Policjanci jak chuligani! Polsat News podejmuje temat po publikacjach na igryfino [ZDJĘCIA, FILM]

  • 16.01.2020, 06:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Policjanci jak chuligani! Polsat News podejmuje temat po publikacjach na igryfino [ZDJĘCIA, FILM] Kadr z materiału Polsat News
Brutalna interwencja zakończona zarzutami dla policjantów. Policjanci z Gryfina pobili młodego mężczyznę. Pijany 27-latek na widok radiowozu chciał odejść, ale funkcjonariusze postanowili go zatrzymać. Uderzali kolanem w krocze i pięścią w brzuch. Pogrążyło ich nagranie z monitoringu – mówi znana dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk. A zapowiadając materiał, ocenia dobitnie: „Policjanci jak chuligani”.

Polsat zainteresował się brutalną interwencją policjantów po publikacjach na portalu igryfino.

W programie wypowiada się m.in. Anna Rogalska - sklepowa z Nowego Czarnowa, gdzie doszło do pobicia pana Łukasza.

 

Pobity ma już zapewnioną pomoc prawną

-Z relacji mojego klienta wynika, iż nie było tutaj podstaw do takiego zachowania funkcjonariuszy policji – mówi dla Polsat News pełnomocnik pobitego mężczyzny mecenas Paweł Kuźniar, prowadzący kancelarie prawnicze m.in. w Szczecinie i Gryfinie.

Dziennikarze Polsatu ustalili, że nikt wcześniej nie dzwonił na policję z prośbą o interwencję w Nowym Czarnowie i że nie było żadnego zgłoszenia.

 

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zabiera głos

-To, że ktoś jest nietrzeźwy, niczego nie usprawiedliwia. Nie ma bowiem obowiązku bycia trzeźwym w każdej chwili. Ten człowiek się nie awanturował, nie zanieczyszczał terenu – stwierdza w „Wydarzeniach” Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Agresywnym policjantom grozi wydalenie ze służby

-Ci funkcjonariusze, którzy naruszają prawo, którzy przekraczają swoje uprawnienia, muszą się liczyć z najbardziej surowymi konsekwencjami – mówi dla Polsat News insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

 

Funkcjonariuszom grozi do 5 lat więzienia

Okręgowa w Szczecinie prowadzi śledztwo przeciwko dwóm funkcjonariuszom policji, którzy 6 stycznia 2020 r. w Nowym Czarnowie, podczas wykonywania czynności służbowych – podejmowanej interwencji – przekroczyli swoje uprawnienia, stosując wobec pokrzywdzonego siłę fizyczną, mimo braku okoliczności uzasadniających tego typu działania, a nadto dokonali uszkodzenia telefonu pokrzywdzonego. Prokurator postawił obu policjantom zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 kk w zb. z art. z art. 288 § 1 kk, w zw. z art. 11 § 2 kk.

Wobec jednego z funkcjonariuszy policji, który został zatrzymany 11 stycznia 2020 r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie w tym samym dniu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Drugi podejrzany został zatrzymany 14 stycznia i wobec niego również prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd także zastosował ten środek do 9 marca 2020 r. – informuje Agnieszka Lorenc z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Obszerny materiał wyemitowano 15 stycznia 2020 r. w „Wydarzeniach” na Polsat News, korzystając także z materiałów igryfino.

Poniżej podajemy linki do programu:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-15/kopali-w-krocze-podduszali-szarpali-spokojnego-mezczyzne-brutalna-interwencja-policji/

oraz

https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200115-wydarzenia-1850_6763515/

 

O tym, że to właśnie igryfino jako pierwsze opublikowało artykuły oraz nagranie przedstawiające bulwersujące zachowanie funkcjonariuszy informuje wiele dużych i znanych redakcji, m.in. Onet, Radio Zet, Fakty – Interia, Głos Szczeciński, szczecińska redakcja Gazety Wyborczej, Kurier Szczeciński, Fakt.

