Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej ROGATYWKA

  • 30.11.2019, 12:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej ROGATYWKA
W konkursie brało udział 52 uczestników z 21 szkół podstawowych. Finał konkursu jak zawsze od 10 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. Puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez kpt. Katarzynę Hofman, ppłk, Andrzeja Wojciechowskiego i Ryszarda Wietrzychowskiego -prezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich.

21 listopada wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu wzięli udział w X Jubileuszowej Edycji Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „ROGATYWKA” w Szczecinie. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich a współorganizatorem Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. Patronat objął Dowódca 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie, Pan ppłk mgr Tomasz Romanowski oraz Orkiestra Wojskowa pod batutą Pana Kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko. Z okazji 10-lecia „Rogatywki” organizatorzy i uczestnicy konkursu otrzymali list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezydent przekazuje w nim wyrazy uznania i z dumą podkreśla, że uczniowie szczecińskich szkół wzrastają w atmosferze szacunku wobec historii i inspirują innych do patriotycznej aktywności. Festiwal to znakomity czas by poprzez piosenkę żołnierską i patriotyczną upamiętnić bohaterów, którzy zginęli za wolność ojczyzny.

W konkursie brało udział 52 uczestników z 21 szkół podstawowych ze Szczecina i okolic. Finał konkursu jak zawsze od 10 lat został tradycyjnie uświetniony niezapomnianym występem muzycznym przez Orkiestrę Wojskową w Szczecinie, a puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane były przez panią kpt Katarzynę Hofman, pana ppłk Andrzeja Wojciechowskiego, pana Ryszarda Wietrzychowskiego -Prezesa Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki rzeczowe oraz czapeczki rogatywki polowe, które są symbolem tego festiwalu.

 

Wśród nagrodzonych są wokaliści z Morynia:

  • Agata Kwiecień - II miejsce
  • Giannis Podgórny - wyróżnienie
  1. w Moryniu reprezentowały również Julia Makówka i Weronika Wieczorek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy przygotowanego repertuaru
i wspaniałych występów muzycznych na scenie.

instr. muz. Ewa Kwiecień

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 02.12.2019, 20:49
Śliczna dziewczyna. Serce pewnie też wielkie. Jak miło.
niemiec
niemiec 01.12.2019, 21:39
Jak Polskie pieśni patriotyczne to nie ma tam Geblewicza i Dudar!
czary mary   koszer ne fujary ah aha a
czary mary koszer ne fujary ah aha a 01.12.2019, 12:51
OD GIS gryfino i sawarym ha ah aha ha https://youtu.be/TxVCHo4UJmM la la al al al lla la la al a la lka la al al i w spak
ten co liczy
ten co liczy 01.12.2019, 09:12
Były i są /?/ konkursy piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu, konkursy piosenki radzieckiej w Zielonej, czas na konkurs amerykańskiej piosenki żołnierskiej ;)
https://www.spodlady.com/zasob…
ops
ops 01.12.2019, 08:02
ta kwiecień jeździ na wszystko..parcie na nagrody..
psycholog
psycholog 01.12.2019, 08:55
Dziecko bierze udział w różnych konkursach, bo ma parcie na nagrody? Dobrze się czujesz?
I coooooooo?
I coooooooo? 30.11.2019, 14:06
Znów LGBT i jego propagatorzy: aj waj, knagulec i gumowiec. Będzie gender z dzieciaczkami.
Słowiańska
Słowiańska 30.11.2019, 13:31
Knagulec będzie grał na flecie

Pozostałe