Marsz 1000 Tóg! także pod gryfińskim sądem?

  • 11.01.2020, 11:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Marsz 1000 Tóg! także pod gryfińskim sądem? igryfino (arch.) "Dziś sędziowie - jutro Ty" - protest przed sądem w Gryfinie w dniu 18 grudnia 2019 r.
-Dziś o godzinie 15 biorę flagę i idę pod sąd. Czy wam wiadomo kto jeszcze wybiera się dziś na "Marsz 1000 Tóg!"? - pyta nas gryfinianin. Wiemy o ogólnopolskiej akcji. Wiemy, że pod wieloma sądami taka akcja ma być przeprowadzana, ale na razie nikt oficjalnie o wydarzeniu przed gryfińskim sądem nas nie informował.

Apel do Obywateli - Marsz 1000 Tóg!

Grudzień 2019 roku postawił przed wszystkimi zaangażowanymi w obronę wspólnych wartości nowe wyzwania, najcięższe w całej dotychczasowej historii obrony zasad demokracji po 1989 roku: natężenie działań rzeczników dyscyplinarnych wobec sędziów walczących o niezależność władzy sądowniczej i niezawisłość sędziowską, stawianie zarzutów dyscyplinarnych sędziom w związku z wydawanymi przez nich orzeczeniami lub wręcz wprost za ich wydanie, nasilająca się kampania szkalująca sędziów sądów powszechnych, bezprecedensowe ataki ze strony polityków na Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego i Sędziów Sądu Najwyższego, za wykonywanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 19.11.2019 roku, a wreszcie – przyjęcie przez Sejm w dniu 20 grudnia projektu ustawy o zmianie ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym, który między innymi zakazuje wykonywania wyroku TSUE i SN dotyczącego prawidłowości obsadzenia składu sądu. Wszystko to składa się na mechanizm zmuszenia sędziów do milczenia w sprawach istotnych dla funkcjonowania władzy sądowniczej i wywarcia niespotykanego w kręgu cywilizacji zachodnioeuropejskiej nacisku na sądownictwo, odsuwając bezwzględnie Polskę od rodziny państw Unii Europejskiej.

Przyjęcie projektowanych zmian w połączeniu z intensyfikacją działań represyjnych wobec sędziów jest atakiem na prawa wszystkich Obywatelek i Obywateli tego kraju.

Przez ostatnie lata, wielkim wysiłkiem wielu z Was zaangażowało się w obronę wspólnych wartości, organizując protesty przed sądami całego kraju i poświęcając swój czas prywatny na podjęcie wyzwań, które przynosi nam rzeczywistość legislacyjna. Czyniliście to w poczuciu odpowiedzialności za los naszej wspólnej Ojczyzny, za co wyrażamy Wam głęboką wdzięczność, składając jeszcze raz serdeczne podziękowania.

Zwracamy się do Was dzisiaj, abyście jeszcze raz zaangażowali się we wspólne działania: wesprzyjcie „Marsz 1000 tóg”. Milczący marsz symbolicznego tysiąca sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych w obronie praworządności, który odbędzie się 11 stycznia 2020 roku od godziny 15.00 w Warszawie! Zachęcamy Was do tego, byście dołączyli do marszu prawników, którzy w milczeniu przejdą trasę od Placu Krasińskich przy Sądzie Najwyższym do ul. Wiejskiej przy budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, mając na sobie lub trzymając na rękach swoje togi jako symbol służby społeczeństwu i prawu. Togi są dla nas świętością, której używamy tylko na sali rozpraw, gdzie rozstrzygamy o ludzkich losach. Ich pojawienie się na ulicy jest dla nas ostatecznością, symbolem naszej determinacji i ma podkreślić powagę sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy.

Pokażmy wspólnie światu swą niezgodę na niszczenie praworządności w Polsce! Każdy człowiek odgrywa w takiej chwili istotną rolę. Każdy z nas, w tym wyjątkowym czasie, ma do spełnienia ważną rolę w imię obrony wspólnych fundamentalnych zasad i praw. Jako obywatele czujemy się dumni z przynależności do rodziny państw europejskich, podzielających te same wartości. Nie dajmy zwątpić w to nikomu, kto chciałby próbować zakwestionować nasze w niej miejsce.