 

Natomiast swój ostatni artykuł o brutalnej interwencji policjantów w Nowym Czarnowie zamieściliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35168,zatrzymano-drugiego-policjanta-za-przemoc-w-nowym-czarnowie-grozi-im-do-5-lat-wiezienia

 

Poniżej nagranie przedstawiające pobicie pana Łukasza opubikowane przez nas na youtube

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Popek
Popek 18.01.2020, 12:35
Zabili chłopaka z pobliskiego Nowego Czarnowa szkoda go jak nie wiem, a wy zajmujecie sie ***mi ... naruszyli swoje prawa to prawda ale pobicie ? Jakie pobicie ten Lukaszek chyba nigdy nie dostał porzadnie w ciury twierdzac ze policja go pobila . Jakby siedzial w domu gdzie mieszka to by nie bylo zadnej sytuacji no ale jak ktos ma problemy z alkoholem i kazda wolna chwile spędza pod sklepem to coz ... mozna powiedzieć ze sam sie prosil :)
Won
Won 19.01.2020, 18:14
A jak by tak policjant szarpał twoją córkę albo matkę pod drzewem to co byś pomyślał ?
Popek ***
Popek *** 18.01.2020, 18:20
Popek ty to zaamknij ***!!! co cie obchodzi co on robi zajmij sie soba tobie by sie to przytrafilo inaczej bys kur... gadala
Steklno
Steklno 17.01.2020, 23:43
Teraz na szacunek będą musieli sobie ciężko zapracować. Nie będzie lekko, i nie od razu.
Popek
Popek 17.01.2020, 16:40
Kazel niech do pracy sie wezmie a nie wywiadu udziela ... zreszta ona w calej dolnej ma najwiecej do powiedzenia o kazdym tylko nie o sobie
Jeti
Jeti 18.01.2020, 14:36
Najwidoczniej, ty amebo nie madz nic do roboty, jak pisać na forum o osobie, która pracuje. Masz IQ nocnila i takie efekty :D
dobra jest
dobra jest 17.01.2020, 23:53
Wygadana to niech zapodaje temat!
ops
ops 17.01.2020, 14:07
nie było zadnego bicia
Ja.
Ja. 17.01.2020, 17:24
W Tv wyraźnie widać, że tak.
Bill
Bill 17.01.2020, 14:11
Jak nie widzisz bicia to podczas oglądania filmu otwórz oczy.
tekst
tekst 17.01.2020, 09:38
Gawryluk poleciała!
co nie?!
co nie?! 17.01.2020, 23:53
Sami się wystawili.
SF
SF 16.01.2020, 22:52
Skąd ten prawnik się nagle tam wziął?
Pif
Pif 17.01.2020, 00:07
Skoro policja ma prawnika to on też musiał wziąć bo by go wykołowali.
Kazik
Kazik 16.01.2020, 21:04
88 jest z PiS
link
link 16.01.2020, 22:18
Peas z nim!
An
An 16.01.2020, 15:32
Koniec sluzby i won na budowe
Szef
Szef 16.01.2020, 23:11
Na budowie to trzeba coś umieć robić...... nie tak jak jak tam.
i ajwaj aleluja i do przodu
i ajwaj aleluja i do przodu 16.01.2020, 12:52
ponoć po tym show w telewizji nasi chłopcy zostana powołani do gwiezdnej floty ha ha aah https://youtu.be/4e_83dW_1m8 kapitan *** z ABW już szykuje dla nich miejsce to potwierdzone informacje prosto od pierwszego zdopy domordy zaura ha ha ah szefa z małopolskiej 19 ha ha ah
guma czeka
guma czeka 16.01.2020, 11:43
Niepieściński musi odejść do policji!
Gryfiniak
Gryfiniak 16.01.2020, 11:32
Na tej komendzie to normalna sprawa, jest tu nie tyle przyzwolenie co nawet nakaz na takie zachowanie. Sprawa jedna z wielu wyszła bo akurat była kamera. Gdyby nie to nikt by się o tym nie dowiedział tak jak w wielu innych przypadkach. Może warto to zbadać dlaczego tak jest.
empiryk
empiryk 16.01.2020, 20:25
