Samorząd zapłaci za politykę PiS. Gryfino straciło ponad 12 mln zł – twierdzi burmistrz Mieczysław Sawaryn

  • 06.12.2019, 13:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Samorząd zapłaci za politykę PiS. Gryfino straciło ponad 12 mln zł – twierdzi burmistrz Mieczysław Sawaryn Burmistrz w chwili wypowiedzenia poniższych słów.
-Jako społeczność gminy Gryfino musimy zrekompensować koszty, które nałożyło na nas państwo w określony sposób. Czy zaproponujemy mieszkańcom gminy Gryfino radykalne cięcia w wielu aspektach kultury, oświaty? – pytał radnych na sesji burmistrz Mieczysław Sawaryn. Teraz przygotowuje projekt budżetu na przyszły rok.

Budowanie budżetu na 2020 r. trwa dość długo. Komisja budżetowa mogła zaopiniować budżet już w połowie listopada jednak burmistrza nie było na komisji. Potem nie przyszedł na sesję. A obiecał radnym rozmowy po tym jak pozwolili na stosunkowo duże zwiększenie podatków na przyszły rok.

Według burmistrza Mieczysława Sawaryna polityka państwa skutkuje dla gminy Gryfino „radykalnym zmniejszeniem dochodów i zwiększeniem wydatków”.

-Jest to zjawisko obiektywne, niezależne od państwa, niezależne od ciała wykonawczego, jakim jest burmistrz gminy Gryfino. I tak w wyniku zmiany stawek PIT z 18% na 17% prognozowany skutek dla dochodów gminy Gryfino to jest minus 2,5 mln zł. Wzrost kosztów uzyskania przychodu to 650 tys. zł. Zerowa stawka PIT dla osób do 26 roku życia to 700 tys. zł. Obniżenie podatku dla przedsiębiorców CIT z 19% na 9% to kolejne uszczuplenie dochodów gminy o 500 tys. zł. Wzrost wynagrodzenia minimalnego skutkuje koniecznością podwyżek w kwocie co najmniej 1,5 mln zł. Tu chciałbym tylko wskazać, że jeśli zostaną podniesione wynagrodzenia minimalne, to tak naprawdę powinny być podniesione wszystkie wynagrodzenia, żeby nie doszło do zachwiania pewnych proporcji, które dzisiaj są na rynku. Niedobór subwencji oświatowej dla gminy Gryfino szacowany jest na kwotę 6,5 mln zł. Razem będzie to kwota około 12.350.000 zł – mówił na sesji burmistrz Mieczysław Sawaryn.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (112)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 09.12.2019, 18:41
Panie "prawdoustny" - to jak z tym budżetem - raz się chwalicie że "rekordowo duży" a drugi "bieda z nędzą i trzeba podwyżki walnąć mieszkańcom"?

Coś mi tu się nie zgadza....

To kiedy pan otworzył usta, żeby prawdę powiedzieć?
Mówiąc o rekordowym budżecie, czy rekordowych podwyżkach dla mieszkańców?
podsumowanie
podsumowanie 08.12.2019, 17:43
Sawaryn to najgorszy burmistrz w powojennej historii Gryfina. Wielki nieobecny wspomagany dwoma politycznymi neidojdami Milerem i Nikitińskim - mieszanka obciachu i indiolencji.
Górny taras
Górny taras 09.12.2019, 16:45
Na pewno lepszy od Piłata i jego ekipy
konkurencja psychiatryczna...
konkurencja psychiatryczna... 09.12.2019, 16:57
a niby w czym? Wyznaczają konkurencję - niszczenie-marnotrawienie - strefa bez rozwoju, nabrzeże z "rodzinnym biznesem" pełnym transparencji w ich stylu (swoją drogą, Miler już odpowiedział?)
korty, komenda policji...