Demokracje umierają w ciszy. Są jednak takie chwile, w których milczenie ma siłę krzyku wielu tysięcy osób. W takiej właśnie chwili wszyscy stajemy się ogniwami wielkiego łańcucha, który przyczynić się może do powstrzymania zamachu na niezależne sądownictwo w Polsce. Podejmijmy wspólne działania, by nie był to ostatni moment, w którym sędziowie będą mogli bez obawy o konsekwencje wyrazić publicznie swój protest w obronie wartości, którym służą całym swoim życiem zawodowym. Podejmijmy wspólny wysiłek, by nie odsuwać Polski od Europy.

Organizowany przez nas marsz prawników ma charakter apolityczny. Jego jedynym celem jest uzmysłowienie całej władzy ustawodawczej dramatycznych konsekwencji wejścia w życie procedowanych w Parlamencie ustaw wprowadzających możliwość represyjnych działań wobec przedstawicieli władzy sądowniczej. Dlatego prosimy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nasz marsz, uczestnicząc w nim za prawnikami w togach, aby nasz protest wybrzmiał siłą wspólnego milczenia. Prosimy o powstrzymanie się od wznoszenia okrzyków czy prezentowania haseł o charakterze politycznym, odnoszących się do jakiejkolwiek partii czy organizacji politycznej. Zapewnijmy wspólnie godną oprawę marszu, przynosząc flagi narodowe i flagi Unii Europejskiej.

Obywatele i Obywatelki! Spotkajmy się razem w Warszawie w dniu 11 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 przed Sądem Najwyższym! Zapraszamy do podążenia za prawnikami przed Sejm RP – do miejsca, gdzie ważą się losy polskiej demokracji i uczestnictwa Polski w europejskiej rodzinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (117)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

takie rpawo przyrodzone
takie rpawo przyrodzone 13.01.2020, 10:07
Każdy może wyrażać swoje poglądy na swój sposób!
ciekawa
ciekawa 13.01.2020, 07:00
Umiem już rozpoznać trolle nienawidzące Polaków – inwektywy, rusycyzmy, dużo przymiotników – całe wiązanki epitetów. Poza tym odwołania do firm, nazwisk czy zjawisk obcych gminie czy powiatowi.
Ale wciąż trudno rozróżnić mi trolle moskiewskie od pisowskich.
Bo język stalinowskiej propagandy jest podobny w obu przypadkach...
Czy tekst „doprawiony folwarczna holota przywieziona ze wschodu" .to pełen pogardy wobec mieszkańców o korzeniach zabużańskich tekst pisowca czy putinowca?
A może to na jedno wychodzi?
W sumie cel „im Polsce gorzej w Unii, tym lepiej” – jest podobny?


Wczoraj, 12:23 doprawiony folwarczna holota przywieziona ze wschodu.
Polak
Polak 12.01.2020, 22:09
W Warszawie nawet był Najsztub czyli bez komentarza ......Może niech wyjda osoby oszukane przez tych sędziów , które straciły życie za kratami itp. albo majtek traciły firmy były zamykane bezpodstawnie.
Polak do Polaka
Polak do Polaka 13.01.2020, 02:57
A może niech odpowiedzą za to adwokaci i prokuratorzy - którzy przygotowywali takie "dowody" - i politycy, którzy mogąc zmienić przepisy nie zmienili procedur...

Mieć pretensje do policjanta, że łapie za niestosowanie się do znaków drogowych - zamiast wnioskować o zmianę tych znaków...
Tvn 25 stop
Tvn 25 stop 13.01.2020, 10:03
Wiekszej bzdury nie czytalem *** sie w leb pajacu
papuga
papuga 13.01.2020, 11:48
Jakiej bzdury? Że prokuratura międli, że adwokaci krętaczą i przeciągają - a PiS nie ukrócił, tylko walczy o stołki bez zmiany procedur?
A niby dlaczego prawa nie zmieniono?
Bo z adwokatury i radców prawnych za dużo żyje pisowców...

