W dzień ozdoby się nie świecą. W nocy jest barwnie - tylko dla kogo?

  • 12.12.2019, 14:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W dzień ozdoby się nie świecą. W nocy jest barwnie - tylko dla kogo?
-Dlaczego w Gryfinie ozdoby świąteczne się nie świecą? Skoro gmina wydała tyle pieniędzy, to choć niech będzie z tego odpowiedni pożytek. Jak wstaję po 4 w nocy, to wtedy wszystkie lampki się świecą. Ale dla kogo one świecą się po nocach? - pyta czytelnik z Gryfina.

Ozdoby świąteczne w Gryfinie, które zamontowała gmina, świecą dopiero gdy się ściemni, a gasną gdy na dworze robi się jasno. W Szczecinie świecą się cały czas.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 16.12.2019, 14:34
W nocy jest tansza taryfa za swiatlo haha..bo wdzien drogo kto to zaplaci..a tak powaznie zawsze wszystko jest robione od strony ***..wiec w nocy nie spac tylko zwiedzac😂😜
ja
ja 14.12.2019, 04:53
przy kościele to świeci się w nocy dla Boga misiu dla Boga!
ot i wymyślił...
ot i wymyślił... 14.12.2019, 06:16
całuj biskupa w łapkę glusiu...
ja
ja 14.12.2019, 08:07
ot i małomiasteczkowy antychtyst się znalazł.egzorcysta potrzebny od zaraz.
drugie twoje ja
drugie twoje ja 15.12.2019, 18:20
widać taka gminna specyfika, w której ateista całuje biskupa po rękach...
milczenie nie jest złotem
milczenie nie jest złotem 13.12.2019, 19:39
Gorzej jak ten pan zacznie mówić co się działo redakcji GG i o wizytach bywalca pana Mieczysława S.
Burkina Faso
Burkina Faso 13.12.2019, 15:21
Panie Rafale - w Gryfinie też podobna sytuacja, ale tu sąd stwierdził, że można mówić, że gmina nie ma gospodarza - więc żadnego konfliktu nie ma - i nikt nie pyta....
miś
miś 13.12.2019, 11:15
Mam na imię Rafał i opowiem Wam pewną historię.

Jest sobie pewien burmistrz, mocno związany z obecną PiS-owską władzą, który jest organem podatkowym dla firmy należącej do Spółki Skarbu Państwa. I co ciekawe, tenże sam burmistrz/organ podatkowy jest w tej samej Spółce Skarbu Państwa członkiem Rady Nadzorczej. Jak nic, nasuwa się tu pytanie, czy w takim wypadku nie dochodzi do konfliktu interesów… ale nie dam tu na koniec znaku zapytania… niebawem przekonacie się, dlaczego.

W miasteczku, w którym rządzi sobie ów burmistrz aż huczy na forach: mieszkańcy od dawna zarzucają politykowi konflikt interesów, swego czasu zebrała się nawet grupa aktywistów, którzy zbierali podpisy, by ogłosić referendum o odwołanie tegoż burmistrza, jednym z zarzutów było podejrzenie, że łączenie tych dwóch wspominanych funkcji może działać na szkodę gminy.

Jako dziennikarz (a także jako obywatel Polski) spoglądając na długą listę osób mających wątpliwości (za ogłoszeniem referendum podpisało się ponad 2 tysiące osób) wysłałem maila do rzecznika prasowego Spółki Skarbu Państwa. I uwaga: zadałem pytanie! Pytanie dotyczyło potencjalnego konfliktu interesów w łączeniu dwóch funkcji – organu podatkowego i członka Rady Nadzorczej. Żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem, natomiast skończyło się to dla mnie zarzutami karnymi.Bardzo chciałbym Wam opowiedzieć, jak zeznawał ów polityk związany z PiS… nawet nie wiecie, jak bardzo – takich historii nawet Mistrz Bareja by nie wymyślił, a Monty Python wydawałby się amatorem ironii i sarkazmu. Opowiedzieć tego nie mogę, ponieważ sprawa była wyłączona z jawności i gdybym zdał Wam relację z tego, co było na sali sądowej, to zapewne skończyłoby się to dla mnie kolejnymi zarzutami.