A sala budowana wbrew jakimkolwiek argumentom to sprawa albo do CBA albo do psychiatry...
jeszcze gorzej....
jeszcze gorzej.... 08.12.2019, 21:23
Wydaje mi się, że obrażasz burmistrzów przedwojennych sugerując, że mogliby być gorsi....
Krzysztof
Krzysztof 08.12.2019, 09:54
A może najwyższy czas zmienić burmistrza???
Górny taras
Górny taras 09.12.2019, 16:46
Nic nie stoi na przeszkodzie zwolaj referendum a nie rylko trujesz
a po co?
a po co? 09.12.2019, 16:58
No widzisz - wystarczy jeszcze jeden brak absolutorium - o ile Sawaryn sobie "kałużopodobnych" nie znajdzie...
Górny taras
Górny taras 09.12.2019, 20:57
Niestety tez jest potrzebne referendum
Już się szykujcie ze przegracie
a co, znowu będzie jak w Steklnie i Gardnie, co mówili na sesjach?
a co, znowu będzie jak w Steklnie i Gardnie, co mówili na sesjach? 09.12.2019, 21:43
Jakby tercet był taki pewien, to by kałużopodobnych radnych nie szukał.
Krystyna
Krystyna 08.12.2019, 17:28
Jestem za. Nikotyński . musi odejść!
Górny taras
Górny taras 08.12.2019, 17:16
To jest najlepszy burmistrz od co najmniej 20 lat
Andzia
Andzia 12.12.2019, 16:31
Jakubek wdzięczność ma też swoje granice
kosmos:)
kosmos:) 08.12.2019, 21:25
che che - tylko że burmistrza Górnego Tarasu nie ma. No ale w sumie - patrząc na obecność...
czyste ręce
czyste ręce 07.12.2019, 21:51
Przyznajcie się ilu z was nabrał Sawaryn i jego 2 propagandzistów na swoje obietnice wyborcze? iNo lu na niego zagłosowało ściągając nam na głowę obecne i zapewne przyszłe nieszczęścia w gminie? Każdy powtarzam każdy inny człowiek na tym stanowisku byłyby lepszy dla mieszkańców. Nawet niedoświadczony ale z energią i bez układów. Ja na Sawaryniarzy nigdy nie głosowałem dlatego mam czyste sumienie.
ja
ja 08.12.2019, 04:14
jak nie głosowałeś to się nie odzywaj anonimowo.jakoś nie widzę tego"nieszczęscia"w Gryfinie.
wybory to nie konklawe glusiu...
wybory to nie konklawe glusiu... 08.12.2019, 13:30
A ty się odzywasz pod nazwiskiem, glusiu? Sawaryn w ogóle nic nie widzi. Nawet radną pytał "o jaką zieleń miejską chodzi"...
ja
ja 08.12.2019, 18:23
"glusiu"co za poetycki język rodem z pijalki.nie atakuję nikogo imiennie więc nie muszę się ujawniać .Dotarło?
moralność Kalego sawaryniarza....
moralność Kalego sawaryniarza.... 09.12.2019, 18:44
a "pijałka" glusiu to język rodem z czego? Jak atakujesz nawet zmarłego dwa lata temu byłego burmistrza to dobrze?
Ale jak ktoś krytykuje obecnego to źle?
do glusiaja
do glusiaja 08.12.2019, 21:27
Ty atakujesz wszystkich "glusiu" którzy ośmielą się skrytykować Sawaryna i jego dwóch przybocznych. "pijalka" - język rodem z pegieeru... Dotarło?
ja
ja 09.12.2019, 04:05
Błąd z niedoinformowania .W pegeerze nie było pijalek.a niby kogo mam bronić .Was sfrustrowanych przerżnięciem wyborów ,bo ciemny lud nie kupił ?
a gluś jak zwykle nie na temat...
a gluś jak zwykle nie na temat... 09.12.2019, 07:01
Za to Sawaryna "ciemny lud kupił" - to chciałeś powiedzieć?
A gdzie masz o "pijałki" (co za prymitywne słowo) na wsi?
Zresztą - dlaczego miałoby ich nie być?

Jak klasyczny sawaryniarz - czytasz niewidzialne (jak to, że ktoś pisze o "pijałkach" na wsi - choć nikt nie pisze - ZA TO NA TEMAT ANI SLOWA....
Pikuś
Pikuś 08.12.2019, 12:48
Ja nie głosowałem. Na tego lenia i niedojdę. A jak nie widzisz cosię w Gryfinie dzieje widocznie siedzisz przy tym samym korycie co on i ci oczy łajnem zarosły
ja
ja 08.12.2019, 18:24
następny prymityw językowy
do glusiaja
do glusiaja 08.12.2019, 21:28
Idź się wykRZtałć do umigu, "glusiu".
Szkoda że ci łajnem oczy zarastają, jak krytykujesz innych poza swoim guru...
Sergio
Sergio 08.12.2019, 01:17
Kogo masz na myśli pisząc o propagandzistach Sawaryna?
nie wiesz?
nie wiesz? 08.12.2019, 06:17
jak budowali mit pod hasłem "mam pomysł na Gryfino"?
Jak ostatnio pisali "rekordowy budżet" - a teraz przypomnieli sobie żeby zrzucić winę za podwyżki na rząd.

Może trzeba było oszczędzić trochę, a nie podwyższać podatki trzydziestokrotnie?

