Walczy o postój pociągu na trasie Mieszkowice - Chojna - Gryfino - Szczecin

  • 20.01.2020, 09:09
  • dost.
Walczy o postój pociągu na trasie Mieszkowice - Chojna - Gryfino - Szczecin
Mieszkańcy Chojny i Mieszkowic nie mogą wsiadać do pociągu nocnego relacji Świnoujście - Warszawa. Powodem jest brak postoju pociągu w rozkładzie jazdy. Sytuacja powtarza się kolejny raz. Interwencje w tej sprawie podejmuje Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP. - Jako senator występowałem z interwencją do Ministra Infrastruktury, teraz ponownie to robię. W trakcie spotkań z mieszkańcami podkreślają niejednokrotnie problem w komunikacji kolejowej - mówi Grzegorz Napieralski.
Poseł na Sejm Grzegorz Napieralski w interpelacji podkreśla, że Chojna to duże miasto na trasie pociągu. Dodatkowy postój pomógłby mieszkańcom w komunikacji z różnymi regionami kraju,ale także w relacjach lokalnych ze Szczecinem. Zatrzymanie się nocnego pociągu w Chojnie i Mieszkowicach umożliwiłoby późny powrót ze Szczecina i Świnoujścia do Powiatu Gryfińskiego jak i wsparłoby dojazdy poranne do Szczecina.
Ministrowie i posłowie Rządu PiS nie raz podkreślali, że chcą walczyć z wykluczeniem transportowym w Polsce. Tu jest bardzo proste działanie do podjęcia: postój pociągu w Chojnie i Mieszkowicach.
 
- Taka decyzja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach, zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery i poprawi komfort życia mieszkańców Powiatu Gryfińskiego - przekonuje poseł Napieralski.
 
W prośby mieszkańców wsłuchał się Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski w Szczecinie, który w obecnym rozkładzie jazdy pociągów uruchomił wieczorny pociąg ze Szczecina do Chojny. To efekt wspólnych działań radnego Sejmiku Województwa Zachodniopoorskiego Artura Nycza i posła Grzegorza Napieralskiego, którzy przekonywali do tych działań marszałka województwa Olgierda Geblewicza.
 
dost.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stacja Osiedle Południe
Stacja Osiedle Południe 22.01.2020, 09:01
Niebotyński musi odejść!
Pasażerka A
Pasażerka A 22.01.2020, 07:43
Było by dobrze jakby ktoś wspomnial o Pacholętch,najpierw remont ,kasa w bloto a potem zabrane pociagi.,,brawo,,
ewentulana pasażerka
ewentulana pasażerka 21.01.2020, 11:25
Oby się udało! Trzymam kciuki
Napo Leon
Napo Leon 21.01.2020, 10:34
Niketoński musi odejść!
boczni a
boczni a 20.01.2020, 21:34
Niepieściński musi odejść!
Obrotny Senator
Obrotny Senator 20.01.2020, 15:05

Jak Senator RP jest taki obrotny, to niech przywróci dwa zlikwidowane pociągi na trasie:
Świnoujście - Szczecin - Gryfino - Przemyśl
i Szczecin - Gryfino - Przemyśl !!!
Tu pracujemy i mieszkamy, a po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy w/w pociągi zostały zlikwidowane (ten o 6 i o 10) !!!
W powiecie pracuje i mieszka nas kilka tysięcy.
Aby dostać się do domu na Ukrainę, wydłuża się czas podróży, tym samym zostaje mniej czasu na kontakt z rodziną :-(
A na urlopie, każda minuta jest cenna.
stacja po przystanku na dworcu
stacja po przystanku na dworcu 21.01.2020, 10:36
Ale to już tylko poseł jest Andrzeju a nie senator
Spacja przed znakiem interpunkcyjnym
Spacja przed znakiem interpunkcyjnym 20.01.2020, 20:16
Andrzeju, ty tu nie pracujesz co prawda ale faktycznie, dobrze byłoby, żebyś spakował swój mandżur i zwinął się, zresztą razem z ziomkami na tą swoją wymarzoną Ukrainę.
sukces ma zawsze wielu ojców i jeszcze Napieralskiego
sukces ma zawsze wielu ojców i jeszcze Napieralskiego 20.01.2020, 18:30
Już senator walczył o jeden korzystnie dostępny dla siebie samolot do Warszawy a efekt jest taki że zlikwidowali dwa połączenia.

