Podsumowali WOŚP. Padł rekord

  • 15.01.2020, 09:59
  • dost.
Podsumowali WOŚP. Padł rekord
„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” - pod takim hasłem odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Moryń rozpoczął „granie” w sobotę 11 stycznia - 7. moryńską edycją biegu a 14. ogólnopolską - „Policz się z cukrzycą”, podczas którego zebrano 2.199,84 zł i 15,20 euro.
W biegu wzięło udział prawie 50 zawodników. W niedzielę, 12 stycznia od wczesnych godzin rannych wolontariusze z Zespołu Szkół w Moryniu prowadzili zbiórkę pieniędzy. W sali gimnastycznej ZS odbył się 15. Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia, podczas którego siatkarze również kwestowali na rzecz WOŚP. Zebrano kwotę 388,64 zł i 2 euro. Spośród drużyn biorących udział w zawodach zwyciężyła „Wataha” z Chojny,
2 miejsce – PZM 1 z Morynia , 3 miejsce – „Brzoza All Stars” z Morynia, 4 miejsce – PZM 2 z Morynia i 5 miejsce - Bielin.
O godz. 16.00 koncertem wokalistów i zespołów MOK w Moryniu rozpoczęto „wielkie granie”w sali moryńskiego biura Geoparku. Najmłodsi mogli bawić się w „strefie zabaw”, gdzie odbyły się warsztaty origami oraz malowanie twarzy. Na scenie muzycznej, oprócz reprezentantów MOKu, pojawił się zespół Glass Heads z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego z ciekawym, emocjonującym występem. Między koncertami przeprowadzono licytacje, które przyniosły rekordową kwotę 11.023,77 zł. Zlicytowano wszystkie przedmioty przekazane na finał, m.in. srebrne serduszko za 160 zł i dwa złote serduszka, za które uzyskano kwoty 600 zł oraz 900 zł, podarowane przez pracownię MEJP w Chojnie. Na zakończenie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Moryniu. Łącznie w gminie Moryń zebrano rekordową kwotę 27.761,22 zł i 571,52 euro
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy: - Pięknie Państwu dziękuję za wielki Dar Serca, za Waszą hojność.
To dzięki Państwa wsparciu mieliśmy możliwość zebrania dodatkowych środków z przeznaczeniem na tak szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Darczyńcy:
Jarosław Powaga - Pracownia Złotnicza MEJP w Chojnie, Anna Kulik – srebrne serduszko, Ewa Fidos – „Sprytna Ewa”, Beata Młynarczak - „Beaty pasje”, Ewelina Bednarz - „Pensjonat Pod Lipami”, dyrektor Zespołu Szkół
w Moryniu Krzysztof Jaz, Radosław Paszko – Automaster, Jan Pawlak, Anna Fira, Michał Kijo – Fotografia, Paulina Płonka-Jeremicz – gabinet kosmetyczny „Madam Silk”, Barbara Sobolewska oraz dzieci z koła plastycznego „Radosne Rococo”, Małgorzata Dorożyńska - „Yoga Studio”, Aleksandra Dziadkiewicz – salon kosmetyczny „Strefa Urody”, Beata Batalińska - Apteka „Lawenda”, Paweł Sławiński – portal Chojna24.pl, Renata Jasnos – sklep „Remi” w Moryniu, Anna Rumbuć, Katarzyna Łyczko, Teresa i Jan Marandowie, Marek Szynklewski, Marta Jaz, Sylwia Gajowa – Salon Fryzjerski Męski, Ewa Paszko – Salon fryzjerski „Złoty włos”, Elżbieta Serafińska, Ewa Szpejna – Pub „Pod Rakiem”, Joanna Szkuciak, Elżbieta Röwer, Maria Susicka, Anna Wołodźko – sklep „Skarbiec u Ani”, Barbara Strzelczyk, Marlena Kołaczyk, Anna Podgórna,Beata Dziedzic-Szewczyk, Sylwia Waliczek - Księgarnia w Moryniu, Elwira Magdowska – Bar „Imbir”, Aneta Korman-Matoszko i Krystian Matoszko, Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu, wokaliści MOK w Moryniu oraz koleżanki i koledzy z Miejskiego Ośrodka Kultury
w Moryniu.
Dziękuję również wszystkim uczestnikom za udział w naszym wydarzeniu i wspaniałą atmosferę, jaką Państwo stworzyliście, za Państwa wielki gest i gorące serce. A wszystko to w myśl słów wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Marta Cacek
dyrektor
Miejskiego Ośrodka Kultury
w Moryniu
dost.

Zdjęcia (80)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

była wolontariuszka
była wolontariuszka 20.01.2020, 20:46
Duża praca i wspaniały wynik! Gratuluję!
Sie ma!
Sie ma! 15.01.2020, 21:07
Wyszło 6 zł i 30 gr na mieszkańca (tylko jakie były koszty?) To 2x większa średnia niż ta z całej Polski. Zobaczymy ile w Gryfinie.
Ka-ol
Ka-ol 15.01.2020, 20:41
Wy tak nie chwalcie tego Morynia bo tutaj tak pięknie nie jest jak się wam zdaje.
Ciągle to samo w kółko, żadnych nowych przedsięwzięć kulturalnych. Dlaczego inne gminy wciąż idą w nowe ciekawe wydarzenia, koncerty, festiwale.
A Moryń co... nawet porzadnej Wielkiej Orkiestry nie potrafił zorganizować. Nuda Nuda Nuda.
Film z Jurasem wrzucili i mysleli że furora...
To tak nie działa. Trzeba zrobić dobrą imprezę a dopiero sie chwalić. A tutaj chwalicie się ale czym??? Wyjazdami do teatru czy filharmoni. Rozumiem to też jest potrzebne ale zróbcie w końcu coś u siebie.
A i jak to jest że ktoś bierze pieniążki będąc na etacie a zatrudnia się firmę do naglosnienia imprezy.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.01.2020, 11:53
gryfino mądrzeje nie daje ma mrówki całe na złote melony i jasne sprawy ha ah ah za to moryń jeszcze wierzy w zydowskie bajki dla naiwnych ha ha ah
Cacyk
Cacyk 15.01.2020, 12:12
A wszystko to w myśl słów wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
rekord
rekord 15.01.2020, 11:28
Niketoński musi odejść
zamiast do Raciechowic i do Gori to do Morynia
zamiast do Raciechowic i do Gori to do Morynia 15.01.2020, 11:14
Sawaryna i GDK trzeba wysłać tam na szkolenie. Jakoś w tej gminie burmistrz potrafił wziąć udział, udostępnić dom kultury, jak widać po zdjęciach.
różnica kilku poziomów
różnica kilku poziomów 15.01.2020, 11:19
Ale w Moryniiu maja odpicowaną salę Geoparku a powiatowe Gryfino nie ma się gdzie spotkać.

Pozostałe