złodziei. Popieraj ich dalej Madzia. Oni cię wsadzą do pierdla 30.11.2019, 00:32
GIS Sawaryna i PiS są przeciw mieszkańcom gminy. Precz z ekipą cwancyków.

Pozostałe