To dowód, że obwodnica nie powstanie – komentują czytelnicy

  • 08.12.2019, 18:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To dowód, że obwodnica nie powstanie – komentują czytelnicy
-Przy ul. Łużyckiej usytuowano dużą stację paliw, która wskazuje wyraźnie, że żadnej obwodnicy nie będzie! Inwestor musiał przeanalizować, jak przez najbliższe kilkanaście lat zachowa się rynek, jak będzie funkcjonowała ulica. Pewno za kolejnego burmistrza zrobią wreszcie Łużycką. Jednak jakby miała zaraz powstać obwodnica, nikt przy takiej ulicy nie budowałby szóstej stacji - mówi nam jeden z czytelników.

W swoich poglądach czytelnik nie jest odosobniony., Pojawiają się komentarze, które sugerują, że powstanie nowej stacji to znak, że obwodnicy, mimo zapewnień nie będzie.

Oto kolejny komentujący sytuację przy ul. Łużyckiej: "Sawaryn w kampanii na burmistrza w 2014 r. wiele naobiecywał. Miały być obwodnice duża i mała, miała być nowoczesna, drożna i bezpieczna Łużycka i co? Remont Łużyckiej zablokował. A problem obwodnicy sprowadził do cyrku z udziałem posłów. Efekt to zlecenie opracowywania koncepcji czyli to samo co było zlecone w 2010 roku i wykonane w 2011 r. Ta ekipa jest bardzo nieudolna. Wręcz bezradna i naiwna. Ciągłe rezygnacje ze wszystkiego, nawet jeszcze z tego co wywalczył poprzednik. Rezygnacja z dotacji na remont pałacyku, rezygnacja z dotacji na renowację stadionu, rezygnacja z remontu Łużyckiej, rezygnacja z budownictwa mieszkaniowego i zbrojenia nowych terenów pod budownictwo, rezygnacja z istnienia kortów itd. Jednym słowem pustostany, lumpeksy i wyludnianie Gryfina. Jak by wyglądała gmina bez sztandarowych inwestycji burmistrza Henryka Piłata? Strefa w Gardnie przynosi już więcej dochodu niż Dolna odra. Nabrzeże przywrócone cywilizacji. Osiedla i Jana Pawła II. A ty Sawarynie?"

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nizioł
Nizioł 11.12.2019, 08:06
Może tak być.
gis kaput
gis kaput 10.12.2019, 17:51
Jakby tercet zabrał się za obwodnicę - przerobiłby na parking przy domkach jednorodzinnych, co od 1970 powstały i nie zauważył, że tamta trasa obwodnicy teraz przez teren zabudowany idzie..
POKO kaput
POKO kaput 10.12.2019, 17:23
PO to są OBWODNICE żeby szybko przejechać ,a nie zawracać sobie tyłek tankowaniem , towarzyszu zatroskany czytelniku Andrzeju Sz.
gis kaput
gis kaput 10.12.2019, 17:56
Ty się zajmij parowaniem, towarzyszu - bo wy nawet na Łużyckiej odwodnienia nie potraficie założyć.
A infrastruktura to widać jak powstaje.