Teraz się chwali że "wywalczył" pociąg do Chojny mimo że wcześniej się nie chwalił że zabiega o to połączenie :-)

A bajka o dodatkowych postojach na linii Świnoujście - Wawa to już się dawno wszystkim znudziła :-( cyt:

" Senator RP przyznaje, że jednej sprawy jeszcze nie udało się wyprostować.
- Nie udała się sprostać oczekiwaniom mieszkańców powiatów gryfińskiego i myśliborskiego. Podnosili problem braku postoju pociągu nocnego z Warszawy do Szczecina i Świnoujścia w Widuchowej Chojnie, Mieszkowicach i Boleszkowicach. O to będę wnosił do ministra infrastruktury w czasie najbliższego posiedzenia Senatu RP. Sytuacja dziś jest dziwna, mieszkańcy tych miast jeżdżą do Kostrzynia lub Gryfina, by wsiąść do pociągu do Warszawy. To mogłoby być dobre uzupełnienie oferty połączeń kolejowych dla powiatu gryfińskiego. Byłoby bezpieczniej na drogach, mniej spalin czyli lepiej - mówi nam o sytuacji mieszkańców powiatu gryfińskiego senator RP Grzegorz Napieralski.
Źródło: Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego"
Ja
Ja 20.01.2020, 16:15
Może warto poszukać czegoś przy wschodniej granicy a nie zachodniej. Wtedy do domu bliżej i z pociągami problemów nie będzie?
Knagulec
Knagulec 20.01.2020, 14:47
Przegumować pociąg
Sybis
Sybis 20.01.2020, 14:26
Według mnie sprawa do przemyślenia w przyszłym rozkładzie jazdy.
Pasażer
Pasażer 20.01.2020, 10:48
Bez sansu. Jeżdżę tym pociagiem bardzo czesto. Wydłuży to czas jazdy pociagu który i tak dosyć długo jedzie. Dla kilku osob bez sensu. Niech te osoby dojada do Gryfina lub Kostrzyn. To nie jest pociag przewozy regionalne. Zreszta wszystkim nie da się dogodzić...
Lubiś
Lubiś 20.01.2020, 21:20
Nie wiem dlaczego pociąg zatrzymuje sie w takiej dziurze jak Gryfino, a w mieście jak Chojna, Mieszkowice czy inne już nie!!! Nie wystarczy, ze taka zacofana wiocha jest miescina powiatową?! Nieudolne władze gminne jak i powiatowe, nędzne gazety obojga stron, wieczny brud, i miano zaściankowej sypialni Szczecina! Wiocha
Maria
Maria 20.01.2020, 18:25
Jakbyś był z Mieszkowic to te kilka minut dłuższej podrózy by Ci nie przeszkadzały, a te kilka osób to też ludzie kupujący bilety. Pozdrawiam
Pasażer
Pasażer 20.01.2020, 19:41
Napisałem wczesniej ze to nie jest pociag przewozy regionalne. Chce Chojna i Mieszkowice to potem moze jeszcze Widuchowa itd. Na calej trasie jest wiele podobnych miejscowości a nawet wiekszych i dla Chojny ma byc wyjatek. Wszystkim nie da się dogodzić...
Pasażer
Pasażer 20.01.2020, 19:40
Napisałem wczesniej ze to nie jest pociag przewozy regionalne. Chce Chojna i Mieszkowice to potem moze jeszcze Widuchowa itd. Na calej trasie jest wiele podobnych miejscowości a nawet wiekszych i dla Chojny ma byc wyjatek. Wszystkim nie da się dogodzić...
Pasażer
Pasażer 20.01.2020, 10:47
Bez sansu. Jeżdżę tym pociagiem bardzo czesto. Wydłuży to czas jazdy pociagu który i tak dosyć długo jedzie. Dla kilku osob bez sensu. Niech te osoby dojada do Gryfina lub Kostrzyn. To nie jest pociag przewozy regionalne. Zreszta wszystkim nie da się dogodzić...
semafor
semafor 20.01.2020, 10:38
grzesiu się obudził...jaki on wzruszający . ma kumpla szeląga - kolejarza i mu podpowiada..
!!!!
!!!! 20.01.2020, 10:13
Ale wtedy jazda pociągu się wydłuży!
Jan Jurny
Jan Jurny 20.01.2020, 10:11
Mi tam staje na żądanie.
Knagulec
Knagulec 20.01.2020, 10:16
Moja stara tez nie narzeka ,kusza non stop nabita

Pozostałe