Lokalne kłamstwo. Stop zakłamywaniu i zastraszaniu!

  • 06.01.2020, 21:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Lokalne kłamstwo. Stop zakłamywaniu i zastraszaniu!
Nazywanie produktu lokalnym w Gryfinie, gdy tak naprawdę jest produkowany pod Toruniem - to zwyczajne kłamstwo. Nie dajemy wiary Kamilowi Milerowi, że to „nie była reklama ani promocja” wódki, ponieważ takie tłumaczenie się nie ma nic wspólnego z faktami. Ale już że „napadł” ze swym redaktorem na naszą dziennikarkę, gdy ta robiła zdjęcia witryny z nielegalną reklamą, to kolejny krok za daleko.

Lokalna głupota

-Nie ma tu jeszcze ani słowa o tym, że to też oszustwo klienckie, jeśli chodzi o produkt „lokalny”, o którym pisał Miler. Ani to z lokalnych produktów, ani to wyprodukowane u nas, tylko w Toruniu! Lokalna to jest ewentualnie głupota! – tak zareagował na nasz artykuł m.in. o witrynie pewnej gazety w Gryfinie jeden z czytelników.

W wyjaśnieniach, na które dopiero po tygodniu zdobył się Kamil Miler, odnosi się do jednego artykułu: -Jego celem absolutnie nie była reklama ani promocja napojów alkoholowych – próbuje tłumaczyć się Kamil Miler.

Jednak w gazecie sam się chwali, że jego gazeta… „uczestniczyła w opracowaniu etykiety wódki”!

Do skandalicznego i łamiącego prawo zachowania redakcja przyznała się tylko pośrednio, po tygodniu zdejmując ostatnią gazetę z witryny lokalu należącego do gminy. Gazety z zakazaną reklamą alkoholu wstydliwie ukryła, a tak naprawdę powinna to zrobić zaraz po odkryciu, że z własnej głupoty (?) narazili się na odpowiedzialność karną.

Nie dam się zastraszyć

Robienie zdjęć tym, którzy zainteresowali się redakcyjną witryną z nielegalną reklamą alkoholu oraz przykre rozmowy prowadzone z niektórymi z tych osób - to metody redakcji związanej z władzami Gryfina. Tak reagowali na robienie dokumentacji łamania prawa w gminnym lokalu.

W jednym z artykułów pokazaliśmy redaktora Stankiewicza, jak robi zdjęcia w redakcyjnej witrynie. To jego reakcja na dokumentowanie przestępstwa.

To co owi redaktorzy zrobili dziennikarce Tamarze Szymańskiej, przekracza już wiele norm. Gdy w sobotę robiła zdjęcia witryny z nielegalną reklamą wódki, „napadli” ją słownie i zrugali. Przestraszona Tama Szymańska zadzwoniła do nas. Powiedziała, że obawia się i że już nie może robić zdjęć witrynie…

 

Naszego przyzwolenia na łamanie prawa nie było, nie ma i nie będzie! Nie damy się zastraszyć!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Borodino
Borodino 13.01.2020, 17:23
Ta sama wódka z tego samego Polmosu w takiej samej butelce jest sprzedawana z inną naklejką w Nowogardzie po 36 złotych za flaszkę. Tak więc nie jest to żaden "regionalny produkt" lecz zwykłe szukanie regionalnych frajerów. Milery nigdy nie grzeszyły zbytnią inteligencją
koszerna dla wszystkich
koszerna dla wszystkich 13.01.2020, 18:00
bo to wóda na harcowiadę miler zawsze był czerwony jak wojtek długoborski i jak dopa goryla ha aha h
brrrwww
brrrwww 13.01.2020, 19:18
Kupiłem zachęcony reklamą na Nowy Rok. Straszna!
Wstyd
Wstyd 08.01.2020, 10:50
Przeproście za swoje zachowanie tą Panią.
cóz
cóz 08.01.2020, 15:26
Mielery wstydu nie mają!
Paul
Paul 08.01.2020, 17:37
Milery nabroją a nie znają słowa przepraszam poprostu chamy widzą tylko siebie - niebawem się skończy !
Rozum
Rozum 08.01.2020, 16:43
A niby że rozum mają?
reklam alko
reklam alko 08.01.2020, 17:46
Jak by w tym wypadku rozum meili to by nie szkodzili nie tylko społeczeństwu ale i sobie.
Corleone
Corleone 07.01.2020, 21:47
Zastraszanie starszej kobiety przez dwóch osiłków, próba przemilczenia i zamiatania pod dywan, milczenie władz odnośnie wykorzystywania do reklamy wódki gminnych lokali (pośrednio - biblioteki i bezpośrednio), wreszcie pracownicy jednostki gminnej na facebooku?

