Redaktor Kwapisz zaprzecza insynuacjom burmistrza Sawaryna

  • 18.01.2020, 16:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Redaktor Kwapisz zaprzecza insynuacjom burmistrza Sawaryna
-Nieprawda! Nie jestem taki uprzejmy, ani próżny, by zastępować w pracy burmistrza. Telefoniczne zapytanie dziennikarza czy prokuratura została o czymś zawiadomiona nie jest donosem! O tym jak w rzeczywistości wygląda sprawa, czytajcie w najbliższym wydaniu naszej gazety – odpowiada burmistrzowi na list Ryszard Kwapisz, redaktor naczelny 7 Dni Gryfina i zaprasza do lektury nowej gazety, który wyjdzie w piątek.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn powołał się na red, Ryszarda Kwapisza, próbując tłumaczyć się, dlaczego wiedząc o przestępstwie nie złożył zawiadomienia do prokuratury. Tak zareagował na reklamę alkoholu w "swoim" - gminnym lokalu.

Ryszard Kwapisz o sprawie informował już w pierwszym numerze swojego tygodnika wydanym w tym roku. Wówczas napisał:

„No i afera z wódką. Igryfino oceniło jako złamanie prawa pokazywania butelek z wódką (lokalną) w gazecie i oknie tejże redakcji. Szum się zrobił!!! Ale gdy w czwartek 2 stycznia spytaliśmy w prokuraturze rejonowej i okręgowej okazało się, że żadnego zgłoszenia w tej sprawie nie było. Powiedziano nam, że najpierw policja – jeśli się o tym dowie – ma się zainteresować i wstępnie ocenić, czy to przestępstwo czy tylko wykroczenie. Może umorzyć, ale ze względu na charakter zdarzenia, policyjna decyzja i tak powinna wylądować na biurku prokuratora – do załatwienia."

Burmistrz Mieczysław Sawaryn w sprawie reklamy alkoholu wypowiedział się jednoznacznie – jako przestępstwo. Dlaczego zatem odpowiednio nie reaguje na łamanie prawa?

Ryszard Kwapisz odpowiada nam na słowa burmistrza dotyczące tego jakoby dziennikarz miał złożyć zawiadomienie do prokuratury:

-To nieprawda! W naszej ostatniej rozmowie przy obiedzie nawet nie podejmowałem tego tematu, ani on o tej sprawie nie wspomniał. Nie składałem żadnego zawiadomienia do prokuratury. Nie na tym polega praca dziennikarza!

List burmistrza Mieczysława Sawaryna z powołaniem się na redaktora Ryszarda Kwapisza zamieściliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35200,burmistrz-nie-zawiadomil-prokuratury-o-przestepstwie-chociaz-o-nim-wie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

