Ścierające się w Gryfinie frakcje PiS a budżet gminy [WIDEO]

  • 29.12.2019, 13:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ścierające się w Gryfinie frakcje PiS a budżet gminy [WIDEO]
Po 4 latach rządów burmistrz Mieczysław Sawaryn prawdopodobnie zorientował się, że nie zrobił żadnej tak dużej inwestycji, za którą mógłby być zapamiętany tak, jak jego poprzednik śp. Henryk Piłat. Burmistrz przygotował zwiększenie podatków i zaplanował wzięcie niemal maksymalnie dozwolonych kredytów. Nie ma jednak większości w Radzie Miejskiej w Gryfinie, więc postanowił "wyrwać" radnych klubowi PiS.

Niektórzy wręcz wskazują, że „zadaniem” Mieczysława Sawaryna jest osłabienie lokalnego PiS i wynika z tarć frakcji w samym PiS.

Sam burmistrz podkreśla, że jest bezpartyjny i nie zajmuje się polityką. Tymczasem robi bardzo polityczne rzeczy i tworzy swoją partyjkę. Do lokalnej partii tzw. stołków zaanektował już radnych z klubu PiS Władysława Sobczaka i Romana Polańskiego. Od czasu głosowania w sprawie budżetu, a raczej braku oddania głosu przez radną, ma też być Wanda Hołub.

Na ostatniej sesji Mieczysław Sawaryn postanowił wbić kolejną szpilę w PiS. Zaatakował klub PiS, że zmieniło zdanie pod wpływem tajemniczego… telefonu. Tak burmistrz podgrzał atmosferę na sesji i bezpośrednio włączył się w wewnętrzną walkę w PiS. Pytanie czy miał dowody, czy posłużył się tylko plotką w celu osiągniecia większości podczas głosowania nad budżetem? Odpowiedzi podjął się Piotr Romanicz - szef struktur PiS w radzie.

Co mówili o budżecie i relacjach między klubami Mieczysław Sawaryn i Piotr Romanicz?

Oto wystąpienie burmistrza Mieczysława Sawaryna przed uchwaleniem budżetu na rok 2020, gdzie ujawnił sprawę tajemniczego telefonu PiS: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Odpowiedź Piotra Romanicza na temat budżetu i na sugestię o zmianie decyzji wskutek otrzymania wskazówek przez telefon:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

feeeeeeeeeeeee tereciarzeeeeeeeeeeee
feeeeeeeeeeeee tereciarzeeeeeeeeeeee 03.01.2020, 11:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