Niemniej wczoraj, przed sądem Rejonowym zapadł wyrok, po 2,5 roku cyklicznych rozpraw, okazałem się być przestępcą. Przestępstwo polegało na tym, że zadałem pytanie. Trudno komentować decyzję sędziego, ale obawiam się coraz bardziej, że z demokracją chyba bliżej nam do Białorusi i reżimowych krajów, niż do demokracji państw cywilizowanych.

Dlaczego to piszę?... https://zrzutka.pl/8hmrm4
mamona
mamona 13.12.2019, 21:47
Niech Artur ma Cię w swojej opiece
Prawda
Prawda 13.12.2019, 18:34
I bardzo dobrze wreszcie sprawiedliwość dopała. Nie wiesz nie pomawiaj nie opluwaj ludzi. Brawo wymiar sprawiedliwości !!!!
A zrzutka na taki cel to wstyd głowa w piasek. Wszyscy wiedza o kogo chodzi. Oj świety to ten pan nie był. Żenada. Zrzutki to sie robi na szczytny cel ale nie dla takich ludzi.
Wszyscy manipulanci paszkwilowcy powinni tak skończyć.
Dyl
Dyl 14.12.2019, 06:32
Nie wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Ośwkieć mnie Panie.
dopisek teologiczny:)
dopisek teologiczny:) 13.12.2019, 21:52
A co do „świętości” – cóż – widać trudno o świętość w pracy u Belzebuba w lokalu Lucypera.....

Dzisiaj, 18:34 Oj świety to ten pan nie był. Żenada
ty mówisz prawdę, jak ust nie otwierasz, albo się pomylisz...
ty mówisz prawdę, jak ust nie otwierasz, albo się pomylisz... 13.12.2019, 21:43
Jak „wszyscy paszkwilanci i kłamcy powinni tak kończyć” – to niektórzy za szkalowanie śp. Piłata powinni siedzieć i dbać o mydło pod więziennym prysznicem!


A co do „pomawiania”? Zapytanie, czy zasiadanie we władzach spółki i decydowanie w samorządzie o sprawach dla tej spółki istotnych finansowo (dla gminy również) – to przestępstwo?
To ja też jestem przestępczynią!
Bo pytam – czy można zasiadać we władzach spółki i decydować w samorządzie o jej podatkach i umowach? I mi się w głowie nie mieści, że takie pytanie może być przestępstwem. Ale widać 13 grudnia wróciło stare...
Burkina Faso
Burkina Faso 13.12.2019, 15:19
Co się dziwić - sędziowie którzy pytają o prawidłowość wyboru sędziów - popełniają straszną zbrodnię. Ale sędziowie kwestionujący decyzje Sądu Najwyższego - a to już mogą. Jeśli są w KRS. Której inni sędziowie kwestionować nie mają prawa...

To co się dziwić, że pytanie o konflikt interesów jakiegoś burmistrza co wydaje decyzje (i podpisuje umowy, których nie przestrzega) z firmą, w której władzach siedzi - to przestępstwo....
abc
abc 13.12.2019, 15:26
Ten jakiś burmistrz to zasiadający obecnie w Gryfinie. To jest gryfińska opowieść byłego redaktora naczelnego gg..
tylko pytam
tylko pytam 13.12.2019, 16:08
Ten co przyłapał burmistrza jak wrzuca swoje śmieci do urzędowego kubła?
Gryfinianka
Gryfinianka 13.12.2019, 10:59
Gryfino robi się coraz smutniejsze i ciemniejsze! Wiele lokali pozamykanych z informacją - do wynajęcia! Żadnych propozycji dla młodzieży, mało miejsc gdzie mogliby się spotkać! Smutek Panie, smutek!
Mesen
Mesen 14.12.2019, 13:52
Jest gdzie się spotkać. Jest co robic. Tylko ta młodzież musi chcieć.
koksu
koksu 13.12.2019, 11:24
A Pałcyk popada w ruinie i wiceburmistrz zarządził wyprowadzkę.
x
x 12.12.2019, 21:14
A co w dzień się mają świecić ? :)
ojej...
ojej... 12.12.2019, 21:18
A w sklepie zapalają ozdoby po zamknięciu a gaszą przed otwarciem?
Takie dziwne dla sawaryniarzy, że ludzie chodząc po ciemnym grudniowym mieście widzą depresyjnie wygaszone ozdoby i nie pojmują na kiego grzyba im ozdoby, które NIE ŚWIECĄ, KIEDY ONI NA NIE PATRZĄ?

