Doprowadzili do ruiny. Ewakuacja z Pałacyku pod Lwami

  • 05.12.2019, 17:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Doprowadzili do ruiny. Ewakuacja z Pałacyku pod Lwami
Ziszcza się czarny scenariusz zarysowany przez burmistrza Mieczysława Sawaryna dla Pałacyku pod Lwami. Burmistrz z wiceburmistrzem zapowiadali, że gdy nie dostaną pieniędzy na remont, będą zmuszeni pomyśleć o rozbiórce zabytku. Z Pałacyku pod Lwami rozpoczyna się ewakuacja pracowni i pracowników Gryfińskiego Domu Kultury, dla którego obiekt jest siedzibą.

Prawdopodobnie chodzi o to, że nadzór budowany nie pozwala funkcjonować ludziom w wielu pomieszczeniach. Pozwolenie na przebywanie jest do końca grudnia 2019 r. Stąd przenosiny.

Pytanie, czy cały Pałacyk pod Lwami w całości zostanie wyłączony z użytku i co z pracownikami oraz z pracowniami? – zapytaliśmy Pawła Nikitińskiego, zastępcę burmistrza Gryfina. Czekamy na odpowiedź.

Kilka części Pałacyku pod Lwami zostało wyremontowanych jeszcze za czasów burmistrza Henryka Piłata. Był to m.in. budyneczek wozowni przeznaczonej na informację turystyczną. Remontowano też wejście na dziedziniec. Ale i te części zostały przez ostanie lata zaniedbane. Wyłączenie z eksploatacji może doprowadzić do ruiny i tak już zniszczony obiekt.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jest jakieś inne wytłumaczenie???
jest jakieś inne wytłumaczenie??? 09.12.2019, 17:08
Po prostu perfidnie zaplanowana akcja czyścicieli nieruchomości jak w Warszawie czy innych miastach - nic nie robiąc czekać, aż się zawali - żeby opylić grunt.

W kwietniu 2017 roku mówił wyraźnie, że albo będzie robił remont za kilkanaście milionów albo rozbierze.
Bo małych remontów robić mu się nie chciało?

No to doprowadził, do czego chciał.

Kto chętny na teren?
deweloper z Kołobrzegu
deweloper z Kołobrzegu 09.12.2019, 12:28
Wystarczy jeszcze ten stary mur z kamieni wyburzyć i będzie piękny teren pod nowy market
:(
:( 09.12.2019, 12:18
Smutny widok jak wywożą z Pałacyku dobytek.
szok
szok 09.12.2019, 08:13
Kolejny zabytek znika. Niedawno pozegnaliśmy kamieniće na 1 Maja.
Drobna uwaga
Drobna uwaga 08.12.2019, 14:15
Ta sytuacja swiadczy o horyzontach intelektualnych władców. Ale widocznie tacy właśnie odpowiadają tym, którzy ich wybierają. Są tacy sami, wybierają "swoich chłopów" , czyli broń Boże nikogo kto ich przewyższa intelektualnie i mentalnie . Nie ważne , że bagienko, byle bylo swojskie. Na własne życzenie tak mają. Ci sami płaczą ,że "wszystko zniszczone" na Kresach
Toż oni stamtąd .
Ps. Ciekawe, co byli mieszkańcy powiedzieliby na to.
Ps2. A palacyku szkoda
MS
MS 08.12.2019, 01:13
Szkoda takiego pięknego obiektu na rozbiórkę.
Nie pozwolimy
Nie pozwolimy 07.12.2019, 21:21
Gryfino jest smutne, szare , bez życia, bez atmosfery...mimo atrakcyjnego polozenia...W takim Mescherin wiecej się dzieje.. Jedyne budynki które mają trochę uroku z tamtych lat... typu komenda czy pałacyk.. zamiast za wszelką cenę ratować to ciągle na tapecie wyburzenia....
gotti
gotti 08.12.2019, 01:08
Miast porównujesz do wioski? Nie przesadzaj!
aga
aga 06.12.2019, 17:04
dawna ,,Pomidorówka" się sypie, trochę łezka leci bo to były piękne czasy było się pięknym i młodym a teraz przeminęło z wiatrem
polityka historyczna po gryfińsku
polityka historyczna po gryfińsku 06.12.2019, 16:19
Precz łapy od pałacyku!Za chwilę basztę rozbiorą i resztki murów,a jedynym zabytkiem będzie buda na pl.Barnima
88
88 06.12.2019, 11:37
Jest pewność , że Pałacyk jest wpisany na listę zabytków ?
Tutaj sie coś szykuje. Pałacyk już jest oczyszczany z podmiotów gospodarczych. Za chwilę burmistrz ogłosi przetarg na jego sprzedaż, Działka w centrum miasta z ruiną do wyburzenia to łakomy kąsek. Gdyby do tego doliczyć jeszcze teren chylącego sie ku ruinie Zalipia i przylegającej starej przychodnii przeciwgruźliczej. To ktoś może zaszaleć.
precz
precz 06.12.2019, 15:41
czyściciele nieruchomości psia ich mać (mówię o tych skazanych, na przykład z Poznania, co 95 staruszkę wykurzał z mieszkania)....
500 $ +
500 $ + 06.12.2019, 09:22
Toż to jest W takim stanie jak POKO w Gryfinie . RUINA !!!!!!!!
Kasia
Kasia 06.12.2019, 07:22
Wyprowadziłam się z Gryfina , a czytając co tam się wyrabia stwierdzam,że to była słuszna decyzja.Gryfino UMIERA,a władza sama się nie wybrała,po pierwszej kadencji nikt nie wyciągnął wniosków,
mieszkanka
mieszkanka 06.12.2019, 09:15
Nie zasłużyliśmy na taki los. Oszukano nas!
smutna prawda
smutna prawda 06.12.2019, 15:43
Raz można zostać oszukanym. Ale drugi raz - to sie jest głupim....
W 2017 roku powiedział jasno że albo dostanie kasę na przetarg na kilkanaście milionów albo zburzy.

