Pożar sadzy i mikrorozszczelnienie komina

  • 05.01.2020, 14:26
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pożar sadzy i mikrorozszczelnienie komina fot. OSP Moryń
Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie zadysponował dwa zastepy z jednostki OSP w Moryniu na ulicę Rynkową. Doszło tam do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z domów jednorodzinnych.
- Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przystąpili do działań, które polegały na podaniu środka gaśniczego w postaci proszku gaśniczego. W tym samym czasie do działań został zadysponowany podnośnik znajdujący się na wyposażeniu JRG w Gryfinie. Przy pomocy podnośnika ratownicy udali się na szczyt komina, gdzie przy pomocy zestawu do czyszczenia zrzucili palącą się sądzę, którą następnie wydobyli z wyczystki. Ze względu na bliskość przewodów energetycznych poproszono pogotowie energetyczne o wyłączenie prądu tak aby ratownicy znajdujący się w koszu nie zostali przez niego porażeni. Ze względu na to, że doszło do mikrorozszczelnienia komina, ratownicy sprawdzili również występowanie tlenku węgla wewnątrz budynku - czytamy w komunikacie OSP Moryń.
 
Działania zakończono 4 stycznia 2020 r. tuż po godzinie 22.
Udział w akcji wzięły dwa zastepy OSP Moryń, zastęp z OSP W Witnicy oraz jeden zastęp JRG Gryfino, a także pogotowie energetyczne.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

osp
osp 05.01.2020, 22:50
od kilku lat w gminie i powiecie pożary kominów to plaga przypadek nie sadzę i tak kończy się brak czyszczenia kominów, palenie śmieci i używanie ruskiego tłustego i szkodliwego węgla
nina
nina 05.01.2020, 16:33
Na całe szczęście strażacy przybyli na czas.
ZGR
ZGR 05.01.2020, 16:32
Jeżeli paliła się sadza ,to nikt nie wiedziałby o tym .Paliło sie nagromadzone tzw lepiszcze i smoła twarda nagromadzona przez palenie.Komimiarz wyczyści tylko to co luźne i spadnie.Błędem jest nawalanie do pieca opału-duszenie ognia i tzw wędzenie.Wiem to z autopsji.

Pozostałe