Wczoraj, 22:09 Może niech wyjda osoby oszukane przez tych sędziów , które straciły życie za kratami itp. albo majtek traciły firmy były zamykane bezpodstawnie.
Nie klam czerwona zarazo
Nie klam czerwona zarazo 13.01.2020, 10:01
Od kiedy mozna jezdic bez prawka,bez przegladu,bez pasow i od kiedy mozna potracac ludzi? Zmienic prawo ha ha
papuga
papuga 13.01.2020, 11:45
W GRYFINIE? To zależy czy "jestem od Mnietka"....
tuleja
tuleja 12.01.2020, 13:26
tuleya musi odejść
sppppp
sppppp 12.01.2020, 13:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Owsik
Owsik 12.01.2020, 12:23
W takich pochodach pierwszomajowych nie uczestnicza normalni ludzie, ale elektorat platfusow, pederastow od krzaczastego i gumofilcy z zsl, czyli najczesciej hedonisci, egoisci, degeneraci, oszusci, zlodzieje, pozostali bandyci. Ogolnie mowiac mentalna bolszewia! Genetyczny miks mordercow z ss i nkwd doprawiony folwarczna holota przywieziona ze wschodu. Najlepiej ich ignorowac, bo nie ma szansy, zeby tych osobnikow o inteligencji gadajacego szympansa przekonac do polskosci, dobroci i patriotyzmu.
Dyl
Dyl 13.01.2020, 09:33
Ta, jak to piszesz folwarczna hołota przywieziona ze wschodu, już nie żyje. Większość z nich dopiero po przesiedleniu nie chodziła głodna, bosa, zaznała spokoju, opieki zdrowotnej, nauczyła się pisać i czytać, a ich dzieci mogły awansować w hierarchi społecznej PRL. To byli bardzo porządni i przyjaźni innym ludzie, aczkolwiek gorliwie wypełniajacy wolę swoich proboszczów. Ich potomkowie kontynują swoje sympatie socjalistom i są w zdecydowanej większości wyborcami katolackiego PiS .
ale z tą "folwarczną hołotą przywiezioną ze wschodu" to trollu…
ale z tą "folwarczną hołotą przywiezioną ze wschodu" to trollu pojechałeś po KRESOWIANACH I tych, co uniknęli rzezi wołyńskiej... 13.01.2020, 02:59
Wypisz wymaluj "pochody smoleńskie"... Tylko z tym platfusem dojechałeś – przecież ma chore kolano, nie stopę?

Wczoraj, 12:23 W takich pochodach pierwszomajowych nie uczestnicza normalni ludzie, ale elektorat platfusow, pederastow od krzaczastego i gumofilcy z zsl, czyli najczesciej hedonisci, egoisci, degeneraci, oszusci, zlodzieje, pozostali bandyci. Ogolnie mowiac mentalna bolszewia! Genetyczny miks mordercow z ss i nkwd doprawiony folwarczna holota przywieziona ze wschodu.
ja
ja 12.01.2020, 13:14
ty tak na serio wyznajesz takie poglądy?Nie wiesz ą że szerzenie faszystowskich poglądów sie siedzi?XXI wiek a poglądy rodem z nazistowskich niemiec
kk
kk 12.01.2020, 14:25
Jakie poglądy przewidujesz na XXII wiek?
zniesmaczona
zniesmaczona 12.01.2020, 13:01
Owsik, lecz się z nienawiści!
mieszkanka
mieszkanka 12.01.2020, 09:25
Sędziom nie można manifestować? Czy bronić praworządności? To polityka? A księżom wolno politykować? Nie powinni być apolityczni? Ludzie obudźcie się.! Brawo dla tej małej garstki ludzi, która protestowała pod sądem. Popierających jest znacznie więcej, ale nie wszyscy wiedzieli o tym proteście. BRAWO WY!
Sa
Sa 12.01.2020, 15:57
Sedzia ma byc niezalezny ,widac bylo jak sa niezalezni haha
pisowska niezależność...
pisowska niezależność... 13.01.2020, 03:01
Ma być "niezależny" pod warunkiem, że zgodny z partią rządzącą - to wersja PiS.
Jak niezależnie pyta o prawo - to ma się go karać.
Bo prawo niewygodne dla partii rządzącej....
Misie w fartuszkach
Misie w fartuszkach 12.01.2020, 08:01
Teraz niech nasze misie w togach pojadą do Francji i Niemiec wspomóc swoich przyjaciół po fachu. Zobaczą i poczują jak wygląda przestrzeganie prawa na własnych plecach.
"misie w fartuszkach" - ty tak o biskupach?
"misie w fartuszkach" - ty tak o biskupach? 13.01.2020, 03:04
A w Polsce palą samochody mieszkańców, niszczą restauracje i banki i sklepy? To co ty porównujesz?