Na tej komendzie normalną też sprawą jest przesłuchiwanie pozostających w stanie nietrzeżwości. Podobnie z resztą jak w miejscowej prokuraturze.
88
88 16.01.2020, 11:24
Obejrzałem dwa razy ten filmik i nie widzę tam nic takiego co można nazwać brutalną, chuliganską, interwencją policjantów. Gdyby to było kopniecie w krocze to delikwent leżałby cały czas na ławce. To było przyblokowanie kolanem agresywnej osoby, które stosuje się na codzień przez policjantów, gdy kontrolowany się wyrywa i zagraża ich bezpieczeństwu. Dlaczego kierowca samochodu podczas kontroli musi siedzieć i trzymać ręce na kierownicy, a taki pijany, albo naćpany bez auta, może robić co chce ?
Zaszczuliście dwoje młodych ludzi !!!
Nikt normalny nie zostaje policjantem w czasie dyktatury PiS. Prokuratorzy, sędziowie, adwokaci domagają się poparcia ludu w obronie ich interesów. Ferują wyroki według zapotrzebowania medialnego i politycznego w dodatku przedwyborczego. Dwa miesiące aresztu dla policjanta , to znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.
Jestem ciekaw, kto to jest ten tajemniczy pan Łukasz. Dlaczego nie chce rozmawiać z mediami ? Wytrzeźwiał i zrobił z siebie ofiarę. Bardzo możliwe , że sprowolował całą sytuację wiedząc, że jest w oku kamery.
Dziwię sie , że policjanci nie stają w obronie kolegów.
Słowa i oskarżenia wyższych ofierów Policji, świadczą o ich hipokryzji albo tylko teoretycznej.znajomości realiów służby funkcjonariuszy w terenie. Czego szczególnym przypadkiem jest urodzony w 1979 roku, odznaczony medalem św. Popiełuszki, inspektor Ciarka.
Gdyby ten stosował sie do poleceń policjantów, to pewnie włos by mu z głowy nie spadł. Niestety, pijany pajac zaczął się stawiać i trzeba go było przekonać do określonego zachowania, gdzie warunki interwencji ustanawiają policjanci. Za chwilę, ci wszyscy teraz oburzeni
będą jojczyć, że policjanci podczas interwencji zachowują się jak przysłowiowe c io ty z miękimi przegubami rąk. Teraz każdy lump będzie mógł lekceważyć policjanta w imię jakiś bzdurnych, religijno- wolnościowych zasad parafialnej pseudointeligencji.
Jeśli nawet
Jeśli nawet 17.01.2020, 12:17
Jeżeli uważasz to za interwencje, to powinni mieć obowiązkowo włączone sygnały świetlne. A to jest nazywamy rzeczy po imieniu POBICIE.
a
a 16.01.2020, 21:00
88 znam Łukasza nie jest agresywny to policja żle oceniła sytuacje a radiowóz nie był na interwencji
zomo
zomo 21.01.2020, 19:00
tego łukasza ?
ONA
ONA 16.01.2020, 17:37
Synku drogi. Życzę Ci z całego serca żeby Ciebie taka sytuacja kiedyś spotkała. I żeby nikt policji nie nagrał abyś był bez jakiekolwiek dowodu. Powodzenia
Do ona
Do ona 16.01.2020, 19:37
88 to nie jest żaden synek tylko stary cap,któremu nic się nie podoba, ponoć był milicjantem cha
Knagulec
Knagulec 16.01.2020, 21:56
Do przegumowania
obserwator i mieszkaniec Gryfina
obserwator i mieszkaniec Gryfina 16.01.2020, 12:40
Chłopie zastanów się co piszesz. Jestes psem i chyba zachowujesz się identycznie. Wasza władza zwierzchnia powinna dokładnie przeanalizować wszystkie komentarze mieszkańców pod artykułąmi i dokłądnie się przyjrzeć swoim podwładnym.
88
88 16.01.2020, 16:18