Bezczelne śmiechy i robienie zdjęć zza szyby przy wystawce reklamy wódki.

A organa milczą - ani policja ani prokuratura nie powiedziały, czy to dozwolone, czy nie?

Czy my żyjemy na Sycylii czasów Vita Corleone?
Wniosek
Wniosek 07.01.2020, 20:31
Robienie" z igly widły "
Agnieszka
Agnieszka 07.01.2020, 21:55
Czy igły, czy widły to niech stwierdzi prokuratura. Jednak z mojej strony negatywnie odbieram promocję jakiegokolwiek alkoholu. Mam koleżankę, która jechała z kierowcą pod wpływem alkoholu. Pisane tu było o tym jakiś czas temu. On nie żyje, a ona kaleka. Czy potrzebna była ta śmierć? Czy potrzebne jest to cierpienie? Pomyśl Wniosek zanim coś napiszesz.
Zgr
Zgr 07.01.2020, 20:18
A gdzie ta święta wodę z Torunia można kupić
rezun
rezun 07.01.2020, 20:34
Zgr, Kamil Miler dał instrukcję gdzie i za ile... Nawet zanęcał bo "znalazł" gościa, który mówił, że łeb na drugi dzień nie boli. Takie to chamskie wtykanie towaru.
Zgr
Zgr 08.01.2020, 11:11
Stary tez tak gadał jak spiryt z promu piliśmy .Lokalnego promu wolnocłowego .to były czasy 2002 rok nikt wtedy nic nie mówił a gorzała się lala strumieniami
plik
plik 07.01.2020, 20:59
Wystawkę z okna ściągnął dzień wcześniej ale w gazecie udaje, że nic się nie stało, a prokurator przecież nie jest głupi.
przestroga dla Milerka-wróbelka
przestroga dla Milerka-wróbelka 07.01.2020, 19:09
Na mrozie wróbelek wybrał się pofruwać. Po kilku minutach zesztywniały mu skrzydełka i wpadł w zaspę obok obory. Powoli zaczął zamarzać. Z obory wyjrzała krowa. Zobaczyła wróbla i myśli sobie:
"A obsram go sobie".
Podniosła ogon i puściła na wróbla "krowi placek". Wróbelkowi zrobiło się
ciepło, odtajał, wystawił dziobek i zaczął ćwierkać. W tym samym czasie do
kurnika próbował się zakraść lis. Zobaczył wróbla i pomyślał sobie:
"Wróbel to nie kura, ale zawsze coś na ząb".
Wyciągnął wróbla, otrzepał z gówna i zjadł.
Jakie trzy morały wypływają z bajki o wróbelku?
1. Nie każdy, kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem.
2. Nie każdy, kto cię wyciąga z gówna jest twoim przyjacielem.
3. Jak wpadłeś w gówno po uszy, to nie ćwierkaj, że ci w nim dobrze.
gg
gg 07.01.2020, 18:48
To nie była reklama a artykuł informacyjny o nowym lokalnym produkcie. Za reklamę trzeba dostać pieniądze. Przecież gazeta jest od przekazywania informacji, a ta taka była. Nie popularyzowali alkoholu oraz nie zachęcali do kupna.
Chopin to był taki geniusz:)
Chopin to był taki geniusz:) 07.01.2020, 19:25
łech łech - jaka papuga to wymyśliła?
To ja sobie wywieszę "z okazji konkursu szopenowskiego" "informację o produkcie. Tak samo lokalnym jak i ta wóda z Torunia...
wykrywacz obłudy
wykrywacz obłudy 07.01.2020, 18:34
A Miler ani słowa o produkcie lokalnym jakby ogłuchł! A powinien przeprosić za wprowadzanie ludzi w błąd w swojej dziwnej reklamie.
Chopin to był taki geniusz:)
Chopin to był taki geniusz:) 07.01.2020, 19:27
Usiłują zamieść sprawę pod dywan - tylko że na fb widać było promujących produkt - przy okazji fałszerstwo - to nie ma nic wspólnego z lokalnym produktem - to taka "wódka weselna" z nalepką z imionami Młodej Pary...
cóż
cóż 07.01.2020, 18:26
Fakty mówią same za siebie . Alkoholizacja nie jest na topie.
Pikuś
Pikuś 07.01.2020, 18:15
A ja poczekam do sesji rady. Ciekawe czy któryś z radnych zapyta burmistrza czy zgodnie z art 304 kpk &2 powiadomił z obowiązku odpowiednie organa. Przecież to wybitny mecesans... Hahahaha!!!!
retoryczne pytania
retoryczne pytania 07.01.2020, 19:29
A który radny się wychyli? Kto się nie boi ataku szalonych urzędników? Kto potrafi powiedzieć szaleńcowi "zamilcz, nie ciebie pytam, tylko burmistrza"?