Ciekawe, czemu tak mu się podobała wizja przetargu na taką kwotę....
ten co liczy
ten co liczy 06.12.2019, 13:49
Po pierwszej kadencji było widać czarno na białym, że nawet do prowadzenia szaletu się nie nadają a co dopiero do kierowania miastem i gminą, czym was tak okadzili, że powtórnie nas uraczyliście tymi niemotami, Ludzie Myślcie ! Poza wątpliwej jakości gazetami i telawizją są alternatywne źródła informacji, echhh... szkoda strzępić klawiaturę, polin tuż tuż !!!
Ruszyć glową...
Ruszyć glową... 06.12.2019, 01:05
Jak na remont kościoła to wiedzą jak znaleźć pieniądze... ale co tam pałacyk.. A może tak ruszyć glową.. zorganizować zbiórkę od mieszkancow... bodaj puszki w sklepach postawić na ten cel.... Pałacyk to Gryfino.. jedyny ładny obiekt w tym bidnym mieście.
jaki pan, taki...
jaki pan, taki... 06.12.2019, 07:13
W parafiach są gospodarze. W gminie - jak widać. I jak sąd pozwolił mówić.

Pamiętam mściwą wściekłość i żądanie upokarzających "hołdów" przez "publiczne wręczanie WŁASNORĘCZNIE napisanej" laurki - o ile pamiętam - nigdzie i nigdy nikt takiego żądania nie wysuwał za dużo gorsze oskarżenia w polityce nawet centralnej.
Tym bardziej z tym "własnoręcznym" - w dobie komputerów...

No ale jak widać na zdjęciach - niektórzy mają "ważniejsze" rzeczy na głowie....
Też cwancyk - dajta więcej oby nam siem lepi żyło
Też cwancyk - dajta więcej oby nam siem lepi żyło 06.12.2019, 00:21
Seweryn teraz buduje elektrownię i obwodnice i to trzy od razu i dlatego nie bywa w pracy.
zwykły hochsztapler
zwykły hochsztapler 06.12.2019, 09:18
I jeszcze ratuje swiat przed katastrofą klimatyczną!
Do dewiantów
Do dewiantów 06.12.2019, 00:17
Pamiętam jak Nikotyński opowiadał, że "są gotowi na 100 %. Mają projekt i pozwolenie na budowę. Tyle, że to było w 2017r. Potem dostali trzy i pół melona na remont i ZERO. Siem skończyło bo za mało czasu było, bo za mało pieniendzy, bo my niegotowe, bo to trzeba siem napracować a w ogóle to o co chodzi. Seweryn sześć lat temu obiecał przeca nowy dom kultury i złote góry. To dogęścimy jak wcześni stowarzyszenia . Oni sobie chwalą to i ci z kultury będą chwalili. Czekam ąż siem kto sprzeciwi !!! No kto ?! To my som cwancyki. Tylko ten żeglarz co bez jachtu wrócił zrobi nam rondo bohatyrów smoleńskich. A ja proponuję ofiar Kaczcystego..
!!!
!!! 06.12.2019, 00:04
Podobno muszą się wynieść z urzędu.
lupus
lupus 06.12.2019, 15:56
Podobno poprosili bank o nowe pomieszczenia!
20
20 05.12.2019, 23:12
Kolejny cwancyg Sawaryna!
M.J
M.J 05.12.2019, 22:33
Nie długo za orają te Gryfino i posadzą buraki
123xyz
123xyz 06.12.2019, 08:05
Tercet już Gryfino zaorał, a buraków też już sadzić nie trzeba - pełno ich tu, niektórzy nawet wysokie stanowiska piastują.
cba
cba 05.12.2019, 22:35
do M.J.: Wszystko wróci do normy jak posadzą buraki.
gra słów:)
gra słów:) 05.12.2019, 22:50
żeby posadzić TE buraki, najpierw trzeba zrobić wykopki - taki paradoks...
gość
gość 05.12.2019, 22:23
Pan Sawaryn nie jest Bogiem, żeby decydować o rozbiórce obiektu zabytkowego - to jest jego mrzonka.
Należy zapytać Powiatowego Inspektora dlaczego nie prowadzi wobec gminy postępowania egzekucyjnego.....
Trochę lat minęło ---- dlaczego urzędnicy nie egzekwują??????
ten co liczy
ten co liczy 05.12.2019, 22:01
Nareszcie będziemy mieć Dom Kultury, którego nam zazdrościć będzie Przecław i Warzymice, gdzie, w SALI sportowej obok liceum, póki co trzeba wysupłać jeszccze kilka mln i dokończyć ten bunkier, aby spełniał tu i teraz właściwą dla siebie rolę, bo miejsce jest idealne a przestrzeń jaka tam jest super nadaje się na kino, salę teatralną, pracownie różnego rodzaju a nawet bibliotekę, tylko trzeba chcieć zmienić funkcję tego obiektu, salę czy halę należy postawić obok Laguny, jest taka wola wśród mieszkańców i tych dennych decydentów ?

Pozostałe