Jednocześnie zwalniając niektórych z innych podatków na 10 lat?
kościelny
kościelny 07.12.2019, 20:23
Nie wiem o co chodzi więc zacznę może tak: W imię Ojca i Syna i Ducha.Ojcze nasz Kt....................
pomidor
pomidor 07.12.2019, 20:55
Pijesz do gestu burmistrza? Sawaryn by tak nie zaczął z oczywistych względów.
ogórek do pomidora
ogórek do pomidora 08.12.2019, 16:11
Jakoś ci nie wierzę,widziałem jak burmistrz Sawaryn całował biskupa w rękę ,! Wiec o kim piszesz?
gryfiniak
gryfiniak 07.12.2019, 18:31
Tak jak ktoś już napisał, Sawaryn jest słabym burmistrzem, bardziej efekciarzem, który nawet nie potrafi na czas wykorzystać środków unijnych. A budżety rekordowe, wpływy stabilne. dodatkowo jeszcze podniósł podatki. Niemal każdy by potrafił rządzić w takich warunkach a bardzo wielu potrafiłby to robić dużo lepiej
Cios
Cios 08.12.2019, 08:16
Leń niema myślenia o inwestycjach i rozwoju miasta z tymi urzędnikami to kompletna klapa-- a szkoda.
&
& 08.12.2019, 14:44
Milerdojny musi odejść będą OSZCZĘDNOŚCI.
Brandon
Brandon 07.12.2019, 19:03
Najlepiej podsumował go ostatnio Pikuś!
Polak
Polak 07.12.2019, 17:42
A z kim się Pan Burmistrz prowadzał po Gryfinie, czy nie z Europosłem Joachimem, czyż to nie jego promował
śmieszne
śmieszne 07.12.2019, 19:04
Może chciał mu ponarzekać, ze PiS zabrało dużo kasy samorządom?! cha cha
wykrywacz kłamstw
wykrywacz kłamstw 07.12.2019, 14:30
Usta otwarte i wszystko jasne!
Sawaryn ty ***
Sawaryn ty *** 07.12.2019, 12:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Znowu urlop
Znowu urlop 07.12.2019, 11:29
Albo mu smutno albo narzeka
Jojo
Jojo 08.12.2019, 08:18
Kompletny bełkot -- srutu tutu .
kasa misiu, kasa....
kasa misiu, kasa.... 07.12.2019, 13:40
ale dyrektorski stołek w dojnej za pierwszego pisu przytulił, a za drugiego pisu jako "fachowiec z doświadczeniem" poszedł do władz całego koncernu....

I jak latał z posłami PIS przed wyborami (i majowymi i wrześniowymi) to ani słowem się nie zająknął, żeby coś w prawie zmienili...
500 dolców doktorka
500 dolców doktorka 07.12.2019, 07:30
A zagoń nierobów uczycieli na 8 godzin do roboty . Ale nie uczyciele w gminie siedzą i udają że rządza !!! Po co ci taki duży stadion ??? Młodzieży połowa wystarczy . Stare chłopi za piłka latają , żenada . W "C" klasie kasę biorą ??? Szok .
naucz się po polsku trollu...
naucz się po polsku trollu... 07.12.2019, 13:42
ruski trollu - toż Mieciu, żeby zaganiać kogoś musiałby siąść w urzędzie CHOCIAŻ RAZ OD 7.30 DO 15.30!
Zdarzyło się to kiedykolwiek?
neimożliwe
neimożliwe 07.12.2019, 12:54
Jak leń ma kogokolwiek zagonić do roboty? Przecież to niemozliwe!
ja
ja 07.12.2019, 05:04
panie ten tam tego "srutututu"co ty za dyrdymały wypisujesz .Gloryfikowanie rządu pisowskiego ma swoje granice .Ze "król jest nagi "to widać Skrobią gdzie i jak mogą z naszych kieszeni.Lud nie jest już ciemny i nie kupi twoich wypocin.
jeden z pisem dla przekonań, inny dla kasy....
jeden z pisem dla przekonań, inny dla kasy.... 07.12.2019, 13:44
fakt - srutu tutu i srututelki w dyrdymałach jedyni. W reżimówce chwalą się "rekordowym budżetem" - a potem obłudnie podwyższają podatki "bo bida z nędzą" - to skąd ten rekord?
AKM
AKM 07.12.2019, 00:10
Też uważam że miasto jest fatalnie zarządzane, ale jak się ma do tego ludzi, którzy bez tych stanowisk są nikim, to co się dziwić, że przyssali się do stołków za wszelką cenę. I tylko tą cenę płacimy MY jako mieszkańcy
knąbrny
knąbrny 07.12.2019, 00:04
Nie dostał stołka to fika!
i znów otworzył usta...
i znów otworzył usta... 06.12.2019, 20:41
W reżimówce pitolą że mają "rekordowy" budżet. Tu burmistrz otworzył usta, że trzeba podwyższać, bo "rząd zabrał".