John
John 26.01.2020, 11:13
Czytałem panie Kwapisz, czytałem i bardzo dobra riposta na to co próbowali z panem robić.
mokasyn
mokasyn 22.01.2020, 13:30
Zemsta Mietka poprzez Kamila i zarzucenie tajnej współpracy.A przy okazji zmiana tematu i odwrócenie uwagi od Mietka.
jaki mokasyn, taka dusza:)
jaki mokasyn, taka dusza:) 22.01.2020, 16:23
Ale brak reakcji burmistrza Gryfina na nielegalną reklamę wódy w gazecie brata wiceburmistrza tłumaczona "że myślał, że ktoś inny zawiadomił o przestępstwie" - to po pierwsze przyznanie, że Miler popełnił przestępstwo w ocenie mecenasa, po drugie - że ten mecenas ma dość specyficzne poczucie procedur - nie tak dawno latał ciągle do prokuratury...
jechać z tercetem
jechać z tercetem 21.01.2020, 17:46
Brawa dla redaktora! Super!
Njawyższy Czas
Njawyższy Czas 20.01.2020, 22:13
Karma wraca Mieczysławie! Najwyższy Czas zastanowić się nad swoją postawą!
dobra pamięć
dobra pamięć 20.01.2020, 21:46
Ty Mietek, robiłeś za nauczyciela w szkole, byłeś w BBS u Piłata i mu czapkowałeś. I co teraz? Urosłeś? Do czego urosłeś?
A.
A. 20.01.2020, 20:39
Bogu ducha winien Kwapisz musi się teraz tłumaczyć. Niech burmistrz prostuje!
AJWAJ ALELUJA I DO PTRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PTRZODU 20.01.2020, 20:35
zapamietajcie wieczorka Lachociagi ułoze wam ten teatrzyk w jedne PUZLE I GWARANTUJĘ ŻE BĘDĄ PASOWAĆ HA HA HA AH NAWET Z TYMI DZIWKAMI Z GRYFINA CO SIE BURMISTRZAMI NAZYWALI AH HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 20.01.2020, 19:55
dostałem na edukację ale ***ew z 11 listopada opłacił dziwki pokroju np andrzeja urbańskiego i cembnika i spółki ha ha ah h tak to odemnie mnieliscie pieniadze kondony i tzw zławe tak jak kasprzykowa ha ha ah co synka wepcała do sadu czym on tam jest specem od dopy maryny ah ah ah
TO KIEGO ***A
TO KIEGO ***A 20.01.2020, 19:46
jałom kasę od dziadka wieczorka macie WY HA AH AHA H ODDAŁEM WAM WSZYSTKO MOZE DLATEGO ZE ODDAŁEM TO CHCECI MNIE WYDYMAĆ Z MOJEGO HA HA AHAH TY KROWO GRYUFIŃSKA CO WAM ZABRAŁEM POKARZ TO HA HA AH A grosza od wieczorka nie wziełem ha ha ah aha ah nawet z***j szekli ha ah ah ty dziwko i nie szczuj na mie tych poijebów
jechać z tercetem
jechać z tercetem 21.01.2020, 17:52
Super. Brawo!

