Wesprzyj ciekawy projekt

  • 06.12.2019, 11:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wesprzyj ciekawy projekt
W 2020 Zachodniopomorski będzie w granicach RP już 75 lat. Obecne lata to ostatni moment, w którym można zarejestrować wspomnienia pierwszych osadników, którzy są świadkami historii. Siedem osób, mieszkańców gmin m.in. naszego powiatu opowie o pierwszych latach powojennych. Wspomnienia będą prezentowane w formie filmowej i spisanych życiorysów podczas spotkań z lokalnymi społecznościami oraz w Internecie.
Zbieramy głosy potrzebne do uruchomienia naszego projektu w ramach „Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych”. Nasz projekt to
54/RIO/SPOŁ/2020 Korzenie tożsamości zachodniopomorskiej – dorobek pierwszych powojennych mieszkańców - 2. edycja
 
Prosimy o głos:
wejdź na stronę:
- wybierz pozycję 54/RIO/SPOŁ/2020
- zaznacz oświadczenia
- naciśnij przycisk "Oddaj głos"
- w swojej skrzynce mailowej wejdź na podany link, aby potwierdzić głosowanie
 
Prosimy o głosy jako mieszkańcy zachodniopomorskiego.
Michał Kulig
 
 

Projekt będzie realizowany przez członków wnioskującego stowarzyszenia; prof. Elżbieta Perzycka, dr Teresa J. Andrzejewska, prof. Bogdan Matławski, Pawel Kulik, Michał Kulik. Osoby te mają doświadczenie w realizacji wielu projektów, także unijnych (m.in. Horyzont 2020. Zrealizowane i obecnie realizowane projekty wymienione są na podstronie:

www.stowarzyszenie-senk.org.pl/projekty.htm

Do realizacji wnioskowanego projektu zaproszony został także prof. Karol Piasecki, antropolog kulturowy z Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalizujący się w antropologii historycznej, antropologii kulturowej oraz etnografii Pomorza Zachodniego.

W projekcie zaangażowane będą osoby portretowane oraz ich rodziny, a przede wszystkim lokalne społeczności.

Głównym wydarzeniem angażującym te osoby mają być zorganizowane spotkania z elementem dyskusji zachęcającej do refleksji nad tożsamością zachodniopomorską oraz dorobkiem Pomorza Zachodniego.

Podczas projektu a także po jego zakończeniu wytworzone produkty będą oddziaływały za pośrednictwem podstrony internetowej wnioskującego stowarzyszenia.

 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

moher
moher 06.12.2019, 16:11
Głosić Chrystusa Pana z Maryją” – to hasło tegorocznych uroczystości związanych z 28. rocznicą powstania Radia Maryja.

Już jutro Rodzina Radia Maryja spotka się w Toruniu. Dziękczynienie rozpocznie się o godzinie 12.00 na Arenie Toruńskiej przy ul. Bema. Później, o godz. 12.30, rozpocznie się modlitwa różańcowa.

Następnie część artystyczna – między innymi występ Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z solistami i aktorami scen polskich. Uroczystej Eucharystii o godz. 15.30 będzie przewodniczył JE ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
wesprzyj nas!
wesprzyj nas! 10.12.2019, 09:53
Najciekawszy projekt to "Niebotyński musi odejść"
ja
ja 07.12.2019, 05:15
co ma wspólnego Radio Maryja ze wspomnieniami pierwszych osadników?Mohery wszędzie sie wkręcą.Orkiestra reprezentacyjna MW i Toruń?Megalomania Grzybka przerosła krzyż na giewoncie.Ma morskie ciągoty.Nie na darmo zbierał akcje na ratowanie stoczni
msc
msc 06.12.2019, 14:24
Ale dlaczego do społecznika trzeba podawać aż tak dokładne swoje dane to nie rozumiem.
oooo
oooo 06.12.2019, 15:40
Po to ze jak dodasz komentarz to łatwiej Ciebie będzie namierzyć
88
88 06.12.2019, 12:09
Bez projektu,biurokracji, paneli dyskusyjnych profesorów, doktorów, magistrów, nie można odnotować wspomnień pionierów ? IPN, dziennikarze, biblioteki, stowarzyszenia patriotyczno-historyczne przy uczelniach, szkołach średnich. Dlaczego tak późno zaczęto zapisywać wspomnienia ?
Skoro prezydenta i sejm może wybierać Polonia mieszkająca za granicą, dlaczego w tym głosowaniu mogą brać udział tylko mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, a nie na przykład również ci którzy tu się urodzili, wychowali, ale z przyczyn losowych, zmuszeni byli na zmianę miejsca zamieszkania w innym województwie ?
kapiczi
kapiczi 06.12.2019, 13:12
Tylko komu są takie wspomnienia potrzebne? Czy one w ogóle coś wnoszą?
gość
gość 07.12.2019, 20:05
polska buta zabrała głos, co to buta niech doczyta buta

Pozostałe