Poznali metody uczenia nowoczesnej przedsiębiorczości

  • 12.12.2019, 16:55
  • Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Poznali metody uczenia nowoczesnej przedsiębiorczości
Lubią mówić o sobie, że są przedsiębiorczy i gotowi na prowadzenie działalności gospodarczej. Niewielu decyduje się jednak na założenie własnej firmy. Młodym osobom często brakuje tzw. kompetencji przedsiębiorczych. 30 nauczycieli z uczelni Pomorza Zachodniego poznało metody uczenia nowoczesnej przedsiębiorczości, tego jak funkcjonują startupy, jak stworzyć prawdziwy biznesplan. Podczas dwudniowego szkolenia akademicy zdobyli najnowsze informacje z zakresu marketingu czy mediów społecznościowych. Ta wiedza trafi teraz do zachodniopomorskich studentów.

- Nasza regionalna gospodarka jest silna dynamicznymi i kreatywnymi firmami z sektora MŚP. Chcemy, by kolejne pokolenia młodych ludzi nie bały się realizować marzeń o przedsiębiorczości. By tak było, muszą mieć wiedzę i umiejętności, które im w tym pomogą. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się szkolić nauczycieli akademickich, a w niedalekiej przyszłości również nauczycieli ze szkół średnich w regionie, którzy mogą im w tym pomóc. To systemowe działanie, bo wierzymy, że dobry nauczyciel może rozpalić pasję do przedsiębiorczości – wyjaśnia marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Dziś by założyć własne przedsiębiorstwo nie trzeba dużych nakładów finansowych. Trzeba być za to kreatywnym, mieć pomysł na biznes i konsekwentnie go realizować. Wiele tzw. kompetencji przedsiębiorczych wzmacnia rozwój osobisty uczniów i studentów, wspiera ich aktywność społeczną, ekonomiczną i zawodową, pomaga wejść na rynek pracy.

 

Samo promowanie postaw przedsiębiorczych często nie wystarcza. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wychodzi z założenia, że aby zwiększać szanse młodych na rozwój należy stymulować szkoły średnie i szkolnictwo wyższe. Taki cel miało szkolenie – „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych w procesie kształcenia studentów – szkoła trenerów”. Przez dwa dni, łącznie 30 nauczycieli akademickich uczestniczyło w warsztatach nauczania nowoczesnej przedsiębiorczości. Pracowali nad tym jak pobudzać kreatywność, jak do biznesowej praktyki wdrażać pomysły i innowacyjne rozwiązania, a także jakie metody są powszechnie wykorzystywane przez startupy. Ta wiedza trafi do zachodniopomorskiej młodzieży, ale być może skorzystają z niej również sami uczestnicy warsztatów, którzy rozważają założenie biznesu.

 

Organizatorem szkolenia było Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Koszalińskiej, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 14.12.2019, 00:41
haha... przedsiębiorczość to praktyka uczenie przedsiębiorczości na szkoleniach i jeszcze do tego 'darmowych' dla uczestników to oksymoron.
siostra akcyza i brat pit
siostra akcyza i brat pit 12.12.2019, 20:22
tak sie robi kasę plus wałki na wacie https://youtu.be/89_18igX38w
kod
kod 12.12.2019, 17:30
nachalna propaganda pseudo marszałeczka
Mały ZUS
Mały ZUS 12.12.2019, 17:19
Niketyński musi odejść na samozatrudnienie!

Pozostałe