druid
druid 03.01.2020, 11:36
Niech się lepiej zajmie "problemem alkoholowym" w lokalu gminnym, bo to może kosztować dodatkowo jego budżet.
gruby
gruby 03.01.2020, 00:46
Po prostu przejechał walec!
życzenia
życzenia 01.01.2020, 03:48
Oby w tym nowym roku nie było takiego lenistwa u tercetu jak obserwowaliśmy w 2019.
podatnik
podatnik 31.12.2019, 18:49
Życzę burmistrzowi w 2020, żeby skarbówka się za niego wzięła i musiał zapłacić jeszcze jakieś należne podatki!
robokot
robokot 31.12.2019, 18:45
Probumistrzowskim trollom życzę w Nowym Roku, żeby się zajął Wami PROKURATOR.
Oooooooooo!
Oooooooooo! 31.12.2019, 16:48
Dlaczego bumistrzu Sawarynie muszą moje dziecie oglądać w lokalu gminnym na szybie wystawowej reklamę alkoholu?
metafora
metafora 31.12.2019, 16:36
Panie Sawaryn, czy zdaje pan sobie sprawę, że po uchwaleniu budżetu jest pan jedną nogą nad przepaścią, a drugą na skórce od banana?
?
? 01.01.2020, 16:21
Ciekawe,na której nodze stanie?
czapek
czapek 30.12.2019, 23:04
Guga jest Sawarynowi na rękę, bo jak rozda stołki to dopiero zaczną mu wchodzić na głowę,zaczną się roszczenia. A tak może hodować u nich wroga i mają zajęcie.
Pikuś
Pikuś 30.12.2019, 21:29
Burmistrz zamiast zarządzać gminą bawi się w kupowanie radnych. Zaraz posuną Guge że stołka przewodniczącego wstawią np Kasprzyk lub inny i hulaj dusza.
czaki
czaki 30.12.2019, 22:59
Każdy to chyba wie tylko nie bezwstydnicy.
Przemysław
Przemysław 30.12.2019, 20:10
Kiedy naprawicie Łużycką?
Uuuuuuuuuu
Uuuuuuuuuu 30.12.2019, 18:45
Ulala taka alkoholu reklama?
We lowe
We lowe 30.12.2019, 16:38
Patrze i patrze na zdjecia i juz wiem. Nie ma takiego zaklecia, aby chama zmienic w ksiecia.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.12.2019, 19:28
widziałeś kiedyś białą wronę ha ha ah tak ty z kyr wy zrobisz żonę ha haah
gryfiniak
gryfiniak 30.12.2019, 16:04
a Niketynski nie musi odejść ?
zniesmaczony
zniesmaczony 30.12.2019, 12:30
Kupowanie radnych jest obrzydliwe.
Pikuś
Pikuś 30.12.2019, 21:07
Kupowanie nie jest obrzydliwe. Prostytucja jest obrzydliwa. Holubowa dała ciała za gruszki na wierzbie. Dała głos w zamian za coś czego nie ma i nie będzie. Sobczak już mówi otwarcie że Romanicz jest za słaby na przewodniczącego PiS i trzeba go posunąć. Wtedy cały PiS pójdzie się puszczać...
a może...
a może... 30.12.2019, 16:03
Obrzydliwe jest sprzedawanie się radnych
?
? 30.12.2019, 12:00
Dlaczego na stronie BIP przy nazwiskach radnych nie ma podanych klubów, do których należą?
PYTANIE BRZMI KTO JEST WŁAŚCICIELEM HA AH AH
PYTANIE BRZMI KTO JEST WŁAŚCICIELEM HA AH AH 30.12.2019, 12:59
BO ONI SA WSZYSCY Z JU DKA KLUBU HA AH AH A JU DEK TO TYLKO MENADZER TEGO GRYFIŃSKIEGO CYRKU HA AH AH
piep... mi się guziki
piep... mi się guziki 30.12.2019, 12:22
Widocznie łatwiej go kupić.
żenada
żenada 30.12.2019, 11:52
Radni burmistrza sa jak pacynki, nic nie wniesli do dyskusji o budżecie, a tylko przytakują burmistrzowi.
Zdumiony
Zdumiony 30.12.2019, 10:47
Sam burmistrz podkreśla, że jest bezpartyjny i nie zajmuje się polityką. Tymczasem robi bardzo polityczne rzeczy i tworzy swoją partyjkę. Do lokalnej partii tzw. stołków zaanektował już radnych z klubu PiS Władysława Sobczaka i Romana Polańskiego A nie przyszło Ci do głowy że ci radni myślą w przeciwieństwie do ich kolegów klubowych? Czy tworzy swoją partyjkę nie określił bym tak tego. Oglądam sesję i partyjkę to tworzą inni i to dziką. PiS ramię w ramię z KO i nie trzeba
nawet tego sugerować bo widać to gołym okiem. Czepiacie się tego Sawaryna to co już wypisujecie na niego nie mieści się w żadnych kanonach przyzwoitości. Im więcej wylewacie na niego pomyj tym bardziej umacnia się jego pozycja. Bo ten nasz burmistrz to porządny człowiek. A manipulowanie jest tu na porządku dziennym chamskie żenujące. Nie raz odnoszę takie wrażenie że komuś bardzo zależy żeby przedstawiać go w jak najgorszym świetle. Tylko nasuwa się pytanie w jakim celu? Właśnie w jakim celu. Ktoś w wyborach nie dostał tego czego oczekiwał nie spełnione ambicje.? Ale na Boga nie tedy droga drodzy państwo. Demokracja rządzi się swoimi prawami. Chcesz przejęcia władzy jeden z drugim za cztery lata będziesz miał taką możliwość. Dajcie temu człowiekowi spokojnie pracować na podsumowania przyjdzie pora. Życzę w nadchodzącym Nowym Roku więcej wiary i mniej pogardy do bliźniego a naszemu burmistrzowi zdrowia I pomyślności w realizacji zamierzonych celi.
Pikuś
Pikuś 30.12.2019, 21:08
Jaki on bezpartyjny widzieliśmy w maju i na dorzynkach i w dolnej. Jak się klepał z pisowcami po pleckach.
rózga
rózga 30.12.2019, 13:31
Panie - zdumiony - no to chyba oglądamy różne sesje.
Czy zagrywki p Sawaryna mieszczą się w Pańskich kanonach przyzwoitości?
Znam tego pana i nie sądzę,żeby KRYTYKA , nie manipulacje ,tego człowieka umacniały.
Co do przedstawiania złego wizerunku p Mieczysława i tego,że traci szacunek ludzi każdego dnia,to cóż , ten burmistrz taki jest.
Pyta Pan o cel krytyki i odpowiada sam sobie,bo ktoś przegrał te wybory,bo Pan Sawaryn wygrał.
Tak,wygrał. Tylko jak ? ( a gdzie jest honor, spadł z hukiem na chodnik ?)
Cieszę się,że są mądrzy ludzie i kontrolują działania burmistrza, a to i tak nie jest to samo co robił Pan Sawaryn - radny poprzedniemu burmistrzowi.
Podsumowanie ? Jedno już było. Brak votum zaufania i bez absolutorium.
Po czterech "pustych" latach, to ja już nie wierzę w dalsze obietnice,tak samo jak nie wierzę w szczerość Pańskich życzeń.
nie zal
nie zal 30.12.2019, 19:42
Jak to mówią: lepiej z mądrym stracić, niż z głupim wygrać.
żabi
żabi 30.12.2019, 12:29
Zdumiony aby stwierdzić, że dany radny myśli, to musiłby dać tego oznaki. Władza gminna nie pochodzi od Boga więc to normalne, że podlega ocenie. Na tym polega demokracja. Manipulacją jest sugerowanie, że krytyka wynika z jakiś psychologicznych uwarunkowań. Tania psychoanaliza trąci skorumpowaną władzą.
życzenie
życzenie 30.12.2019, 12:21
Zdumiony, też ci życzę celi!
szura
szura 01.01.2020, 04:13
Bawią mnie ludzie, którzy tu komentują, bo czują się dotknięci komentrzem. Ja bym się na waszym miejscu publicznie nie przyznawał do bycia debilem.
Siiii
Siiii 30.12.2019, 09:48
Banas jak banas a co z Grodzkim koperta?
ja
ja 30.12.2019, 17:51
taka róznica ,ae Banasiowi udowodniono przestępstwo a p.Grodzki jest najzwyklej pomawiany .Fakty sprzed 20 lat .Smiechu warte .Taka sama akcja jak z oczernianiem sędziów .Fakty ,dowody panie sauron.
finish
finish 30.12.2019, 10:02
Siii Sauronie: kłamstwa i pomówienia się skończyły.
Dwóch P...
Dwóch P... 30.12.2019, 09:25
Jego ego jest tak wielkie, że skacząc z niego, mógłby popełnić samobójstwo.

Pozostałe