A przy okazji - żeby zapytać burmistrza, to trzeba mieć kogo...
Pikuś
Pikuś 08.01.2020, 09:59
Sądzę że Romanicz ma na tyle jaja że mógłby zapytać. Tylko Sawaryn mu odpowie żeby złożył interpelację! Hahahaha. I temat zniknie w szufladzie.
jak Sawaryn "każe" a radny robi - to świadczy o radnym....
jak Sawaryn "każe" a radny robi - to świadczy o radnym.... 08.01.2020, 11:24
No i to przykład braku owych "imponderabiliów" u radnych (obu płci) - ukrócenie wodolejstwa nie na temat urzędników ponad siły?
Burmistrz nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie?

"zarządzam przerwę do czasu, aż pan burmistrz przygotuje informację Panie burmistrzu jak dużo czasu pan potrzebuje na przygotowanie się do odpowiedzi na to pytanie"?
raczej nie
raczej nie 07.01.2020, 18:36
Radni się boją bo potem ich opiszą. Zobacz jak przedstawili głosowanie za budżetem - opozycja to chłopki roztropki a rację ma tylko jedna opcja, opcja brata wiceburmistrza.
Pablo
Pablo 07.01.2020, 21:48
Co się dzieję w Gryfinie ? że radni są przestraszeni ! boją się tych pajaców Milerdojnych .
Jerzy M.
Jerzy M. 07.01.2020, 17:38
Bo po dobrej wódzi,
mniej sumienie się brudzi!
rada
rada 08.01.2020, 00:00
Wytrzeźwiej a wtedy zobaczysz plamy na sumieniu.
?
? 07.01.2020, 17:37
To bylo te zastraszanie w koncu? Czy jak?
Ryszard
Ryszard 07.01.2020, 17:41
Trzeba pytać redaktora, a on pisze że czuje się zastraszony, a pisze się zawsze tylko część tego co się wie.
poinformowany
poinformowany 07.01.2020, 18:38
Ja czekam na kolejny odcinek, bo ma być mocny. Zostaną odkryte powiązania...
prokurator
prokurator 07.01.2020, 18:24
Ale można napisać większość z tego co się wymyśli :-)
wódczane bohaterstwo....
wódczane bohaterstwo.... 07.01.2020, 17:34
Dobrze, że nie pobili, tylko napadli słownie na starszą kobietę - bohaterstwo wódczane.....
dresiarz
dresiarz 07.01.2020, 17:43
Ja mam taki spoub że przekonujem siłom i godonościom osobistom!
może jeszcze bejsbol?
może jeszcze bejsbol? 07.01.2020, 19:31
no - dresiarski sposób "przekonywania" starszych pań...
czubek nosa
czubek nosa 07.01.2020, 17:14
Zajmijcie się lepiej swoimi sprawami a nie co reklamuje konkurencja!
omerta - mafijny zakaz mówienia....
omerta - mafijny zakaz mówienia.... 07.01.2020, 17:33
Masz rację - konkurencja reklamuje wódę!!! Jeśli w Gryfinie każdy może - to normalne, że emeryci chcieliby na balkonach banery powiesić....
będzie się działo
będzie się działo 07.01.2020, 16:27
Ciekawie zapowiada się ten rok od dochodzenia w sprawie reklamy alkoholu. Z przytupem jak to ktoś już napisał!
ja
ja 07.01.2020, 17:00
to wszystko bzdety .jak ktoś chce to kupi wódę .Są tematy o wiele ważniejsze .prąd idzie w górę ."dobra zmiana " inflację wieszczy na poziomie 2,8 %.ten ich guru nie chodzi chyba na zakupy.jak podaje GUS 35% polak wydaje na żywność .No to prosty przykład .kwiecień 2019 łopatka ***owa ca10,99.styczeń 2020 taż sama łopatka w tym samym sklepie 21,99 zł tak jest z każdym artykułem spożywczym .smieci rosną woda rosnie ,ciepełko rośnie(oczywiście ceny)A wy takie ***rele o reklamie alkoholu..Poza paroma nakręconymi nikogo to nie obchodzi.
do obłudnego sawaryniarza
do obłudnego sawaryniarza 07.01.2020, 17:31
Gdyby to była gazeta rodzinnie powiązana ze śp. Piłatem to Miler Sawaryn i Nikitiński dopiero by latali do prokuratury!

