Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami tego miasta [FOTO, WIDEO]

  • 06.01.2020, 16:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami tego miasta [FOTO, WIDEO]
Niezwykłe wydarzenie miało miejsce dzisiaj 6 stycznia 2020 r. w Mieszkowicach. Po raz pierwszy ulicami miasta przeszedł orszak Trzech Króli.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z przemarszu orszaku Trzech Króli:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Potem wszyscy uczestnicy spotkali się w kościele. Tam Melchior, Kacper i Baltazar złożyli pokłon przy żłóbku Pana Jezusa i wręczyli Dzieciątku dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Jak to wyglądało? Zapraszamy na krótki film:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanie
mieszkanie 09.01.2020, 21:37
Myślę że pomysł się przyjął!
men
men 09.01.2020, 10:57
Orszak iście królewski!
poddany
poddany 08.01.2020, 17:11
Król ALUŚ I i wszystko w temacie
babcia
babcia 08.01.2020, 07:58
Było wspaniale, moje wnuczki zachwycone.
M.
M. 08.01.2020, 00:05
Dobrze wyszło!
konny
konny 07.01.2020, 21:15
Pierwsze koty za płoty. W przyszłym to dopiero będzie przemarsz!
za
za 07.01.2020, 13:10
Chcemy też w przyszłym roku!
za
za 07.01.2020, 13:40
Podwyzki cen,zwłaszcza śmieci za które w tym roku zapłacimy 40 zł od osoby
Królu mój
Królu mój 06.01.2020, 23:52
Pozdrowienia dla pana sołtysa z Zielina.
Dwóch króli porwano
Dwóch króli porwano 06.01.2020, 21:44
"Europejska polityka wykluczenia" uniemożliwiła dwóm królom "powitanie nowonarodzonego małego uchodźcy, Jezusa z Nazaretu" – mówi rzeczniczka akcji Rosa Frahm.

Jeden z króli utknął w obozie Moria na wyspie Lesbos, inny przetrzymywany jest w ośrodku detencyjnym w Deggendorfie. Jego prośba o powitanie Mesjasza prezentami została odrzucona jako bezzasadna. Aby skuteczniej egzekwować jego deportację, nie pozwolono mu opuszczać powiatu” – piszą inicjatorzy akcji w mediach społecznościowych.

Artyści chcą zwrócić uwagę na katastrofę humanitarną w obozach dla uchodźców na granicach zewnętrznych Europy i w samej Europie oraz na uwłaczające godności ludzkiej zakwaterowanie w ośrodkach detencyjnych. Wszystkie te obozy musiałyby zostać natychmiast zamknięte – postulują aktywiści. Uważają, że przebywający w nich imigranci musieliby zostać zakwaterowani w Niemczech i innych krajach UE.

Zostawili list
Parafie, z których zniknęły figurki Mędrców ze Wschodu, zareagowały pozytywnie na akcję. Przynajmniej znaczna większość z nich. – A tam, gdzie rozgorzała krytyka, natychmiast je zwróciliśmy – poinformował Thorsten Meinholdt, jeden z rzeczników akcji "Wykluczeni – Trzej Królowie u bram Europy".

We wszystkich kościołach aktywiści zostawili w szopce list, w którym wyjaśnili tło akcji. Obiecali zwrócić figurki po 6 stycznia.
KOLEGA
KOLEGA 06.01.2020, 21:28
Aluś KRÓLU BRAWO
zdziwienie
zdziwienie 06.01.2020, 20:07
bez księży???
belzebub
belzebub 07.01.2020, 13:41
Szacun
Szczery
Szczery 06.01.2020, 17:31
Bardzo dobrze ? mi się to podobało ☺️ oby takich akcji więcej ?mieszkańcom raczej tez sądząc po frekwencji
Rusałek
Rusałek 06.01.2020, 17:30
Burmistrz uie pchał się tym razem na króla? Dziwne...
ciekawy
ciekawy 06.01.2020, 16:55
Sprawdzilem,tego złota co ofiarował król Kokiel juz nie ma.Kto zajumał ten dar?
wzruszona
wzruszona 06.01.2020, 16:44
Rodzi nam się piękna tradycja.
miś
miś 06.01.2020, 16:35
Straszne sie tu chamstwo zjechało z całego świata,kasza niedogotowana ....
Karolina
Karolina 06.01.2020, 16:30
Super pomysł! Brawo Mieszkowice!

Pozostałe