W grudniu jest ciemno przez cały dzień.
No chyba że jest bezchmurne niebo - ale ile było takich dni do tej pory?
ajajajajajajaj......
ajajajajajajaj...... 13.12.2019, 16:36
Plac Barnima to nie sklep.Nie myl gowna z serem koleś.
tak
tak 13.12.2019, 16:47
"Nie myl gowna z serem koleś". - trudno pomylić - Sawaryn woli gminny lokal na placu Barnima zabity paździerzami trzymać od roku - niż miec wpływy do kasy z czynszu, podatków i wygodę dla ludzi czekających na autobusy...
ten typ tak ma...
ten typ tak ma... 13.12.2019, 21:41
dla niego plac Barnima to gowno -co widac po paździerzach w oknach gminnego lokalu na tym placu...

Dzisiaj, 16:36 Plac Barnima to nie sklep.Nie myl gowna z serem koleś.
ojej
ojej 12.12.2019, 21:11
Wyjaśnienie zgodne z logiką tercetu - "nie pali się w nocy, gdyż... zapalane wieczorem i pali się całą noc...."

TO SIĘ PALI o trzeciej w nocy, czy nie?

Dzisiaj, 20:57 mają trudności z myśleniem wyjaśniam.Oświetlenie świąteczne nie pali się w nocy a jest zapalane gdy zapada zmrok i pali się przez całą noc.
:):):)
:):):) 12.12.2019, 21:32
"nie pali się w nocy, bo jest zapalane wieczorem i pali się całą noc" - no wypisz wymaluj z urzędu gminy odpowiedział złotousty "urzędnik" (oj, ale on się wkurza na tego urzędnika)....
gryfino
gryfino 12.12.2019, 20:57
Większych głupot na tym portalu nie czytałem a czytałem już różne niż te że oświetlenie świąteczne ma się palić w dzień a nie wieczorem.Dla tych co nie myślą lub mają trudności z myśleniem wyjaśniam.Oświetlenie świąteczne nie pali się w nocy a jest zapalane gdy zapada zmrok i pali się przez całą noc.Stąd cały jego urok i mi się to podoba.Myślę że większości mieszkańców tego miasta również.Podczas spaceru z dzieckiem widziałem że ludzie chwalą taki stan rzeczy. O tej porze roku jest to godzina ok 16-17.Gdyby to było lato to byłby to prawie środek słonecznego dnia.Więc bezsensem jest pisanie że pali się tylko w nocy.Gdyby było zapalane o godz.23.00 wtedy mógłbym się z tym zgodzić.Nie pali się w dzień(i dobrze) bo i tak nic by nie było z tego widać Szczecin przykładem.Tam się pali również w dzień i g.... widać że się pali.A tak na marginesie to gdyby się paliło w dzień to redakcja by pisała że niepotrzebnie bo rządzący tą gminą prąd marnują.
ojej...
ojej... 12.12.2019, 21:09
Oj, widać objawy choroby psychicznej. Refleksja o hałasie w mieście, gdy nikt o hałasie nie mówi?
Tłumaczenie o światłach wieczorem, kiedy chodzi o palenie przez noc?