A ty dziwnie nie widzisz łamania prawa? Bezczelnego? I wykorzystywania gminnego lokalu do reklamy?
ja
ja 07.01.2020, 17:43
widzę bezczelne wykorzystanie święta energetyka ad2019 ptzez reklamę przedwyborczą prominentów PISowskich .jakoś wtedy nikogo to tak nie wzburzyło
do wielbiciela jednego z prominentów:)
do wielbiciela jednego z prominentów:) 07.01.2020, 18:13
"prominenci pisowscy" latali po mieście a Sawaryn z nimi - a wtedy ci to nie przeszkadzało, obłudniku?
fass
fass 07.01.2020, 17:51
A co niby nie tak z tym Dniem Energetyka?
taka taktyka...
taka taktyka... 07.01.2020, 18:14
Sawaryniarz robi wszystko, żeby odwrócić uwagę od reklamy wódki w gazecie brata wiceburmistrza, w lokalu gminnym - i zachowania wobec starszej kobiety....
fakty są inne
fakty są inne 07.01.2020, 17:19
ja, przecież to nie jest o kupnie wódy, tylko o reklamie i kłamstwach. Artykuły o nielegalnej reklamie przeczytało kilkanaście tysięcy osób. Czytelnicy sami decydują co czytać i co pić ;-)
gg
gg 07.01.2020, 15:05
Wódko, daj żyć!
ciemne interesy
ciemne interesy 07.01.2020, 17:17
Legalne zioło też reklamowali - ciekawe gdzie jeszcze mają udziały ?
udz
udz 07.01.2020, 17:45
Podawali gdzieś ze 40 %
uważam, że
uważam, że 07.01.2020, 13:18
Wszystkie te podrygiwania Milera, to są próby odwrócenie uwagi od załamania zakazu reklamy alkoholu. Są tak wiarygodne, jak ten jego lokalny produkt z Torunia.
uprzejmie donoszę
uprzejmie donoszę 07.01.2020, 17:22
MIler patrz reklamują gorący portal randkowy 18+ (z lewej strony zaraz pod komentarzami). Możesz się napalać
che che
che che 07.01.2020, 18:16
che che - jak po "cookies" zobaczą, że tam wchodziłeś, to reklamują - mnie tam nie reklamują...
swiadek
swiadek 07.01.2020, 12:00
Krzyczeli na panią Tamarę i coś tam gestykulowali. A ona powiedziała czego na mnie tak krzyczycie ***
jest potwierdzenie
jest potwierdzenie 07.01.2020, 12:53
Miler potwierdził, że jak p. Tamara robiła zdjęcia to zareagowali i wezwali ją na rozmowę. I wszystko jasne!
wódczane bohaterstwo...
wódczane bohaterstwo... 07.01.2020, 17:37
"wezwali na rozmowę" - powiedział młody wypasiony do starszej drobnej kobiety...
Taka siła perswazji z kijem bejsbolowym to na blokowiskach pozwala na "dobrowolne" oddawanie portfeli - wystarczy tylko kijem postukać w ziemię....
mieszkanie+etat
mieszkanie+etat 07.01.2020, 13:17
A co tym razem zaproponowali?
Zgr Bezprawie
Zgr Bezprawie 07.01.2020, 11:16
Na pewno maja immunitet od burmistrza przeciesz wiadomo ze Mietek załatwi wszystko z prokuratorem nie zdziwił bym się jak prokurator Monika Kruz umozy postępowanie lub go wogle nie zacznie .W jaka sprawiedliwość wy wierzycie a co np na to kuratorzy sądowi ? Pewnie radny Adamiak tez macza w tym palce ,bo przecież tata kmedant policji wszystko załatwi ,tak to jest w Gryfinie
Konsal
Konsal 07.01.2020, 15:49
To pewnie pracę załatwione po znajomość dla jednej strazniczki
Przechodzien
Przechodzien 07.01.2020, 10:53
A może jest znak lub szyld o zakazie fotografowania gazety. A może właściciel gazety mają immunitet.
:)
:) 08.01.2020, 00:01
Chcieliby...

Pozostałe