Psa to możesz mieć w domu. Już samo określenie policjantów 'psami' jest poniżajace dla tych co narażają swoje życie dla innych. Pieskami można nazwać tych, którzy w imię obrony własnych czterech liter i ciepłej posadki, poświęcają swoich podwładnych, bo tak żada tzw. góra obsadzona przez PiS-owskich dobermanów. Na filmie widać jak ten legitymowany do końca prowokuje policjantów do podjęcia zdecydowanych działań. Ale policjanci zachowują spokój i opanowanie.
To prawdopodobnie grubo szyta prowokacja.
Pijani raczej się tak nie zachowują, nie startują z łapami do dwóch policjantów, ten pseudoposzkodowany mógl udawać pijanego, ale moim zdaniem był raczej pod wpływem narkotyków. Ciekawe czy został pod tym kątem przebadany przez POlicję kiedy zgłaszał pobicie? Zastanawiajace jest też umieszczenie tej kamery w miejscu publicznym, Do kogo należy ta kamera i kiedy została zainstalowana, czy jej właściciel miał na to zgodę a z tego co wiem to miasto i gmina Gryfino nie ma własnego monitoringu miejskiego, oraz samo udostępnienie i wydanie nagrania jakiemuś kmiotowi, pomimo
przepisów RODO.
Policjanci powinni bronić kolegów, bo jutro może ich spotkać podobny los.
Yyy
Yyy 16.01.2020, 19:08
Jeśli byli prowokowani ,powinni go skuć i wywieźdź na dołek . dlaczego po wszystkich zostawili go i odjechali ? Sami policjanci z resztą juz przyznali ze źle użyli siły , a o to całe to zamieszanie .
Iza
Iza 16.01.2020, 11:12
Już widać, że policja to poważnie potraktowała, więc zmiana w mentalności a co za tym idzie w zachowaniu powinna być.
myślę pozytywnie
myślę pozytywnie 16.01.2020, 10:01
Dobrze, że to wyszło to teraz nadzieja jest, że będzie lepiej.
Farek
Farek 16.01.2020, 11:08
Przez jakiś czas na pewno!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 16.01.2020, 10:01
sława szybko przemija ha ah ah dawać do gryfina tu takich spraw jest sporo nawet poseł *** ma dużo za uszami stary ***i *** oraz ***  ha ha ah
wyglądasz na nawiedzonego
wyglądasz na nawiedzonego 16.01.2020, 10:47
Albo przedtaw dowody albo zamilcz.
a wieczorek dalej na wolnosci ah ahah
a wieczorek dalej na wolnosci ah ahah 16.01.2020, 12:37
podrzucę wam parę do redakcji ha ha ah albo opublikuje pod wszym jakimś artykułem juz niebawem
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 16.01.2020, 09:49
a w*** wciąż na wolności i jeszcze w sejmie ha ha ah
No
No 16.01.2020, 09:42
Mam wrażenie że igryfino to jest tylko i wyłącznie dumne z siebie ze gdzieś o was wspomniano lub zaczerpnięto materiały. Tyle razy w artykule wspomnieć o tym?
życzliwa
życzliwa 16.01.2020, 20:46
IGryfino dumnym z tego powinno być, a chwalić się to nie grzech, tylko reklama. To, że są cytowani, to świadczy o marce portalu. Im więcej cytowań w mediach ogólnopolskich , tym lepiej świadczy o igryfino. Bo jak tylko jeden zacytuje, to może mają znajomego, może fuks, może co. A jeśli cytuje igryfino wielu, to świadczy o powadze, randze portalu.
taki mechanizm
taki mechanizm 16.01.2020, 22:16
Media im bardziej są cytowane, tym uważa się je za bardziej opiniotwórcze.
Aga
Aga 16.01.2020, 09:06
Ale wstyd na całą Polskę....
Krzysztof
Krzysztof 16.01.2020, 06:39
Bardzo dobrze, że sprawa ujrzała światło dzienne. Teraz nie da zamieść pod dywan.

Pozostałe