Nie pamiętasz, jak próbowano zablokować sejm - jak "kulsony" brutalnie odblokowały?

Taką krótką pamięć masz?
Miki mimki
Miki mimki 12.01.2020, 12:25
Niech założą kamizelki kulo odporne
??
?? 12.01.2020, 12:28
To groźba?
ja
ja 12.01.2020, 05:55
panie sauron i cała wataha pisuarów .wy nie marszu sie bójcie.bójcie sie czego innego.Prędzej czy póżniej sędziowie wpadną na pomysł aby gremialnie pójść na zwolnienie lekarskie .tak od 14 dni w górę .
wiem
wiem 12.01.2020, 01:03
Niewielu protestuje, ale wielu popiera.
skur***
skur*** 12.01.2020, 00:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gerzdorf rfn
Gerzdorf rfn 11.01.2020, 23:50

Organizatorzy tego protestu ż*** sędziowskiej powinni zostać przykładnie ukarani za złamanie Konstytucji RP. To jest protest polityczny czego sędziom nie wolno wg naszej Konstytucji RP organizować, sędziowie mają być apolityczni. Zabrać się za tych żuli, wylać ich z zawodu sędziego, niech nie plamią naszego Orła Białego, nie podoba się zawód to wypad do biedry na kasy albo MPO zbierać śmieci. Odebrać immunitety, ich zdjęcia będą dzisiaj w internecie i ten protest nagrany, wywalić z sądów za złamanie polskiej Konstytucji RP! Pozbawić wszelkich przywilejów, dać najniższe emerytury, załatwić wreszcie te czarne togi dążące do obalenia rządu PiS w Polsce aby było jak było, za wprowadzanie chaosu i anarchii. Rząd PiS, nie bać się, macie za sobą prawie cały Naród Polski który Was popiera!
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:27
Gardzisz pracownikami dyskontów, gardzisz ludźmi pracującymi w MPO (trolu pisowski - w Gryfinie nie ma MPO - dostosuj teksty z Nowogrodzkie).
A twoje inwektywy dokładnie w stylistyce stalinowskiej....
Knagulec
Knagulec 12.01.2020, 19:18
Czy coś mnie tu omineło?
Mike
Mike 12.01.2020, 16:11
Zmień leki i zamknij wreszcie ten pokój w urzędzie w Inowrocławiu trollu :)
przyłapali cię trollu?
przyłapali cię trollu? 13.01.2020, 03:06
Przyłapali cię trollu że w Gryfinie wysyłasz do nieistniejącego MPO - więc wklejasz tekst z centrali z Nowogrodzkiej?
ale wpadka
ale wpadka 13.01.2020, 03:13
Widocznie bezmyślnie wklejają.
prof. Krystyna z TK
prof. Krystyna z TK 12.01.2020, 00:22
Stul pysk gadzie!
rada wcale nie adwokacka
rada wcale nie adwokacka 12.01.2020, 00:07
Lecz się!
porucznik zUBek
porucznik zUBek 11.01.2020, 23:23
Przeważają ciotki rewolucji w wieku pobalzakowskim. No i kilku emerytów. Pewnie resortowych. Miło popatrzeć.
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:28
Jak w czasach, kiedy Piotrowicz robił karierę – sprawdzasz zdjęcia i szukasz haków? Z pracy zwolnisz za poglądy?
Gdzie armatki wodne?
Gdzie armatki wodne? 11.01.2020, 23:17
Pisowcy daja im za duzo swobody. We Francji podobny protest zostal szybko rozgoniony przez rządową policję a i parę pał spadlo na rozwydrzone d...y w togach.
do stalinowskiej swołoczy
do stalinowskiej swołoczy 12.01.2020, 01:16
Och - kulsony już to robiły trzy lata temu pod sejmem i trybunałem - zapominasz? A w Polsce palą restauracje, banki i samochody?
Mike Pompe
Mike Pompe 12.01.2020, 00:06
To jest właśnie ta super demokracja francuska, a brutalność policji jak w kraju z trzeciego świata. Gdyby to się wydarzyło w Polsce, to Parlament Europejski zwołałby specjalne posiedzenie, a Komisja Europejska już koty by na nas wieszała, zaś zachodnioeuropejskie media pluły by na Polskę i Polaków wyzywając od faszystów.
deja vu
deja vu 12.01.2020, 01:20
Ty z Francji wolałbyś trybunały rewolucyjne? A może chcesz palenia samochodów, dewastacji sklepów? Porównując - o tym zapominasz?

