Przewlekle chorzy w domu. Pomoc dla opiekunów

  • 04.12.2019, 11:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przewlekle chorzy w domu. Pomoc dla opiekunów
Przewlekle chorzy oraz ich rodziny spotykają się z wieloma problemami, które ludziom zdrowym nawet trudno sobie wyobrazić. A według badań problemy te dotyczą co drugiego mieszkańca Polski. Właśnie u takiej grupy odnotowano występowały długotrwałe problemy zdrowotne lub choroby przewlekłe, trwające co najmniej 6 miesięcy. Najczęściej ciężar opieki spada na rodzinę. I właśnie opiekunom poświęcone będą dwa spotkania.

Długotrwałe dolegliwości zdrowotne lub choroby przewlekłe dotyczą nie tylko dorosłych. Z tym spotyka się już co czwarte dziecko.

Spotkanie z rodzinami osób przewlekle chorych przebywających w domu organizuje w dniach 12 i 13 grudnia 2019 r. Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. Jego celem jest omówienie sprawowania opieki nad takimi osobami. Spotkania odbędą się w Chojnie i Gryfinie.

-W ich trakcie opiekunowie będą mieli możliwość obejrzenia instruktażu, jak prawidłowo pielęgnować osobę leżącą. Pokażemy, jakie produkty stosować przy pielęgnacji osoby przewlekle chorej. Udzielimy informacji, gdzie szukać pomocy. Zapraszamy opiekunów osób przewlekle chorych do udziału w spotkaniu –informuje Kamila Listowska ze Szpitala Powiatowego w Gryfinie.

Spotkanie „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu?” jest bezpłatne. Projekt finansowany z budżetu powiatu gryfińskiego.

Chojna – 12 grudnia br. w czwartek, godz. 11, ul. Żółkiewskiego 1 (internat)

Gryfino –13 grudnia br. Łużycka 91 (internat), godz. 11

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

patrz dokładnie
patrz dokładnie 04.12.2019, 16:35
jest przy każdym miejscu :)
hmm
hmm 04.12.2019, 12:51
Godzina dla pracujących w Chojnie nie bardzo :-(
?
? 04.12.2019, 12:36
Nie podano o której godzinie.

Pozostałe