Dzisiaj, 20:57 mają trudności z myśleniem wyjaśniam.Oświetlenie świąteczne nie pali się w nocy a jest zapalane gdy zapada zmrok i pali się przez całą noc.
beton
beton 12.12.2019, 20:47
Ten inteligentny inaczej tercet nie ogarnął, że można włączyć dekoracje niezależnie od oświetlenia.
Ale oni jeszcze nie naprawili małej tablicy świetlnej - bo ich to przerasta - tej na "ścianie wstydu" - z odpadającymi herbami miast partnerskich...


Salę w środku miasta też stawiają wbrew jakimkolwiek argumentom i nie zauważając zmiany warunków zewnętrznych (likwidacja gimnazjów, wypowiedzenie umowy przez powiat, wzrost zagrożeń).

W sklepie też by zapalali dekoracje jakby klienci sobie poszli "bo się ciemno zrobiło"?
Kabi
Kabi 12.12.2019, 20:34
Powinny się świecić w dzień i w nocy, bo dni są krótkie i szare tera. więc ładnie światełka by radowały przechodniów
zara
zara 13.12.2019, 16:38
Ty weź sobie ,,tera'' słownik ortograficzny i poczytaj a nie ,,tera'' tu piszesz.
tak
tak 13.12.2019, 16:46
W umigu niektóre stanowiska urzędnicze nie wymagają wyższego wykRZtałcenia na konkursach, to i ortografia niepotrzebna...

A profesjonalizm owych urzędników widać po efektach...
gryfiniak
gryfiniak 12.12.2019, 19:55
A w Cedyni jak się świecą?Cały czas czy po 17.00?
a zepsuta tablica od pół roku na "ścianie wstydu" też przerasta?
a zepsuta tablica od pół roku na "ścianie wstydu" też przerasta? 12.12.2019, 20:42
Może się terceciarzu zaczniesz jednak trochę rozglądać po świecie?
Dlaczego w pochmurny dzień dzieciaki idąc do przedszkola i szkół widzą smutne zgaszone lampki?
Tak trudno włączyć?

Jaki sens ma świecenie ozdób w środku nocy a wygaszanie w środku dnia?
Skoro w środku dnia jest pochmurno, ciemno?
wielonick
wielonick 12.12.2019, 21:07
Zacznę rozglądać się po świecie od Cedyni.Zgoda? :)
do wielonicka:)
do wielonicka:) 12.12.2019, 21:20
Zacznij od Pniewa,. Tylko uważaj na samochody jeżdżące po płotach. Zgoda?
:):):):)
:):):):) 13.12.2019, 16:40
Ależ pan redaktor nerwowy.To dobrze.Nerwowość pana redaktora jest moją radością.:):):):)
do chorej jaźni...
do chorej jaźni... 13.12.2019, 18:15
A na pogrzeb pani Marii Zalewskiej przyjdziesz, ty i ta twoja radość?

Dzisiaj, 16:40 To dobrze.Nerwowość pana redaktora jest moją radością.:):):):)
ja i mój smutek
ja i mój smutek 13.12.2019, 21:52
Przyjdę
do psychopaty co raduje się z chorób innych...
do psychopaty co raduje się z chorób innych... 13.12.2019, 16:50
Ależ pan "urzędnik" nerwowo reaguje na hasło Pniewo i jazdę po płotach. A doprowadzanie do chorób innych jest dla pana radością?

Oby wróciło w pańskiej rodzinie!
TO SAMO...
LUCYFER HA AH AH
LUCYFER HA AH AH 12.12.2019, 19:41
niech stanie sie swiatło ah ha ah
sos
sos 12.12.2019, 19:29
Widzę,że samodzielne myślenie kogoś boli. Przecież wystarczy światełka zapalić koło 16.0 - 23.0 i od 6.0 - 8.0 rano. Jak gmina nie posiada zegarowego włącznika,to proponuję pana ze straźy miejskiej zaangażować hihihi porusza się trochę dla zdrowotności.
Zdumiony
Zdumiony 12.12.2019, 18:44
W dzień ozdoby się nie świecą. W nocy jest barwnie - tylko dla kogo?