A o przydrożnych stacjach obsługi klienta nie słyszałeś?
Szkoda.
Pewnie wicek zadekretował, że mają tankować w Szczecinie albo Chojnie....
Bo po co na kilku kilometrach parę miejsc pracy...
Obserwator
Obserwator 09.12.2019, 19:47
Zastój całkowity w Gryfinie za tego burmistrza. Jeszcze za Piłata coś się dzialo a teraz? Wyludnienie i pustostany . Tak do dobrobytu się nie dochodzi. Tu potrzeba zeby Konfederacja przejęła rządy w Gryfinie i wszystko ruszyło pełną parą
Konfederacja
Konfederacja 10.12.2019, 13:06
Nikotyński musi odejść!!!
Maciej
Maciej 10.12.2019, 12:13
Tu trzeba kogokolwiek byle tylko Nikotański odszedł!
ZRG
ZRG 09.12.2019, 10:39
Przecież zanim powstanie obwodnica, to na tej stacji zatankują dziesiątki tysięcy samochodów. A nawet jak obwodnica powstanie, to i tak ludzie będą przecież jeździć przez Gryfino, bo będzie po drodze, a nawet mieszkańcy Gryfina wybiorą Orlen. Przecież chyba nikt nie mówi, że zapowiedzi posłów i GDDKiA to były zwykłe oszustwa!
LL
LL 09.12.2019, 18:36
i te dziesiatki tysiecy samochodów będą dodatkowo korkować i rujnować jedyną przelotową ulicę miasta, która już teraz wygląda jak ruina...o to chodziło? Łużycka ma się stać pułapką dla ludzi??
Hala spod kocyka
Hala spod kocyka 09.12.2019, 12:09
Niekochański musi odejść!
JEST
JEST 09.12.2019, 10:24
Zatrudnił nieudacznika Milrdojnego to tak jest !! W inwestycjach musiałby być radykalne zmiany Milerdojny pogrąży całą gminę.
Heil POKO i LSD
Heil POKO i LSD 09.12.2019, 10:17
Towarzyszka z LSD Kotula co na to ??? Tak obiecywała ale wała . Dzisiaj po Krasińskiego zaginała bez pasów w aucie . Dopiero na stopie zapinała . DEMOKRACJA bez mandatów .
500 $ +
500 $ + 09.12.2019, 10:13
Inwestor liczył że blisko Schwedt , i nie rejestrowane Cysterny z paliwem - tak jak za PO - będą miały bliziuśko . A tu Masz PiS szlaban zrobił !! Umowa z gminą obowiązuje Towarzyszu Andrzeju Sz. , zatroskany czytelniku .
do tropiącego autora krytyki...
do tropiącego autora krytyki... 09.12.2019, 17:12
No właśnie - co z umową, która Sawaryn (burmistrz) podpisywał na Łużycką?
Obowiązuje towarzyszu Mieczysławie?
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 09:34
Mamy niekompetentnego burmistrza którego przerosło zarządzanie gminą i w przypadku problemów ucieka albo na chorobowe albo na urlop. Mamy niekompetentnych vice z których jeden maskuje swoją niekompetencję agresją i chamskim zachowaniem a drugi zasłania się lukami w pamięci. No i mamy słabą radę gminy która nie potrafi wyegzekwować od burmistrza wykonania uchwał. Amen.
Obserwator
Obserwator 09.12.2019, 08:19
Boże, jak bardzo są potrzebne miastu kompetentne, rozumne, przyjazne władze. Burmistrz dbający o mieszkańców, o to jakimi chodzą chodnikami i jakimi drogami jeżdżą, jak spędzają wolny czas, żeby nie obracał się tylko w kręgu własnych klakierów, małomiasteczkowych bonzów...ale to niestety tylko marzenia. Żal bo zmarnowane pieniądze i szanse na kolejne lata...skóra, fura i komóra. ...a dla ludzi betonowy gigant w środku miasta i niebezpieczna coraz bardziej Łużycka.
Krasniak
Krasniak 09.12.2019, 08:16
To logiczne, nie ma szans na realizacje obwodnicy więc samochody będą jechac Łużycką.
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 07:02
A był i ostatnio sukces burmistrza i zastępcy! Skatepark otworzyli!!! Inwestycja warta uroczystego przecinania wstęgi.
do pikusia
do pikusia 09.12.2019, 08:10
Jaki skatepark ? Przecież to jest plac zabaw z przeszkodami dla dzieci. Przecież tam były dzieci,a i trójca cieszyła się jak dzieci ! No ale wiek robi swoje
ale siara
ale siara 09.12.2019, 08:08
Lansowali się cudzym kosztem. Bło to z projektu obywatelskiego a nawet skutecznie nie zaproszono pomysłodawców. To sie nazywa kradzież roku!
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 04:39
Przecież burmistrz mówił na którejś sesji. On jest niekompetentny. Więc cóż się dziwić że nie ma obwodnicy ulic itd. Oj przepraszam. Osiedlowe dróżki oni dumnie nazywają ulicami!
obwodnica
obwodnica 09.12.2019, 08:00
Niebotyński musi odejść!
Jojo
Jojo 09.12.2019, 13:20
Milerdojny musi odejść ! (Natychmiasto )
nuda
nuda 09.12.2019, 08:12
Hajdasiu znowu nadaje?
równość dla wybranych
równość dla wybranych 09.12.2019, 06:52
Czy za te dróżki, co to budowali wbrew radnym z rezerwy b(na klęski żywiołowe itp) mieszkańcy zapłacą adiacencką 30 razy wyższą, czy po starych stawkach?
To mogłoby wyjaśniać pośpiech - poprawki w budżecie miesiąc po uchwaleniu, i "cwancyk" jak się radni nie zgodzili...

A podatków od nieruchomości niektórzy nie płacą.

A inni płacą....
We lowe
We lowe 10.12.2019, 16:00
Bo sa rowni i rowniejsi. Uchwaly w wstecz nie dzialaja, wiec wzrost wartosci dzialek przy slusznych ulicach ,wybrani obywatele zgarna do wlasnych portfeli.
I mi się podoba
I mi się podoba 09.12.2019, 00:57
Obwodnica Gryfina już jest przez Banie Hahaha
plocha
plocha 09.12.2019, 00:35
To już nawet orlen dokłada żeby utrzymać łużycką w obecnym rozpi ździa ju.
eni
eni 08.12.2019, 23:53
Może niech inni podadzą nazwiska osób" nadużywających" swojej pozycji.
Fakty
Fakty 08.12.2019, 23:18
PiS wstrzymał miesiąc temu budowę obwodnic w Zachodniopomorskim. Będą robić od nowa przetargi, które już zrobili i wybrali wykonawców. Drogi i obwodnice będą w Małopolsce i Podkarpaciu.
fakt
fakt 08.12.2019, 23:28
Klęska głoszących obwodnice!
Zenek
Zenek 08.12.2019, 22:51
Brawo! Super! I to mi się właśnie podoba
Robert
Robert 08.12.2019, 22:44
Pan Sawaryn na takich obietnicach jak obwodnica czy remont Łużyckiej budował swoją kampanię. Dziś widać ile warte były jego słowa.
To nieudolny człowiek
To nieudolny człowiek 08.12.2019, 23:20
Dwie kampanie wyborcze. On tu jest już szósty rok jako buniszcz.
Zdumiony
Zdumiony 08.12.2019, 22:35
Przechodzicie sami siebie z tymi nowinkami.
Co jedna to większa lipa ale piszcie chociaż jest się z czego pośmiać. Uwielbiam czytać te sensacyjne wiadomości wyssane z palca :)))
ty już tak masz...
ty już tak masz... 09.12.2019, 00:31
Zdumiony – ty w ogóle nie masz pojęcia o mieście – przejdź na piechotę w czasie deszczu Łużycką od straży do os. Południe i z powrotem – i poznasz, co to być zdumionym nieudolnością władz miasta, które nie potrafiły zrealizować własnych umów...

Spod kół lecą bryzgi przez trawnik aż pod płoty posesji - ale samochody nie mają jak wymijać kolein...
mieszkaniec
mieszkaniec 08.12.2019, 22:43
To nie jest kwestia nowinki tylko demaskacji prawdziwych intencji władz, które nas okłamały w sprawie ulicy Łużyckiej.

Pozostałe