No chyba że polska policja pozwoliłaby na takie zachowania anarchistów?
Powiedz szczerze...

Jeśli wiesz, co to szczerość...
Wnioskuje
Wnioskuje 11.01.2020, 22:49
PiS nie ma wyjścia . Musi raz na zawsze przetrącić oszustom w togach kręgosłup . Tu nie ma że boli . Należy usunąć wszystkich rozpolitykowanych sędziów
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:30
Przetrącanie kręgosłupa - brzmi znajomo. Czyżby pan Piotrowicz swoich mentorów z prokuratury stalinowskiej cytował?
A może duchy stryjecznych dziadków prezesa?
Sauron
Sauron 11.01.2020, 22:45
Zorganizowana Grupa w Togach, chce utrzymac status quo.Dalej chca bezkarnie krasc, przywlaszczac' mienie, jezdzic autami w stanie upojenia, wyludzac' nienalezny VAT, no i nade wszystko zagwarantowac' sobie prawo do namaszczania i powolywania swoich nastepcow w systemie. Chca byc' poprostu nietykalni i nieodpowiedzialni
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:31
A zorganizowana grupa prezesa "srebrne wieże" mając władzę - chce zawłaszczyć stołki - a nie zmienić prawo....
Sauron
Sauron 11.01.2020, 22:41
Ostatnie podrygi tej kasty i tyle w temacie
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:32
Zamordujesz sauronie, czy wyślesz na Sybir? Kasta pisowska przejmie i nikt jej nie będzie przeszkadzał? To już było za stalinizmu....
Samozagłada
Samozagłada 11.01.2020, 22:19
Ten kraj coraz bardziej przypomina komunę i to w gorszym wydaniu.. Jedna sluszna partia, jeden wódz, .. sądy podległe tym "słusznym". opozycję zniszczyć bodaj podkladając różne
świnie".. kultura i nauka zbędne.. wystarczy "sluszne" kazanie w kościele... Jedna TVP propaganda. Jak najdalej od Europy... A oficjalnie nienawiść do komuny jednocześnie nią będąc.
....
.... 11.01.2020, 21:58
##Psy i suki szczekają. Karawana Prawa i Sprawiedliwości jedzie dalej !!! Tak trzymać i jeszcze zwiększyć tempo.##
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:33
Suki i psy poszły do trybunału. Za szczekanie dostały nagrodę, mimo że „suweren” nie chciał na nich zagłosować i nie wygrały wyborów.....

Wczoraj, 21:58 ##Psy i suki szczekają.
prośba
prośba 11.01.2020, 21:59
Przestańcie dzielić naród!
Sauron
Sauron 11.01.2020, 21:18
Ach kochani Polacy płaczcie !!!! nad biednymi sedziami ---bo mogą utracić należna im daninkę dawaną przez skutecznego!!! mecenasa ,szkoda tych ludzi,bo zemrą z głodu biedacy jak przestana obowiązywać wolne sądy od brania godziwej daniny !!!!,Trzeba tylko poskarżyć się do Brukseli ,ze PIS chce zlikwidować wolne sądy .Sędziowie typu Tuleya manipulują Polakami,którzy jeszcze nie mieli tej nieprzyjemności zetknąć się z rzeczywistością sądową. Śpiewak JUŻ-zobaczył,że popełnił zasadniczy bład życiowy ,JUŻ WIĘCEJ NIE POPIERA OBECNYCH WOLNYCH !!!! SĄDÓW--ZETKNĄŁ SIE Z RZECZYWISTOŚCIĄ
deja vu
deja vu 12.01.2020, 00:35
Że też gościu nie boisz się zarzucać adwokatom i radcom prawnym korumpowanie sędziów. Dziwne, że PiS w ogóle nie zmienił prawa, tylko walczy o przejęcie stołków....

Pozostałe