Ja nie wytrzymam jeszcze nie widziałem żeby
ozdoby w jakimkolwiek mieście na wsi świeciły się w dzień. Ten czytelnik dobrze się czuje?? Jak w Szczecinie się świecą to niech się świecą widać to bardzo bogate miasto. Proponuję żeby świeciły się cały rok tak będzie najlepiej a co tam tam bogaci ludzie mieszkają płacą dużo podatków 😂😂
Panie redaktorze proszę takich głupot nam tu nie serwować. 😀
do głupiego sawaryniarza
do głupiego sawaryniarza 12.12.2019, 20:37
głupi sawaryniarzu - zrozum, że jak się świecą o 2 w nocy to nie jest oszczędność. Ale w środku dnia - jest na tyle ciemno w grudniu, że mogłyby sie świecić - ZAMIAST OD PÓŁNOCY DO 6 RANO...

Po to, żeby ludzi cieszyły jak idą do pracy, szkół, przedszkoli - i wracają.
hehehehe........
hehehehe........ 12.12.2019, 21:13
To jakieś nowe słowo? sawaryniarz?
tu cię boli:):):):):)
tu cię boli:):):):):) 12.12.2019, 21:21
Boli że nie od twojego nazwiska? Sawaryniarz ci się nie podoba? Che che....
Miastowy
Miastowy 12.12.2019, 17:49
Wieśniaki z nad smutnego Gryfina, ciemno robi się o 16
...
... 12.12.2019, 20:39
Ciemno to jest cały pochmurny grudniowy dzień. A ozdoby, które powinny cieszyć ludzi, cieszą koty i meneli - bo kto łazi po północy i podziwia dekoracje?
więcej światła!
więcej światła! 12.12.2019, 16:57
A dla kogo się świecą w nocy?
kod
kod 12.12.2019, 17:31
dla feministek
Karolina
Karolina 12.12.2019, 16:24
Widocznie dla tego co pisał artyluj nie jest logiczne , lubi w dzień widno ciekawe czy pali światło w domu z rana ha ha mózg wielkosci szpilki . Wesolych Świat redaktorzy
beton
beton 12.12.2019, 20:50
"mózg wielkości szpilki" to jednak mózg - jest nadzieja dla sawaryniarzy, że pojmą, że "widno w grudniu" to raczej abstrakcja.
Ale do tego trzeba byłoby ruszyć się na piechotę na miasto i zobaczyć, jak smutno wyglądają wygaszone choinki...

Jakoś sklepy zapalają dekoracje wtedy KIEDY SĄ KLIENCI - a nie wtedy kiedy zamykają sklep?
ZryteŁby
ZryteŁby 12.12.2019, 16:08
Po co mają się swiecić w dzień jak i tak ich nie bendzie widać dlatego swiecą wieczorem logiczne
beton
beton 12.12.2019, 20:52
"zryte łby" - skoro tak niby jasno, to czemu w urzędzie zapalają światła w dzień?
Przecież powinni zapalać wieczorem, jak sprzątają urząd - bo "w dzień w grudniu jest tak jasno"?
H2O
H2O 13.12.2019, 16:44
A w redakcji palicie w dzień światło?
tak
tak 13.12.2019, 16:57
A u was w urzędzie nie palicie światła w dzień? I ozdoby świąteczne włączacie dopiero po przyjściu szefa? To dużo na prąd nie wydacie...
H2O
H2O 12.12.2019, 20:16

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do kocyka zrytego łba
do kocyka zrytego łba 12.12.2019, 16:10
Paweł, okulary załóż jak nie widzisz w dzień światła!
ZryteŁby
ZryteŁby 12.12.2019, 16:08
Po co mają się swiecić w dzień jak i tak ich nie bendzie widać dlatego swiecą wieczorem logiczne
beton
beton 12.12.2019, 20:53
"zryte łby" - a w sklepie też dekoracje włączają, jak klienci sobie pójdą? Sawaryn w urzędzie świateł nie zapala?

A faktycznie - rzadko ma okazję....

Pozostałe