To w końcu kto zabrał - rząd gminie, czy gmina mieszkańcom - i dlaczego skoro ktoś zabrał, to budżet "rekordowy"
CCCP
CCCP 07.12.2019, 12:55
Propaganda sukcesu.
Znów Srutututu powiedział srutututu
Znów Srutututu powiedział srutututu 06.12.2019, 20:09
Oczywiście jako Srutututu mija się z prawdą bo o dwadzieścia milionów złotych zwiększono im - jako rekompensata- subwencję ogólną ( czy jakoś tak). W sumie według projektu na 2020r. mają mieć budżet większy o 50 milionów złotych niż ubiegłoroczny. To rekord. Nigdy jeszcze nie było takiego wzrostu. Budżet gminy przekroczy w wydatkach 200 000 000 złotych i to grubo (coś ponad 208 000 000 zł) Bo zaciągną też gigantyczny kredyt.. Przypomnę, że krytykowali burmistrza Piłata za kredyty a oni przestali je spłacać i wezmą nowy prawie 13 000 000 kredyt.. Ale Srutututu przeinacza rzeczywistość i robi z radnych i mieszkańców głupów. Tu jest projekt budżetu Srutututu - https://bip.gryfino.pl/UMGryfi…
Dojna zmiana
Dojna zmiana 06.12.2019, 23:48
Ci radni z PiS-u i GIS-u to barany. wykończą nas podwyżkami podatków i opłat.
A wpływy z PIT rosną.
A wpływy z PIT rosną. 07.12.2019, 10:52
Od kiedy radni z PiS-u zaczęli popierać Seweryna i jego podwyżki odzierają nas ze skóry. PiS nas rżnie i do góry i na dole. Progi podatkowe PIT nie zmienione od początku rządów pisiorów ( z wyłączeniem meneli) a inflacja galopuje. Wykończą nas.
Pikuś
Pikuś 07.12.2019, 14:37
Sobczak i Hołub oficjalnie już za burmistrzem stoją. Widać po głosowaniach.
to zdrajcy
to zdrajcy 08.12.2019, 00:49
Os rali PiS i som tera GiS, Na koniec chcieli zrobić z polecenia przewrót u pisiorów ale muchy już nie dadzzom.
do znów
do znów 06.12.2019, 20:24
A kogo my tu mamy ? Objawił nam się znawca znawczyni budżetu gminy.
Popatrzcie jaki jaka mądrala. Człowieku kobieto ty się marnujesz :)) Mam pomysł
ty uzdrowisz gminę ale jak to zrobisz jak właśnie dzieki takim jak ty popadła w takie długi :))))
🤗
🤗 07.12.2019, 09:29
A tu nic się nie zmieniło " a kogo my tu mamy ?" Nie ważny problem,tylko kto to pisał? załuż sobie czapeczkę i pobaw się z dziećmi, nie uzdrawiaj już gminy,już nie !
nie lubisz kobiet????
nie lubisz kobiet???? 06.12.2019, 20:37
to, że dla ciebie kobieta, to nie człowiek - to wiadomo nie od dziś, ale żebyś się z tą pogardą obnosił?


Dzisiaj, 20:24 Człowieku kobieto ty się marnujesz :)
abc
abc 06.12.2019, 20:14
Albo on ma radnych za głupków albo oni nimi są. Nas nie oszuka.
Metafora chora
Metafora chora 06.12.2019, 17:27
Czasami czuję się, że odbywamy typowy gangbang
Didi
Didi 06.12.2019, 17:25
Pan Nikitinski to poeta, napisal wiersz na facebooku, z pewnoscia jest madry. Change my mind (zmien moje myslenie)
Niet
Niet 07.12.2019, 10:54
Nie przeinaczj nazwiska Nikotuńskiego.
Poetka
Poetka 07.12.2019, 07:51
Mądry inaczej
bełkot
bełkot 06.12.2019, 17:38
to, że nikt nie rozumie, nie znaczy że mądry - może być po prostu bełkot.
Jak w bajce Nagi król - tylko uczciwe dziecko nie bało się powiedzieć prawdy....
Ajwaj
Ajwaj 06.12.2019, 17:18
rece i pyski precz od Pana Burmistrza
Wydymany
Wydymany 06.12.2019, 16:52
Ciężko zaufać w jego słowa po nadejściu CBA!!
Ajwaj
Ajwaj 06.12.2019, 17:19
Wydymany? chyba przez knagulca bu ha ha ha
Ajwaj