Z Odry wystaje tylko nadbudówka barki. Strażacy pompują olej

  • 15.01.2020, 14:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z Odry wystaje tylko nadbudówka barki. Strażacy pompują olej
-Zabezpieczylismy barkę i teren wokół specjalnymi rękawami sorbcyjnymi. Za pomocą skimerów pompujemy olej do beczek - informuje nas Andrzej Prokopski, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Na szczęście nie ma informacji o rozszczelnieniu się misy paliwowej z zatoniętej przy gryfińskim nabrzeżu barki. Olej z barki wypłynął i zanieczyścił pobliską zatoczkę, gdzie cumują łodzie. To głównie stamtąd pompowane jest zanieczyszczenie.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, jeszcze przed południem, miał się zebrać sztab antykryzysowy. Na razie nie wydano żadnego komunikatu.

Barka jest załadowana piaskiem. Wypłynęła wczoraj z Bielinka. Na noc załoga zacumowała przy gryfińskim nabrzeżu.Gdy jeden z dwóch załogantów wyszedł w nocy do toalety to zauważył, że na pokładzie jest woda. Już w ciągu przysłowiowych kilku minut więkoszość barki schowała się pod lustrem wody. Wystaje tylko nadbudówka. 

O zatonięciu barki pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35176,trwa-akcja-zahamowania-rozprzestrzeniania-sie-plamy-ropy-na-odrze

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ale się uśmiałem
ale się uśmiałem 17.01.2020, 19:47
Przepraszam nie da się Was czytać brzuch boli. Obiecuje nie przeczytam już nic.Fachowcy w cholerę puknij się w głowę zamiast w klawiaturę
Jan Paweł II
Jan Paweł II 16.01.2020, 01:08
Barka!! Którą pozostawiłem na brzeguu!!!...
a to zaskok
a to zaskok 16.01.2020, 01:03
Tercet przecież obiecał tramwaj wodny! Ale nie mowili, że podwodny!
ukryta prawda
ukryta prawda 15.01.2020, 23:58
Pamiętacie jak gazeta Tomasza Milera pisała, ze nabrzeże jest popękane? Teraz o tym zapomnieli. Ale to może być trop!
CZAKI
CZAKI 15.01.2020, 23:24
TYTANIC ZATONĄŁ TAK SIĘ KOŃCZY JAK BARKI PŁYWAJĄ PRZEŁADOWANE I TERAZ JEST O JEDNĄ MNIEJ.
piasek
piasek 15.01.2020, 23:58
Jak PŁYWAJĄ, skoro stała zacumowana przy nabrzeżu?
Arek
Arek 15.01.2020, 21:26
To olej z silnika
do Arka
do Arka 16.01.2020, 08:43
Ot ,mądrość napisał. Jak olej z silnika tak o nieszkodliwy dla środowiska? Jak taki dobry to trzeba było łapać, miałbyś na placki
szambonurek
szambonurek 15.01.2020, 19:05
Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
I oni tańczą wciąż
Piękna aktorka mruży oko i...
Młody milioner puka do jej drzwi
Pozwólcie im śnić!
Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
A oni w tańcu śnią
Bahs
Bahs 15.01.2020, 18:34
Tak czytam i czytam te komentarze te komentarze przez ktore az plynie zlosc chec cokolwiek napisac zeby tylko moc swoja FRUSTRACJE ZYCIOWE NIEPOWOSZENIE SWOJA BEZRADNOSC przelac tu tu na portalu bo jestescie myslicie Anonimowi i nozecie wszystko pisac ale nic nie zmieni tego ze poprostu tak odreagowujecie swoje slabe marne zycie i obwiniacie wszystkich za wszystko by poczuc sie lepiej lzej bo komus dogadalem ale nic to nie zmieni dalej bedziecie tymi samymi zakapiorami!!!
Gilotyne z francji do polszy
Gilotyne z francji do polszy 16.01.2020, 09:14
Do roboty na wypłate na szlachte I nie burkać pod nosem, godzicie się być niewolnikami bo przytakujecie.
sztab kryzysowy gorejącego konara ha aha h i spółki imbecyli z powiatu…
sztab kryzysowy gorejącego konara ha aha h i spółki imbecyli z powiatu gryfino 15.01.2020, 17:59
A GDZIE OFICER PROWADZACY ha ha ah ze sztabu kryzysowego ze starostwa ha ha ah derkacz szef pontoniarzy i dawnego WKU gryfino ha ha ah to wojsko w ramach pierdzenia w stołek nie robi takich akcji ha ha ah waszak to trening dla naszych dzielnych zołnierzy co bronia dzielnie naszej okradanej ojczyzny ah ah ah
Do dna ....
Do dna .... 15.01.2020, 17:57
Pompy nie mieli.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.01.2020, 17:34
po to poszły te milony na nabrzeże zeby złomować barki ha ha ah i na ogródki piwne ha ha ah ten PGR tak ma jak nie kradnie to złomuje ha ha ah
Marekk
Marekk 15.01.2020, 16:52
Teraz dopiero widać jaką głębokość ma w tym miejscu Odra jakieś 5-6 metrów!
Sondaż
Sondaż 15.01.2020, 17:43
Przecież to wiadomo. Najbardziej wiarygodny jest wodowskaz a jak ktoś nie wierzy może zmierzyć własną sondą.
gość
gość 15.01.2020, 16:49
To powinna być atrakcja jak w porcie Montevideo, gdzie długo wystawał maszt Admiral Graf Spee-niemieckiego krążownika typu Deutschland.Atrakcja.Byłem, widziałem.
No
No 16.01.2020, 08:34
O tak potwierdzam, pancernik "kieszonkowy" wysadzony przez własną załogę, zaraz po bitwie z ciężkim krążownikiem HMS exeter I lekkimi HMS ajax-em I nowo zelandzkim achilesem.
Turysta
Turysta 15.01.2020, 17:56
W Helu przy całkowicie pustym porcie wojennym wystaje złom ORP Wicher i ORP Grom. Mierna atrakcja.
plotkarz
plotkarz 15.01.2020, 16:41
Czy to prawda, że ostatni rozkaz na barce padł: ZAŁOGA DO DNA !
reglamentowana energia ha aha h
reglamentowana energia ha aha h 15.01.2020, 18:03
padł jeszcze jeden PIJ SZYBCIEJ BO SIĘ ŚCIEMNIA HA HA AHA H i zgasły lampy w gryfinie ha ha h
nurek
nurek 15.01.2020, 16:40
Lepiej zostawcie go w wodzie - będzie gdzie nurkować. Czarna Perła to nie jest, ale zawsze coś.
przestroga
przestroga 15.01.2020, 16:38
Tylko nie posyłajcie dźwigu bo i on zatonie!
motorowiec
motorowiec 15.01.2020, 16:37
Zanieczyścili całą przystań!
fala
fala 15.01.2020, 16:36
Gminny sztab kryzysowy z burmistrzem na czele niech moczy mocno nogi, boto wpływa dobrze na wyprostowane fałdy mózgowe.
J23
J23 15.01.2020, 17:12
ha ha ha
pancerny banas
pancerny banas 15.01.2020, 16:27
Tą barką pewnie płynęła Szydłowa albo Antoni i zahaczyli o brzozę.
bryza
bryza 15.01.2020, 15:04
To nie jest katastrofa ekologiczna ale zagrozenie ekologiczne.

Pozostałe