Będą mieć centrum przesiadkowe

  • 14.01.2020, 13:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą mieć centrum przesiadkowe Plan centrum przesiadkowego w Gryfinie.
Inwestycyjny boom w Mielnie trwa. Miasto przystępuje do kolejnego ważnego przedsięwzięcia. Do czerwca 2021 roku wybudowane będzie centrum przesiadkowe. Porozumienie przyznające eurofundusze podpiszą w środę, 15 stycznia 2020 roku w Mielnie wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Olga Roszak-Pezeła.

Ponad 2 mln zł, które gminie Mielno przekaże Urząd Marszałkowski przeznaczone zostanie m.in. na stworzenie nowoczesnego obiektu mieszczącego kasy, poczekalnię, toalety, punkty komercyjne, wiaty peronowe i zadaszone przystanki. Nowe centrum zapewni obsługę w zakresie zbiorowej komunikacji autobusowej oraz kolejowej zarówno mieszkańcom, jak i licznie przybywającym w sezonie letnim do Mielna turystom.

 

Koszt wszystkich prac budowlanych oszacowano na poziomie 5,2 mln zł. Ich efekt poznamy do połowy 2021 roku.

 

Projekt wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „„Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.3 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ale ***
Ale *** 14.01.2020, 23:49
W Gryfinie zaczęli od przełożenia dwóch dobrych nowych peronów (robionych za Piłata) -2 i 3. Widać była pilna potrzeba wydania pieniędzy na modernizację nowych peronów. A jak widać na ilustracji kładka będzie tylko do peronu trzeciego a nie nad torami jak miało być pierwotnie. To już chyba dwudzieste ente cięcie oszczędnościowe w koncepcji. Schody też jakby stare. Przy tej olbrzymiej kwocie na tą inwestycję może będą granitowe albo marmurowe.
 Carramba
Carramba 14.01.2020, 17:35
Brawo!

Od razu widać że w Mielnie nie ma lenia Niketońskiego który musi odejść!

Pozostałe