Kasa się należy ajwajowi jak psu buda
TO JEST IDIOTYZM SAM W SOBIE I KTÓRY SEDZIA ETC TETEGO NIE WIDZI JEST…
TO JEST IDIOTYZM SAM W SOBIE I KTÓRY SEDZIA ETC TETEGO NIE WIDZI JEST POZBAWIONY SAMOKRYTYCYZMU I MA SYMPTOM BOGA BO JA TYLKO CZŁOWIEKA CZASEM IDIOTY HA HA AH 20.01.2020, 19:20
DAM WAM PRZYKŁAD Z TEGO CYRKU HA HA AH ZACHODZE DO SADU GRYFINO WIDZĘ PAJACÓW PO PRAEWJ W TOGACH ZIELONYCH HA HA AH CHYBA Z PSL-U HA HA AH ALĘ PATRZE SPUZNIŁA SIE ŁADNA PANI Z TOGĄ CZERWONĄ CHYBA Z -SLD HA HA AH NIE CZUJECIE TEGO TEATRU HA AHAH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.01.2020, 18:56
LUDZIE MYSLA ZE MAJA JAKIS WYBÓR HA HAAH A TO JEST PIC JA WAM TO MÓWIE WNUK UBEKA WIECZORKA Z TEGO KURWIDOŁA HA HA AH TO TEATR WALONY RAZ NA CZTERY LATA TERAZ NA PIĘĆ ZNAM TE WSZYSTKIE DZIWKI Z TEGO TEATRU ZAWSZE PALIŁEM GŁUPA ŻE NIE WIEM O CO CHODZI ALE JAK MNIE ZATRULI POWIEDZIAŁEM JE BAĆ ICH W ICH KOSZERNA DOPĘ HA HA AH TO BYDŁO KTÓRE Z DEMOKRACJA NIE MA NIC WSPÓLNEGO A TYMBARDZIEJ Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIA HA HA AH TAK JAK RADNY KOZAKIEWICZ I JEMU PODOBNI HA HA AH TEN TEATRZYK WIDZICIE NA CODZIEŃ TYLKO NIKT Z WAS TEGO NIE ZAUWARZA BO NIE ZNACIE POWIAZAŃ RODZINNO MASOŃSKICH ZRESZTĄ GRYFINO JEST ZA DURNE NA MASONÓW TO PUSTAKI RODEM Z LOZY KOZOJEBCÓW Z CHABADU HA HA AH TAKA JEST NIESTETY PRAWDA O TYM KURWIDOLE HA HAH
żałosne
żałosne 20.01.2020, 19:07
Odgryzasz się rodzinie bo cio spadku nie dali?
dziadek jak by żył pozbawił by was wsztystkiego jak przedc laty ah ah…
dziadek jak by żył pozbawił by was wsztystkiego jak przedc laty ah ah ah 20.01.2020, 20:16
za to powinniście siedzieć w *** to nie jest tylko moje zdanie jestescie złodziejami dnem dna i pukaniem od spodu tak jak wasze bartkowskie lachociagi ah ah ah
NIE MITY A JA NO CÓŻ DALEM IM TO TO W SWOJEJ DOBROCZYNNOSCI POSTANOWILI…
NIE MITY A JA NO CÓŻ DALEM IM TO TO W SWOJEJ DOBROCZYNNOSCI POSTANOWILI MNIE WYDYMAĆ Z TEGO CO MAM NIE OD WIECZORKA BRAVO I TAK SPOTYKAMY SIE TU GDZIE SIE SPOTYKAMY HA AH AH AHA JA O 20.01.2020, 19:36
NIE ONI MI TYLKO JA IM TO JEST RÓZNICA BO TO MI DZIADEK DAŁ I TO ONI ZROBILI KOALICJĘ PRZECIWKO MI HA HA AH AHA TO SA FAKTY
ż...
ż... 20.01.2020, 19:38
A jaki masz dowód, że dziadek ci dał?
ty pokarz dowód dorobienia się tej kasy ha ha ah i nie z sułdzielni urzedu…
ty pokarz dowód dorobienia się tej kasy ha ha ah i nie z sułdzielni urzedu skarbowego micha zawawadzka i spółka ha hah 20.01.2020, 20:19
subkonta krasniakowej etc co myślicie ze wszystko wyczyscił rybacki i mileraowa z pko bp ha ha ah
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU 20.01.2020, 19:27
TO POTWARZ RODZINA TAK NIE POSTĘPUJE ZAWSZE POWTARZAM ZAWSZE NIE DAŁEM IM NAWET NAJMNIEJSZEGO POLA DO ZEMSTY A TYMBARDZIEJ ŻE ICH OKRADŁEM HA A AH TO ICH PEWNOŚĆ SIEBIE BUCZNOŚĆ I CHAMSTWO UCZYNIŁY MNIE TAKIM JAKIM JESTEM POMINĘ TO ŻE CHCIELI MNIE ZABIĆ WYSTARCZY HA HA AH I KTO TU JEST ***EM ?????????????????????????????????????????????????
Blick
Blick 20.01.2020, 18:08
Wcale się nie dziwię panu redaktorowi że się tak zdenerwował na isynuacje.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.01.2020, 16:07
CO TO ZA AFERA ha ha ah nie takie rozmyli PUK ZUS gtbs ORAZ WIELE POMNIEJSZYCH SPRAWCA NIEWYKRYTY HA HA AH H A OD SPOŁECZEŃSTWA WYMAGAJA ŚWIETOSCI AH AHA H
Pikuś
Pikuś 20.01.2020, 15:04
Nic burmistrzowi nikt nie zrobi. Ma podkładkę i alibi. Był na urlopie w czasie gdy ukazała się gazeta. A na podst art 240 sądził że prok i policja powiadomienia już dostały... I pupa blada. Poza tym na przykładzie Kozaka widać jak działa to wszystko.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.01.2020, 15:54
byłem dzisiaj w sadzie w sprawie zażaleni o zatrzymanie prawka ha haah sad nie uwzglednił ah ah ai o to chodziło ha ha ah teraz puzle im poskładam z nazwiskami moze prokurator przetrze oczy ha ha ah na sitwe gryfińska lub bede musiał zmienic prokuratore zeby APELACJI NIE PRZEOCZYŁ AH AHA H PS POZDRAWIAM SEDZIEGO Z SR GRYFINO MIŁEGO WIECZORU HA HA AH PROSZE SIE ZAPYTAĆ SEDZIEGO BAJONA KTO TO JEST KRAKOWIAK I WIECZOREK ORAZ MARYSIA TUMANOWICZ Z LZS- U ORAZ TEN STANKIEWICZ PIOTR CO GO SEDZIA NIE MÓGŁ ZNALEZC SEDZIA BAJON AH AH AH POZDRAWIAM HA AHAH W TYM SZLEŃSTWIE JEST METODA HA AHA A I MADZIA WIECZOREK CHYBA NIE MARKOTNA JAK TEN JEJ PRZYGŁUP SIE ZABIŁ W GARAZU AH AHAH JAKI TEN KURWIDOŁEK MAŁY I PRZEWIDYWALNY AHAHA H co wy myslicie ze mi chodzi o prawojazdy ha haah durne imbecyle ha ah ah to nie do pana panie sedzio broń borze sa n tym swiecie rzeczy co sie nie sniły filozofom ha ha ah tak jak pan to ujał nielogiczny niby ten mój MÓJ NOWY JORK PAPIERZ I LUCYFER NA YT HA AHA H https://youtu.be/hSTp6ltT9LY CO TAM JEST NIE LOGICZNEGO ŁACINE PAN ZNA HA AH AH
TAKI TAM IDIOTA AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU MOŻE NIE IDIOTA DLATEGO JESZCZE…
TAKI TAM IDIOTA AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU MOŻE NIE IDIOTA DLATEGO JESZCZE ZYJE HA HAAH POMIMO TYLU PRÓB WYSŁANIA GO DO ABRAHAMA HA HA AH 20.01.2020, 18:07
wie pan co łaczy karkowiaka i bajona pewna miejscowosc w polsce RZECZNIÓWEK i nie tylko to ha ha ah te brednie co czytałem na korytarzu w tych postulatach waszej niby apolitycznej akcji to stek bzdur ha ha ah wystarczy poczytać konstytucję i juz wiesz kto wybiera i kogo i w jakiej linii partyjno masońskiej ah aha h i taka jest PRAWDA I WCALE NIE OBJAWIONA HA HA AH
powtarzam
powtarzam 20.01.2020, 13:25
Oczekuję od radnych, że podejmą na najbliższej sesji uchwałę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa i prześlą ją do prokuratury niech zbada sprawę. Rada nie może tchórzyć i chować głowę w piasek
tchórzem leci
tchórzem leci 20.01.2020, 14:24
Zwłaszcza że głowe w piasek chowa Mieczysław, co widać, słychać i czuć!
:)
:) 20.01.2020, 14:31
że niby jak chowa głowę w piasek, to wypina co innego? To ci problem:)
brawo redaktor
brawo redaktor 20.01.2020, 11:38
Kwapisz zrobił Sawarynowi kipisz!
wiem
wiem 20.01.2020, 09:24
Oj, Rysiu już Cię Sawaryn na obiad nie zaprosi,a jak zaprosi to po to żeby strzelić fochem i Ci wygarnie swoje żale, może nie będzie odbierał telefonów ...ten gostek tak ma
brawo ten pan
brawo ten pan 19.01.2020, 21:34
Jedyny pan redaktor Ryszard Kwapisz użył adekwatnych słów do sytuacji z reklamą alkoholu: AFERA Z WÓDKĄ!

