Film z największego w historii orszaku Trzech Króli

  • 06.01.2020, 19:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Film z największego w historii orszaku Trzech Króli
To była jak dotychczas największa impreza z okazji święta Trzech Króli w Gryfinie. Orszak był naprawdę imponujący. Trzech króli z góralską orkiestrą Trutnie i mieszkańcami Gryfina szło z placu Barnima ulicami Kościelną, Piastów, Energetyków, 1 Maja i z powrotem Kościelną na plac Barnima. Była to też najdłuższa z tras orszaku Trzech Króli.

Zapraszamy do obejrzenia 2 filmików z orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2020 r. w Gryfinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O dzisiejszej imprezie pisaliśmy już i zamieściliśmy mnóstwo zdjęć tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35078,orszak-trzech-kroli-przeszedl-ulicami-gryfina-fotorelacja

 

O występie zespołów, które śpiewały kolędy pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35077,koncert-koled-z-przytupem

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierpce
kierpce 07.01.2020, 16:25
Niektórzy katolicy piszący na drzwiach z uporem maniaka K+M+B 2020 a powinni pisać C+M+B 2020 " Christus Mansionem Benedicat" - Niech Chrystus błogosławi temu domowi. Warto czasami zgłębiać swoją wiarę a nie baranić!!
zapaska
zapaska 09.01.2020, 11:06
No i bez tego + niestety,też brak Ci wiedzy
tajny znak
tajny znak 07.01.2020, 21:30
PiSzą na drzwiach K+M+B 2020 bo ten napis oznacza: Kochamy Mariana Banasia 2020
rozbawiony
rozbawiony 07.01.2020, 23:05
Cha cha cha takiego cudaka jeszcze nie widziałem!
orszak
orszak 07.01.2020, 08:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Komisja Wenecka
Komisja Wenecka 07.01.2020, 05:25
Tmm pochodem gryfińska młodzież tłumnie udowodniła zdradzieckiej Brukseli że u nas gender i wolne sądy nie przejdą! Precz z lgbt!
ja
ja 07.01.2020, 09:29
jeśli młodzież to 60+ i wnuczki to zgoda. ale jak na Gryfino to te tłumy nie były oszamiałające .powiedział bym ,wręcz skromne.Co ma gender i wolne sądy do religii katolickiej?(bo nie chrześcijańskiej)
O co się modlili  .... ?
O co się modlili .... ? 06.01.2020, 23:28
Według Biblii to byli magowie. Tacy czarownicy a nie królowie. Straż pożarna, policja, straż miejska i ratownicy też brali udział w procesji z kiecmanami.
Taki dowcip
Taki dowcip 06.01.2020, 23:07
Pan Bóg rozdaje przykazania... trafił do Polaków:
- Daję Wam przykazanie...
- Jakie?
- Nie kradnij...
- NIE CHCEMY!
Pan Bóg wzruszył ramionami i poszedł dalej. Spotkał Holendrów:
- Daję Wam przykazanie...
- Jakie?
- Nie cudzołóż...
- NIE CHCEMY!
Pan Bóg wzruszył ramionami i poszedł dalej. Spotkał Żydów:
- Daję Wam przykazanie....
- Za ile?
- Za darmo.
- Dawaj dziesięć...
Precz z Europą
Precz z Europą 06.01.2020, 21:27
Brawo! TYm wspaniałym pochodem zdeklasowaliśmy pierwszomajowych komuchów, i genderowców pod czarnymi parasolkami, i te LGBT czy inne różowe wstążki i tęczowe parady.

Niech żyje Napoleon obrońca wdów i sierot!
Jooo
Jooo 06.01.2020, 20:49
Normalni cywilizowani ludzie z porownaniem marszu pederastow lgbt z wibratorami i smycza na pustym łbie
Bóg zezwolił Lotowi na kazirodztwo z córeczkami.
Bóg zezwolił Lotowi na kazirodztwo z córeczkami. 06.01.2020, 23:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

moondek
moondek 06.01.2020, 20:28
czytałem tu wszytko. Rzetelne dziennikarstwo polega na sprawdzaniu faktów i pisaniu prawdy. Proszę zatem najpierw przeczytać ewangeliczne przekazy i sprostować bzdury, które tutaj wypisano... Jacy trzej królowie?? Jeszcze większa czelność to podanie imion wyssanych z palca. Ewangelie się kłaniają!!
Gość
Gość 06.01.2020, 22:52
"moondek" - no to idźmy wg Biblii: użyte jest w oryginale słowo" magoi", które może oznaczać magów, mędrców lub królów Dalej: napisano w Ewangelii, że złożyli ci ludzie 3 dary, co czyni najbardziej prawdopodobną liczbę 3 osób. Imiona - brak ich w Biblii, ale wzięte są z bardzo dawnej, bliskiej czasom tych wydarzeń Tradycji, konkretnie ze starożytnego zapisu wczesnochrześcijańskiego. I zakonotuj sobie, moondek, Kościół unika nazwy" święto 3 Króli" (to potoczna nazwa pokazująca jak silnie jest to święto przyswojone w kulturze, obyczaju, komuchy to trochę osłabiły), operuje nazwą tego święta" Objawienie Pańskie" -objawienie się Chrystusa poganom, czyli nam, w sensie że Europa nie wywodzi się z Ludu Wybranego. W Katechizmie Kk akcentuje się też rolę Tradycji, stąd pewne ujednoznacznianie np.liczby magoi, choć akurat ta kwestia jak i imion nie jest kluczowa - kluczowe jest objawienie sie Chrystusa poganom.
Zaratustrzańscy kapłani, a może szamani
Zaratustrzańscy kapłani, a może szamani 06.01.2020, 23:35
Mzgoi - nieoznacza król. Nie przeinaczaj Biblii psie niewierny. Król to był Herod.
ihaha
ihaha 06.01.2020, 20:25
A my chcemy anioły na koniach jak w Szczecinie! Moze w końcu do czegoś przyda się policja.
Robią tłum
Robią tłum 06.01.2020, 23:36
Policja jest pieszo i w radiowozach. Suka w ulicy bocznej.
dumna
dumna 06.01.2020, 20:23
Imponująco to wygląda naprawdę!

Pozostałe