Tak, zważywszy jak sprawa się rozwija to jest to afera. Nie zamiatajmy pod dywan trudnych spraw, a nazywajmy rzeczy po imieniu. Ta jest afera!
Do Gryfa
Do Gryfa 19.01.2020, 14:06
Gryf masz problemy z czytaniem ?
Piszesz o burmistrzu? Przecież to p Sawaryn w swoim liście powołuje się na p Kwapisza ! Oj, brzydko !
Gryf
Gryf 19.01.2020, 19:39
To ty masz problem z czytaniem. Rozgrywający ma inne inicjały i nie jest to ani burmistrz ani redaktor Kwapisz. Myślenie nie boli...
nie wierzę...
nie wierzę... 20.01.2020, 00:32
Przy całych obiekcjach wobec osób zamieszanych w tę sytuację - nie sądzisz, żeby Sawarynem kręcił Miler? Zresztą który miałby to robić?..
ojej
ojej 19.01.2020, 23:45
Zaraz tam wszytko na Nikitińskiego!
Gryf
Gryf 19.01.2020, 13:24
Pan redaktor Kwapisz doświadczony redaktor
I tak się daje wkręcać. Panie Ryszardzie ktoś z Pana kosztem rozgrywa swoje porachunki.
przystawka
przystawka 19.01.2020, 21:21
Sawaryn sądzi że jak na obiadek zaprosi i zapłaci to ma w kieszeni sprawę.

Pozostałe